search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old February 5th, 2008, 03:00 PM   #141
GD 2233J
Registered User

GD 2233J's Avatar

Likes (Received): 14459

Quote:
Originally Posted by MarcinN View Post
GD, ale ja nie neguję potrzeby porządnego połączenia Obwodnicy z okolicami Oliwy. Problem w tym, że rozbudowa Spacerowej może się okazać tak kosztowna, że trzeba będzie szukać alternatyw. To wszystko. Co powiesz, jesli wyliczenia kosztów pozwoliłyby za te pieniądze zbudować dwa inne dwupasmowe połączenia? Np przez Reja - zaledwie kilkaset metrów od obecnego węzła w Osowie i jeszcze gdzieś.

Reja będzie tańsza??
Jest świetnym pomysłem, zrzucenia problemu na Sopot
I gdzie zakończy swój bieg??

Przypomnę- Spacerowa miała wpadać w tunel pod Sopotem.
A Reja wpadnie w centrum Sopotu, ale wtedy trzeba będzie budować dwa ogromne skrzyżowania w Sopocie i w Oliwie. Dodatkowo trzeba będzie poszerzyć wąskie gardło na granicy Gdańska i Sopotu.

Taniej??

Sponsored Links
Old February 11th, 2008, 01:39 PM   #142
ALESSANDRO
MrBlackMagicHimself

Likes (Received): 511

KIEDY będzie wiadomo CO ustalono ws. przebiegu, terminu i finansowania TL?

"Jak przestałem kochać design" Marcina Wichy
- obowiązkowa lektura dla polskich anarchitektów, projektantów wnęk, kierowników wydziałów architortury w magistratach i...
urbanistów, jeśli nauczyli się w swoim kraju j. polskiego. Polecam!

www.miasto2077.pl

twaardy haardy pyycha
ALESSANDRO no está en línea   Reply With Quote
Old February 14th, 2008, 06:08 PM   #143
bartosz_berlinka
A1, A6-berlinka muszą być

bartosz_berlinka's Avatar

Likes (Received): 385

Jest interpelacja do Grabarczyka pomorskich parlamentarzystów w sprawie S6. Chcieliby ją do 2012.
Old February 15th, 2008, 11:00 AM   #144
bartosz_berlinka

Jest porozumienie w sprawie drogi S6
Wczoraj parlamentarzyści pomorscy złożyli do Ministerstwa Infrastruktury interpelację o przyspieszenie budowy drogi ekspresowej

27-01-2008 interpelację poparli
Zbigniew Konwiński, Jolanta Szczypińska, Paweł Suski, Sławomir Preiss, Jan Kulas, Zdzisław Czucha, Witold Namyślak, Izabela Jaruga-Nowacka, Jan Kuriata, Sławomir Neumann, Iwona Guzowska, Tadeusz Cymański, Renata Zaremba, Joanna Senyszyn, Anna Zielińska-Głębocka.z Goleniowa do Gdańska przez Słupsk. Chcą, aby powstała do 2012 r.

Według planów Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, modernizacja drogi nr 6 ma rozpocząć się dopiero w 2013 roku. Czyli rok po mistrzostwach Europy w piłce nożnej.

Zakłada poszerzenie istniejącej drogi do dwóch pasów jezdni w każdą stronę, bezkolizyjne skrzyżowania. Ponadto budowę nowego odcinka z Lęborka do Gdańska, z ominięciem Wejherowa, Rumi i Redy.

Pod interpelacją o przyspieszenie prac do Cezarego Grabarczyka, ministra infrastruktury, podpisało się 15 posłów z zachodniopomorskiego i pomorskiego.

- Zbliżające się mistrzostwa są dobrym argumentem, aby poruszyć temat tej drogi
- mówi Zbigniew Konwiński, poseł Platformy Obywatelskiej. - Będzie nią jechała większość kibiców. Nie wiem, dlaczego wcześniej nie została uwzględniona w planach.

Według Jolanty Szczypińskiej z Prawa i Sprawiedliwości, zdecydowanie poprawi to bezpieczeństwo mieszkańców i kierowców. - Poza tym droga po mistrzostwach zostanie dla nas - mówi posłanka.

Nowy rząd nic w tej sprawie nie zrobił, a jeśli chcemy zdążyć, trzeba zabrać się teraz.

Trzy strony maszynopisu, który trafił na biurko ministra, to głównie argumenty przemawiające za przyspieszeniem budowy. Czy to możliwe aby 320 kilometrów drogi zostało zmodernizowane w cztery lata?

- Nie odpowiem na to pytanie - ucina Stanisław Woynarowski, zastępca dyrektora gdańskiego oddziału GDDKiA. - Jednak samo opracowanie studyjne zajęłoby około trzech lat. Tymczasem mamy kłopoty z opracowaniem 40-kilometrowego odcinka Trasy Kaszubskiej. Chodzi o liczne protesty ludzi, którzy sprzeciwiają się jej przebiegowi w pobliżu swoich domów i bombardują dyrekcję listami w tej sprawie.

Za kilka tygodni minister odpowie na interpelację posłów.

Nasz komentarz
Magda Olechnowicz
[email protected]

Inicjatywa przekształcenia drogi krajowej nr 6 w ekspresową jeszcze przed Euro 2012 jest godna poklasku. Ułatwiłoby to podróż tysiącom turystów z Zachodu, a i droga zostałaby dla nas na zawsze. Szkoda, że posłowie wpadli na to dopiero teraz. Najprawdopodobniej okaże się, że jest już za późno. I znów będą tłumaczenia, że "my chcieliśmy, my się staraliśmy, ale...”. No właśnie, czemu zawsze musi być jakieś "ale”? Bo to takie polskie. Wszyscy mają zawsze dobre chęci, gorzej już z realizacją. Mimo wszystko trzymam kciuki, żeby się udało. Choć przyznam, że optymizmu we mnie nie ma.-

A ja trzymam kciuki za A6.
Old March 13th, 2008, 12:59 PM   #145
bartosz_berlinka

POLSKA - DZIENNIK BALTYCKI
11.03.2008
...najwiecej emocji nie wzbudziły problemy Gdanska z pozyskaniem ponad 600 mln z3otych na rozbudowe Trasy S3owackiego czy z wykupami gruntów pod Obwodnice Po3udniow1 miasta. Parlamentarzyoeci mieli najwiecej wątpliwości dotycz1cych tego, czy najpierw powinna była rozpoczeta budowa Drogi Kaszubskiej czy Obwodnicy Pó3nocnej Aglomeracji Trójmiejskiej [tzw. OPAT
- dop. red.]. Do powrotu do starego projektu Drogi Kaszubskiej, która pierwotnie przebiega3a przez tereny Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, wzywal posel Jerzy Budnik z Platformy Obywatelskiej. - Nie ma takiej mozliwosci. Nie pozwole, bysmy mieli drug1 Rospude - uciął apel Rogowicz
.

Quote:
Originally Posted by przemoe View Post
A kolega to skąd się wziął?
Też się śmiałem, ale czy jednak karmić trolla/pomóc zagubionej owieczce nie można na pm-kach? Tak tylko raczej retorycznie pytam.

A no i jeszcze jakieś odniesie do wczorajszej "Panoramy". Mgliście coś wspomnieli, że USA za tą tarczę wybudują nam S6 ze Słupska do Trójmiasta. 2 mld $ czy coś takiego dadzą. Takie tam gadanie, że nawet nie warto z tą informacją iść do wątku o S6. Gdyby tak miało być to rewelacja. I entuzjazm. A gdzie on? Może więc poczekajmy aż te opowiadania z bajek, fikcji i snów zamienią się w jakąś rzeczywistość i jawę.
Old March 13th, 2008, 01:50 PM   #146
partys
Registered User

Likes (Received): 52

Wczoraj w Radiu Gdańsk między 17 a 18-tą była prowadzona terenowa audycja na żywo z udziałem publiczności, która dotyczyła przebiegu drogi ZOT - Lębork. Audycja była proawdzona spod siedziby gminy w Szemudzie, gdzie pojawili się, jak to można było przypuszczać, przeciwnicy planu przebiegu tej drogi w dużej mierze przez wspomnianą gminę. Gościem był też jakiś dyrektor (podejrzewam, że Gdańskiego oddziału GDDKiA). I co ciekawe wygląda na to, że protestującym mieszkańcom gminy Szemud może się upiec. Ktoś tam zasugerował, że drogę należałoby puścić od węzła Kowale a nie Wysoka (tudzież Karwiny), czyli po prostu przedłużyć Obwodnicę Południową, skierować w stronę Żukowa a następnie przez gminę Przodkowo i dalej w strone Lęborka (czyli tak jak żeśmy tu wczesniej sugerowali - powstałaby "Obwodnica Kaszubska"). Okazało się, że ów dyrektor również się skłaniał ku temu rozwiązaniu i powiedział, że w ciągu najbliższych dwóch miesięcy powinno się rozstrzygnąć czy ta nowa wersja ma sens. Moim zdaniem ma
Tylko czy po owych dwóch miesiącach znowu nie wpadnie im do głowy jescze nowszy przebieg, w momencie, gdy znajdą się kolejni przeciwnicy tej "Kaszubskiej" wersji przebiegu.
partys no está en línea   Reply With Quote
Old March 13th, 2008, 02:44 PM   #147
bartosz_berlinka

No jeśli zaczynają o tym myśleć to możemy sobie porysować.

Zaczynając od obwodnicy, od węzła Południowego. Na południe od Jankowa (i już mogą być protesty, ale powiedzmy takie zwykłe), przecięcie DW221 między Bąkowem a Lublewem (w praktyce niemal w Lublewie, też źle) i potem przez las (inaczej się nie da) istniejącą wycinką (linia kropkowana). Dalej moja linia przecięłaby Sulmin. Zagłada wioski. Można omijać, z lewej, z prawej, wszystko po krawędzi lasu. Protesty miejscowych jak cholera. Tam też jest cmentarz poewangelicki. Potem po polach, na wschód od Niestępowa, most nad Radunią, przecięcie linii kolejowej i dochodzimy do DK7 w Lniskach. Też problem po połnocnej stronie powstało osiedle domków. Nad nim las, to akurat tam gdzie zrobiłem obwodnicę Żukowa. Tak na pewno nie można więc obwodnica musiałaby być bliżej Żukowa. Może więc odcinek od zbliżenia do DK7 odgiąć na południe do wzdłuż linii kolejowej, zatem kolejny most nad Radunią.

Inna opcja to dwujezdniowa DK7 od Żukowa do obwodnicy (tak czy siak potrzebna) i obwodnica od Karczemek do Południowego odpowiednio szeroka. Ale co to znaczy? Nie 3 tylko 4 pasy od razu? No i węzeł w Karczemkach właściwie musiałby mieć też dodatkowy jakiś łuk. Fantastyka.
Old March 13th, 2008, 03:14 PM   #148
ALESSANDRO
MrBlackMagicHimself

Co to za ring Żukowa? Warszawa nie ma ringu, a Żukowo ma mieć?
Rysujesz tu Bartku naprawdę potężną obwodnicę przez Kaszuby, zdala od "cywilizacji" i aglomeracji. Dla typowego tranzytu. Ale jak wielki jest tranzyt z S22 czy S7 który nie idzie do 3M, tylko na wschód? Mówimy o cywilnym ruchu turystycznym z Wawy i Mazur do Kołobrzegu? Wydaje mi się, że to przerost formy nad treścią. Tzn. nie ma takiej potrzeby więc i nikt nie wyłoży na to pieniądze.

Dobrym pomysłem - lepszym, opisanym przez Bartka niżej - byłoby puszczenie ruchu z S7 po S6 do Karczemek i na zachód po obecnej DK7 2x2. Ale ponownie - co dalej, za tym biednym Żukowem? To nie lepiej już TL zrobić na przedłużeniu Słowaka na zachód, tak, aby Kaszuby i zachodnie części województwa miały łatwy dostęp do lotniska, a turyści jadący do Łeby jeździli niemal w lini prostej S6-Lotnisko-Przodkowo-Łebno-Bożepole [początek obwodnicy Lęborka]? W tym samym Bożympolu [jeśli dobrze odmieniam], zaczynałaby się OPAT idąca z kolei łukiem nad Bolszewem, Redą i wpadająca w S6 przez Kazimierz?

Swoją drogą - wybór i umiejscowienie tych inwestycji, to prawdziwa góra lodowa, na którą niełatwo wejść... Układ opisany przeze mnie sprawiłby, że dzisiejsza ZOT przestałaby być ZOT, a stałaby się międzydzielnicową S66. Być może nie byłoby potrzeby jej poszerzać. Z drugiej strony nowa ZOT = TL przybliżyłaby Kaszuby do aglomeracji i potężnie zreaktywizowała te tereny, również urbanistycznie. Eh...

PS. Dodaję mapkę.

- obowiązkowa lektura dla polskich anarchitektów, projektantów wnęk, kierowników wydziałów architortury w magistratach i...

www.miasto2077.pl

twaardy haardy pyycha

Last edited by ALESSANDRO; March 13th, 2008 at 03:26 PM.
Old March 13th, 2008, 04:36 PM   #149
Nordowy
Zawsze pod wiatr

Nordowy's Avatar

Likes (Received): 114

Quote:
Originally Posted by bartosz_berlinka View Post
POLSKA - DZIENNIK BALTYCKI
11.03.2008
[I]...najwiecej emocji nie wzbudziły problemy Gdanska z pozyskaniem ponad 600 mln z3otych na rozbudowe Trasy S3owackiego czy z wykupami gruntów pod Obwodnice Po3udniow1 miasta. Parlamentarzyoeci mieli najwiecej wątpliwości dotycz1cych tego, czy najpierw powinna była rozpoczeta budowa Drogi Kaszubskiej czy Obwodnicy Pó3nocnej Aglomeracji Trójmiejskiej [tzw. OPAT
- dop. red.].
To w koncu co bedzie budowane szybciej? Oby OPAT

A może urlop nad morzem? http://www.tatiana-pokoje.pl
Nordowy no está en línea   Reply With Quote
Old March 13th, 2008, 04:43 PM   #150
bartosz_berlinka

Quote:
Originally Posted by ALESSANDRO View Post
Co to za ring Żukowa? Warszawa nie ma ringu, a Żukowo ma mieć?
Tak, GDDKiA planuje: http://www.nowedrogikrajowe.pl/e4u.p...es/ShowPage/24 . I nie ring tylko obwodnica od wschodu.
Generalnie mogłem wpierw tam zajrzeć a potem narysować. Po prostu odcinek od Lnisk do Żukowa mają tam (konkretnie to tu http://www.nowedrogikrajowe.pl/e4u.p...es/ShowPage/23 ) załątwiony w wariancie 2 lub 3 (1 nie pasuje do tej koncepcji).

Dalej to mógłbym znowu pisać swoje o berlince, A6, braku odpowiedniej drogi w korytarzu północnym itd. Juz mi się nie chce.
Zgadzam się z Tobą, że fajne byłoby wprowadzenie TL (vel TK) w Słowackiego. Tylko, że przy lotnisku ulica ta musi mieć nowy przebieg to raz. A dwa obwodnica Żukowa i tak ma być.
A do tego dochodzi jeszcze OPAT. No, ale skoro TL to Amerykanie mają nam budować, to hehe, nie ma sprawy.

A najważniejsza i tak jest berlinka.
Old March 13th, 2008, 05:26 PM   #151
MarcinN
BANNED

Likes (Received): 268

A co z trasą do Helu przez Kosakowo?
Skoro obwodnica północna na razie czeka na lepsze czasy, to co z pomysłem, by przelotową trasę do Helu zrobić jako przedłużenie Trasy Kwiatkowskiego - przez Kosakowo, Mrzezino? Obecnie ta droga jest w tak fatalnym stanie - rozjeżdżana codziennie przez setki ciężarówek, że nie nadaje się do niczego poważnego poza remontem.
MarcinN no está en línea   Reply With Quote
Old March 13th, 2008, 06:43 PM   #152
borkow1
Registered User

borkow1's Avatar

Likes (Received): 0

Quote:
nie nadaje się do niczego poważnego poza remontem.
No i sportem
borkow1 no está en línea   Reply With Quote
Old March 13th, 2008, 08:06 PM   #153
jacek_k
Registered User

jacek_k's Avatar

Likes (Received): 349

Quote:
Originally Posted by bartosz_berlinka View Post
Do powrotu do starego projektu Drogi Kaszubskiej, która pierwotnie przebiega3a przez tereny Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, wzywal posel Jerzy Budnik z Platformy Obywatelskiej. - Nie ma takiej mozliwosci. Nie pozwole, bysmy mieli drug1 Rospude - uciął apel Rogowicz[/I].
TPK nie należy do sieci Natura 2000, ani chyba nawet nie jest na shadow list.
W większości nie ma w nim nic unikalnego i szczególnego - zwykły las gospodarczy.
Co więcej można dyskutować nad 'ekologicznością' różnych wariantów. Droga przez Osowę, skrajem lasu nie dzieli dodatkowo kompleksów leśnych na części.
Natomiast droga z Karwin wraz z OT całkowicie oddzila kompleks leśny między Osową, Karwinami a Chwaszczynem od reszy. Co lepsze na przykład dla dzikich zwierząt - wycięcie kilku hektarów na skraju lasu czy odcięcie kilku km2 lasu od reszty?
jacek_k no está en línea   Reply With Quote
Old March 14th, 2008, 02:40 PM   #154
pitut
b!fnf

pitut's Avatar

Quote:
Jeśli powstałaby OPAT, to nie wiem czy jest sens ciągnięcia nowej drogi od EK dalej niż do lotniska. Poza tym turyści jechaliby przez EK, czyli przez centrum, gdzie dojeżdża się do portowych nabrzeży. Dla mnie nie było by do pomyślenia, gdyby TIRy stałyby razem w korku z innymi... (skutki opłakane).
Kiedyś czytałem na jakieś stronie internetowej, że Wójt Kosakowa planuje razem z Gdynią wybudować właśnie przedłużenie EK do lotniska, ale chyba na wizjach jak na razie się skończyło. Wiem, że było to poruszane na innym wątku w tamtym roku, ale jeśli ktoś by był uprzejmy, to także prosiłbym o komentarz kogoś zorientowanego w nowinkach

Last edited by Asinus; September 29th, 2013 at 10:19 PM.
pitut no está en línea   Reply With Quote
Old March 14th, 2008, 04:14 PM   #155
rispetto
Registered User

rispetto's Avatar

Likes (Received): 10102

Quote:
Originally Posted by ALESSANDRO View Post
A co to za kropki od zakończenia POTu do Pępowa?
rispetto no está en línea   Reply With Quote
Old March 14th, 2008, 05:28 PM   #156
MarcinN
BANNED

Likes (Received): 268

Pitut, to ja wtedy poruszałem temat trasy do Helu przez Kosakowo.
Oczywiście jest to alternatywa do OPAT a nie trasa, która ma powstać równorzędnie.
Nie bardzo rozumiem, skąd miałyby na tej trasie powstać korki, w których miałyby stać TIRy. Przecież byłaby to dwupasmówka co najmniej do Kosakowa z tylko jednym kolizyjnym skrzyżowaniem 1km za portem. Poza tym - powiedzmy sobie szczerze - ruch do Helu nie jest jakoś tak koszmarny, żeby dwupasmówka miała się nim zatkać.
MarcinN no está en línea   Reply With Quote
Old March 14th, 2008, 06:35 PM   #157
Milka.Kosakowo
Registered User

Milka.Kosakowo's Avatar

Likes (Received): 29

[QUOTE=pitut;19030570]
Quote:
QUOTE]

Jeśli powstałaby OPAT, to nie wiem czy jest sens ciągnięcia nowej drogi od EK dalej niż do lotniska. Poza tym turyści jechaliby przez EK, czyli przez centrum, gdzie dojeżdża się do portowych nabrzeży. Dla mnie nie było by do pomyślenia, gdyby TIRy stałyby razem w korku z innymi... (skutki opłakane).
Kiedyś czytałem na jakieś stronie internetowej, że Wójt Kosakowa planuje razem z Gdynią wybudować właśnie przedłużenie EK do lotniska, ale chyba na wizjach jak na razie się skończyło. Wiem, że było to poruszane na innym wątku w tamtym roku, ale jeśli ktoś by był uprzejmy, to także prosiłbym o komentarz kogoś zorientowanego w nowinkach
Tak... Kosakowo planuje zbudować trasę 2x2 od Starego Obłuzą do miejsca z jakieś 300 metrów przed urzędem gminy. Droga ma iść mniej więcej od stawku na Obłuzu :-) Tylko Gdynia musi przebudowac skrzyżowanie Kwiatkowskiego/Dabka... ale z tym jest problem bo przecież tam "zabytki" stoja :-)

Koszt fiansnowana tej drogi - gmina stara sie o środki... jak ich nie dostanie ma zacząć budowac to sama... tylko na moje oko nie damy rady wybudowac tego ze srodkow wlasnych :-)
Milka.Kosakowo no está en línea   Reply With Quote
Old March 14th, 2008, 08:10 PM   #158
pitut
b!fnf

pitut's Avatar

Marcin, nie wiem czy by się zapchała. Wiadomo jak jest na 216 i 6 w sezonie. Z pewnością poprawiłaby się przepustowość tej drogi jeśli w całości będzie 2x2. Ja we wcześniejszym poście założyłem tylko taką obawę, że gdyby zdarzył się korek na przedłużeniu EK to TIRy stałyby też. Ale to tylko tak hipotetycznie. Osobiście wolałbymbym nową drogę przez Kosakowo niż opatu( ale on jest też potrzebny).
Milka, jeśli Pan Włudzik doprowadzi do otwarcia lotniska cywilnego, to myślę, że i na 2x2 znajdą się środki. Dla Gdyni i powiatu puckiego to wielka inwestycja, tak więc w końcu może się doczekamy podciągnięcia chociaż do UG
Old March 14th, 2008, 08:19 PM   #159
pitut
b!fnf

pitut's Avatar

[QUOTE=Milka.Kosakowo;19034254]
Quote:
Originally Posted by pitut View Post
ale z tym jest problem bo przecież tam "zabytki" stoja :-)
W którymś wątku już była mapka, która pokazywała jak te "zabytki" ominąć. EK sprytnie ścinałaby tą górkę z paroma drzewkami i przystanek autobusowy i wpadałaby dalej na moście obok stacji LPG.
Old March 15th, 2008, 10:39 AM   #160
ALESSANDRO
MrBlackMagicHimself

@rispetto - mniej więcej naniesiona alternatywa przedstawiona przez Bartka w poście poniżej mojego.

www.miasto2077.pl

twaardy haardy pyycha

Reply

Tags
ekspresówka-s6, gdynia, kaszuby, lębork, obwodnice trójmiasta, pomorskie, pomorze, s-6, trójmiasto

Thread Tools

Posting Rules