search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old July 25th, 2017, 11:35 AM   #241
qusio
Registered User

Likes (Received): 6

A czy na czerwono, to nie jest zaznaczony przebieg DK16?
qusio no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old July 25th, 2017, 11:43 AM   #242
los77
Obywatel Świata

los77's Avatar

nie bardzo wiem jak mieliby inaczej zaznaczyć. Na dzień dzisiejszy nie ma wyznaczonego docelowego przebiegu S16 pomiędzy Mrągowem a Ełkiem.

PUNK ROCK Polska - kanał youtube .................................PUNK ROCK Polska - facebook ......................................................DK 16 - co,gdzie,kiedy ?
los77 no está en línea   Reply With Quote
Old July 25th, 2017, 12:04 PM   #243
bartboy28
Registered User

Jak wygląda stan na pozostałych odcinkach ?
bartboy28 no está en línea   Reply With Quote
Old July 25th, 2017, 12:14 PM   #244
los77
Obywatel Świata

los77's Avatar

masz wszystkie dane w pierwszym poście

PUNK ROCK Polska - kanał youtube .................................PUNK ROCK Polska - facebook ......................................................DK 16 - co,gdzie,kiedy ?
Old July 25th, 2017, 12:20 PM   #245
qusio
Registered User

Quote:
Originally Posted by los77 View Post
nie bardzo wiem jak mieliby inaczej zaznaczyć. Na dzień dzisiejszy nie ma wyznaczonego docelowego przebiegu S16 pomiędzy Mrągowem a Ełkiem.
Dokładnie o to mi chodziło
qusio no está en línea   Reply With Quote
Old July 25th, 2017, 08:02 PM   #246
Hohlick W-M
Registered User

Likes (Received): 449

Węzeł Ostróda południe, wlot od strony Olsztyna jest już gotowy na otwarcie. Ma wymalowane pasy i stoją już znaki drogowe.

rufix, Laskowski, los77 liked this post
Hohlick W-M no está en línea   Reply With Quote
Old July 28th, 2017, 01:49 PM   #247
los77
Obywatel Świata

los77's Avatar

Quote:
Budowa drogi ekspresowej S16 na odcinku Borki Wielkie - Mrągowo - spotkania informacyjne

28-07-2017

GDDKiA oraz Transprojekt Gdański zapraszają na spotkania informacyjne poświęcone budowie drogi ekspresowej S16 na odcinku Borki Wielkie – Mrągowo wraz z obwodnicą Mrągowa w ciągu DK59, które odbędą się w dniu 02.08.2017 r.
Harmongram spotkań:
godzina 15.00 - ŚWIETLICA (naprzeciwko Szkoły Podstawowej) w Marcinkowie 26,
godzina 17.00 - GIMNAZJUM przy ul. Szkolnej 17B w Sorkwitach.
Do pobrania:
Informacja - Gmina Sorkwity
Informacja - Gmina Mrągowo
Materiały promocyjne - S16
Zródło GDDKIA Olsztyn

Luki_SL, wojterek, Darole liked this post
Old July 28th, 2017, 02:09 PM   #248
Hohlick W-M
Registered User

Jak nie zapomnę to udam się na to w Marcinkowie. Mam nadzieję, ze jakieś mapy przedstawią i zarazem wybrane wstępne koncepcje przebiegu drogi.

los77, Darole liked this post
Old July 28th, 2017, 02:24 PM   #249
los77
Obywatel Świata

los77's Avatar

sam przebieg drogi jest już znany. W 2015 roku wydano też DŚU (według wariantu 2 dla drogi krajowej nr 16 i według wariantu 3 dla drogi krajowej nr 59)

Old July 28th, 2017, 09:20 PM   #250
wojterek
Studia!

wojterek's Avatar

Likes (Received): 251

Wcześniej przy DK59 pisano o przekroju drogi jako 1x2 lub 2+1. W tej broszurce jest już mowa tylko o 1x2... jeśli to prawda, to trochę szkoda. Nawet bardzo szkoda.
wojterek no está en línea   Reply With Quote
Old July 31st, 2017, 12:03 AM   #251
fortepian
Registered User

fortepian's Avatar

Likes (Received): 528

Mam pytanie, jeśli było to przepraszam. Czemu obecny fragment DK16 wybudowany w klasie S (Barczewo–Borki Wielkie) nie jest oznaczony jako droga ekspresowa? Przecież rozporządzenie już jest.
fortepian no está en línea   Reply With Quote
Old July 31st, 2017, 09:04 AM   #252
FeniksRF
Registered User

Likes (Received): 102

Jak mi się uda to pojawię się w Sorkwitach. Będzie to spotkanie czysto informacyjne czy w grę wchodzą pytania i uwagi do KP? los77 orientujesz się może w tych kwestiach?
FeniksRF no está en línea   Reply With Quote
Old July 31st, 2017, 09:25 AM   #253
los77
Obywatel Świata

los77's Avatar

FeniksRF prawdopodobnie spotkanie jest po to aby zaprezentować zainteresowanym stronom wstępną KP. Do tego opracowania zainteresowane strony będą mogły wnieść uwagi (konsultacje społeczne), tylko czy będzie to możliwe podczas spotkania tutaj nie jestem pewien.

Jednostka projektowa zgodnie z SIWZ powinna wykonać:
Quote:
2. Opracowanie roboczych wersji KP i innych opracowań projektowych oraz uzyskanie akceptacji Kierownika projektu dla proponowanych rozwiązań (w tym wariantów).
3. Uzyskanie wstępnych opinii zainteresowanych stron na temat KP (w tym przeprowadzenie konsultacji społecznych) i uwzględnienie ich treści w opracowaniach projektowych.
W kazdym razie dobrze jakby na tych spotkaniach pojawił się ktoś z forum, bo zostaną tam wskazane warianty obiektów inżynierskich i węzłów. Sama trasa jest już określona i się nie zmieni.

Darole, wojterek liked this post
Old August 2nd, 2017, 05:01 PM   #254
Hohlick W-M
Registered User

Byłem. Sala full luda i spotkanie czysto informacyjne. Zaprezentowana jedna mapka przebiegu tak jak w tej broszurce wyżej i nic poza tym. Oczywiście puszczali slajdy w sali gdzie nie było zasłon i ledwo mozna było co dostrzec, aparat tym bardziej nie widział, ale nic straconego czyli nic o czym byśmy nie wiedzieli (natężenie ruch, prognozy itp). Nie widziałem obiektów inżynierskich, ale też nie byłem do końca.

los77, wojterek, Darole, rufix liked this post
Old August 2nd, 2017, 06:52 PM   #255
balech
Registered User

balech's Avatar

Likes (Received): 65

Konsultacje społeczne odbębnione
balech no está en línea   Reply With Quote
Old August 2nd, 2017, 11:42 PM   #256
FeniksRF
Registered User

Likes (Received): 102

Hohlick W-M szkoda że mnie nie było w Marcinkowie, byłem za to w Sorkwitach. Poza sprawami czysto technicznymi czyli brak nagłośnienia i pogłos, spotkanie zaskoczyło mnie bardzo na plus. Pan z GDDKiA rozpoczął spotkanie, a panowie z transprojektu krok po kroku pokazywali zaprojektowane rozwiązania, węzły, drogi zbiorcze, przepusty oraz przekrój poprzeczny drogi. W koncepcji zostały zawarte przepusty, których nie widziałem w DŚU, a są bardzo dobrym rozwiązaniem. Wrzawa powstałą przy omawianiu przejścia przez m. Sorkwity i planowanego nasypu. Mieszkańcy twierdzą, że od konsultacji w 2008r. (nie byłem wtedy więc nie potwierdzę) informowani byli o przejściu przez m. Sorkwity za pomocą estakady.

Aktualnie planowana KP zawiera przejście na ok. 8m wysokim nasypie zbrojonym (w celu nie poszerzania szerokości pasu drogowego). Mieszkańcy buntowali się przeciwko takiemu rozwiązaniu i wnioskowali o zmianę na estakadę tak jak to jest wykonywane w m. Ostróda. Przedstawiciel GDDKiA udzielił informacji, że zwiększyłoby to koszt budowy i nie ma w jego opinii takiej potrzeby aby to zmieniać a w m. Ostróda zastosowano estakady ze względu na grunt i potrzebę wbijania pali (los77Jesteś bardziej w temacie może coś na ten temat wiesz?).

Mieszkańcy argumentowali chęć tej zmiany walorami turystycznymi miejscowości na co padła odpowiedź, że i tak obok jest nasyp kolejowy (niestety zapomnieli, że nie na całym odcinku i nie tak wysoki).

Następnie ja zadawałem pytania odnośnie ekranów akustycznych i potwierdzenia zapewnień z 2014r. na co dostałem odpowiedź "prawdopodobnie tak", kolejne moje pytanie dotyczące kanalizacji która prawdopodobnie jest w ciągu projektowanego dojazdu przy budynku, dostałem odpowiedź, że jeżeli jest na planach to będzie przesunięta na co odpowiedź była, że nie wiemy czy jest i dlatego zgłaszamy taki fakt w trakcie projektowania. W między czasie wypowiedział się na temat kanalizacji wójt gminy, który przygotowuje wniosek o dołączenie niektórych posesji do sieci wodociągowej i chce aby w ramach inwestycji zostały przeprowadzone niektóre przyłącza na drugą stronę jezdni. Były też wnioski o zaprojektowanie metrowej ścieżki rowerowej na długości całej drogi dojazdowej, na co projektant odpowiedział, że ruch na tym odcinku będzie tak nie wielki, że nie ma sensu tego projektować i taki projekt nie jest brany pod uwagę ze względu na opis zadania, które mają wykonać. Taka ścieżka musiałaby być wybudowana już po budowie drogi z innych środków.
Na koniec część ludzi indywidualnie podchodzili do przedstawicieli i przedstawiali swoje argumenty.

Ogólnie zarówno przedstawiciele GDDKiA, transprojektu jak i Wójt merytorycznie przygotowani, a spotkanie prowadzone w dobrym tonie.

PS: Hohlick W-M chyba zapomniałeś napisać o najważniejszej rzeczy odnośnie obwodnicy Mrągowa. Na spotkaniu przekazali nam informacje, że projektowana DK59 będzie o profilu 2x1, ponieważ analiza ruchu dobowego pojazdów nie wymaga na zastosowanie wyższego standardu.

Zdjęcie projektowanego skrzyżowania i przepustów przy wlocie do m.Sorkwity od strony Olsztyna

wojterek, los77, Darole, Luki_SL, rufix and 3 others liked this post

Last edited by FeniksRF; August 3rd, 2017 at 12:02 AM.
FeniksRF no está en línea   Reply With Quote
Old August 3rd, 2017, 08:24 AM   #257
rufix
rufix

Likes (Received): 851

Quote:
Originally Posted by balech View Post
Konsultacje społeczne odbębnione
gdyby nie konsultacje i wieczne protesty to pewnie z ta drogę bylibysmy dalej niż na obecnym etapie, w przypadku tej drogi zawsze będzie ktoś niezadowolony, jak nie jakaś Sadyba to jacyś ekolodzy z Wrocławia
rufix no está en línea   Reply With Quote
Old August 3rd, 2017, 10:51 AM   #258
Hohlick W-M
Registered User

FeniksRF
Jak już napisałem, było bardzo dużo ludzi, a droga czy obwodnica nie przebiega chyba tak agresywnie w prywatne gęsto zabudowane tereny jak ta część w Sorkwitach, gdzie też są ośrodki turystyczne. Widzę że mogłeś nawet robić zdjęcia, bo slajd lepiej widoczny niż tam gdzie jak byłem. Co do pytań o obwodnicę i dlaczego 2x1 to przedstawiciel dyrekcji od razu udzielił odpowiedzi właśnie prezentując prognozy natężenia ruchu i braku konieczności poszerzenia. Nikt nie protestował. Generalnie ludzie więcej słuchali niż pytali.
Old August 3rd, 2017, 11:39 AM   #259
los77
Obywatel Świata

los77's Avatar

Quote:
Originally Posted by FeniksRF View Post
Wrzawa powstałą przy omawianiu przejścia przez m. Sorkwity i planowanego nasypu. Mieszkańcy twierdzą, że od konsultacji w 2008r. (nie byłem wtedy więc nie potwierdzę) informowani byli o przejściu przez m. Sorkwity za pomocą estakady.

Aktualnie planowana KP zawiera przejście na ok. 8m wysokim nasypie zbrojonym (w celu nie poszerzania szerokości pasu drogowego). Mieszkańcy buntowali się przeciwko takiemu rozwiązaniu i wnioskowali o zmianę na estakadę tak jak to jest wykonywane w m. Ostróda. Przedstawiciel GDDKiA udzielił informacji, że zwiększyłoby to koszt budowy i nie ma w jego opinii takiej potrzeby aby to zmieniać a w m. Ostróda zastosowano estakady ze względu na grunt i potrzebę wbijania pali (los77Jesteś bardziej w temacie może coś na ten temat wiesz?).

Mieszkańcy argumentowali chęć tej zmiany walorami turystycznymi miejscowości na co padła odpowiedź, że i tak obok jest nasyp kolejowy (niestety zapomnieli, że nie na całym odcinku i nie tak wysoki).
Sorkwity to newralgiczne miejsce. Współczuję mieszkańcom tej miejscowości bo tam nie ma dobrego rozwiązania, a jedynie można wybrać mniejsze zło. Powoływanie się na przykład z Ostródy jest trochę chybione bo warunki gruntowe występujące w Ostródzie są dużo gorsze od tych w Sorkwitach. Prawdą jest to co powiedziano na spotkaniu że w Ostródzie zdecydowano się na estakadę ponieważ koszty wzmocnienia gruntów pod zwykły nasyp były droższe.

Padł też argument miejscowości turystycznej. Tylko tak sobie myślę jakie walory bardziej estetyczne ma estakada widziana od dołu. To taki bronx w polskiej wersjii i raj dla graficiarzy którzy "przyozdobiliby" szybko elementy estakady. Tutaj bardziej należało argumentować w stronę kwestii właściwego nasłonecznienia terenów (8 metrowy nasyp plus zapewne min. 2 m ekranów to już spora ściana dla słońca). Estakada mogłaby w pewnym stopniu umożliwić lepsze nasłonecznienie. Tylko że tam po północnej stronie drogi pozostanie 4 lub 5 budynków i to nie w miejscu najwyższego nasypu a już na "wypłyceniu". Swoją drogą współczuję mieszkańcom tych paru domów, z jednej strony nasyp kolejowy, z drugiej drogowy.

Henry Gale liked this post
Old September 1st, 2017, 01:02 PM   #260
ABWera
Registered User

ABWera's Avatar

Likes (Received): 3058

Quote:
4 września (poniedziałek), godz. 13.00

Wiceminister infrastruktury Jerzy Szmit weźmie udział w konferencji prasowej w związku z podpisaniem umowy na opracowanie studium techniczno–ekonomiczno–środowiskowego i koncepcji programowej dla budowy drogi ekspresowej S16 Mrągowo - Orzysz – Ełk.

Olsztyn, Urząd Wojewódzki, al. J. Piłsudskiego 7/9.
http://www.mib.gov.pl/2-Zapowiedziwydarzen.htm

Hohlick W-M, vuv, Darole, los77, Van_Loosen liked this post
ABWera no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
barczewo, białystok, biskupiec, drogi ekspresowe, ełk, mazury, mikołajki, mrągowo, olsztyn, orzysz, podlaskie, s16, warmińsko-mazurskie, warmia

Thread Tools

Posting Rules