daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Urban Ukraine > Будівництво та проекти / Construction Updates & Projects > Захід | West > Львів / Lviv

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 33 votes, 4.88 average.
Old Yesterday, 01:47 PM   #21221
polygrafant
Registered User

polygrafant's Avatar

Likes (Received): 3563

Quote:
Originally Posted by lpftv View Post
Пригадуєте відео про Збоїща від Містопроекту ?

клац

Автор, пан Крупа, брав натхнення з міста Бразиліа - столиця однойменної країни.
Про містобудівні провали цього міста можна дізнатися у фільмі Урбанізовано

Все це модерністичні ідеї початку 20-го століття, які почали втілювати у 50-60 роках по всьому світу.

Хтось схаменувся у 70-х, хтось у 80-х, хтось у 90-х.

Власне придумав це все Ле Курбуазьє у 20-30-х.

Це мало бути Rising city - сияющий город.
Модерністичне місто зазнало краху. Більшість таких кварталів були знесені по всій Європі і США.
Звісно, ще десь лишаються якісь невеличкі шматки такого житла, але його скоріш за все чекає така сама доля.

Ось це район Ґрюнау у Ляйпцигу.
Детально про нього можна прочитати у Tushkana клац

Половину житлових будинків там вже знесли

Сент-Луїс, США, район Пруіт-Айґоу - знесений

Амстердам

рекомендую статтю про цей район

Все це вже повністю знесені або частково перебудовані райони.

Як і дороги! Бо саме про це мова. Ідеї модерністів якраз включали ось таке житло і широченні прямі дороги з розв'язками.

Це ідеї сторічної давності
Коли ще ніхто не думав про перенаселеність планети, і що автомобіль в майбутньому не зможе бути транспортом для кожного.

А ось так мав виглядати центр Парижа згідно плану Курбуазьє

Щоб ви розуміли наші ДБНи, які походять від радянських, а сьогодні російських СНиП'ів - заточені під будівництво ось таких міст, будівель і вулиць-магістралей.

Тобто пост-совок і Азія - це єдині, хто досі продовжує таке будувати.
Всі інші вже років 20-30 тому відійшли від цих ідей.
Давайте почнемо із того, що в епоху економічного піднесення Галичини у кінці ХІХ століття теж зносилися одні будівлі (навіть історичні і достатньо гарні) і будувалися інші (сецесійні кам'яниці). Мені теж абсолютно не подобаються радянські багатопоперхівки, але економічні реалії говорять про те, що коштів на їх знесення і будівництво нового житла немає.

Але повернемося до дорожньої інфраструктури. Я нащастя чи нажаль отримав технічну, а не гуманітарну освіту і звик оперувати цифрами.
Яка основна мета дороги чи вулиці? Пропустити певну кількість автомобілів, пішоходів та велосипедистів. Від чого цей трафік залежить? В кінці кінців - від заселеності околу цієї вулиці і району, куди ця дорога веде.
Подобається це комусь чи ні, але ця вулиця повинна виконувати саме цю функцію, бо вона для неї є основною і визначальною.

Я це уже не раз говорив і іще раз повторюю - основна проблема Львова - це транзитна центральна частина міста із вузькими вулицями і великою купою перехресть. Коли у 1920-х з'явився перший генеральний план Львова проектувальники і уявити собі не могли розростання міста у 1945-90-х роках.

Що я іще помітив - нажаль більшість водіїв приватних авто у Львові не надто добре знають місто, через це в основному їдуть саме так, як курсує громадський транспорт.

Парадокс у тому, що ми маємо перевантажений центр, а той час як деякі хордові дороги у нас малозавантажені. Отож перше із чого потрібно починати - це вчити водіїв по-меньше пхатися у центральну частину міста.
Я вважаю, що певну роль тут можуть дати вказівно-рекомендаційні знаки, які б показували можливість об'їзду найбільш проблемних ділянок по іншим вулицям.

Наприклад, щоб водії не пхалися на Підвальну можна було б після завершення ремонту вулиці Лисенка біля Св. Антонія встановити вказівний рекомендаційний знак для водіїв, які прямують в сторону пр. Чорновола - їдьте через Лисинка - Винниченка - Кривоноса.

Як на мене, таке рішення "лежить на поверхні", але ніхто із чиновників не задумується над тим...

Уявляю, скільки нервів було потрачено, щоб встановити вказівний знак зі схемою проїзду на Наливайка через Данилишина, але потрібно йти далі - встановити аналогічний знак, що виїздити із пр. Чорновола на Городоцьку можна лише через Під Дубом - Джерельну - Шолом-Алейхема....

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

PavloSPB liked this post
polygrafant no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old Yesterday, 01:55 PM   #21222
vitalko
BANNED

Likes (Received): 210

Quote:
Originally Posted by polygrafant View Post
Що я іще помітив - нажаль більшість водіїв приватних авто у Львові не надто добре знають місто, через це в основному їдуть саме так, як курсує громадський транспорт.
Більшого брєду я не чув
vitalko no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 09:06 PM   #21223
Khrystyna
Registered User

Likes (Received): 95

про обїзд центру та основних магістралей з мого досвіду
1) нехай з Липинського на Єрошенка, далі проблемка - не зразу на Братів Міхновських потрапиш. далі Бандери - нерівна бруківчочка ммммм. або Русових-Київська - теж мммммм. трохи краще на Вітовського, Франка. далі транспортний колпс в сторону пл. Митної або вбита Пекарська яка виходить на вбиту Мечнікова
2) в зворотньому напрямку маєм проблемну Залізничну - ями і відсутність прямого виїзду на Шевченка. ще був непоганий маршрут з Вітовського на Нечуя Лнвицького, Політехгічну, Рилєєва, Новаківського, Озаркевича, Ярослава Мудрого, але перекопали самі знаєте хто. ще з Єрошенка хотілось би на Замарстинівську через Хімічну, але там односторонній рух в протилежному напрямку
3) обїжджати щось через кривчиці = себе не любити. дорога біля автобазару жахлива
4) відрізана від світу санта-барбара. всюди треба їхати через кінотеатр Довженка. далі Зелена, Новий Львів або Хуторівка. звязку ні з окружною нема, ні напряму з ашаном, ні з старим сиховом
5) з шевченка на городоцьку або через левандівський міст, або вже по окружній. чи я щось не знаю? так не хочеться пхатися на той вузький міст біля мотозаводу, але мусиш
6) незакінчена окружна. дуже погано їхати щоразу з жовківської траси на галицьке перехрестя, а потім назад по київській трасі. є дуже погана пряма дорога з Гряди на Запитів. в іншу сторону все ще гірше - з Бірок мусиш їхати на Замарстинівську і якось вирулювати на Жовківську трасу
7) мало не забула про односторонню Клепарівську. дуже незручно, що її частина від пивзаводу хоч би до рапопорта не є двохсторонньою. треба обїжджати через низ Краківського або по Єрошенка. і взагалі краківський дуже сильно захапав дороги в цьому районі. якщо пішки я спускаюсь вниз по Рапопорта і нехай йду до готелю Львів, то машиною треба їхати аж за гот. Власту, а потім назад повертатися. дуже бракує проїзду з клепарівської перед пивзаводом на базарну

polygrafant, MagnusMagus, PavloSPB liked this post
Khrystyna no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
львів, транспорт

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules