daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old July 9th, 2017, 03:44 PM   #2321
Kpc21
Registered User

Likes (Received): 6468

No ale komuś udało się ten "Pogd" wbić.
Kpc21 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old July 9th, 2017, 08:57 PM   #2322
Janek0
Registered User

Likes (Received): 426

Quote:
Originally Posted by Kpc21 View Post
No ale komuś udało się ten "Pogd" wbić.
Raczej jakiś automat skądś to zaimportował. Można edytować stacje za pomocą funkcji "zaproponuj zmianę", a potem czekać nie wiadomo ile aż nie wiadomo kto to zatwierdzi.

Nie jedyna durnota wprowadzona przez automat lub kogoś w Indiach lub gdziekolwiek spisującego ze street view. Zobaczcie sobie, jak się nazywa na mapie Google stacja w Węgrzcach Wielkich czy w Świnoujściu.
Janek0 no está en línea   Reply With Quote
Old July 10th, 2017, 11:23 AM   #2323
Kemo
Registered User

Likes (Received): 18041

Co sądzicie o koncepcji, że na mapach internetowych (typu Google, Openstreetmap) nasze ekspresówki dwujezdniowe powinny być oznaczane tak samo jak autostrady?
Kemo no está en línea   Reply With Quote
Old July 10th, 2017, 01:33 PM   #2324
abdank
Registered User

Likes (Received): 325

Powinny. Nie tylko na mapach.
BTW, dyskusja na ten temat toczy się też na forum OSM.

michael_siberia liked this post
abdank está en línea ahora   Reply With Quote
Old July 11th, 2017, 12:07 AM   #2325
SRC_100
Registered User

SRC_100's Avatar

Likes (Received): 3143

Gównoburzy bym z tego nie robił, ale gdyby ktoś mający na to realny wpływ mnie zapytał, czy może zmienić oznaczenie naszych eSek 2x2 tak jaki jak autostrady, moja odpowiedź brzmiała by: yes, you can
SRC_100 no está en línea   Reply With Quote
Old July 11th, 2017, 05:32 PM   #2326
Janek0
Registered User

Niech tak zrobią w terenie, śladem Czech, to wtedy wszystkie mapy to odzwierciedlą i po problemie. A póki nie zrobią, to nie ma się co dąsać na twórców map, że odzwierciedlają istniejące w Polsce kategorie dróg zamiast tworzyć własne klasyfikacje.
Old July 31st, 2017, 06:12 PM   #2327
Rusonaldo
Autostrady Polska

Rusonaldo's Avatar

Likes (Received): 12254

Pytanie do wiedzących . Dlaczego Google maps taki dziwnie działa czasami. Jestem teraz w Świecku. Od nocy jest korek na ~ 5-10 km bo Niemcy maja jakiś remont na A12. Jak sie wpisze w goggle maps ze sie jedzie z Poznania do Berlina to sugeruje że trzeba jechać po A2 i A12. Natomiast jak sie wpisze w tym samym momencie że jadę z Rzepina do Frankfurtu nad Odra to pokazuje że na A2 jest korek i sugeruje jechać z boku Droga powiatową oraz Dw137 bo na A2 sie straci 30 minut ?
Rusonaldo está en línea ahora   Reply With Quote
Old July 31st, 2017, 06:47 PM   #2328
Kpc21
Registered User

Likes (Received): 6468

Może to kwestia techniczna, niedoskonałość algorytmu. Większa odległość to większa liczba tras do wyboru, a że jest ich wręcz nieskończona liczba, to algorytm analizuje te, dla których prawdopodobieństwo, że będą najszybsze/najkrótsze jest najwyższe. I nie bierze pod uwagę zbaczania z trasy gdzieś po drodze.
Kpc21 no está en línea   Reply With Quote
Old July 31st, 2017, 07:40 PM   #2329
misioho
Registered User

misioho's Avatar

Likes (Received): 6550

Algorytm jeszcze nie wie o której będziesz w pobliżu korka, i bierze pod uwagę, że zanim dojedziesz to może się on już rozładować. Jak będziesz bliżej to nawigacja powinna dokonać ponownej kalkulacji trasy. Oczywiście nie masz pewności, że to zrobi. Nie wiem, czy akurat nawigacja google wykonuje kalkulację trasy w locie
misioho no está en línea   Reply With Quote
Old July 31st, 2017, 08:38 PM   #2330
cc1
Registered User

Likes (Received): 2120

Wykonuje, i robi to skutecznie. Jakiś kwadrans po wypadku na DK8 proponowała mi objechanie korka - byłem wtedy jakieś 5 km od tego miejsca. Następnie zreflektowała się i poleciła pozostać na głównej drodze. Wszystko w ciągu kilku minut.
cc1 no está en línea   Reply With Quote
Old July 31st, 2017, 09:07 PM   #2331
Jachoslaw
Registered User

Likes (Received): 1173

Albo liczy się z tym, że jadąc krótszą trasę (lokalnie) jesteś bardziej skłonny jechać "bokami"
Jachoslaw no está en línea   Reply With Quote
Old July 31st, 2017, 10:00 PM   #2332
Janek0
Registered User

Quote:
Originally Posted by misioho View Post
Jak będziesz bliżej to nawigacja powinna dokonać ponownej kalkulacji trasy.
Jeśli tylko nie stracisz połączenia z siecią, to na pewno przeliczy. Odnośnie korków to przy kalkulacji brany jest pod uwagę nie aktualny stan, lecz przewidywany na moment, w którym byś się w nim znalazł.
Old August 1st, 2017, 12:47 PM   #2333
Tomasso2008
Registered User

Likes (Received): 36

Jeśli opóźnienie w niewielkim stopniu PROCENTOWYM w stosunku do łącznej długości przejazdu wpływa na wydłużenie tego czasu przejazdu, to proponuje jednak odstanie w korku. Jeśli zaś przejazd z 5 minut wydłuża się do 35, to napewno zaproponuje objazd. Pewnie jest algorytm ustalający granicę wytrzymałości standardowego kierowcy :-)
Tomasso2008 no está en línea   Reply With Quote
Old August 15th, 2017, 08:14 PM   #2334
Janek0
Registered User

O, na mapie Google pojawiły się północne łącznice węzła Rudno na autostradzie A4, otwarte ponad dwa miesiące temu. Jednak trasy przez nie nadal nie wyznacza, czyżby za kolejne dwa miesiące?
Old August 16th, 2017, 09:55 AM   #2335
Rusonaldo
Autostrady Polska

Rusonaldo's Avatar

Likes (Received): 12254

Znowu mam pytanie do wiedzących teraz trochę z innej parafii. Jechałem ostatnio ze Słubic do Kostrzyna nad Odrą na Woodstock. Ale że były mega korki to postanowiłem się spytać wujka google. Wyszło że jadąc przez Niemcy, będę szybciej o około 0,5 h. I teraz ciekawostka. Mam telefon służbowy. Za granicą internet mi nie działa. Ale co ciekawe zaraz za Frankfurtem nad Odrą nie miałem już zasięgu ale Google mówiło mi jak mam jechać. Jak to jest w taki razie - on zapamiętał moje ustawienia i mimo tego że nie miałem zasięgu to GPS w telefonie działa ?

Pytam się bo zawsze jak jestem za granicą i mam tylko telefon służbowy przy sobie to nie mogę wpisać żadnej trasy bo nie mam netu. A tutaj dział mimo że nie było zasięgu.
Rusonaldo está en línea ahora   Reply With Quote
Old August 16th, 2017, 10:28 AM   #2336
misioho
Registered User

misioho's Avatar

GPS działa bez internetu, a mapa google zapamiętuje w telefonie wyznaczoną wcześniej trasę, więc można z niej korzystać. Niemożliwe są tylko modyfikacje trasy, jak jesteś offline. Na wszelki wypadek możesz w służbowym telefonie włączyć dane w roamingu, po ostatniej modyfikacji cenników większość operatorów udostępniła pakiety danych w roamingu, więc nie powinno to nic kosztować. Oczywiście na służbowym telefonie możesz mieć w ogóle wyłączony roaming, bo takie oferty również istnieją
Old August 16th, 2017, 10:34 AM   #2337
Zachu.
Registered User

Rusonaldo bez netu jedziesz do póki nie zmienisz trasy. Nie masz też informacji o korkach. Trochę jak palcem po mapie. Oczywiście nie działa wyszukiwanie.
Nie wiem jak to masz po blokowane i jaka jest umowa na służbowym.
Zawsze możesz zainstalować Here i używać off line. Będzie prawie to samo
Zachu. no está en línea   Reply With Quote
Old August 16th, 2017, 01:08 PM   #2338
misioho
Registered User

misioho's Avatar

A najlepiej to Automapę lub Tom Toma. Garmina odradzam, choć też ma swoich zwolenników
Old August 16th, 2017, 01:29 PM   #2339
jerzu
Registered User

jerzu's Avatar

Likes (Received): 672

Co do AM to mnie swego czasu się zbiesiła w Berlinie, bo podczas uruchamiania zażądała dostępu do internetu celem potwierdzenia czy mam ważną subskrypcję.
Old August 16th, 2017, 02:28 PM   #2340
misioho
Registered User

misioho's Avatar

Ale to chyba wersja na telefon? Bo w wersji "stacjonarnej" nie spotkałem się nigdy z czymś takim, weryfikacja subskrypcji zawsze następuje przy aktualizowaniu mapy

Reply

Tags
drogi, mapy, polskie drogi

Thread Tools

Posting Rules