daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Hrvatski Forum > Economy and development > Cestovna infrastruktura

Cestovna infrastruktura Motorways, expressways, and other state routes

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 58 votes, 5.00 average.
Old August 31st, 2015, 01:42 AM   #4501
Promo Ponuda
Kupiš tri, dobiješ dva

Promo Ponuda's Avatar

Likes (Received): 264

Quote:
Originally Posted by Gedeon View Post
Ti moraš reći točno tko je vozil. Policija ti dostavi mjesto i vrijeme (sati i minute) prekršaja. Pa valjda znaš ko je kad koristil auto, a i osoba kojoj si posudil bude valjda priznala. Ti kao vlasnik auta to moraš znati, zato i firme vode često evidenciju di se piše ko kad uzima auto.
Ok. Familija ima jedan auto. Voze ga stari (na kojeg je auto prijavljen), stara i sin od 19 godina, kad kome od njih zatreba. Jedan dan starome pod prijetnjom kazne od 2.000 kn dolazi upit MUP-a tko je vozio auto prije cca. dva mjeseca u npr. 18:30 sati u petak po Slavonskoj u ZG. Nitko se više ne sjeća, bez zle namjere. Mogao je bilo tko od njih. Zakon (kazneni, koji je iznad prekršajnog) kaže da nitko ne mora odgovarati na pitanje koje izlaže njega ili blisku obitelj kaznenom ili prekršajnom progonu. Bez sarkazma ili jeftine sprdačine - tko tu treba odgovarati? Ili bi ti možda po novome u apsurdistan uveo i privatnu evidenciju korištenja auta?

Sponsored Links

Old August 31st, 2015, 02:03 AM   #4502
Gedeon
Don't Stare Into the Sun

Gedeon's Avatar

Likes (Received): 8750

Quote:
Originally Posted by Promo Ponuda View Post
Ok. Familija ima jedan auto. Voze ga stari (na kojeg je auto prijavljen), stara i sin od 19 godina, kad kome od njih zatreba. Jedan dan starome pod prijetnjom kazne od 2.000 kn dolazi upit MUP-a tko je vozio auto prije cca. dva mjeseca u npr. 18:30 sati u petak po Slavonskoj u ZG. Nitko se više ne sjeća, bez zle namjere. Mogao je bilo tko od njih. Zakon (kazneni, koji je iznad prekršajnog) kaže da nitko ne mora odgovarati na pitanje koje izlaže njega ili blisku obitelj kaznenom ili prekršajnom progonu. Bez sarkazma ili jeftine sprdačine - tko tu treba odgovarati? Ili bi ti možda po novome u apsurdistan uveo i privatnu evidenciju korištenja auta?
Gle, tu ima tema o tome, 30-ak stranica duga, u kojoj sudjeluju i cajci i pravnici i ljudi koji su fakat sprobavali razne stvari da izbjegnu calanje itakdaljeitakdalje... pa ak očeš dobiti bolju sliku o tvom pitanju, ovo je sigurno mjesto s kojeg bi ja krenul: http://www.forum.hr/showthread.php?t=690167

autoceste_volim_ja liked this post

Last edited by Gedeon; August 31st, 2015 at 02:12 AM.
Gedeon no está en línea   Reply With Quote
Old August 31st, 2015, 08:11 AM   #4503
Puležan
Registered User

Puležan's Avatar

Likes (Received): 630

Quote:
Originally Posted by Pajo Pl. Patak View Post
Znači netko ti ukrade oružje i ti odgovaras; za to sta je napravio i usput sto ti je ukrao oružje?
Ne. Procitaj bolje sta sam napisao. Ne odgovaras za to sta je ovaj napravio, nego za to sta si mu omogucio da to napravi Dakle, neces odgovarat za ubojstvo, nego za npr. prouzrocenje smrti iz nehaja (velika je razlika po pitanju propisanih kazni, stupnja krivnje itd.)

Quote:
Ok, taj dan je vozila osoba A, iz njemačke, sa tom adresom, B iz Zagreba, i C iz Kanade, dam im i adrese. I ja više nisam kriv, dao sam sve podatke, neka oni njih kontaktiraju i vide tko je napravio doticni prekršaj
Ako das podatke vise osoba, a nemas opravdan razlog za to, smatra se da nisi dao vjerodostojni podatak pa ces odgovarat ipak ti kao vlasnik. To je jedno vrijeme bila spika pa su svi to radili, davali podatke cijele familije, frendova... To vise ne prolazi, provjereno!

I u dobroj namjeri ti govorim, kao covjek iz struke, nemoj se pozivati na ta nekakva ljudska prava, na jacu snagu kaznenog zakona, na osobne slobode i sta sve ne, na sta se ljudi kao laici cesto pozivaju smatrajuci da je to logicno i pravedno i da ce sud biti na njihovoj strani. To su delikatne stvari i treba znati njima baratati
Puležan no está en línea   Reply With Quote
Old August 31st, 2015, 12:43 PM   #4504
Gajetanska
Gajetanska

Gajetanska's Avatar

Likes (Received): 49

Quote:
Originally Posted by Pajo Pl. Patak View Post
Znači netko ti ukrade oružje i ti odgovaraš za to šta je napravio i usput što ti je ukrao oružje?

Ok, taj dan je vozila osoba A, iz njemačke, sa tom adresom, B iz Zagreba, i C iz Kanade, dam im i adrese. I ja više nisam kriv, dao sam sve podatke, neka oni njih kontaktiraju i vide tko je napravio doticni prekršaj
Pa pošalji da je taj scaron vozio

misipile, papiga liked this post
Gajetanska no está en línea   Reply With Quote
Old August 31st, 2015, 12:58 PM   #4505
bobodva
Registered User

Likes (Received): 33

s kojom ste vi temom zapiz.... Gorg skidaj tu temu sa ove dretve.
bobodva no está en línea   Reply With Quote
Old August 31st, 2015, 05:05 PM   #4506
gorgoroth
Sunce ti žarko

gorgoroth's Avatar

Likes (Received): 19937

Eto stop s tom temom

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

Japanac liked this post
gorgoroth no está en línea   Reply With Quote
Old August 31st, 2015, 05:17 PM   #4507
Japanac
OJ PARTIZANE!

Japanac's Avatar

Likes (Received): 20214

Kako ide novi izlaz na Orehovici? Nema updatea.

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

15 godina bavljenja glazbom. 15 godina Denno Caravglio. 15 godina pa klimaj glavom! Digni čašu u zrak i nazdravi sa mnom! 15 godina ljubavi i respekta. 15 godina ja i moja Rijeka. 15 godina na ovo klimam glavom! Digni ruke u zrak i proslavi sa mnom!

liked this post
Japanac no está en línea   Reply With Quote
Old August 31st, 2015, 05:27 PM   #4508
gorgoroth
Sunce ti žarko

gorgoroth's Avatar

Likes (Received): 19937

Ne sjetim se obići to gradilište

gorgoroth no está en línea   Reply With Quote

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules