search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old July 24th, 2011, 12:40 AM   #2981
Miły
Registered User

Miły's Avatar

Likes (Received): 108

Dzisiaj powtórnie jechałem obwodnicą i pomimo braku opadów - tafla wody się utrzymuje.
Dokładnie na zwężeniu z dwóch pasów do jednego, zresztą jest tam zagłębienie terenu.
Miły no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old July 28th, 2011, 02:24 PM   #2982
jerzu007
Registered User

jerzu007's Avatar

Likes (Received): 206

S3 okolice kolizyjnego skrzyżowania z wyjazdem z Dąbia (ul. Goleniowska)

Obawiam się, że koszmar na tym skrzyżowaniu (szczególnie dla jadących z Dąbia w kierunku Świnoujścia - potrwa jeszcze 2 lata
Dziś jadąc z w/w kierunku miałem już dosyć czekania w kilkuset metrowym korku - zmieniłem pas i skręciłem w prawo.
Następnie na Rzęśnicy zawróciłem w kierunku na Świnoujście.

Warto rozważyć czy dla bezpieczeństwa nie wprowadzić "na sztywno" takiego rozwiązania.

Sytuacja powinna poprawić się:
1. Częściowo po oddaniu do ruchu całej nowej ul. Struga.
2. Całkowicie po wybudowaniu węzła Tczewska.
jerzu007 no está en línea   Reply With Quote
Old July 31st, 2011, 08:09 AM   #2983
kachmu
Registered User

kachmu's Avatar

Likes (Received): 0

Witam serdecznie!
Moj 1. post w tym forum. Fotki zrobione w dn. 24.7.2011.

Z wiaduktu widac obwodnice

I tez rondo

Kierunek Swinoujscie

Last edited by kachmu; July 31st, 2011 at 09:12 AM.
kachmu no está en línea   Reply With Quote
Old July 31st, 2011, 10:57 AM   #2984
Tomek 2008
Registered User

Tomek 2008's Avatar

Likes (Received): 1435

Witamy na forum chlebem i solą za takie wejście

Piękny korek znad morza
Tomek 2008 no está en línea   Reply With Quote
Old July 31st, 2011, 03:03 PM   #2985
juhaskov
Registered User

Likes (Received): 0

Turyści uciekają znad morza. Korki na obwodnicy Troszyna

fot. Wojtek Basałygo

Prawdopodobnie deszczowa pogoda przyczyniła się do nagłego wyjazdu turystów z nadmorskich miejscowości. W sobotę kierowcy stali kilkadziesiąt minut w korku na obwodnicy Troszyna i Ostromic.

Załamanie pogody przełożyło się na intensywność ruchu drogowego na DK3. Uruchomiona niedawno obwodnica Troszyna i Ostromic kompletnie się zakorkowała. Kierowcy musieli uzbroić się w cierpliwość. Podczas gdy pas prowadzący znad morza był wypełniony szczelnie poruszającymi się w ślimaczym tempie samochodami, przeciwległy był całkowicie przejezdny.

- Gdy jechaliśmy przed tygodniem do Międzyzdrojów było całkowicie odwrotnie. Wystaliśmy swoje w korku w drodze nad morze. Widocznie kilkudniowe opady deszczu spowodowały, że część z ludzi zrezygnowała z wakacji nad polskim morzem i wraca do domów. Nie dziwię się, przez cały mój tygodniowy pobyt tylko przez jeden dzień świeciło słońce i mogłem iść z dziećmi na plażę – podkreśla pan Andrzej stojący w korku.

źródło : www.ikamien.pl
juhaskov no está en línea   Reply With Quote
Old July 31st, 2011, 08:54 PM   #2986
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 16363

Takie płakanie nad rozlanym mlekiem - gdyby kierowcy wiedzieli jak się sprawnie poruszać (zasada zamka błyskawicznego itd.), to nie byłoby takich sytuacji. Dzisiaj (Bogu dzięki) wyruszyłem z Międzywodzia trochę wcześniej, bo o 9:30 i obwodnicę Troszyna (i innych wsi) przeskoczyłem z prędkością 100km/h. Na nowej obwodnicy - w obu kierunkach zauważyłem jedną prawidłowość- kierowcy którzy mają GPS-a (a w większości nie ma na nich obwodnicy) zjeżdżają na pobocze - szczególnie przy zjeździe na DW107 i medytują nad tym gdzie w tej chwili są, wygląda to dość komicznie, a z drugiej strony tragicznie
Luki_SL no está en línea   Reply With Quote
Old July 31st, 2011, 11:56 PM   #2987
Tomek 2008
Registered User

Tomek 2008's Avatar

Likes (Received): 1435

Większość kierowców zna zasadę zamka błyskawicznego tylko podczas jazdy nie za bardzo chce ją stosować. Przyczyn jest kilka, jedną z nich jest chęć utarcia nosa cwaniakom drogowym którzy widząc z daleka zwężenie jadąc z premedytacją do samych barierek nagle udając zagubionych oczekują litości od tych co jadą pokornie jeden za drugim właściwym pasem.
Nie dalej jak wczoraj na DK52 przed wjazdem na S1 pod Bielsko Białą tuż przed zwężeniem znalazła się spora ilość kierowców którzy zastosowali tą zasadę i o dziwo sprawdziło się, ani na moment nikt nie musiał zatrzymać się, wszystko szło płynnie
Sory za niewielkie OT
Tomek 2008 no está en línea   Reply With Quote
Old August 1st, 2011, 11:11 AM   #2988
Azer
Registered User

Azer's Avatar

Likes (Received): 82

Quote:
Originally Posted by Tomek 2008 View Post
...od tych co jadą pokornie jeden za drugim właściwym pasem.
W zasadzie zamka błyskawicznego nie ma właściwego pasa, oba są równoprawne i nie występuje problem mniemanej wyższości jednych kierowców nad drugimi.
Old August 1st, 2011, 07:31 PM   #2989
remigiush
Registered User

Likes (Received): 13

w weekend ponownie miałem okazję przetestować obwodnicę i niestety są problemy z odprowadzeniem deszczówki. Piątek koło 11:00 przy pełnym deszczu wpadłem w piękną kałużę, która zalegała chwilę przed troszynem w kierunku świnoujścia. Niewiele brakowało abym znalazł się na barierkach
remigiush no está en línea   Reply With Quote
Old August 1st, 2011, 08:10 PM   #2990
jerzu007
Registered User

jerzu007's Avatar

Likes (Received): 206

Quote:
Originally Posted by remigiush View Post
w weekend ponownie miałem okazję przetestować obwodnicę i niestety są problemy z odprowadzeniem deszczówki. Piątek koło 11:00 przy pełnym deszczu wpadłem w piękną kałużę, która zalegała chwilę przed troszynem w kierunku świnoujścia. Niewiele brakowało abym znalazł się na barierkach
Czyli mówiąc krótko jechałeś zbyt szybko...
Mimo wszystko kałuża tam nie powinna się tworzyć, czy mógłbyś pokazać na mapie w którym to dokładnie miejscu?
jerzu007 no está en línea   Reply With Quote
Old August 1st, 2011, 08:14 PM   #2991
Hyper
Pobierowo jest OK!

Hyper's Avatar

Likes (Received): 4294

Jechałem w piątek ok. 18:00 i chyba wiem, o której kałuży piszesz, remigiush, ponieważ jechałem w tym miejscu ok. 80-90 km/godz. i również mocno bujnęło mi samochodem. To jest jakieś 200-300m przed zjazdem na Parłówko.
Hyper no está en línea   Reply With Quote
Old August 1st, 2011, 09:31 PM   #2992
remigiush
Registered User

Przy tak dużej kałuży prędkość ma mniejsze znaczenie. Zreztą nie istotne. Nie powinno jej tam być.
Miejsce dokładnie tak jak mówi Hyper. Swoją drogą podobnie jest przy węźle Pyrzyce na S 3 - Szczecin Gorzów - Kierunek Świnoujscie, ale to nie ten wątek :-)
Old August 1st, 2011, 11:10 PM   #2993
pszczolek
Registered User

pszczolek's Avatar

Likes (Received): 38

Intensywne opady deszczu podmyły fragment nie oddanego jeszcze do użytku węzła Parłówko. Drogowcy liczą straty i zabierają się za naprawę uszkodzeń. Woda zniszczyła fundament nowej drogi prowadzącej na wiadukt.

Wystarczyły zaledwie dwa dni intensywnych opadów deszczu, aby skarpy zamieniły się w rwące potoki błota. Całe szczęście, że po drodze nie poruszały się jeszcze samochody. Inaczej mogłoby dojść do katastrofy drogowej.

źródło: ikamien.pl
Old August 1st, 2011, 11:37 PM   #2994
shinzen
Polish Space Marines

shinzen's Avatar

Likes (Received): 2389

Zasypie się piaskiem i będzie OK
shinzen no está en línea   Reply With Quote
Old August 2nd, 2011, 12:52 AM   #2995
Miły
Registered User

Miły's Avatar

Likes (Received): 108

Quote:
Originally Posted by remigiush View Post
czyli już są dwie - w stronę Szczecina przed zwężeniem do jednej jezdni też się tworzy ( pisałem już wyżej o tym)
Miły no está en línea   Reply With Quote
Old August 2nd, 2011, 09:13 AM   #2996
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 16363

Quote:
Originally Posted by shinzen View Post
Zasypie się piaskiem i będzie OK
Tak może by zrobili 20 lat temu, tutaj będą potrzebne bardziej radykalne kroki.
Niestety taki jest urok świeżo usypanych nasypów po intensywnych opadach deszczu.
Luki_SL no está en línea   Reply With Quote
Old August 3rd, 2011, 10:36 AM   #2997
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Tak czytam o tych kałużach, o bujaniu przy 80-90, a czy tam przypadkiem nie ma ograniczenia do 70 na całym odcinku?

Co do płynących nasypów, to niestety tak jest, jeśli buduje się je na szybko. Nasyp powinien być porządnie ubity (łaziłem po którejś budowie, gdzie akurat formowano nasypy - żaden walec nie miał włączonej wibracji), a potem się uleżeć i obrosnąć trawą.

Na forum istnieją wątki ogólne:
Dlaczego skasowano mojego posta w dziale drogowym ->
Ogłoszono program budowy dróg ->
Odwołano ministra ->
Nie zaśmiecaj takimi sprawami wątków dotyczących poszczególnych inwestycji.

Naprawdę ważne informacje do zamkniętych wątków można dodać (w dokładnie taki sposób).
pmaciej7 no está en línea   Reply With Quote
Old August 3rd, 2011, 11:01 AM   #2998
Hyper
Pobierowo jest OK!

Hyper's Avatar

Likes (Received): 4294

Moim zdaniem nie ma różnicy, jakie jest teraz ograniczenie, ponieważ gdy oddadzą już cały odcinek, będzie dozwolone 120 km/godz. a bujanie przy 80-90 już teraz nie wróży niczego dobrego i mam nadzieję, że da się jeszcze coś z tym zrobić.
Hyper no está en línea   Reply With Quote
Old August 3rd, 2011, 11:20 AM   #2999
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Tylko że teraz jesteśmy w fazie tymczasowej organizacji ruchu, nadzór powinien to wychwycić i przed odbiorem powinno to zostać poprawione. A kierowcy jeżdzą tak, jakby droga była już ukończona i oddana do użytku.

Na forum istnieją wątki ogólne:
Dlaczego skasowano mojego posta w dziale drogowym ->
Ogłoszono program budowy dróg ->
Odwołano ministra ->
Nie zaśmiecaj takimi sprawami wątków dotyczących poszczególnych inwestycji.

Naprawdę ważne informacje do zamkniętych wątków można dodać (w dokładnie taki sposób).
pmaciej7 no está en línea   Reply With Quote
Old August 3rd, 2011, 03:38 PM   #3000
remigiush
Registered User

pmaciej7 jak droga zostanie oddana to nie będzie ograniczenia do 100 ? Wtedy już rozumiem, że będzie można pisać o kałużach, bujaniu etc. chyba, że przy 110 to nie....

Reply

Tags
świnoujście, droga ekspresowa, drogi, ekspresówka-s3, obwodnica, s-3, szczecin, zachodniopomorskie

Thread Tools

Posting Rules