daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Türkiye > Other Developments > Business and Industry

Business and Industry Economy, Military, Science, Technology, Tourism, etc.

Reply

Thread Tools
Old March 31st, 2013, 07:23 PM   #81
Kadıkoylu
Registered User

Kadıkoylu's Avatar

Likes (Received): 1800

erhan stockholm e tasındın mı bu arada?
Kadıkoylu no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old April 2nd, 2013, 01:47 AM   #82
Nergenss
Hic Biyerde.

Likes (Received): 683

Quote:
Originally Posted by Arda_1923 View Post
istanbul anadolu yakasında birkaç gündür sık sık kesintiler yaşıyorum, modemde internet var göründüğü hâlde bağlanamadığım oluyor, modemi kapayıp açınca genelde düzeliyor.

sizde de var mı bugünlerde?
Masallah herseyin en bahalisi bizde, herseyin ortalamasini hesaplasan en kirmizi alan Turkiye olur. Bizim bu Hollandada'da ucuz sayilmaz.
Nergenss no está en línea   Reply With Quote
Old May 15th, 2013, 08:24 PM   #83
Edil Arda
The User

Edil Arda's Avatar

Likes (Received): 6121

14/12/2012 tarihli ve 2012/DK-14/623 sayılı Kurul Kararı gereğince; kullanıcılardan Gezinti hizmeti aracılığıyla alınan onay ile kişisel verilerin işlenmesi hususuna ilişkin olarak TTNet AŞ hakkında yürütülen soruşturma kapsamında;

06/02/2004 tarihli ve 25365 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Telekomünikasyon Sektöründe Kişisel Bilgilerin İşlenmesi ve Gizliliğinin Korunması Hakkında Yönetmelik’in “Telekomünikasyonun Gizliliği” başlıklı 8’inci maddesinde yer alan;

“Yasaların ve yargı kararlarının öngördüğü durumlar haricinde, haberleşmeye taraf olanların tamamının izni olmaksızın, telekomünikasyonun üçüncü şahıs tarafından dinlenmesi, kaydedilmesi, saklanması, kesilmesi veya gözetimi yasaktır...”

hükmüne aykırı olarak, 2012 yılı içerisinde Gezinti hizmetine ilişkin olarak talep etmeyen kullanıcıların da Gezinti kapsamına alınmasına sebebiyet veren onay alma sürecinin uygulanması nedeniyle TTNet AŞ hakkında, Telekomünikasyon Kurumu Tarafından İşletmecilere Uygulanacak İdari Para Cezaları İle Diğer Müeyyide ve Tedbirler Hakkında Yönetmeliğin 11’inci maddesinin birinci fıkrasının (a) bendinde yer alan;

“a) İşletmecinin, tüketici haklarına ilişkin kurum düzenlemeleri ve Yetki belgesinden kaynaklanan yükümlülüklerini yerine getirmemesi, tüketiciye yanlış veya yanıltıcı bilgi vermesi,”

hükmü ve aynı Yönetmeliğin 32’nci maddesi hükmü çerçevesinde, 2011 yılı net satışlarının (TL 3.150.975.726,02) %0,05 (on binde beş) i oranında idari para cezası uygulanması hususuna karar verilmiştir.

http://btk.gov.tr/mevzuat/kurul_kara...DK-SDD-228.pdf

Ceza şaka gibi...

K. Atatürk
Edil Arda no está en línea   Reply With Quote
Old May 27th, 2013, 03:28 PM   #84
Edil Arda
The User

Edil Arda's Avatar

Umut Oran, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in yanıtlaması istemiyle konuya ilişkin soru önergesi verdi.

Verilen yanıta Türk Telekom tarafından gönderilen rakamlar şirketin özelleştirilme öncesi ve sonrasında çalışan sayısının nasıl bir değişim yaşadığını çarpıcı bir şekilde ortaya koydu.

1995 yılında 74 bin 840 kişinin çalıştığı Türk Telekom’da özelleştirmenin gerçekleştiği 2005 yılına kadar personel sayısı 51 bin 737′ye geriledi. 10 yılda çalışan sayısı 23 bin kişi azalan Türk Telekom’da özelleştirmenin ardından personel kaybı hızlandı. 2012 sonu itibariyle çalışan sayısının 24 bine indiği Türk Telekom’da personel sayısı 1995 yılından bu yana 50 bin kişi azaldı.

Lübnanlı Hariri ailesinin sahibi olduğu Oger Telecom’un o zamanki Genel Müdürü Paul Doany, 7 Temmuz 2005′te Lübnan’da yayımlanan Daily Star Gazetesi’ne verdiği demeçte devir gerçekleştiğinde, Türk Telekom çalışanlarının sayısını azaltma gibi bir niyetlerinin olmadığını söyleyerek, “Bu büyüklükteki bir şirket için bu kadar çalışan insan sayısı, diğerlerine göre iyi bir rakam. Pakistan’da 4 milyon sabit ve mobil hat hizmeti veren şirkette 65 bin kişi çalışıyor” dedi.

15 Kasım 2005 tarihinde ise bu defa Türk Telekom Yönetim Kurulu Başkanı olarak Türk basınını karşısına çıkan Paul Doany şirketin gelecek stratejilerini anlattı ve şunları söyledi: “Elimizde işten çıkarma planlarıyla gelmedik. Hiç kimseyi işten çıkartmayacağız.”

Türk Telekom’da çalışan personel 2005 itibariyle 51 bin 737 iken 2012 sonu itibariyle 24 bin 167 oldu.
7 yılda şirkette çalışan sayısı 27 bin 570 kişi azaldı. Detaylara bakıldığında özelleştirme sürecinde tanınan yasal haktan yararlanan 18 bin 730 kişi kendi istekleriyle başka kamu kurum ve kuruluşlarına nakledildi. 20 bin personel ise emeklilik, iş akdinin sonra ermesi, işveren taradından fesih gibi nedenlerle Türk Telekom’dan ayrıldı. Aynı dönemde 11 bin personel işten çıkartılanların yerine alındı.

Özelleştirme sonrasında yaşananlar gösteriyor ki Türk Telekom yetkilileri sadece kendilerini değil, Recep Tayyip Erdoğan’ı da yalanlamış oldu. Çünkü, Erdoğan, Türk Telekom özelleştirmesinden önce şunları söylemişti: “Meydanları dolduranların ne istediğini anlamakta güçlük çekiyorum. Türk Telekom çalışanları sokağa atılmayacak. Ancak bundan sonra yan gelip yatamayacaklar. Olay bu kadar basit…

http://ekonomiservisi.com/turk-telek...n-kisi-azaldi/

K. Atatürk
Old May 27th, 2013, 08:14 PM   #85
him1910
Registered User

Likes (Received): 169

türk telekom'dakiler atılmadı. özel şirket işe yaramayan adamları devlete gönderdi, devlet de diğer kurumlara dağıttı.

topkapı müze başkanı kimliği ile ilber ortaylı'nın kültür bakanlığı'na gelen türk telekom personeli ile ilgili yorumu:
http://youtu.be/RYs0_yqBcbw?t=52m

ve o adamlar ilber hoca'nın dediği gibi, düz türk telekom memuru müze müdürü seviyesinde maaş alır. türk telekom böyle böyle batırıldı. 1 kişinin yapacağı işi 3 kişiye yaptır, o 3 kişiye de piyasanın 2 katı maaş ver.. sonra türk telekom batsın. özelleştirince de vatanı satıyor desinler. ne ala memleket!

türk telekom sırtımızdan indi ama yeni şirketin şutladığı eski türk telekomcular emekli olana kadar müdür seviyesinde maaş almaya devam edecekler. chp de onları savunacak, asgari ücretliyi savunmak yerine..
him1910 no está en línea   Reply With Quote
Old May 29th, 2013, 12:31 AM   #86
babtek
Registered User

babtek's Avatar

Likes (Received): 140

Sadece Türk telekoma ait havai hatların hurda bedeli satış fiyatından fazla ediyordu.
Ben bunu bilir bunu söylerim
Old May 29th, 2013, 09:13 AM   #87
him1910
Registered User

Likes (Received): 169

Quote:
Originally Posted by babtek View Post
Sadece Türk telekoma ait havai hatların hurda bedeli satış fiyatından fazla ediyordu.
o hurda bedeli, ilber hoca'nın bahsettiği işe yaramaz adamların bir yıllık maaşını ödeyemiyordu. bunu da öğren. bir şeyi öğrendim, gerisini bilmem bana tek bir şeyi bilmek yeter deme
him1910 no está en línea   Reply With Quote
Old May 29th, 2013, 11:15 AM   #88
Edil Arda
The User

Edil Arda's Avatar

Quote:
Originally Posted by babtek View Post
Çok şükür birkaç yıla kadar vâr olan yargımız sayesinde o paralar elaleme gitmeyecek.

K. Atatürk
Old May 29th, 2013, 12:27 PM   #89
Time Lord
MONSTER

Time Lord's Avatar

Likes (Received): 515

''Turkey

This country ranks in 67th place. Results were obtained by analyzing test data between Apr 28, 2013 and May 27, 2013. Tests from 4,816,000 unique IPs have been taken in this country and of 9,761,554 total tests, 406,952 are being used for the current Index. 8.20Mbps''

Ben hem o kadar para ödeyeceğim, hem Dünya'nın en rezil, en kepaze internetini kullanacağım. Oldu güzelim.

kaynak: http://www.netindex.com/download/2,42/Turkey/
Time Lord no está en línea   Reply With Quote
Old May 30th, 2013, 11:52 AM   #90
Messi
Tinerci Gençlik

Messi's Avatar

Likes (Received): 1371

Muz cumhuriyetleri bile daha hizli Türkiye'den.

http://www.netindex.com/download/
Messi no está en línea   Reply With Quote
Old June 26th, 2013, 11:14 AM   #91
Edil Arda
The User

Edil Arda's Avatar

sürekli arayıp taciz ediyorlar,

- kampanya anlatacaksanız dinlemek istemiyorum.
- efendim telefonunuzla ilgili aramıştım.

- kampanya anlatacaksanız dinlemek istemiyorum.
- efendim, konuşmamız kayıt altında.

- olabilir. kampanya anlatacaksanız dinlemek istemiyorum.
- efendim, tarife değişikliğinden bahsetmeyeceğim.

- kampanya anlatacaksanız dinlemek istemiyorum. (burada cümle hecelenerek söylenir)
- efendim hediye dakikalar kazanabilirsiniz.

- kampanya anlatacaksanız dinlemek istemiyorumun nesini anlamadınız?
- efendim çok avantajlı.

http://eksisozluk.com/4441444--448540?p=5

K. Atatürk
Old October 24th, 2013, 09:35 PM   #92
Edil Arda
The User

Edil Arda's Avatar

elbet sırf telekomu bağlamıyor ama,

10 mbps ve üssü internetin en yaygın olarak kullanıldığı ülke tahmin edildiği gibi ABD değil, Güney Kore. Türkiye için ise tablo vahim.

Akamai'nin yaptığı araştırmaya göre Japonya listede ikinci sırada yer alıyor.

İsviçre'nin 3. sırada olduğu istatistiklerde Letonya 4., Hollanda 5.

Çek Cumhuriyeti 6., Belçika 7. sırada yer alırken Amerika Birleşik Devletleri ancak 8. sırada yer alabildi.

İlk onu Finlandiya ve Birleşik Krallık tamamladı.

Türkiye istatistikleri ise hızlı internetin yayılması açısından geride kaldığımızı gösteriyor.

Türkiye ortalama bağlantısı 3.7 Mbps. Zirvedeki Güney Kore'de ise ortalama hız 13.3 Mbps. En azından Türkiye'deki ortalama bağlantı hızı, global ortalama olan 3.3'ün üzerinde ancak Avrupa'da Türkiye indekse dahil edilen 25 ülke arasında sonuncu. Türkiye'nin yaygın internet hızında geçebildiği ülkeler arasında Mısır, Suriye, Vietnam, Venezuela gibi ülkelerin yanı sıra Hindistan, Endonezya gibi ülkeler de yer alıyor.

Akamai'nin raporuna göre Türkiye'de 10 Mbps ve üstü internet kullananların oranı genel internet kullanıcısı içinde sadece yüzde 1,4. Güney Kore'de ise internet kullanıcılarının yüzde 45'i 10 Mbps ve üzeri hızda internet kullanıyor. Global ölçeğin ortalaması dahi Türkiye'nin çok üzerinde: yüzde 14.

4 Mbps ve üstü hızda internet kullanıcılarının oranı da genel yüzdenin ancak yüzde 28'ini oluşturuyor. Bu oran Güney Kore'de yüzde 80.

http://www.cnnturk.com/2013/bilim.te...1.0/index.html

K. Atatürk
Old November 26th, 2013, 07:21 PM   #93
Edil Arda
The User

Edil Arda's Avatar

Quote:
vdsl abonesi olduğum ve dolayısıyla ortalama kullanıcılara göre daha yüksek fatura ödediğim için müşteri hizmetleri benimle daha fazla ilgileni.... öhöm

böyle bir durum yok, en azından artık yok zira vdsl e bir dönem kurumsal destek departmanı bakıyorken artık standart müşteri temsilcileri ile görüşülüyor.

tecrübeyle sabittir; şayet imkanınız varsa hiç 4440375 ile uğraşmayın; arıza kaydını bu şekilde bıraktığınızda genelde çalışan bir takım şeyler daha da bozuluyor. bunun yerine gildilebilecek mesafedeyse tereddüt etmeden telekom müdürlüğüne gidin. genelde ve hatta genelde de değil her şart altında telekom ofisinde görüşeceğiniz kişiler konularında gayet bilgili oluyorlar, en kötü ihtimalle sizinle aynı dili konuşabilecek birilerine yönlendiriliyorsunuz.

elbette milyarlık kurumun telefon destek hattının bu tür çözümlere ihtiyaç bırakmaması gerekit ancak burası hala türkiye.
https://eksisozluk.com/entry/38397297

Quote:
66 liralık faturamı 55 liraya düşüreceklerine yönelik aradılar, olur canım dedim, yeter ki düşürün. fatura bir geldi, 70 lira. herhalde tek seferlik bir sik uydurmuşlardır diye düşündüm. şimdi arayıp sordum, faturamı 70 liraya düşürmüşler fskhnljfsh matematik konusunda büyük sıkıntıları var açıkçası. hızımı da yükselttiklerini iddia ediyorlar. 8'miş meğer benim hızım. amk bir sene boyunca 14 mbit kulldığım interneti hızlandırdıklarını iddia edip, fatura artırıyorlar, te allaam. 3'e düşen hızımı da açıklarken, süper bir vurguyla 155 gb indirmişsiniz dedi arkadaş. sfhşlknsfh babamla konuşuyormuşum gibi hissettim.
https://eksisozluk.com/entry/38444356

Quote:
11 ekimde verdiğimiz arıza kaydını 25 gün sonra kaale alıp, arızayı kasım ayında düzelten, bir de utanmadan 23 kasım'da az önce arayarak arızanız düzeltildi mi, şeklinde soran kuruluş. olm şaka mısınız siz? ne kullanıyorsunuz o şirkette cidden şüpheleniyorum?
https://eksisozluk.com/entry/38477667

Quote:
adres değişikliği sebebi ile eski hattımı iptal ettirmek için bir kaynanamı da yanıma alıp evin tapusu ile turk telekom genel müdürlüğüne gel demedikleri kaldı. gittim. ıslak imzalı dilekçemi verdim. 2 ay sonra bir kısa mesaj şu kadar borcunu ödemezsen yasal takip bik bik. arıyorum 2 gündür çağrı merkezlerini, milyon tane tuşlama işleminden sonra çıkan arkadaşa anlatıyorum derdimi. diyorlarki sistemde çalışma var şu an bilgilerinize erişemiyoruz. peki erişebildiğin bişey var mı? o işlemi yapalım o zaman aramışken diyorum.
robotik robotik yazılı metin okuyorlar "şu an sistemde bir çalışma var".
peki soruyorum ttnet madem işlem yapamıyor çağrı merkezin neden açıyonuz la telefonu? neden yoruyoorsunuz adamı. dur şu sistem gelsin de superonline a geçmek için çalışmalara başlayacam ben de.
https://eksisozluk.com/entry/38486593

Quote:
gunduz vakti sikintisiz olup gece uykuya yatan bir fiber altyapi sistemleri var bunlarin.

yerel secimler yaklastigi icin oturdugum semtin en kritik ve en onemli probleminin kaldirim taslari oldugu dusunen belediye gorevlileri unutmayip fiber kablo baglantisini da yapmislar haliyle, bu kisimda problem yok.

1 haftadir internet sabah sikintisiz calisirken gece kesildiginden(!) mutevellit aradim musteri hizmetlerini. telefondaki yetkili "yasadiginiz semtin fiber altyapisi daha oturmamis" dedi.

yogunluktan oldugunu zannetmiyorum, zira evin etrafindaki tum isiklarin gece 3'te kapaliyken yogunlugun artmasi pek beklenmeyecek bir durum. ya da butun sokagin evlilikleriyle ilgili problemleri var, bilemiyorum.

adam zannediyorum ki birsey bilmiyor, 10 dakika kesinti muhabbeti yaptiktan sonra "fiber gunduz calisip gece uykuya mi yatiyor bu nasil is diye sordum", "problem neydi" diye yanit aldim.

sarap gibi fiber kablo olmus anladigim kadariyla, yillandikca guzellesiyor meret. bir iki sene gecsin de kisiligi oturur herhalde.
https://eksisozluk.com/entry/38532149

Quote:
bugün sabah beni uyandırarak dünyanın en güzel haberini veren internet servis sağlayıcısı olduğu iddia edilen hırsız.

2012 haziran ayında müşteri hizmetlerini arayıp gelecek aydan itibaren 100 gb adil kullanım kotalı üst tarifeye geçmek istediğimi söyledim ve bunun mevcut 50 gb adil kullanım kotalı tarife için yaptığım 2 yıllık taahütümü etkileyip etkilemediğini sordum. özellikle de faturama herhangi bir ek ücret yansıyıp yansımayacağını sordum. bunlara cevap olarak üst tarifeye geçtiğim için böyle bir ek ücret veya ceza uygulanmayacağı söylendi. fakat bir ay sonra faturama fazladan 100 lira yansıtılmıştı.

bunun üzerine ttnet müşteri hizmetleriyle 1.5 yıldır en az 30 defa bu sorun üzerine konuştum. her aradığım müşteri temsilcisi benim haklı olduğumu, yanlış bir ücretlendirme yapıldığını ve şikayet kaydı oluşturulduğunu söyledi. fakat hiçbir sonuç alamadım.

son 1 aydır arama sıklığını arttırdım. artık her 2-3 günde bir arayıp artık sorunumu çözün diye bağırıp çağırmaya başladım. çünkü güzelce arayıp bir sonuç elde etmek mümkün değil.

ve bugün bana döndüler.
+ sonuç?
- herhangi bir para iadesi yapılmayacak.
+ neden?
- faturanızla ilgili bir sıkıntı görülmemiş, ses kayıtları dinlenmiş ve iade için bir neden bulunamamış.
+ peki neden sıkıntı yok faturamdaki 100 tl'lik ek ücret neden?
- şu an faturayı görüntüleyemiyorum çünkü sadece son 6 ayı görüntülenebiliyor.
+ sizin allah belanızı versin, o 100 tl'yi alıp kıvırın ve istediğinizi yapın.

benim ses kayıtlarımı dinlemeniz 1.5 yıl almıştır doğru çünkü o kadar çok aradım ki sizin saçma müşteri hizmetlerinizi.

yalnız bu iş burada bitmeyecek. ben öğrenciyken 100 liramı çalan bu hırsızlardan o parayı almak için elimden geleni yapıcam. ancak güçsüzlere yetiyor gücünüz. şu an 100 tl benim için o kadar önemli değil, belki o zaman da önemli değildi ama şu ankinden daha önemliydi. kimse sesini çıkarmıyor diye adam sikiyorsunuz. ama dediğim gibi elimden gelen ne varsa peşini bırakmayacağım.
https://eksisozluk.com/entry/38541991

+

http://www.btk.gov.tr/sayfa.php?ID=266

K. Atatürk
Old May 6th, 2014, 12:44 PM   #94
Edil Arda
The User

Edil Arda's Avatar

Recep Tayyip Erdoğan'ın ekonomi başdanışmanı Yiğit Bulut, Türk Telekom Yönetim Kurulu üyeliğine atandı.

AKP'ye yakın üst düzey bürokratların Türk Telekom Yönetim Kurulu üyeliğine getirilmesi artık neredeyse teamül haline geldi.

Bu atamaların kamuoyunda ve medyada tepki çekmesinin bir nedeni de, yönetim kurulu üyelerinin aldıkları 'ballı' maaşlar.

Türk Telekom Yönetim Kurulu Üyelerine aylık 11 bin TL maaş ödeniyor. Ancak bunun dışında her yılın sonunda yönetim kurulu üyelerine 'huzur hakkı' olarak 350 bin TL gibi bir rakam ödeniyor.

Bu durumda Türk Telekom Yönetim Kurulu üyelerinin eline aylık ortalama 40 bin lira gibi bir maaş geçiyor. Yani Başbakan Erdoğan'ın Başdanışmanı Yiğit Bulut, bu yeni görevi nedeniyle aylık 40 bin lira gibi ek bir maaşa da sahip olacak

http://onedio.com/haber/yigit-bulut-...-atandi-299313

K. Atatürk

cbk, hoppala, hknskr liked this post

Reply

Thread Tools

Posting Rules