search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old August 23rd, 2017, 02:03 PM   #4041
AndyB66
Registered User

AndyB66's Avatar

Likes (Received): 6453

Okolice Garbowa, noc z poniedziałku na wtorek: Nocą pod prąd na trasie ekspresowej. "Uniknąłem katastrofy".

Sponsored Links
Old August 23rd, 2017, 03:35 PM   #4042
Pawelos_wg
Registered User

Pawelos_wg's Avatar

Likes (Received): 31

Dziś w Mrokowie doszło do zderzenia dwóch ciężarówek, jedna z nich należała do pracownika z budowy.

Quote:
Dziś rano, na DK17, w Mrokowie, doszło do zdarzenia z udziałem dwóch pojazdów ciężarowych. Jak informuje świadek zdarzenia, jeden pojazd chciał wyjechać z budowy drogi S17. Wówczas rozpędzony tir, jadący z naprzeciwka, wjechał do rowu. Na szczęście, nikomu nic się nie stało.

Jak informuje nas Czytelniczka, dziś rano, na drodze krajowej nr 17 doszło do zdarzenia drogowego. – Pojazd z budowy chciał wjechać na Lubelską. Rozpędzony tir z na przeciwka wpadł do rowu. Nikomu nic się nie stało – napisała Gosia, która wysłała zdjęcia z miejsca zdarzenia.

– Zgłoszenie o zdarzeniu na DK17 w miejscowości Mroków, z udziałem dwóch pojazdów ciężarowych mercedesa i scanii, otrzymaliśmy o godzinie 9.56. Na miejscu policjanci ustalają okoliczności. Droga jest przejezdna – informuje asp. szt. Marek Kapusta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.
http://egarwolin.pl/index.php/aktual...wego-mercedesa
Old August 23rd, 2017, 04:03 PM   #4043
Witekosz
Registered User

Likes (Received): 303

Quote:
Originally Posted by Pawelos_wg View Post
Dziś w Mrokowie doszło do zderzenia dwóch ciężarówek, jedna z nich należała do pracownika z budowy...
Jak już się tak rozdrabniamy to... oczywiście nie mogło zabraknąć moich ulubionych barier.
Quote:
Dziś w nocy, w Mierżączce, na drodze S17, kierujący mitsubishi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w betonowe zapory zmieniające organizację ruchu. Obrażeń ciała doznał 24-letni pasażer pojazdu, który trafił do szpitala...

http://egarwolin.pl/index.php/aktual...italu-24-latek

Last edited by Witekosz; August 23rd, 2017 at 08:27 PM. Reason: i mamy zdjęcia
Witekosz no está en línea   Reply With Quote
Old August 23rd, 2017, 04:04 PM   #4044
pancz
Registered User

Likes (Received): 216

Quote:
Originally Posted by Pawelos_wg View Post
Dziś w Mrokowie doszło do zderzenia dwóch ciężarówek, jedna z nich należała do pracownika z budowy.
Skąd wiesz?
Old August 23rd, 2017, 04:19 PM   #4045
Konstruktor
www.fotoradarmm.pl

Konstruktor's Avatar

Likes (Received): 6799

Quote:
jeden pojazd chciał wyjechać z budowy drogi S17
Z gazety pewnie :P
Konstruktor está en línea ahora   Reply With Quote
Old August 23rd, 2017, 05:52 PM   #4046
pancz
Registered User

Likes (Received): 216

To normą jest, żeby zatrudniali pracowników z własnymi ciężarówkami?
Old August 23rd, 2017, 10:50 PM   #4047
Haveblue
Registered User

Haveblue's Avatar

Likes (Received): 2628

Najnormalniejsza normalność.
Haveblue no está en línea   Reply With Quote
Old August 23rd, 2017, 11:02 PM   #4048
tomzyl
Registered User

Likes (Received): 248

jak ma firmę to czemu nie? nawet wygodniej. faktura i jazda.
Old August 23rd, 2017, 11:39 PM   #4049
michal18888
Registered User

Likes (Received): 62

http://www.garwolin24.com/news-na-s1...iere,2045.html

Sprzed chwili Dziś już x3

Niedługo będzie w tym wątku tak, że więcej będzie zdjęć wypadków niż samej budowy... (swoją drogą niezły offtop się robi, ale ciężko uznać to za brak związku z samą budową S17) Czy na prawdę ludzie nie widzą tych znaków ostrzegających o zwężeniu i przewiązką ustawionych 2km!!! przed tym faktem?

knight rider78 liked this post
michal18888 no está en línea   Reply With Quote
Old August 24th, 2017, 12:53 AM   #4050
MrJerry
Registered User

MrJerry's Avatar

Likes (Received): 72

Quote:
Originally Posted by michal18888 View Post
http://www.garwolin24.com/news-na-s1...iere,2045.html

Niedługo będzie w tym wątku tak, że więcej będzie zdjęć wypadków niż samej budowy... (swoją drogą niezły offtop się robi, ale ciężko uznać to za brak związku z samą budową S17) Czy na prawdę ludzie nie widzą tych znaków ostrzegających o zwężeniu i przewiązką ustawionych 2km!!! przed tym faktem?
Regularnie jeżdżę zarówno budowaną trasą S17 jak i np. S7 Warszawa-Kraków, gdzie również odcinek Radom - granica woj Małopolskiego w większości był/jest remontowany. Na S7 osobiście wypadków nie widziałem, choć zmian organizacji i takich "przelotek" jak przy obwodnicy Garwolina było wiele. Jednak widzę "na oko" (nie mierzyłem tego konkretnie) jedną różnicę: na remontowanych odcinkach S7 tam gdzie nie ma wielkich zagrożeń są chyba najczęściej ograniczenia 70(lub80) km/h a tam gdzie są zmiany pasów jazdy dopiero bywają 50 lub nawet 30 km/h. Na budowie S17 dotychczas widywałem raczej kilkukilometrowe ograniczenia 50km/h na odcinkach gdzie są jedynie wyjazdy z budowy. Nie działa to prewencyjnie/ostrzegawczo w miejscach gdzie faktycznie zwolnienie (nawet do 30) jest konieczne.
Nie tłumaczę tu niczyjej głupoty i tego, że przez 2km ktoś nie widzi znaków, ale organizacja ruchu wg. mnie jest trochę zrobiona na łatwiznę. "Walniemy na 100km trasie ograniczenie 50km/h i wszystko zrzucimy na zbyt szybką jazdę kierowców". Jeśli ograniczenia byłby bardziej różnicowane i dostosowane do faktycznych zagrożeń to myślę, że byłby dużo skuteczniejsze. Oczywiście wielu "localsów" to i tak nie przekona, bo przecież znają tą drogę i 110 km/h mogą jechać z zamkniętymi oczami. I nie ma tu znaczenia czy jest to S17, S7 czy S3.
Old August 24th, 2017, 09:26 AM   #4051
PiesNaKomuchow
Jędruch

PiesNaKomuchow's Avatar

Likes (Received): 190

Pełna zgoda... od momentu pojawienia się kwestii regularnych wypadków w tym wątku popieram osoby, które widzą kwestie w większej skali szarości, niż tylko proste wytłumaczenie - "słoiki zapierniczają z ogórkami od teściowej, więc niech się tłuką"... A co tam, też się troszkę dłużej wypowiem, bo jestem kierującym na tej trasie bardzo często i regularnie od wielu lat.
Po prostu rozbudowa tej drogi (jak pewnie w wielu miejscach w kraju) jest nie na wczoraj i nawet nie na przedwczoraj. Natężenie ruchu rosło od wielu lat, kiedyś przepustowość, która pozwala na względnie sensowną jazdę musiała się skończyć. Przykro to stwierdzać, ale po prostu - żyjemy tu gdzie żyjemy i nasze społeczeństwo nie jest mentalnie w stanie pogodzić się, że na przejazd ~150 km (pomiędzy Zakrętem a Lublinem), trzeba poświęcić ok. 4-5 godzin, a tyle uczciwie by to zajęło gdyby policzyć stanie w Kołbieli, przed Garwolinem, w Gończycach, w Rykach, w Moszczance, w Żyrzynie (o czymś zapomniałem?) i jechać to wszystko jeszcze idealnie stosując się do ograniczeń do 50, tam gdzie akurat jeszcze korka nie ma... Po prostu - Andrzej, to je**ie... Ludzie są tylko ludźmi i mają swoją wytrzymałość psychiczną - u nas raczej małą, i dlatego po 4 odstaniu w korku, jak widzą troszeczkę wolnego i prostego to naciskają, żeby nadgonić, podejmują ryzyko, zapominają o płynności, szczególnie jak widzą innych tak samo czyniących... Ludzie (przynajmniej nie wszyscy) sami z siebie się nie ogarną...
Dlatego inne pytanie - gdzie jest policja na tej trasie? Ja ich nie widzę, może i nie twierdzę, że się opierdzielają, ale warunki są frontowe, to powinni jednak trochę się wysilić. I nie chodzi mi o taką obecność, która jest dla nich pewnie najbardziej oczywista - nie chodzi o suszenie na tych 50 w rejonach budowy, bo to dodatkowo pogorszy sprawę, tylko coś bardziej "dla klienta", co uspokoiłoby ludzi.
Podzielę się własnym przpadkiem - kiedyś stałem w korku przed Rykami od strony Warszawy, z żoną w 8 m-cu ciąży, po pół godzinie zachciało jej się do toalety, jak to kobiecie w tym stadium ciąży, średnio co pół godziny Akurat jest tam Orlen, więc przyznaję, zjechałem na awaryjny i wyminąłem - ok.5 aut stojących przede mną do zjazdu na stację. Dla mnie stan wyższej konieczności. Oczywiście za 10 sekund za mną wpada na stację dyskoteka i gieroje z Ryk. Oczywiście mandat,
- Panie kierowco itd., awaryjny nie służy do wyprzedzania. Żona w ciąży? Każda nasza matka była w ciąży w przeszłości itd.
czyli niech szcza w fotel. Widzę, że beton, ok, bez dyskusji, 200 w plecy, kij wam w oko.
- Ale może Panie władzo, skoro już taki ze mnie pirat, to jakby tak posterować ruchem i rozładować ten korek (do hotelu Olivia mniej więcej ile to bedzie - 3 km?), żeby nikt takich wykroczeń nie popełniał więcej, a i ludzie by się ucieszyli, co Pan na to?
- Nie będzie nam Pan mówił co mamy robić, wiemy jakie mamy obowiązki, każdy tylko by nam kierować ruchem kazał...
No ku**a ciekawe dlaczego, bo w normalnym kraju od tego w dużej mierze jest policja drogowa, szczególnie tam gdzie trasa jest w takim stanie (zapchana, źle oznakowana, nieważne co), że ludzie są w stanie się prędzej pozabijać, niż jechać zgodnie z w ich mniemaniu durnymi przepisami, bo wkurw im już wyłącza myślenie... Wg mnie takie jest podłoże tego wszystkiego co się tam teraz dzieje, więc poprawy nie przewiduję, albo zmieni się trochę podejście i ludzie zobaczą, że ktoś im w tych warunkach pomaga, albo będzie dalej wolna amerykanka i codziennie jebut, na razie względnie bez ofiar chyba, (ciekawe jak długo...) i byle do końca budowy.
W każdym razie ja jeżdżę już tylko przez 801, na szczęście niedługo S12 - Puławy-Kurów, to sporo pomoże w tym wariancie.
Old August 24th, 2017, 09:28 AM   #4052
Witekosz
Registered User

Likes (Received): 303

Quote:
Originally Posted by michal18888 View Post
Może to będzie pierwsza budowa którą można będzie relacjonować ze zdjęć wypadków?

Witekosz no está en línea   Reply With Quote
Old August 24th, 2017, 10:19 AM   #4053
e-micra
Registered User

Likes (Received): 394

Quote:
Originally Posted by PiesNaKomuchow View Post
- Ale może Panie władzo, skoro już taki ze mnie pirat, to jakby tak posterować ruchem i rozładować ten korek (do hotelu Olivia mniej więcej ile to bedzie - 3 km?), żeby nikt takich wykroczeń nie popełniał więcej, a i ludzie by się ucieszyli, co Pan na to?
- Nie będzie nam Pan mówił co mamy robić, wiemy jakie mamy obowiązki, każdy tylko by nam kierować ruchem kazał...
Ale to jest normalna rozmowa z każdym urzędnikiem:
- dzwonię w sprawie świateł, że są źle ustawione - "Panie, nie znasz się pan, co nas pan będziesz uczył" - zero dyskusji - nawet nie chcą słuchać (światła nie pozwalają zjechac w jednym cyklu z dużego skrzyżowania - kierowcy zostają przy wyspie centralnej)
- dzwonię w sprawie ścieżki rowerowej, która jest poza miastem, zmusza do wykonania głupiego ruchu - "Panie, taki był projekt, nikt tego nie zmieni" (nie można przejechać wiaduktem tylko znaki zmuszają do zjechania z jezdni na drugą stronę, przejechania 30 metrów ścieżką oraz ponownego włączania się do ruchu)
- policja blokuje ruch, a ja muszę 20 metrów dalej być lub zrobić +10 kilometrów, by tam się znaleźć od drugiej strony - "Jedź Pan, jedź pan, nie ma czasu" - zero dyskusji, choć i tak gada przez telefon śmiejąc się, czyli to nie sztab kryzysowy (gdzieś się gaz ulatniał, gdyby mi powiedział co i jak to bym jednak znalazł rozwiązanie)
- z mojego punktu widzenia w Lublinie powstają głupie inwestycje w infrastrukturę rowerową - "Nie znasz się, nie znasz norm" - odpowiedź urzędnika, który siedzi na SSC - jest do niego odwołanie w stopce (np. namalowali pasy rowerowe na ulicy, która ma bardzo mały ruch, do tego nikt normalny tymi pasami nie jeździł, bo było nierówno i stały tam tylko samochody)
- w miejscowości uzdrowiskowej ktoś wpadł na pomysł zaoszczędzenia pieniędzy i zakręcił wodę, która była dostępna 24h i zrobił dostepność od 10 do 21 - "Panie, co mi pan będziesz wmawiał, tak było od zawsze, pan jest bezczelny" (nie było, dopiero teraz tak zrobili, a kiedyś było jeszcze lepiej

Wielu osobom wydaje się, że jeżeli coś skończyli (kurs, studia), mają jakiś tytuł, to nikt inny nie może im czegoś podpowiedzieć.

Kiedyś rzecznik prasowy z GDDKiA z Lublina potraktował mnie podobnie - prosiłem go o pomoc, którą normalnie firmy uzyskują, a ja prosiłem o coś podobnego jako osoba prywatna jednak reprezentująca pewne stowarzyszenie - "Panie, a gdyby tak wszyscy chcieli to co by to było?". Nic to, że dla firm robi to standardowo, choć firm jest też dużo, a ja, reprezentując stowarzyszenie, jestem na mniej więcej podobnej pozycji.

Jest źle
Czyli coś z tym trzeba zrobić. Pytanie jak długo ktoś będzie czekał. W Lublinie właśnie oddano skrzyżowanie Ducha/Solidarności, gdzie ludzie masowo mylili się jak wyjeżdżać na Warszawę. Urzędnicy twierdzili, że jest ok, a całkiem dużo pojazdów jechało pod prąd niewłaściwą nitką (z ciężarowymi i autobusami rejsowymi włącznie), bo było to źle oznakowane - Mc Donalds lepiej sobie oznaczył dojazd do swojej "restauracji" niż wykonawca skrzyżowania. Na DK17 w Nowej Dąbi (za Rykami w kierunku na Warszawę) jest fotoradar przy przejściu, w okolicy stacji benzynowej. Od kilkunastu lat jeżdżę do Warszawy - może z 3 razy widziałem kogoś na przystanku autobusowym w tej okolicy, nigdy nie widziałem żadnego przechodnia, tymczasem w Niwie Babickiej, na zakręcie, gdzie piesi są często spotykani ten radar miałby prawdziwy sens, a tam ludzie jadą 80-90km/h, bo nikt ich nie bije za to, a jazda w okolicach 50-60km/h kończy się siedzeniem na zderzaku. I tak właśnie ludzie uczą się ignorowania przepisów. Między Nową Dąbią i Niwą Babicką jest jeszcze jedno przejście - oznaczone nawet "Agatką", że niby tam też dzieci przechodzą... tam też nikt nie przechodzi, ale był projekt i fikcja funkcjonuje od lat.
khan chce dobrze!

zablociak, Mlekor, michael_siberia liked this post

Last edited by e-micra; August 24th, 2017 at 10:40 AM.
e-micra no está en línea   Reply With Quote
Old August 24th, 2017, 10:53 AM   #4054
Nermi
Registered User

Likes (Received): 3

Lada dzień puszczą ruch przewiązką za stacją w Żyrzynie, pasy namalowane, dzisiaj (24.08) koło 8:30 "odkurzali" nawierzchnię dmuchawą.
Nermi no está en línea   Reply With Quote
Old August 24th, 2017, 11:45 AM   #4055
corrium
Registered User

Likes (Received): 80

Często jeździłem DK17 przed rozpoczęciem przebudowy i mogę zdecydowanie powiedzieć że to droga "życia i śmierci". To co się tam wyprawia to piękny obraz kierowcy Polaka. Aha, zwężką też jechałem i według mnie jest oznakowana prawidłowo - przekaz jest jasny - zwolnij. Nie zwalniają, dlaczego by mieli? Skoro 99% kierowców olewa inne znaki to dlaczego mają respektować te? Zero usprawiedliwienia.
corrium no está en línea   Reply With Quote
Old August 24th, 2017, 11:58 AM   #4056
e-micra
Registered User

Likes (Received): 394

Quote:
Originally Posted by corrium View Post
Często jeździłem DK17 przed rozpoczęciem przebudowy i mogę zdecydowanie powiedzieć że to droga "życia i śmierci". To co się tam wyprawia to piękny obraz kierowcy Polaka. Aha, zwężką też jechałem i według mnie jest oznakowana prawidłowo - przekaz jest jasny - zwolnij. Nie zwalniają, dlaczego by mieli? Skoro 99% kierowców olewa inne znaki to dlaczego mają respektować te? Zero usprawiedliwienia.
Mam zdjęcia z zimy, gdy jeszcze nic, kompletnie nic się nie działo 24h poza przygotowywaniem składu materiałów/bazy i 24h stały znaki ograniczające do 50km/h, bo gdzieś, kiedyś, coś się zacznie dziać. Żółte oznaczenia na jezdni na zwężeniach w wielu miejscach są wytarte, w nocy są tak sobie widoczne.
khan chce dobrze!

PiesNaKomuchow liked this post
e-micra no está en línea   Reply With Quote
Old August 24th, 2017, 11:59 AM   #4057
Haveblue
Registered User

Haveblue's Avatar

Likes (Received): 2628

Oczywiście, że koniec obwodnicy Garwolina jest źle oznakowany. Nie ma wątpliwości.

Gdyby poustawiali tam pachołki i zrobili S to wypadków by nie było. Łatwe.

Samo poprawne zaprojektowanie czegoś nie wystarcza - nauka teorii błędu już dawno to udowodniła. Zaproponowane rozwiązania muszą być intuicyjne.

oliniusz liked this post

Last edited by Haveblue; August 24th, 2017 at 12:17 PM.
Haveblue no está en línea   Reply With Quote
Old August 24th, 2017, 12:23 PM   #4058
sosna119
Registered User

Likes (Received): 60

"Znaki stoją, tylko kierowcy na nie nie patrzą" to podejście typu "ja swoje zrobiłem i nie obchodzi mnie, że to nie działa".
Gdyby tych wypadków było 3 na miesiąc to można takie podejście stosować, ale tu są praktycznie 3 na dzień, a to jest chyba wystarczającym sygnałem do zastanowienia, że to nie kierowcy są winni tylko z organizacją ruchu jest coś nie tak. Irytuje mnie opieszałość - na betonowych barierach codziennie coś rozbija i nikt z tym nic nie robi. Nie byłem na końcu obwodnicy, więc nie wiem jak to wygląda, ale może trzeba je dodatkowo oświetlić? Albo postawić pomarańczowe migające światła, które sposobem migania niejako "kierują" w odpowiednią stronę i sugerują, że jest tam zakręt.
W komentarzach (chyba) na egarwolin widziałem też informację, że znaki rzeczywiście są jeśli się jedzie od Warszawy, ale jeśli ktoś wyjeżdża z Sulbin to omija większość ostrzeżeń. Nie wiem na ile to prawda, ale może to jest kolejny element, w którym można coś ulepszyć.

utumno, oliniusz liked this post
sosna119 está en línea ahora   Reply With Quote
Old August 24th, 2017, 12:41 PM   #4059
utumno
In Utumno Veritas

utumno's Avatar

Likes (Received): 376

Swieta racja. niestety u nas zbyt czesto podejscie jest w stylu 'grunt, zeby bylo w zgodzie z przepisami - cala reszta - logika, praktyczne rezultaty - niewazne'.

3 wypadki dziennie, ludzie gina, ale nie, 'oznakowanie jest zgodne z przepisami' wiec to ICH wina, a nie moja.

oliniusz, michael_siberia liked this post
utumno está en línea ahora   Reply With Quote
Old August 24th, 2017, 01:04 PM   #4060
tomecki
Registered User

Likes (Received): 387

Bo w przypadku kiedy ktoś zginie na drodze to jeśli okaże się, że oznakowanie nie było zgodne z przepisami to ktoś za to poniesie poważne konsekwencje i prokuratora nie będzie obchodziło, że łebski z Ciebie facet i swoim działaniem ułatwiłeś życie 1000 osobom, tylko że naraziłeś to jedno.

Co z tego, że ludzie dzwonią do urzędów i mówią, że oznakowanie jest złe albo sygnalizacja świetlna nie działa poprawnie. Jednego dni zadzwoni "pan Marian" ze swoimi uwagami, a drugiego dnia "pan Zbyszek", a później "pan Roman" i każdemu wydaje się, że ma rację, a urzędnik ma codziennie przestawiać znaki bo naród się domaga? To tak nie działa
tomecki no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
ekspresówka-s17, lubelskie, lublin, mazowieckie, s17, warszawa

Thread Tools

Posting Rules