daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old August 16th, 2017, 02:32 PM   #2341
jerzu
Registered User

jerzu's Avatar

Likes (Received): 673

Zapomniałem napisać, chodzi o wersję na Androida.

Sponsored Links
Old August 16th, 2017, 02:52 PM   #2342
Neodot
Registered User

Likes (Received): 1233

Google też ma tryb offline . Tylko wcześniej trzeba wybrać obszar, z którego chcemy korzystać .
Neodot no está en línea   Reply With Quote
Old August 16th, 2017, 03:00 PM   #2343
misioho
Registered User

misioho's Avatar

Likes (Received): 6563

Tak, chociaż dawno nie korzystałem, a jak kiedyś próbowałem, to wychodziło to bardzo średnio. Wyszukiwanie adresów i wytyczanie trasy było do bani. Być może to poprawili, bo w końcu dość często aktualizują aplikację
misioho no está en línea   Reply With Quote
Old August 16th, 2017, 03:11 PM   #2344
Neodot
Registered User

Likes (Received): 1233

Powiem szczerze, że wiem tylko z teorii. Odkąd mam w abonamencie po kilka GB internetu na urządzenie nie odczuwałem potrzeby korzystania z wersji offline .
Neodot no está en línea   Reply With Quote
Old August 16th, 2017, 08:12 PM   #2345
Sławek
wodniczek nonsensek

Sławek's Avatar

Likes (Received): 4757

Quote:
Originally Posted by jerzu View Post
Zapomniałem napisać, chodzi o wersję na Androida.
AM na Androida jest taka sobie, po Windowsem o niebo lepsza. Właśnie się rozglądam na czymś lepszym od fabrycznej z Windowsem do Forda, ale to już temat na inne forum
Old August 16th, 2017, 08:22 PM   #2346
Kpc21
Registered User

Likes (Received): 6469

Quote:
Originally Posted by Neodot View Post
Google też ma tryb offline . Tylko wcześniej trzeba wybrać obszar, z którego chcemy korzystać .
Ale offline nie działa wyznaczanie trasy, to chodzi tylko w chmurze.

Pakiety internetowe teraz działają w roamingu, tylko że są ograniczone. Np. za 5 euro można mieć bodaj maksymalnie 1 GB, itd.
Kpc21 no está en línea   Reply With Quote
Old August 16th, 2017, 09:03 PM   #2347
jerzu
Registered User

jerzu's Avatar

Likes (Received): 673

Quote:
Originally Posted by Kpc21 View Post

Pakiety internetowe teraz działają w roamingu, tylko że są ograniczone. Np. za 5 euro można mieć bodaj maksymalnie 1 GB, itd.
Ja mam w nju mobile 10 GB netu na miesiąc, z czego mogę wykorzystać 1,96 GB w roamingu w UE.

misioho liked this post
jerzu no está en línea   Reply With Quote
Old August 16th, 2017, 09:14 PM   #2348
Kpc21
Registered User

No bo jakoś tak to działa, może za 5 euro jest 2 GB, a nie 1 GB, już nie pamiętam, a na stronach operatorów nie tak łatwo jest to znaleźć.
Old August 17th, 2017, 01:11 AM   #2349
Janek0
Registered User

Likes (Received): 426

Quote:
Originally Posted by Kpc21 View Post
Nieprawda, w mapach Google wyznaczanie trasy działa bez sieci, jeśli tylko masz wcześniej pobrany dany obszar. Natomiast nie są obsługiwane opcje trasy, np. jeśli włączysz unikanie opłat, to zostanie zignorowane dopóki nie przywrócisz połączenia z siecią. Oczywiście, bez sieci nie są uwzględniane aktualne warunki ruchu. Bez sieci nie można też wyznaczać tras rowerowych, pieszych itp.
Janek0 está en línea ahora   Reply With Quote
Old August 17th, 2017, 01:22 AM   #2350
rafano
Registered User

Likes (Received): 250

Korzystałem z zapisanych wcześniej google maps w czechach i sprawdzało się bardzo dobrze z tego co pamiętam.

Cezman liked this post
rafano no está en línea   Reply With Quote
Old August 17th, 2017, 09:53 AM   #2351
Cezman
Libertarianin

Cezman's Avatar

Likes (Received): 3224

Dokładnie, w Czechach offline doprowadziło mnie do granicy.
Old August 17th, 2017, 01:27 PM   #2352
kwachu
Registered User

kwachu's Avatar

Likes (Received): 507

Na Android całkiem przyjemny jest MAPS.ME (bazuje na OSM) z zapisanymi własnymi obszarami offline.
Dobrze wyznacza trasy i można wyszukiwać POI
Old August 17th, 2017, 03:57 PM   #2353
Douzer
Registered User

Douzer's Avatar

Likes (Received): 16

Quote:
Originally Posted by kwachu View Post
Na Android całkiem przyjemny jest MAPS.ME (bazuje na OSM) z zapisanymi własnymi obszarami offline.
Dobrze wyznacza trasy i można wyszukiwać POI

Dobrze działa też na Ios, w niektórych krajach (np w Niemczech widać niemal każdą ścieżkę, w Grecji działa gorzej niż w Niemczech ale działa....) ale i tak do nawigacji używam Tom-Toma ( z mapami offline)
Douzer no está en línea   Reply With Quote
Old August 17th, 2017, 05:31 PM   #2354
Zachu.
Registered User

Quote:
Originally Posted by misioho View Post
A najlepiej to Automapę lub Tom Toma. Garmina odradzam, choć też ma swoich zwolenników
AM to mapy Here a Tom tom ma swoje i są bardzo kiepskie w Polsce. Garmin ma Here i jest dużo bardziej intuicyjny od AM, nie wspominając o TMC w Europie czy trafficu on-line.
Garmin to temat rzeka. Na motor masz zupełnie inną funkcjonalność niż w samochodzie o innych zabawkach nie wspomnę.
Zachu. no está en línea   Reply With Quote
Old August 17th, 2017, 06:25 PM   #2355
misioho
Registered User

misioho's Avatar

Mapy tak, ale mi bardziej chodzi o oprogramowanie. AM nie jest intuicyjna - to prawda - ale ma za to doskonałe możliwości konfiguracyjne i funkcje, których w TomTomie mi bardzo brakowało. O Garminie nie wspominając (przynajmniej w tych kilku modelach, z którymi miałem do czynienia).
Jeździłem z TomTomem ponad rok i z ulgą wróciłem do starej, poczciwej Automapy. Zwłaszcza, że zeszłoroczny model TomToma po kilku aktualizacjach zaczął poważnie mulić, choć na początku śmigał jak talala. Sądzę, że mają taką politykę, dają dożywotnie aktualizacje map, ale po kilku latach już z urządzenia nie da się korzystać, bo zamula.
Garminy, które próbowałem, z kolei były tak proste, że aż prostackie. Równie dobrze mógłbym sobie włączyć Google Maps na telefonie. Na jedno by wyszło. Chociaż może nie aż tak. Zwykle miały jakieś możliwości wyboru tras pod względem długości, czasu przejazdu itp.
Żadna nawigacja poza AM nie potrafi np. pokazać nazwy miejscowości, przez którą przejeżdżam. TomTom pokazuje jakieś kosmiczne komunikaty, z których nic nie wynika: raz nazwę ulicy, nazwę szosy, kiedy indziej nazwę gminy. Jakieś pomieszanie z poplątaniem.
AM jasno wskazuje to, co chcę: nazwa gminy, miejscowość, ulica, pikietaż itp. I do tego mogę sam sobie wybrać, które informacje mnie interesują i które ma pokazywać.
Tak samo przy wskazywaniu następnego manewru: TomTom często trafia z numerem drogi następującej po następnym manewrze, ale już odczytywanie drogowskazów jest beznadziejne.

No i AM ma jeden moduł, który bije na głowę inne programy. Moduł nazywa się "komputer" i pokazuje ci, wszystkie informacje na temat twojej trasy. Ile przejechałeś kilometrów, w jakim czasie, średnią prędkość itp.

Po wytyczeniu trasy możesz zapoznać się szczegółowo z drogą: ile km po autostradach, ile drogach krajowych itp.

No i punkt pośredni możesz postawić w pobliżu miejscowości, co oznacza, że możesz sobie wytyczyć trasę np. przez Radom, ale wybrać sobie opcję "w pobliżu", co oznacza, że faktycznie program ci obliczy trasę przez Radom, ale niekoniecznie przez środek rynku w Radomiu.
TomTom ciebie poprowadzi właśnie przez środek rynku. A dokładnie przez środek geograficzny miejscowości, który oczywiście wcale nie musi być centrum miasta. Co też jest czasem upierdliwe, bo wpisujesz sobie np. Bydgoszcz centrum, a on ciebie prowadzi w miejsce, które leży 4 km od centrum.
Old August 17th, 2017, 08:09 PM   #2356
Kpc21
Registered User

Quote:
Originally Posted by Janek0 View Post
Nieprawda, w mapach Google wyznaczanie trasy działa bez sieci, jeśli tylko masz wcześniej pobrany dany obszar. Natomiast nie są obsługiwane opcje trasy, np. jeśli włączysz unikanie opłat, to zostanie zignorowane dopóki nie przywrócisz połączenia z siecią. Oczywiście, bez sieci nie są uwzględniane aktualne warunki ruchu. Bez sieci nie można też wyznaczać tras rowerowych, pieszych itp.
No właśnie ja próbowałem wyznaczyć trasę pieszą bez sieci i się nie dało. Nie wiedziałem, że samochodowe się da.
Old August 18th, 2017, 10:40 AM   #2357
Zachu.
Registered User

misioho wszystko do nie jest większości potrzebne, skoro używają google.

Quote:
Żadna nawigacja poza AM nie potrafi np. pokazać nazwy miejscowości, przez którą przejeżdżam.
Uwielbiam ten argument. Jak by mi to do czegoś było potrzebne? Przyzwyczajenie z papierowych map. Do czego to potrzebne. 90% ludzi nie potrafi podać gdzie jest służbą ratowniczym.
Najprostszy Garmin w miarę współczesny wyświetla więcej przydatnych informacji niż google. Wybór trasy to zależy od użytkownika.
W AM wyświetlanie informacji odnośnie gdzie się znajdujesz to loteria.
Komputer, kogo to obchodzi, ludzie chcą dojechać jak najszybciej a nie statystyki.

Wszystko to znam, za dużo opcji ludzi przeraża i te konfigurowanie 30 minut po każdym restarcie z czasem się nudzi. Nie wspomnę o interfejsie, który kiedyś obsługiwałem za pomocą zapałki
Zachu. no está en línea   Reply With Quote
Old August 18th, 2017, 10:51 AM   #2358
smaegol
Registered User

Location: Warszawa, Częstochowa(Kłobuck, Władysławów) ,Pilzno
Likes (Received): 24

Miejscowość i nazwę ulicę przez którą się jedzie pokazuje bardzo dobrze NaviExpert, ale to tylko aplikacja mobilna (moim zdaniem jedna z najlepszych do nawigacji w Polsce). Ale faktycznie, nie jest to kluczowe. Wyznacza też punkt pośredni w sposób optymalny (nie przez środek miejscowości).

Korzystam tylko z nawigacji mobilnej i próbowałem kilku rozwiązan, między innymi AM, Here, Waze czy Yanosik, ale najlepiej prowadzi NE, ewentualnie GM lub Waze (w dużych miastach). Posiadając wystarczającą funkcjonalność aby doprowadzić szybko i sprawnie do celu, ominąć korki i ewentualnie znaleźć POI na trasie.
smaegol no está en línea   Reply With Quote
Old August 18th, 2017, 11:06 AM   #2359
misioho
Registered User

misioho's Avatar

Ja piszę o tym, co jest MI potrzebne. Każdy wybiera według swoich potrzeb. Być może większości wystarcza google maps. Mi nie wystarcza, od nawigacji wymagam czegoś więcej niż tylko pokazania najszybszej trasy i dwóch alternatyw. Nb. te alternatywy GM są zwykle wzięte z kosmosu.

Dla mnie podróż to coś więcej niż jak najszybsze przejechanie z punktu A do B i lubię wiedzieć przez jaką miejscowość właśnie przejeżdżam. No, ale może ja jestem jakimś dziwolągiem.

Nie wiem w jakiej wersji AM spotkałeś się z konfigurowaniem jej od nowa i to przez 30 minut , ale na pewno nie była to żadna współczesna.

IMO największym minusem AM jest brak dedykowanych urządzeń, na których by ona została przetestowana i działała idealnie. Uniwersalność oprogramowania może być siłą, ale też słabością, bo czasem trafisz na urządzenie, które nie da rady obsłużyć oprogramowania, a wtedy negatywną opinię zyskuje soft zamiast sprzętu. Nie oszukujmy się, urządzenie za 100 zł będzie do bani obojętnie jakiego oprogramowania będziesz na nim używać. No i później musisz obsługiwać interfejs za pomocą zapałki. Co oczywiście nie jest winą oprogramowania, tylko czułości i responsywności ekranu dotykowego urządzenia.

W kwestii jakości map to sądzę, że poziom jest wśród wszystkich dostawców mniej więcej wyrównany. W końcu każdy swoje mapy odrysowuje ze zdjęć satelitarnych. Nikogo nie stać na zatrudnienie tylu pracowników, ilu wolontariuszy ma openstreetmap, które według mnie są najlepsze. Z kolei niestety nie ma dobrego oprogramowania nawigacyjnego wykorzystującego mapy openstreetmap. Ale i tak na wszelki wypadek mam na telefonie zainstalowane OsmAnd, którego co prawda do nawigacji nie da się używać (choć teoretycznie ma takie możliwości), ale do rozejrzenia się po okolicy jest idealny.
Old August 18th, 2017, 03:20 PM   #2360
Janek0
Registered User

Likes (Received): 426

Quote:
Originally Posted by Zachu. View Post
Komputer, kogo to obchodzi, ludzie chcą dojechać jak najszybciej a nie statystyki.
Jeśli kogoś obchodzi, to właśnie traci tę przewagę: https://www.tabletowo.pl/2017/08/10/...ter-pokladowy/

Quote:
W kwestii jakości map to sądzę, że poziom jest wśród wszystkich dostawców mniej więcej wyrównany. W końcu każdy swoje mapy odrysowuje ze zdjęć satelitarnych.
To za mało. Źródłem wszelkich szczegółów są zdjęcia widoku ulicy, które Google ma bezkonkurencyjne. Problem pojawia się gdy przychodzi do aktualizacji, bo te zdjęcia są w najlepszym przypadku sprzed kilku miesięcy, a często sprzed kilku lat.
Janek0 está en línea ahora   Reply With Quote

Reply

Tags
drogi, mapy, polskie drogi

Thread Tools

Posting Rules