search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old December 9th, 2011, 10:32 AM   #1641
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 15446

Serial z cyklu wiadukty nad S1 cd:
http://katowice.gazeta.pl/katowice/1...y_wiadukt.html

Quote:
Biurokratyczny pat blokował wyremontowany wiadukt

W czwartek wieczorem drogowcy niespodziewanie otwarli do użytku wiadukt nad obwodnicą S1 na ul. Tuwima w Sosnowcu-Borze.

Skandal z wiaduktem, który gotowy był już na Wszystkich Świętych a potem bezużytecznie czekał na otwarcie, opisujemy w piątkowej "Gazecie". Będzińska firma Banimex uwinęła się z remontem w niespełna pół roku (długo przed terminem), ale inwestor, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach, twierdził, że musi wypełnić warunek postawiony przez UM w Sosnowcu, że do otwarcia niezbędny jest odbiór wykonanych robót przez nadzór budowlany. Tymczasem Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Katowicach nie chciał przeprowadzić odbioru, bo uważał, że jest niepotrzebny. Biurokratyczny pat paraliżował korzystanie z nowego wiaduktu, bez którego kilkutysięczna dzielnica Bór była praktycznie odcięta od świata.

Protesty towarzyszyły remontowi od maja. Wykonawca, będzińska firma Banimex, musiał wynająć pod objazd prywatne działki, płacił za busy, które woziły mieszkańców. Nie wierzyli własnym oczom, gdy pod koniec października wiadukt był prawie gotowy - robotnicy uwinęli się ponad pół roku przed terminem. Już 1 listopada nieoficjalnie Bór korzystał z wiaduktu w drodze na groby. Ale most zagrodzono, wbito zakaz ruchu, a pustego wiaduktu pilnował stróż w budce. Zniecierpliwieni mieszkańcy zagrozili, że odsuną płotki, wyrzucą stróża i samowolnie zaczną korzystać z przeprawy.

Gdy "Gazeta" zainteresowała się opóźnieniami, interwencję podjął w czwartek zbulwersowany wiceprezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński. - Mam informację, że w czwartek późnym popołudniem GDDKiA zdecydowała się zlikwidować zapory i wiadukt na ul. Tuwima udostępniono do użytku - powiedział nam dzisiaj rano uradowany Chęciński, który podkreślał, że najważniejszy jest w całej sprawie interes odciętych od miasta mieszkańców dzielnicy, którzy nie powinni dłużej czekać.

Według niepotwierdzonych jeszcze wiadomości KZK GOP zamierza jeszcze w piątek uruchomić dawne połączenia autobusowe przez otwarty wiadukt na ul. Tuwima.

Luki_SL no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old December 20th, 2011, 04:45 PM   #1642
esce
.

esce's Avatar

Likes (Received): 3365

Z przyjemnością informuję: podczas wczorajszego przejazdu odnotowałem, że WD-416a w ciągu ul. Wolności został dopuszczony do ruchu. Rozbiórka bypassa trwa w najlepsze
esce no está en línea   Reply With Quote
Old December 20th, 2011, 07:47 PM   #1643
vrg
Zagłębie ŚląskoDąbrowskie

vrg's Avatar

Likes (Received): 465

Quote:
Originally Posted by esce View Post
Z przyjemnością informuję: podczas wczorajszego przejazdu odnotowałem, że WD-416a w ciągu ul. Wolności został dopuszczony do ruchu. Rozbiórka bypassa trwa w najlepsze
Nareszcie będą mogli dokończyć S1 A jak tam połączenie obu rond pod WD416b na węźle Lotnisko ?

Czeladź w obiektywie - http://picasaweb.google.pl/Virgo.Czeladz
Region w obiektywie - http://picasaweb.google.pl/Virgo.Region
Moja Czeladź - moje miejsce - lepsza strona miasta - www.czeladz.org.pl
Strona dla miłośników dalekich obserwacji www.DalekieObserwacje.eu
vrg no está en línea   Reply With Quote
Old December 23rd, 2011, 09:00 AM   #1644
gaudius
Registered User

Likes (Received): 9

Quote:
Originally Posted by vrg View Post
Nareszcie będą mogli dokończyć S1 A jak tam połączenie obu rond pod WD416b na węźle Lotnisko ?
Łącznik już czynny. Dzisiaj rano (23.12) już z niego skorzystałem.

Wesołych Świat.
gaudius no está en línea   Reply With Quote
Old January 5th, 2012, 03:31 PM   #1645
dominobb
Registered User

Likes (Received): 4489

Mały krok w stronę węzła z S1. Nowa droga już gotowa

Droga od ronda przy ul. 11 Listopada została już wydłużona o 230 metrów, gotowy jest także jej łącznik z ul. Jedności.

- W tej chwili trwają tam końcowe odbiory i na koniec tygodnia droga będzie już ogólnodostępna - mówi Rafał Łysy, naczelnik wydziału promocji i informacji w Urzędzie Miasta w Sosnowcu.

Nazywany „drogą donikąd” fragment został wydłużony o 230 m w kierunku drogi ekspresowej (powstały dwie dwupasmowe jezdnie). Część trasy w stronę S1 została zagrodzona betonowymi barierami do czasu aż Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad „zamieni” końcówkę drogi w węzeł z ekspresówką.

- Będziemy rozmawiać z GDDKiA o możliwym przyspieszeniu tej inwestycji - zapowiada naczelnik Łysy. Przypomnijmy, że jak informowali przedstawiciele dyrekcji, węzła nie ma w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015.

Od części nowej drogi odchodzi także dopiero co wybudowany łącznik (po jednym pasie w obu kierunkach) z ul. Jedności, co umożliwi m.in. ciężarówkom wyjazd z sosnowiecko-dąbrowskiej podstrefy Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej z pominięciem ul. Jedności. Przy tej ostatniej powstał przy okazji nowy chodnik.

Z nowej drogi i łącznika mają też korzystać autobusy komunikacji miejskiej, bo gotowe są także dwie zatoki z przystankami. - Wysłaliśmy do KZK GOP zapytanie w sprawie ich ewentualnej obsługi przez linie 690 i 18 - mówi Rafał Łysy. Zapytanie o godziny pracy i dostosowanie do nich rozkładów jazdy autobusów trafiło także do zakładów w strefie.

Inwestycja kosztowała 4,8 mln zł i w całości została sfinansowana przez miasto.

purz

Więcej... http://sosnowiec.gazeta.pl/gazetasos...#ixzz1iau69xLP
dominobb no está en línea   Reply With Quote
Old January 5th, 2012, 03:53 PM   #1646
vrg

vrg's Avatar

Przydałoby się aby ktoś miejscowy zaktualizował OSM jak to teraz będzie wyglądać Na UMP to tej dwupasmówki w ogóle nie ma.

Old January 7th, 2012, 12:24 PM   #1647
michalgt86
Audytor barier arch. ;)

michalgt86's Avatar

Likes (Received): 266

A może być wizualizacja?

Odcinek o którym mowa zaznaczyłem kolorem ciemnoniebieskim .
Droga będzie nad S1?, a co ze stację BP?.
Nie wiem czy to jest zgodne z ostateczną koncepcją?.

źródło: Rysunki były na jakimś forum, nie wiem jakim, nie zapisałem .
Zumi najlepsze mapy.
program: Inkscape .
Old January 7th, 2012, 01:24 PM   #1648
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 15446

Jeśli węzeł Klimontów zostanie wybudowany według powyższej koncepcji, to stacja BP napewno zniknie z powierzchni ziemi...
Luki_SL no está en línea   Reply With Quote
Old January 7th, 2012, 02:45 PM   #1649
vrg

vrg's Avatar

No rewelacja!
To teraz importuj to do GPX i wrzuć na OSM jako canstruction-planned

Old January 7th, 2012, 03:44 PM   #1650
zagłębiak
Registered User

zagłębiak's Avatar

Likes (Received): 533

Nowa droga na wschód od węzła S1 udostępniłaby nowe treny inwestycyjne.
zagłębiak no está en línea   Reply With Quote
Old January 7th, 2012, 05:47 PM   #1651
michael_siberia
Trzecie pokolenie akowców

michael_siberia's Avatar

Likes (Received): 23855

Kolejna droga marzeń (po A44).
Old January 7th, 2012, 06:09 PM   #1652
kilimand123
Registered User

Likes (Received): 685

Quote:
Originally Posted by michalgt86 View Post

A może być wizualizacja?

Odcinek o którym mowa zaznaczyłem kolorem ciemnoniebieskim .
Droga będzie nad S1?, a co ze stację BP?.
Nie wiem czy to jest zgodne z ostateczną koncepcją?.

źródło: Rysunki były na jakimś forum, nie wiem jakim, nie zapisałem .
Zumi najlepsze mapy.
program: Inkscape .
Jak nie ma pieniędzy na węzeł, to cały czas powtarzam, zrobić chociaż wjazd od Dąbrowy i wyjazd na Tychy ale kto za tym ma lobbować?800m drogi a i zysk duży nawet bez pełnego węzła.
kilimand123 no está en línea   Reply With Quote
Old January 7th, 2012, 09:11 PM   #1653
michael_siberia

michael_siberia's Avatar

Kto ma lobbować? Ano sosnowieckie władze, przedsiębiorcy (nie tylko ci z KSSE) i zwykli mieszkańcy.
Old January 7th, 2012, 11:34 PM   #1654
vrg

vrg's Avatar

Quote:
Originally Posted by michael_siberia View Post
Kto ma lobbować? Ano sosnowieckie władze, przedsiębiorcy (nie tylko ci z KSSE) i zwykli mieszkańcy.
Jeśli się chce to się wszystko da. 200 metrów drogi to jednak nie budowa węzła pod ruchem na S1. Nie ta skala kosztów. Obawiam się że miasto by tego nie udźwignęło.
Nie mniej jednak bywały sytuacje że to właśnie inwestorzy skuszeni atrakcyjnością terenu inwestycyjnego gotowi byli wybudować zjazdy czy współfinansować budowę węzła. Ostatni taki przykład pamiętam z planowanego centrum logistycznego w Psarach (pow.będziński) - tam inwestor był gotów wybudować węzeł, no ale potem przyszedł kryzys

Old January 8th, 2012, 12:21 AM   #1655
esce
.

esce's Avatar

Likes (Received): 3365

Quote:
Kto ma lobbować? Ano 1) sosnowieckie władze, 2) przedsiębiorcy (nie tylko ci z KSSE) i 3) zwykli mieszkańcy.
1) Nie te władze, zapomnij. Jak widać, oni są jeszcze na poziomie kultu cargo - zbudujmy kawałek dwupasmówki, a nieosiągalni bogowie z GDDKiA zobaczą naszą drogę i cudownie ześlą nam węzeł.
2) Nikomu z przedsiębiorców aż tak nie zależy.
3) Mieszkańcy nie wierzą, że w ogóle może się coś zmienić w Sosnowcu - w sumie im się nie dziwię, bo sam nie wierzę z powodu 1). Nawet, jeśli sam będę lobbował, to raczej niewiele zdziałam. Kiedy mówię wśród znajomych o budowie tego łącznika jako stworzeniu alternatywy dla zatłoczonej DK/S86, to zapada krępująca cisza, a ich uśmieszki utwierdzają mnie w przekonaniu, że powinienem się udać do specjalisty.

Warto zobaczyć, o czym marzymy w następnym etapie po budowie węzła: http://www.fotosik.pl/showFullSize.p...cf176cb9d23bcc

Kiedy pomyślę, ile dróg przez ostatnie lata zbudowano w Jaworznie, to cieszę się, że mam z Sosnowcem coraz mniej wspólnego...
esce no está en línea   Reply With Quote
Old January 8th, 2012, 01:11 AM   #1656
vrg

vrg's Avatar

Ło ho ho ! Ależ planisko!
Quote:
Originally Posted by esce View Post
1) Nie te władze, zapomnij. Jak widać, oni są jeszcze na poziomie kultu cargo - zbudujmy kawałek dwupasmówki, a nieosiągalni bogowie z GDDKiA zobaczą naszą drogę i cudownie ześlą nam węzeł.
Gdyby realnie rozpocząć prace nad budową tego połączenia ze Sławkowem to może wtedy bogowie z GDDKiA zainteresowaliby się tym węzłem.
Z drugiej strony - kto podejmie jakiekolwiek kroki zanim GDDKiA nie powie "tak" ?

Old January 8th, 2012, 11:19 AM   #1657
Gragor
Registered User

Likes (Received): 0

Musze powiedzieć że przydałby się taki wjazd na s1 w tym miejscu, ale oglądając remonty wiaduktów w Sosnowcu, to nie wiem za ile lat mogliby sami wybudować cały węzęł od podstaw - chyba rzeczywiście nierealne. A przydałby się i to bardzo.
Gragor no está en línea   Reply With Quote
Old January 8th, 2012, 02:25 PM   #1658
michael_siberia

michael_siberia's Avatar

Nie prościej byłoby podłączyć Euroterminal do węzła z ul. Lenartowicza? Ponadto na podłączenie Euroterminalu do S1 [obojętne teraz, gdzie] można będzie wyciągnąć kasę z Unii w ramach rozwoju transportu intermodalnego (Euroterminal w obecnym wydaniu TEN-T został określony jako węzeł intermodalny kategorii "core") w następnej perspektywie.

Co do mieszkańców - oni nie wiedzą, że władze ich miasta się wybiera w wyborach? Odnoszę wrażenie, że dla znacznej części sosnowiczan miejsce, gdzie mieszkają to tylko adres pocztowy i nic więcej.
Old January 8th, 2012, 04:26 PM   #1659
kilimand123
Registered User

Likes (Received): 685

Quote:
Nie prościej byłoby podłączyć Euroterminal do węzła z ul. Lenartowicza? Ponadto na podłączenie Euroterminalu do S1 [obojętne teraz, gdzie] można będzie wyciągnąć kasę z Unii w ramach rozwoju transportu intermodalnego (Euroterminal w obecnym wydaniu TEN-T został określony jako węzeł intermodalny kategorii "core") w następnej perspektywie.

Co do mieszkańców - oni nie wiedzą, że władze ich miasta się wybiera w wyborach? Odnoszę wrażenie, że dla znacznej części sosnowiczan miejsce, gdzie mieszkają to tylko adres pocztowy i nic więcej.
Niestety zdecydowana większość mieszkańców nie chodzi na wybory, bo ciągle żyją poprzednią epoką a teraz nie mają na kogo głosować.
Ja "związałem się z Sosnowcem" 10 lat temu i niestety piętno PRL-u jest aż zanaddo odciśnięte na tym mieście.Zmiany w zarządzaniu miastem niestety długo nie będzie widać.

Chciałbym poznać koszty wybudowania chociaż zjazdu- wjazdu z/ na S1
Teren jest niestabilny i droga musi powstać na nasypie.
mniej więcej długość brakującej drogi to 1200m z czego jezdnia dwupasmowa to jakieś 600m Poprawcie mnie jeśli się dużo mylę
kilimand123 no está en línea   Reply With Quote
Old January 8th, 2012, 05:32 PM   #1660
vrg

vrg's Avatar

Quote:
Originally Posted by kilimand123 View Post
Chciałbym poznać koszty wybudowania chociaż zjazdu- wjazdu z/ na S1
Teren jest niestabilny i droga musi powstać na nasypie.
mniej więcej długość brakującej drogi to 1200m z czego jezdnia dwupasmowa to jakieś 600m Poprawcie mnie jeśli się dużo mylę
Dzięki planom jakie wrzucili Esce i michalgt86, naniosłem to na OSM i wszystko pięknie widać - dokładnie do przecięcia z S1 brakuje 560metrów.

Kiedyś budowa zjazdów czy całego węzła to były rzeczy dla takiego inwestora nie do przeskoczenia. Przykład - M1 zdecydowało się postawić pierwszy market właśnie w Czeladzi a nie po będzińskiej stronie DK94 tylko dlatego że tam nie mieli zjazdów z DK86. W dzisiejszych czasach myślę że nie byłby to problem gdyby udało się sprzedać po okazyjnej cenie spory kawał tych sosnowieckich nieużytków.

Reply

Tags
Śląsk, śląskie, droga ekspresowa, ekspresówka-s1, jaworzno, mysłowice, pyrzowice, s-1

Thread Tools

Posting Rules