daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Architektura i Urbanistyka > Zabytki

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old August 8th, 2008, 04:39 PM   #21
SA108
Registered User

SA108's Avatar

Likes (Received): 1

Spoko, nie obrażę się
Quote:
Obok szkoły, zbudowano jako integralną część budynku, mieszkanie woźnego czy dyrektora ówczesnego Gimnazjum.
Początkowo to był dom dyrektora Raddatza, po wojnie mieszkali w nim nauczyciele z LO (oczywiście wnętrze podzielono na kilka mieszkań). Zdaje się, że do dzisiaj część mieszkańców tego budynku to emerytowani nauczyciele.
SA108 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old August 8th, 2008, 05:08 PM   #22
Filip01
Pilanin

Filip01's Avatar

Likes (Received): 87

Quote:
Originally Posted by Bocian View Post
.
Ja tam widzę jakieś kółeczka wentylacyjne na elewacji...
Uświadom mnie gdzie, bo się wpatruję i wpartuję, a żadnej wentylacji nie widzę. Jest jedna kratka nad pierwszym oknem od lewej nad wejściem na tym zdjęciu - http://architekturmuseum.ub.tu-berli...9&Daten=156989 -, jest też coś nad jednym z okien na patrerze, jednak jak widać kratki te umieszczone są DOKŁADNIE na środku okna nad którym się znajdują aby nie zakłocać porządku elewacji, czego nie można powiedzieć o obecnych, czarnych, plastikowych, chaotycznie rozrzuconych po całej elewacji, po prostu chamskich zaślepkach.

Myślę, że jeżeli ktoś ma wątpliwości co do remontu, to wystarczy porównać zdjęcia przedwojenne i powojenne. Nieskazitelna biel z opaską z cegły na dole nijak ma się do obecnej feeri barw, jaką zastosowano na budynku.
Filip01 no está en línea   Reply With Quote
Old August 8th, 2008, 11:48 PM   #23
Bocian
ptak wędrowny

Bocian's Avatar

Likes (Received): 57

Te kółeczka musialy powstać podczas któregoś z remontów kibli, a może nawet wcześniej. Jeśli znasz mniej więcej rozkład pomieszczeń w środku, to zauważysz regułę. Na jednym zdjęciu nawet widać kafelki.
Oczywiście nie mówię, że mi się to podoba...
Bocian no está en línea   Reply With Quote
Old August 13th, 2008, 02:21 PM   #24
Filip01
Pilanin

Filip01's Avatar

Zapowiadam kolejny update pod koniec przyszłego tygodnia. Dawno nic nie wrzucałem ale wiecie, był Wrocław, teraz Warszawa. W mieście ciutkę się dzieje także polecam cierpliwość do końca przyszłego tygodnia.
Old August 13th, 2008, 03:19 PM   #25
emyk
P I Ł A

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by Filip01 View Post
Zapowiadam kolejny update pod koniec przyszłego tygodnia. Dawno nic nie wrzucałem ale wiecie, był Wrocław, teraz Warszawa. W mieście ciutkę się dzieje także polecam cierpliwość do końca przyszłego tygodnia.
A może fotki przebudowywanej kamienicy na ul. Roosevelta (na przeciwko kościoła św.Antoniego). Napisz co sądzisz o jej przebudowie.
emyk no está en línea   Reply With Quote
Old August 13th, 2008, 04:05 PM   #26
SA108
Registered User

SA108's Avatar

Quote:
Originally Posted by emyk View Post
A może fotki przebudowywanej kamienicy na ul. Roosevelta (na przeciwko kościoła św.Antoniego). Napisz co sądzisz o jej przebudowie.
O którą kamienicę chodzi i co dokładnie się z nią dzieje?
Old August 13th, 2008, 04:16 PM   #27
emyk
P I Ł A

Quote:
Originally Posted by SA108 View Post
O którą kamienicę chodzi i co dokładnie się z nią dzieje?
Półokrągła (na przeciwko krużganek kościoła - jest ogrodzona siatką). Z tego co widziałem robią na słupach balkony. Jest też tynkowana.
Old August 13th, 2008, 05:17 PM   #28
Filip01
Pilanin

Filip01's Avatar

A tak. Chodzi o czynszówkę na osiedlu Ring/Ackerstrasse. Nie skojarzyłem od razu, bo mówiąc na przeciwko, zawsze myślę "na przeciwko wejścia, na przeciwko fasady". Czynszówka o której mowa znajduje się na wylocie ul. Kapucyńskiej, jest równolegle do muru klasztornego przy krużgankach. I nie na przeciwko krużganek, a kruzganków. A w ogóle to bardzo naciągane to określenie "krużganki". Ale to inny temat.

Coż - co o tym myślę. Mieszkańcy przez 60 lat nie mieli balkonów i jakoś im to nie przeszkadzało, a teraz wspólnota dorwała się do budynku na własnosć, zniszczyła dach (wymieniając ceramiczną dachówkę karpiówkę na wiśniową blachę) i dobudowała ogromne, ciężkie balkony na wielkich betonowych słupach. Nie podoba mi się to.
Zaraz za rogiem - na ulicy Okólnej, widać jak wspólnota może dbać o budynek - bardzo ładnie z resztą odnowiony niedawno, z dachówką ceramiczną, porównując to z jakąś totalną samowolą na ul. Roosevelta.
Muszę przyznać że dawno tam nie byłem, ale po prostu takie balkony tam kompletnie nie pasują. Ale będą fotki za te 1,5 tygodnia
Old August 14th, 2008, 09:37 AM   #29
emyk
P I Ł A

Quote:
I nie na przeciwko krużganek, a kruzganków. A w ogóle to bardzo naciągane to określenie "krużganki".
Jasne-jak najbardziej, teraz widać co robi pośpiech
Old August 29th, 2008, 04:54 PM   #30
SA108
Registered User

SA108's Avatar

Ogłoszono przetarg na Malowanie elewacji budynku Sądu Rejonowego w Pile przy al. Powstańców Wielkopolskich 79. Tutaj jest ogłoszenie o przetargu i projekt kolorystyki:
http://www.sr.pila.pl/index.php?indeks=zam_p
Niby budynek sądu był już gruntownie odnawiany kilkanaście lat temu, ale...
Old August 29th, 2008, 05:14 PM   #31
donQRu
Current user

donQRu's Avatar

Nie podoba mi sie! Kolory raczej pasują na przedszkole niż na budynek sadu.
donQRu no está en línea   Reply With Quote
Old August 29th, 2008, 10:48 PM   #32
SA108
Registered User

SA108's Avatar

IMHO nie jest tak źle. Na palecie barw te kolorki nie są tak jaskrawe jak na projektach elewacji.
Old August 31st, 2008, 03:14 PM   #33
Bocian
ptak wędrowny

Bocian's Avatar

Moim zdaniem zmiana na gorsze. Obecne barwy pasują do gmachu sądu.
Old September 1st, 2008, 05:18 PM   #34
Filip01
Pilanin

Filip01's Avatar

Odmalowanie sądu się przyda, bo te kilka ładnych lat po remoncie zdążył się mocno przybrudzić. Niestety o ile kolory zaraz po remocie były względnie dobre i pasujące, teraz zrobi nam się kolorowo, i budynek w niczym nie będzie kojarzył się z tym z czym sądy kojarzyc się powinny.

A wystarczyłoby, żeby zrezygnowali z jednego żółtego i zastosowali zwyczajny szary:

Tutaj jeszcze jedna opcja, mniej udana, troche nie przemyślałem kolorów, ale chodzi o to, aby trochę zatuszować niesymetryczne rozstawienie okien w środkowym ryzalicie sądu.

Old September 4th, 2008, 12:54 AM   #35
Bocian
ptak wędrowny

Bocian's Avatar

Zabawne, dopiero teraz zauważyłem, że okna w tym środkowym ryzalicie nie są symetryczne. Po prostu kontrast czerwieni z szarościami jest bardzo mocny. Lubię to klasyczne zestawienie, ale tutaj niestety za bardzo podkreśla tę drobną asymetrię. Tego nie widać na propozycji, która idzie do realizacji, bo różnica temperatur czerwieni i tego żółtego jest niewielka.
Próbowałeś to zatuszować horyzontalnymi podziałami, ale wyszło trochę sztucznie.

Rozwiązania, które mi przychodzą do głowy:
1) wyrzucić czerwień z środkowego ryzalitu albo
2) wyrzucić czerwień z przestrzeni między sąsiednimi oknami na jednym poziomie, ale tu chyba całość jest w lekkim zagłębieniu (blendzie) - może to trącić za bardzo "malowanką"...
Old September 6th, 2008, 09:21 PM   #36
SA108
Registered User

SA108's Avatar

Kolejny przetarg.
Piła: Adaptacja budynku pokoszarowego Nr 4 na mieszkalny - Piła, ul. Andersa 2
Numer ogłoszenia: 213610 - 2008; data zamieszczenia: 05.09.2008
ZAMAWIAJĄCY: Pilskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.
PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA: Adaptacja budynku pokoszarowego na mieszkalny z rozbudową, z budową przyłącza wod.-kan., kanalizacji deszczowej i wewnętrznych instalacji: elektrycznej, wod.-kan., co oraz zagospodarowaniem terenu w granicach działki.
A tak to ma wyglądać:

Last edited by SA108; September 6th, 2008 at 09:27 PM.
Old September 6th, 2008, 09:39 PM   #37
donQRu
Current user

donQRu's Avatar

Quote:
chodzi o to, aby trochę zatuszować niesymetryczne rozstawienie okien w środkowym ryzalicie sądu.
Sprytne to muszę przyznać !!
donQRu no está en línea   Reply With Quote
Old September 7th, 2008, 02:50 PM   #38
Filip01
Pilanin

Filip01's Avatar

Quote:
Originally Posted by SA108 View Post
A tak to ma wyglądać:
Nie wiem który to budynek, ale kolorki ma ładne. Szkoda tylko, że będzie się wyróżniał wśród caglasto-pomarańcowych dotychczasowych realizacji. Chyba całe osiedle lepiej wyglądałoby w takiej beżowej kolorystyce.
Old September 7th, 2008, 05:24 PM   #39
SA108
Registered User

SA108's Avatar

To pierwszy z koszarowców stojących na terenie TBS patrząc od strony PWSZ. Teraz wygląda tak samo, tylko nie ma balkonów. Swoją drogą ciekawe dlaczego jest przebudowywany dopiero teraz, a nie razem z pozostałymi koszarowcami.
Tymczasem w pobliżu trwa ocieplanie budynku dawnej przychodni wojskowej.
Old September 10th, 2008, 10:50 PM   #40
Bocian
ptak wędrowny

Bocian's Avatar

Doklejają jednak jakieś kształtki ze styropianu do budynku na placu Konstytucji.

Reply

Tags
kamienice, piła, remonty, wielkopolskie

Thread Tools

Posting Rules