daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Slovakia > Urbanism, Architecture and Infrastructure > Infrastructure

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 28 votes, 5.00 average.
Old January 17th, 2008, 04:39 PM   #1
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Likes (Received): 369

[Bratislava] Letisko M. R. Štefánika | Airport {BTS – LZIB}

Contemporary location of Milan Rastislav Stefanik airport is disincentive for some kinds of developments and projects in Bratislava.Government is planing new big terminal for bilions crowns.In some threads were ideas about new airport
instead of investment for new terminal.
Feel free to put here your opinions,suggestions,proposals,locations and another ideas about this topic.

Some pics of new terminal:

Last edited by wuane; February 27th, 2010 at 12:30 AM.
wuane no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old January 17th, 2008, 05:01 PM   #2
matiasmx
Bratislava citizen

matiasmx's Avatar

Likes (Received): 20

Quote:
Originally Posted by marish View Post
vo vlakne k eurovea phase II sa tu davnejsie vyskytol nazor, ze uzemie spada do naletoveho kuzelu bratislavskeho letiska a preto tam zavratne vysky cakat nemozeme. vie sa k tomu niekto vyjadrit, co to konkretne znamena? neviem si predstavit ci 200+ by uz mohol byt problem alebo ide o vysky cez 300m (nie ze by som nieco take ocakaval, len ma zaujima ako ten kuzel ovplyvnuje vysku)?
Quote:
Originally Posted by wuane View Post
to je dobraotazka,to zaujima aj mna.A viem o naletovom kuzeli v okoli polusu,aj kedtom,u moc nerozumiem,ked mozno 1000m vzdusnou ciarov su uz kopce Malych Karpat.Milenium towers nepresahuju 100m a o 500m vzdialene slovany budu mat 130m.
Quote:
Originally Posted by dustik View Post
V prospech dalsich investorov by bolo asi lepsie zburat letisko a prestahovat ho do Petrzalky
Quote:
Originally Posted by wuane View Post
Do Petrzalky?aky by to bol Prospech pre investorov?vedaj v Petrzalke sa planuje vyskova zastavba.Letisko ked uz tak niekde medzi Pezinok a Senec.
Quote:
Originally Posted by zuzana View Post
Tento naletovy kuzel nezasahuje do zony Chalupkova, Bottova, Klingerka, Panorama City atd, ale smeruje od juhozapadu - najkritickejsie je to v smere vzletovych a pristavacich drah letiska.
takto sa zacala debat o stahovani letiska
matiasmx no está en línea   Reply With Quote
Old January 17th, 2008, 05:26 PM   #3
Kvietok
Moderator

Kvietok's Avatar

Likes (Received): 103

Stahovanie letiska je nezmysel ...
Old January 17th, 2008, 05:28 PM   #4
palsoft
Bratislava citizen

palsoft's Avatar

Likes (Received): 23

Quote:
Originally Posted by Kvietok View Post
Stahovanie letiska je nezmysel ...
Podľa mna takisto, už len kvôli tomu, aký je problém s prístavbou nového terminálu..
palsoft no está en línea   Reply With Quote
Old January 17th, 2008, 05:33 PM   #5
Kvietok
Moderator

Kvietok's Avatar

Tak tak, kym je letisko v rukach statu, bude dobre, ked vobec sa postavy novy terminal...kazdy sudny clovek vie, ze stahovanie je nezmysel..
Old January 17th, 2008, 05:43 PM   #6
CNA_Plaza
Registered User

CNA_Plaza's Avatar

Likes (Received): 0

mne sa páči že je tak blízko centra, to nemá každé mesto a aj z lietadla je potom perfektný výhľad na mesto...
CNA_Plaza no está en línea   Reply With Quote
Old January 17th, 2008, 05:50 PM   #7
dustik
Sakura san na hrad ((-:

dustik's Avatar

Likes (Received): 3

Ale mne sa nepaci ze Bratislava sa nemoze rozvijat viac na vychod, teda za ruzinovom keby potiahli elektricku isla by rovno na pristavaciu drahu co je na nic a celkovo by sa mi to viac pacilo keby ho dali na miesto kde sa uz nebude nic stavat.

No tu je mapa, asi v Kosiciach mate radost z vasho letiska Kvietok noo ja mam iba zmiesane pocity z toho nasho. Najradsej by som ho dal niekde za podunajske kde nebude zavadzat, ale noo to by bolo asi prehnane, a taka myslienka ktoru tu uz niekto spominal hodit ho medzi Pezinok Blavu a Senec vobec nieje zla

Hi to all friends and neighbours of Slovakia (-:

Linux user
dustik no está en línea   Reply With Quote
Old January 17th, 2008, 05:51 PM   #8
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Len bol zaujimavy napad qwerta,ktory povedal ,ze za peniaze planovane na novy terminal + peniaze za pozemky spod letiska by sa dalo pravdepodobne postavit nove letisko.To ze je letisko tak blizko centra prave mozno brzdi rozsirovanie BA smerom na vychod,a mato ajvplyv na vystavbu vyskovych budov v niektorych BA lokalitach.Pri idealnom umiestneni letiska by sa mozno dalo aj viackonkurovat Viedni.
Old January 17th, 2008, 05:54 PM   #9
wuane
Registered User

wuane's Avatar

Pre zaciatok by v pohode stacilnovy velky terminal a jedna vzetovo pristavacia plocha.Myslim ze to by sa dalo za odpredaj pozemkov pod sucasnym letiskom zvladnut.
Old January 17th, 2008, 05:56 PM   #10
dustik
Sakura san na hrad ((-:

dustik's Avatar

Je to cele spekulativne, no aj tak stat ma posledne slovo, a nakoniec to dopadne jako WTF tower

Linux user
Old January 17th, 2008, 05:58 PM   #11
Kvietok
Moderator

Kvietok's Avatar

No, postavit letisko nieje len tak. Len z hladiska meteo podmienok su to roky planovania merani atd atd. Cosi malicko o tom viem. Navyse dost pochybujem ze by prostriedky za pozemky+na terminal stacili...
Old January 17th, 2008, 06:00 PM   #12
alexander.27
Registered User

Likes (Received): 4

už teraz je veľkým problémom projekt tretej dráhy pre odpor blízkych obcí...v prípade sťahovania letiska do inej lokality blízko Ba by bol odpor podobný
navyše výkup pozemkov by bol asi zdĺhavý a pravdepodobne by sa aj predražil

určite nie je zlá idea nového letiska niekde v prihraničnej oblasti Slovenska, Maďarska a Rakúska - ak tak, tak za veľmi dlhú dobu
alexander.27 no está en línea   Reply With Quote
Old January 17th, 2008, 06:03 PM   #13
dustik
Sakura san na hrad ((-:

dustik's Avatar

NO pozeral som si vase Kvietok, pristavacia draha je v tej istel linii ako mesto teda dufam ze lety smeruju von z mesta a nie donho, takto moc velke viskovky asi cakat nemozte v tomto smere, ale drahu mate dalej od mesta. Nechcem aby mesto za par rokov obklucilo letisko a uzatvorilo ho, v takom pripade letisko zrovnaju so zemou investori

Linux user
Old January 17th, 2008, 07:20 PM   #14
feudal
Registered User

feudal's Avatar

Quote:
.... a taka myslienka ktoru tu uz niekto spominal hodit ho medzi Pezinok Blavu a Senec vobec nieje zla
Tam asi nie, lebo medzi Pezinkom a Sencom si Satan stavia golfove ihrisko na 240 ha.

http://reality.etrend.sk/123722/real...ecko-pri-senci
feudal no está en línea   Reply With Quote
Old January 17th, 2008, 07:21 PM   #15
Kvietok
Moderator

Kvietok's Avatar

Quote:
NO pozeral som si vase Kvietok, pristavacia draha je v tej istel linii ako mesto teda dufam ze lety smeruju von z mesta a nie donho, takto moc velke viskovky asi cakat nemozte v tomto smere, ale drahu mate dalej od mesta. Nechcem aby mesto za par rokov obklucilo letisko a uzatvorilo ho, v takom pripade letisko zrovnaju so zemou investori
V kosiciach prebieha gro vzletov a priblizeni v smere z juhu - najma vdaka severnemu vetru a ILS kt. je funkcne len pre drahu 01-teda pre priblizenia z juhu.
Vacsina vzlet a pristavacich drah vo svete, (alebo aspon velka vacsina z nich), funguje v oboch smeroch (v prip LZKZ je to teda draha 01 a druhej strany draha 19). Kazdy takyto "smer" (v skutocnosti je to draha v pouzivani) ma ine vysky rozhodnutia, iny uhol zostupu pre approach, rozdielne radionav. zariadenia a ine veci.. Teda kazda draha ma ine
vysk. limity bezprekazkovych zon. Presne cisla kosic ci bratislavy naspamat neovladam.
letisko v kosiciach bude coskoro obklopene priemyselnym parkom. Letisko znamena aj pre kosice iste obmedzenia co sa tyka jeho rozrastania, ale zatial to nije take zle. V bezprostrednej blizkosti sa stavia priemyselny park Peres. Takze obkoleseny bude uz onedlho, no nemyslim, ze by to mohlo priemyslu, ci letisku nejako vadit.
Mozno tak pri prednedavnom ohlasenom projekte stadiona - to podla mna bude este zaujimave, kedze sa nachadza fakt blizko.

Last edited by Kvietok; January 17th, 2008 at 07:31 PM.
Kvietok no está en línea   Reply With Quote
Old January 17th, 2008, 07:45 PM   #16
pt82
VIP Member

pt82's Avatar

Likes (Received): 190

Ja by som letisko nepresúval. aspoň zatiaľ. nech ho mesto "obrastie"
postaviť okolo letiska 5m plot, zrušiť náletové kužele, prepísať príslušné normy, a je de facto po probléme, teda ak sa to dá.
(čo sa asi určite nedá, lebo by to už niekto dávno takto spravil)
pt82 no está en línea   Reply With Quote
Old January 17th, 2008, 08:03 PM   #17
milan11
BANNED

Likes (Received): 2

Viem, ze to nie je velmi vhodne v tejto diskusii, ale stale mam taky pocit, ze pri sucastnej vlade a sucastnom managemente letiska su vase obavy a problemy dopredu vyriesene. Jednoducho pockame na posledny odlet lietedla a potom to letisko nechame postupne zarast travou
milan11 no está en línea   Reply With Quote
Old January 17th, 2008, 08:46 PM   #18
e2ek1el
Registered User

e2ek1el's Avatar

Likes (Received): 4

neviem čo tu riešite, úplne by stačila nová dráha súbežná s 13/31 a je po probléme. Oblasti okolo polusu by to asi nepomohlo, v zóne Chalupkova by ale mohli isť kľudne aj nad 200m
e2ek1el no está en línea   Reply With Quote
Old January 17th, 2008, 09:01 PM   #19
KapZlock
Registered User

KapZlock's Avatar

Ale ja zase nechapem, preco nepristavaju s opacnej strany na stefanik, zo smeru ivanky pri dunaji.
KapZlock no está en línea   Reply With Quote
Old January 17th, 2008, 10:23 PM   #20
CJone
Nitra 826-2014

CJone's Avatar

Likes (Received): 52

Ja to vidim uplne ruzovo. Da sa pekna cervena hviezda na existujuci terminal a vonku sa spravi pekne rada a bude sa pustat dnu podla toho kolko miesta bude volneho. To iste lietadla. Pristanu a budu ich rovno na parkovisko presmerovavat a bude sa cakat na volny terminal. Ved sa neni kam ponahlat a treba setrit naco rozsirovat letisko
CJone no está en línea   Reply With Quote

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules