search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old August 18th, 2017, 09:38 PM   #5241
U1U2U3
Stradosapiens

Likes (Received): 385

Quote:
Originally Posted by matrix4321 View Post
To może zbiórka po 2 zł na nowego laptopa albo komputer? Igor jest na tyle zasłużonym użytkownikiem, że uważam iż można by mu się w ten sposób odwdzięczyć. Forum skyscrapercity przegląda średnio 1400 osób. Drogowe pewnie ze 400 osób to bez problemu byśmy na coś uzbierali.
Słuchajcie, generalnie od 2016 roku zbieranie pieniędzy na dowolny cel jest uproszczone. Można wyznaczyć dowolne konto i na nie wpłacać pieniądze. Kwota od pojedynczego darczyńcy nie może przekroczyć 4902 PLN, więc na laptopa wystarczy nawet jedna wpłata
Najłatwiej byłoby wpłacać bezpośrednio na konto Igora, ale to ktokolwiek z nas może założyć jakieś subkonto i na nie zbierać wpłaty.
Jestem gotów otworzyc takie konto i potem się z tego publicznie rozliczyć.
Działamy?
U1U2U3 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old August 18th, 2017, 11:36 PM   #5242
matrix4321
Registered User

matrix4321's Avatar

Przypominam, że już raz taka zbiórka była na forum drogowym i przeszła moje najśmielsze oczekiwania - a cel był o wiele bardziej błahy. Tylko teraz wolałbym juz nie być zbierającym Oczywiście wątek o zbiórce będzie trzeba założyć w hydeparku.
matrix4321 no está en línea   Reply With Quote
Old August 19th, 2017, 01:26 AM   #5243
MarkPetterson
Registered User

Likes (Received): 0

Szanowni,

Mam takie pytanie, gdzie mogę dowiedzieć się czy MOP przy węźle Antoniów, będzie miał miejsce również na stację paliw i będzie konkurs na operatora stacji?

oraz gdzie mogę sprawdzić kwestię ekranów akutycznych, tutaj interesuje mnie, węzeł Złotokłos, być może ktos już analizował??
MarkPetterson no está en línea   Reply With Quote
Old August 19th, 2017, 09:51 AM   #5244
eonmax
Registered User

Likes (Received): 0

Odnośnie stacji to nie pomogę.
Ekrany akustyczne są opisane w decyzji środowiskowej z 2011r, ale czy i na ile są obligatoryjne dla wykonawcy to nie wiem.
Poczytaj: http://siskom.waw.pl/s7-warszawa-grojec.htm
Jest co poczytać.

Last edited by eonmax; August 19th, 2017 at 10:00 AM.
eonmax no está en línea   Reply With Quote
Old August 19th, 2017, 12:43 PM   #5245
fork_
Registered User

fork_'s Avatar

Likes (Received): 914

Quote:
Originally Posted by matrix4321 View Post
To może zbiórka po 2 zł na nowego laptopa albo komputer? Igor jest na tyle zasłużonym użytkownikiem, że uważam iż można by mu się w ten sposób odwdzięczyć. Forum skyscrapercity przegląda średnio 1400 osób. Drogowe pewnie ze 400 osób to bez problemu byśmy na coś uzbierali.
Pamiętam akcje "krata browca dla fachowca" , a tak serio to uważam że to dobry pomysł
Old August 19th, 2017, 06:58 PM   #5246
Lukasz_Z
Registered User

Likes (Received): 2

Quote:
Originally Posted by MarkPetterson View Post
Szanowni,

Mam takie pytanie, gdzie mogę dowiedzieć się czy MOP przy węźle Antoniów, będzie miał miejsce również na stację paliw i będzie konkurs na operatora stacji?

oraz gdzie mogę sprawdzić kwestię ekranów akutycznych, tutaj interesuje mnie, węzeł Złotokłos, być może ktos już analizował??
Miejsce na stację paliw ma być, co do konkursu na operatora to nie wiem.
Ekrany na węźle Złotokłos według DŚU i koncepcji miały być, zwłaszcza że S-7 miała tu iść w nasypie, ale oczywiście na pewno będzie przeprowadzana ponowna ocena i optymalizacja, więc lokalizacją ekranów z koncepcji raczej do końca bym się nie sugerował...
Lukasz_Z no está en línea   Reply With Quote
Old August 21st, 2017, 11:32 AM   #5247
Qamar
Registered User

Qamar's Avatar

Likes (Received): 7

Quote:
Originally Posted by Daro32 View Post
GDDKiA podpisała kontrakty na budowę południowego wylotu trasy S7

[...]
Termin realizacji dla wszystkich zadań jest następujący:

Prace projektowe i roboty będą trwać 34 miesiące (z wyłączeniem miesięcy zimowych) od daty rozpoczęcia, tj. od 17.08.2017 r., a w tym:

16 miesięcy - projektowanie i uzyskanie decyzji ZRID
18 miesięcy - realizacja robót (od marca 2019 do marca 2021)
[...]

Źródło: GDDKiA
Mnie natomiast zastanawia skąd wziął się termin zakończenia prac marzec 2021? Przecież prace projektowe są prowadzone w okresie zimowym, zatem wg mnie tak wyglądają terminy poszczególnych etapów:
  1. 17.08.2017 - podpisanie umowy/start prac projektowych.
  2. 17.12.2018 - koniec prac projektowych (16 miesięcy zgodnie z informacją GDDKiA). Koniec wypada w okresie zimowym, ale to przecież projekt więc prace powinny się toczyć normalnie.
  3. Koniec projektowania wypada w zimie, więc roboty zaczynają się na wiosnę, tj. 15.03.2019.
  4. 18 miesięcy później się kończą (wypada jeszcze jeden okres zimowy w 2019), tj. 15.12.2020.
Poprawcie mnie proszę jeśli mylę się w arytmetyce.
Qamar no está en línea   Reply With Quote
Old August 21st, 2017, 11:40 AM   #5248
MiSzu
Registered User

Likes (Received): 308

Quote:
Originally Posted by Qamar View Post
Mnie natomiast zastanawia skąd wziął się termin zakończenia prac marzec 2021? Przecież prace projektowe są prowadzone w okresie zimowym, zatem wg mnie tak wyglądają terminy poszczególnych etapów:
  2. 17.12.2018 - koniec prac projektowych (16 miesięcy zgodnie z informacją GDDKiA). Koniec wypada w okresie zimowym, ale to przecież projekt więc prace powinny się toczyć normalnie.
  3. Koniec projektowania wypada w zimie, więc roboty zaczynają się na wiosnę, tj. 15.03.2019.
  4. 18 miesięcy później się kończą (wypada jeszcze jeden okres zimowy w 2019), tj. 15.12.2020.
Kurde, możesz mieć rację . A to oznacza, że podpisano w najlepszym możliwym momencie, bo dochodzą 3 miesiące ekstra na uzyskanie pozwoleń. Tym samym faktycznie roboty powinny się skończyć do 15 XII 2020 r. Pytanie tylko, czy GDDKiA w ten sposób to liczy?
Old August 21st, 2017, 11:42 AM   #5249
db84
Registered User

Likes (Received): 2112

Tylko, że jeśli temperatura w biurze projektowym spadnie poniżej 15 stopni C, to pracownicy umysłowi nie maja obowiązku świadczyć pracy. A o ile wiem, w kontraktach GDDKiA nie ma zapisów zobowiązujących wykonawcę do zainstalowania centralnego ogrzewania.
db84 no está en línea   Reply With Quote
Old August 21st, 2017, 11:56 AM   #5250
Qamar
Registered User

Qamar's Avatar

Quote:
Originally Posted by db84 View Post
Tylko, że jeśli temperatura w biurze projektowym spadnie poniżej 15 stopni C, to pracownicy umysłowi nie maja obowiązku świadczyć pracy. A o ile wiem, w kontraktach GDDKiA nie ma zapisów zobowiązujących wykonawcę do zainstalowania centralnego ogrzewania.
Bez żartów proszę. Temperaturę w miejscu pracy regulują odrębne przepisy w tym m.in. kodeks pracy. GDDKiA nie musi tego regulować w umowie.
Cytując za portalem infor.pl:
Quote:
Zapewnienie odpowiedniej temperatury w miejscu pracy to obowiązek leżący po stronie pracodawcy. Minimalna temperatura w miejscu pracy została jednoznacznie określona w przepisach prawa - nie może wynosić mniej niż 14°C bądź 18°C.

Źródło:
http://www.infor.pl/prawo/praca/bezp...scu-pracy.html

kdpy liked this post
Old August 21st, 2017, 12:16 PM   #5251
kophew
Registered User

Likes (Received): 136

W sumie możesz mieć rację. Ciekawe jak GDDKiA robiła przy wcześniejszych przetargach ZIZ, w których etap projektowania kończył się w "zimie".
kophew no está en línea   Reply With Quote
Old August 21st, 2017, 04:09 PM   #5252
db84
Registered User

Likes (Received): 2112

Quote:
Bez żartów proszę.
A czemu ci te moje żarty przeszkadzają? Ktoś umarł??

mikey777, rothax liked this post
db84 no está en línea   Reply With Quote
Old August 21st, 2017, 04:12 PM   #5253
weedget
Registered User

Likes (Received): 49

Quote:
Originally Posted by kophew View Post
W sumie możesz mieć rację. Ciekawe jak GDDKiA robiła przy wcześniejszych przetargach ZIZ, w których etap projektowania kończył się w "zimie".
Odpowiedź jest w dzisiejszym otwarciu kopert na węzeł Lubelska: http://www.gddkia.gov.pl/pl/a/26610/...go-odcinka-S17

Termin realizacji wynosi 34 miesiące od podpisania umowy. Do czasu objętego projektowaniem wlicza się okresy zimowe tj. od 15 grudnia do 15 marca, natomiast w trakcie robót budowalnych nie wlicza się okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca.
weedget no está en línea   Reply With Quote
Old August 21st, 2017, 04:56 PM   #5254
Qamar
Registered User

Qamar's Avatar

Quote:
Originally Posted by db84 View Post
A czemu ci te moje żarty przeszkadzają? Ktoś umarł??
Nie przeszkadzają, tylko potraktowałem Twój wpis z temperaturą na poważnie.

Quote:
Originally Posted by weedget View Post
Odpowiedź jest w dzisiejszym otwarciu kopert na węzeł Lubelska: http://www.gddkia.gov.pl/pl/a/26610/...go-odcinka-S17

Termin realizacji wynosi 34 miesiące od podpisania umowy. Do czasu objętego projektowaniem wlicza się okresy zimowe tj. od 15 grudnia do 15 marca, natomiast w trakcie robót budowalnych nie wlicza się okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca.
Zatem dziwi mnie, że w przypadku tego zadania przedłużyli tak bardzo termin zakończenia umowy. Ale może GDDKiA asekuruje się na wypadek ewentualnych opóźnień i zostawiła sobie zapas czasu. Teoretycznie jednak powinni zakończyć do 15.12.2020.
Old August 21st, 2017, 04:56 PM   #5255
marekb74
Registered User

Likes (Received): 196

Quote:
Originally Posted by weedget View Post
Bardzo podobny tekst jest w SIWZ dotyczących S7 Warszawa-Grójec.
marekb74 no está en línea   Reply With Quote
Old August 21st, 2017, 05:11 PM   #5256
U1U2U3
Stradosapiens

Likes (Received): 385

zbiórka pieniędzy

Szanowni,

Zgodnie z planem zrodzonym na tym wątku, założyłem temat zbiórki pieniędzy na nowy sprzęt dla Igora.

Informacje dostępne są w tym wątku na forum:
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=2023272

Liczę na Waszą pomoc i ewentualne uwagi co do treści, sposobu zbiórki i wszystkiego co z tym związane.
Jest to moja piersza w życiu zbiórka żywych pieniędzy, więc jeśli macie jakieś doświadczenia w tym temacie, będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.

Pozdrawiam,
Michał
Old August 21st, 2017, 10:40 PM   #5257
Hetman
EF PD o/Warszawa

Hetman's Avatar

Smile

Quote:
Owszem możesz się mylić.
Okres zimowy trwa od 15 grudnia do 15 marca - oznacza to że czas na roboty budowlane trwa od 16 marca do 14 grudnia. 15 grudnia to już wg kalendarza gdakowego jest zima. Obstawiam na 16 III 2021

Last edited by Hetman; August 21st, 2017 at 11:35 PM.
Hetman no está en línea   Reply With Quote
Old August 22nd, 2017, 09:00 PM   #5258
Kemo
Registered User

Likes (Received): 16520

Nie rozumiem co gdakę powstrzymuje przed podaniem (w momencie podpisania umowy) konkretnego terminu ukończenia zamiast wyliczania ile miesięcy zimowych i niezimowych. Na stronach nadzoru też zazwyczaj nie jest podany wprost termin ukończenia.
Kemo no está en línea   Reply With Quote
Old August 22nd, 2017, 09:19 PM   #5259
czaro13
Registered User

Likes (Received): 12567

Może chodzić o to, że jeśli wykonawca uzyska znrid wcześniej niż w wyznaczonym czasie to zaczyna mu się liczyć czas budowy. Np. czas umowny 34 m-ce (16 projekt + znrid i 18 na budowę). Jeśli znrid mamy po 15 m-cach to już wtedy zaczynamy liczyć 18 na budowę. De facto, czas kontraktu skraca się do 33 m-cy.
Niemniej to tylko spekulacja.
czaro13 no está en línea   Reply With Quote
Old August 22nd, 2017, 10:08 PM   #5260
elektrownik
Registered User

Likes (Received): 18

GDDKiA zaktualizowała oficjalną mapę: https://www.gddkia.gov.pl/userfiles/...21_08_2017.pdf
elektrownik no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
droga ekspresowa s7, ekspresówka-s7, grójec, mazowieckie, radom, s-7, warsaw, warszawa

Thread Tools

Posting Rules