search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old July 29th, 2014, 10:38 AM   #3981
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Zamknięte.

A tu frezują część nawierzchni, któa kiedyś była pasem do skrętu w prawo, a potem była oddzielona linią ciągłą. Komu to przeszkadza - nie wiem.

20mb image hosting

Na forum istnieją wątki ogólne:
Dlaczego skasowano mojego posta w dziale drogowym ->
Ogłoszono program budowy dróg ->
Odwołano ministra ->
Nie zaśmiecaj takimi sprawami wątków dotyczących poszczególnych inwestycji.

Naprawdę ważne informacje do zamkniętych wątków można dodać (w dokładnie taki sposób).

Coolumboo liked this post
pmaciej7 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old July 29th, 2014, 11:33 AM   #3982
Hyper
Pobierowo jest OK!

Hyper's Avatar

Likes (Received): 4294

Quote:
Originally Posted by swiderrr View Post
Podczas wakacyjnych weekendów, przy ładniej pogodzie oczywiście że bym się pchał. Kilka tygodni temu jadąc przez Pucice zaoszczędziłem sobie jakies 5h korka.
OK, w takiej sytuacji rozumiem. To jest też moja trasa w wakacje, jak jadę do siebie nad morze, przez Załom, Pucice i Rurzycę do ronda koło Goleniowa. Potem można na kilka sposobów: przez Żółwią Błoć, Kikorze lub Nowogard/Karsk do Golczewa, stamtąd na Stuchowo, Świerzno i Gostyń prosto do Pobierowa. Zależy, gdzie się jedzie. Do Rewala i Niechorza pojechałbym przez Karnice i Lędzin (droga wyremontowana, jest ładnie).

P.S.
Przepraszam za offtopic, nie będę go już kontynuował.
Hyper no está en línea   Reply With Quote
Old July 29th, 2014, 09:26 PM   #3983
Gru3
Registered User

Gru3's Avatar

Likes (Received): 731

Dzis tj. 29 lipca przejechałem trasę Świnoujscie - Warszawa. Spod promu wyjechalem ok. 6 rano, w Poznaniu byłem o 9ej, a pod domem na Tarchominie w Warszawie bylem dokladnie o 12:32. Prędkość trzymalem ok. 125-130 km/h i ok. 140 przy wyprzedzaniu (oczywiscie nie licząc odcinka do Troszyna i od Parlówka do Miękowa oraz obwodnic Gorzowa i Międzyrzecza). Liczyłem dokladnie ile wyniosly 2 postoje - 25 min łącznie. Zatem odleleglość 663 km pokonalem w 6 godzin i siedem minut (licząc sama jazdę).

Muszę to powiedzieć: jeszcze nigdy tej trasy nie zrobiłem tak szybko. Warto bylo czekać latami Taki czas jazdy przybliża nas do standardow w krajach Zachodu i jednocześnie "przybliża" Pomorze Zachodnie innym, bardziej oddalonym regionom Polski. Życzę wszystkim mieszkancom Polski, aby wszystkie 500-600 kilometrowe trasy mogli kiedyś pokonywac tylko takimi drogami szybkiego ruchu jak trasa s3-a2 nad morze. Dziś autentycznie poczułem się jak Niemiec czy Holender, ktory wyjezdzając z domu może przejechać niemal cały kraj po autobahnach
Old July 31st, 2014, 10:48 AM   #3984
maciek2000
Registered User

Likes (Received): 69

Quote:
Originally Posted by Gru3 View Post
Dziś autentycznie poczułem się jak Niemiec czy Holender, ktory wyjezdzając z domu może przejechać niemal cały kraj po autobahnach
...no to czas na nowy cel/wizję/marzenie: poczuć się jak Francuz i trasę Warszawa-Świnoujście pokonać w 3 godziny w świeżym i klimatyzowanym pociągu!
najbardziej wektorowa mapka (RootOnRails)
najwcześniej kiedy oddadzom? (hetman) - tnij.org/hetmanodlicza

Doceń Polskę.

Drewn0, lhb178, techno, noras liked this post
maciek2000 no está en línea   Reply With Quote
Old July 31st, 2014, 12:36 PM   #3985
Wojti
Registered User

Wojti's Avatar

Likes (Received): 3410

Quote:
Originally Posted by maciek2000 View Post
...no to czas na nowy cel/wizję/marzenie: poczuć się jak Francuz i trasę Warszawa-Świnoujście pokonać w 3 godziny w świeżym i klimatyzowanym pociągu!
To idąc tym tokiem możemy 1,15h w każdą sobotę wakacji przebyć ten odcinek samolotem. http://eurolot.com/timetable/HDF-WAW,8.html#top

Jest i tak zdecydowanie lepiej Ja 2x w tym roku odcinek W-wa-Świnoujście autem osobowym pokonałem 6,5 i 7h oczywiście A2+S3.

Dobrze w pamięci mi pozostało jak pod koniec lat 90-tych jadąc DK3+DK10+DK7 podróż trwała 10,5h.

Według mnie największą przeszkodą jest aktualnie brak stałej przeprawy w Świnoujściu ale to już jest mocno wałkowane w innym wątku.
Wojti no está en línea   Reply With Quote
Old July 31st, 2014, 12:41 PM   #3986
Dolcio
Registered User

Dolcio's Avatar

Likes (Received): 908

Jeżeli wybudują odcinek Miękowo - Ostromice + Przebudowa Betonki z nowym węzłem Rzęśnica to czas powinien skrócić się o kolejne 30 min.
Dolcio no está en línea   Reply With Quote
Old July 31st, 2014, 01:57 PM   #3987
zimek
Registered User

Likes (Received): 238

Quote:
Originally Posted by Dolcio View Post
Jeżeli wybudują odcinek Miękowo - Ostromice + Przebudowa Betonki z nowym węzłem Rzęśnica to czas powinien skrócić się o kolejne 30 min.
Raczej 15 minut jeśli mówimy o przepisowej jeździe.
zimek no está en línea   Reply With Quote
Old July 31st, 2014, 02:39 PM   #3988
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Budowa S3 na odcinku Ostromice-Miękowo skróci czas przejazdu na tym odcinku o 4-5 minut. Mówię tu o przejeździe zgodnym z ograniczeniami.

Betonówka + Rzęśnica - może 2 minuty.

Last edited by pmaciej7; July 31st, 2014 at 02:45 PM.
Old July 31st, 2014, 02:55 PM   #3989
Dolcio
Registered User

Dolcio's Avatar

Zgadzam się przeliczyłem i wyszło mi ok. 7 min szybciej niż obecnie - przy pustej drodze.
Old July 31st, 2014, 04:29 PM   #3990
Gru3
Registered User

Gru3's Avatar

Likes (Received): 731

Quote:
Originally Posted by Wojti View Post
Jest i tak zdecydowanie lepiej Ja 2x w tym roku odcinek W-wa-Świnoujście autem osobowym pokonałem 6,5 i 7h oczywiście A2+S3.

Dobrze w pamięci mi pozostało jak pod koniec lat 90-tych jadąc DK3+DK10+DK7 podróż trwała 10,5h.

Według mnie największą przeszkodą jest aktualnie brak stałej przeprawy w Świnoujściu ale to już jest mocno wałkowane w innym wątku.
Co do wielogodzinnych niegdyś podróży po trasie DK3-DK10-DK7 pełna zgoda - zdarzyło mi się raz jechać nawet aż 11 godzin (na 10-tce trafiłem na grupe kilkunastu TIRów, których nijak nie mogłem wyprzedzić na przestrzeni około 100 km). Od czasu jak a2 i i s3 stawały się coraz dłuższe i wygodniesze, trasa przez Toruń przestała dla mnie istnieć

Co do promu także pełna zgoda. Nie chciałem pisać tego w poprzednim poście, ale skoro zostałem wywołany do tablicy - dodam pewną łyżkę dziegciu. Otóż jadąc do Świnoujścia w sobotę 2,5 tygodnia temu, juz tak entuzjatyczny nie byłem. Powód ? 40 min stania na zwężenniu jezdni na obwodnicy Międzyrzecza, kolejne 1,5 godziny na obwodnicy Gorzowa, następne 50 min żeby wjechać na prom w Świnoujściu. Dobrze, że skręciłem w alternatywną drogę nad morzę przez Stepnicę, bo pewnie spędziłbym kolejną godzinę przed węzłem w Parłówku. Nie żebym narzekał - szczyt sezonu letniego ma swoje prawa. Normą jest, że w korkach na autostradach w lecie stoją także np. Niemcy, Holendrzy, Francuzi i Szwedzi. Zatem także pod tym względem możemy się poczuć jak mieszkańcy Europy zachodniej :-)

Tak czy owak czas, który uzyskałem dzięki istnieniu a2+ PRAWIE pełnowymiarowej s3 na całym odcinku A2- Miękowo, bardzo szybko stopniał na ww. punktach. W korku naszła mnie refleksja jak diametralnie zmieniła się sytuacja. Kiedyś obwodnice Gorzowa i Międzyrzecza były zbawieniem i ulgą dla kierowców jadacych w osi połnoc południe. Dziś, kiedy większość pozostąłych odcinków s3 w regionie jest już gotowa, wspomniane obwodnice stanowią wąskie gardło i poważną przeszkodę. Dobrze, że już niebawem budowlańcy zaczną naprawiać tą sytuację. Pomyślałem jednak, że podobne problemy moga się pojawić w innych częśćiach kraju, gdzie w w ramach "polskiego dziadownia", ktoś się zdecydował na budowę jednej jezdni zamiast od razu dwóch w miejscach gdzie reszta drogi będzie dwujezdniowa (tak będzie na przyszłej S61 na obwodnicach Szczuczyna i Stawisk, tak będzie na S19 koło Rzeszowa). Będą to krótkie odcinki, na mapie widoczne jako punkciki, ale mimo to jeszcze napsują nam kierowcom krwi !

Mimo całego wywodu powtarzam: cieszę się ogromnie, że nasza infrastruktura na sporej połaci kraju osiagnęła normalne standardy europejskie. Co do niedogodności - przeżyliśmy okres braku infry, przeżyliśmy okres "wielkich budów" na Euro, przeżyjemy także kolejne utrudnienia. Ku chwale ojczyzny i infrastruktury
Old July 31st, 2014, 04:52 PM   #3991
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 15927

Tytuł wątku : [S3] Świnoujście - Szczecin (Rzęśnica) , a nie [Polska] Moje wielogodzinne wyprawy Tak dla przypomnienia
Old August 4th, 2014, 01:00 AM   #3992
jerzu007
Registered User

jerzu007's Avatar

Likes (Received): 203

Czy ktokolwiek mógłby pokazać źródło z którego dokładnie policzę kilometraż tej drogi, tak aby zobaczyć w którym to dokładnie miejscu będą ekrany akustyczne???
Dokładnie chodzi mi o obwodnicę Goleniowa.

Quote:
Originally Posted by pmaciej7 View Post
Charakterystyka przedsięwzięcia - załącznik do decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn.: „Dostosowanie drogi krajowej nr 3 do parametrów drogi ekspresowej na odcinku Brzozowo-Rurka” z dnia 16 marca 2011 r. znak: WOOŚ-TŚ.4200.4.2011.AKO.

Przedmiotowe przedsięwzięcie polega na dostosowaniu istniejącej drogi krajowej nr 3 do parametrów drogi ekspresowej na odcinku od km 44+221,57 do km 72+667,8 (Brzozowo – Rurka) z wyłączeniem odcinka od km 61+792,37 do km 65+566,90 (obwodnica Miękowa), dla którego jest wydana decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach oraz został wykonany projekt budowlany.

Projektowana przebudowa drogi krajowej nr 3 zakłada uzyskanie następujących parametrów technicznych:
− klasa techniczna drogi S (ekspresowa)
− prędkość projektowa 100 km/h
− prędkość miarodajna 110 km/h
− skrajnia drogowa pionowa 4,7 m
− skrajnia drogowa pozioma 0,5 m od krawędzi jezdni
− obciążenie na oś 115 kN/oś
− granica pasa drogowego po 3 m od granicy robót ziemnych
− parametry przekroju poprzecznego:
− ilość pasów ruchu 2 x 2 pasy ruchu
− szerokość jezdni 2 x 7 m
− szerokość pasa awaryjnego 2,5 m
− szerokość pasa dzielącego 11,5 m
− szerokość poboczy gruntowych 2 x 1,25 m (konieczność usytuowania urządzeń BRD lub ochrony środowiska).

Początek trasy został zlokalizowany w miejscu zakończenia projektowanej dwujezdniowej obwodnicy miejscowości Brzozowo w km 44+221,57. Pomiędzy Brzozowem, a Przybiernowem droga wykorzystuje istniejącą jezdnię, która będzie wykorzystana jako jedna z jezdni drogi ekspresowej obok dobudowanej od strony wschodniej nowej jezdni. Na odcinku około 600 m będzie wybudowana całkowicie nowa droga. Obwodnica Przybiernowa zaprojektowana została z wykorzystaniem istniejącej jezdni, która będzie stanowić jedną z jezdni drogi ekspresowej, do której będzie dobudowana druga jezdnia. Projektuje się przedłużenie istniejącej obwodnicy Przybiernowa w kierunku południowym, aby ominąć istniejącą zabudowę. Na tym odcinku wybudowana będzie całkowicie nowa droga odsunięta około 100 m na zachód od istniejącej drogi krajowej nr 3. Istniejące skrzyżowania dróg z obwodnicą zostaną zlikwidowane. Połączenie Przybiernowa z drogą ekspresową będzie odbywać się za pomocą węzła drogowego „Przybiernów”, zlokalizowanego od strony południowej miejscowości. Na skrzyżowaniu drogi Przybiernów – Jarszewko oraz przyszłej S-3 zaprojektowano wiadukt w ciągu drogi ekspresowej S-3. Na odcinku pomiędzy Przybiernowem, a Babigoszczą droga zaprojektowana została z wykorzystaniem istniejącej jezdni, obok której od strony wschodniej wybudowana będzie druga jezdnia. Na tym odcinku istnieje dwustronne skrzyżowanie z drogą Stepnica – Rokita – projektuje się w tym miejscu wiadukt nad drogą ekspresową. Na początku i końcu obwodnicy miejscowości Babigoszcz znajdują się skrzyżowania z drogami dojazdowymi do miejscowości. W połowie obwodnicy znajduje się most nad rzeką Gowienicą. Wyżej wymienione skrzyżowania ulegną likwidacji, a połączenie drogi ekspresowej z Babigoszczą odbywać się będzie za pomocą projektowanego węzła drogowego „Babigoszcz”, zlokalizowanego od strony południowej miejscowości. Nad rzeką Gowienicą projektuje się poszerzony most, służący również jako przejście dla zwierząt. Dalszy przebieg drogi pomiędzy Babigoszczą, a Miękowem wykorzystuje istniejącą drogę krajową nr 3. Nowa jezdnia zostanie dobudowana od strony zachodniej. Na skrzyżowaniu z drogą w kierunku miejscowości Widzeńsko zaprojektowano wiadukt nad drogą S-3. Od projektowanej obwodnicy miejscowości Miękowo w km 61+792,37 do km 65+566,90 istniejący przekrój drogi krajowej nr 3 zmienia się z jednojezdniowego na dwujezdniowy. W ciągu obwodnicy miejscowości Miękowo projektuje się węzeł drogowy „Miękowo” z drogą dojazdową do Miękowa oraz drogą Miękowo – Recław. W dalszym przebiegu istniejącej dwujezdniowej obwodnicy Goleniowa znajdują się trzy węzły drogowe: jednostronny „Goleniów” z drogą krajową nr 6 Szczecin – Gdańsk, dwustronny „Święta” z drogą nr 113 Święta – Goleniów – Maszewo oraz dwustronny „Rurka” z drogą dojazdową do Goleniowa (węzeł ten zlokalizowany jest poza granicą opracowania), most dwujezdniowy na rzeką Iną oraz przejazd drogowy w ciągu drogi Goleniów – Lubczyna.

Realizacja wariantu finalnego będzie wiązała się z budową następujących obiektów:

1. Na odcinku pomiędzy Brzozowem a miejscowością Miękowo (czyli od km 44+221,57 do km 61+500):

- budowa dwóch węzłów typu WB: „Przybiernów” w km 47+800 – km 47+900 i „Babigoszcz” w km 56+400 – km 56+500,
- budowa przejścia gospodarczego (PG-3) w km 46+458,
- budowa dwóch wiaduktów w ciągu drogi ekspresowej: km 46+555 (WE-4), km 60+170 (WE-20),
- budowa 7 wiaduktów ponad drogą ekspresową: km 45+435 (WD-2), km 47+741 (WD-5), km 48+879 (WD-6), km 51+565 (WD-8), km 55+696 (WD-12), km 56+315 (WD-14), km 58+503 (WD-19),
- budowa nowego mostu nad Gowienicą z półkami dla zwierząt po obu stronach rzeki – km 56+060 (ME-13),
- budowa dwóch miejsc obsługi podróżnych (MOP I)– po stronie wschodniej drogi (km 45+460 – km 45+580) oraz po stronie zachodniej drogi (km 45+460 – km 45+590).

2. Wykonanie obwodnicy miejscowości Miękowo (od km 61+792,37 do km 65+566,90) oraz wzmocnienie nawierzchni na odcinku od km 65+566,90 do km 66+300 (ten etap posiada już decyzję środowiskową).

3. Na odcinku od km 66+300 do km 72+667,80 (węzeł Rurka):
- w km 67+665 przebudowa istniejącego przepustu na zmodyfikowany przepust dla zwierząt,
- w km 67+920 likwidacja pozostałości po dawnym skrzyżowaniu dróg, zapewnienie ciągłości rowów przydrożnych,
- w km 68+050 przebudowa istniejącego przepustu na zmodyfikowany przepust dla zwierząt,
- w km 69+490 przebudowa mostu przez rzekę Inę (ME-29) na poszerzony most z półką dla zwierząt (półka po stronie północnej rzeki),
- w km 71+040 budowa wyjazdu technicznego z wytwórni śmigieł,
- w km 71+700 budowa MOP II po zachodniej stronie trasy.

4. Na całym analizowanym odcinku zostaną wykonane przejścia dla zwierząt, a także ogrodzenie ochronne. W niniejszej decyzji określono miejsca i parametry przejść dla zwierząt. Wskazano konieczność wykonania 40 przejść dla zwierząt, w tym: 4 przejścia górne dla dużych zwierząt typu „zielony most”, 2 poszerzone mosty na rzeką Gowienicą i Iną, 29 przepustów dla małych zwierząt, 4 przepusty dla płazów, 1 przejście dolne zespolone z drogą gospodarczą.

Z decyzji:

3.3 Na odcinku od km 50+110 do km 50+225 drogę należy wytyczyć po wschodniej stronie istniejącej drogi krajowej nr 3, tak aby nowa jezdnia drogi S3 nie ingerowała w chronione siedlisko łęgu olszowego (91E0*).

3.8 Należy zaprojektować 40 przejść dla zwierząt w podanych poniżej lokalizacjach i parametrach:
a) przejścia górne dla dużych zwierząt (jeleń, łoś, żubr, wilk, sarna, dzik i lis) typu „zielony most”:
- km 50+750, szerokość [m] > 80,
- km 54+160, szerokość [m] > 50,
- km 57+600, szerokość [m] > 50,
- km 61+200, szerokość [m] > 50,
b) poszerzone mosty dla jelenia, sarny, dzika, wilka:
- km 56+060, szerokość [m] > 10, wysokość [m] > 5, rzeka Gowienica,
- km 69+490, szerokość [m] > 10, wysokość [m] > 5, rzeka Ina,
(...)

3.18 Należy zaprojektować 12 ekranów akustycznych w podanych poniżej lokalizacjach i wymiarach:
a) pomiędzy km 45+735, a km 45+865 – strona wschodnia, wysokość 5 m, długość 130 m;
b) pomiędzy km 46+450, a km 46+600 – strona wschodnia, wysokość 4 m, długość 150 m;
c) pomiędzy km 47+330, a km 47+725 – strona wschodnia, wysokość 4 m, długość 395 m;
d) pomiędzy km 47+450, a km 47+700 – strona zachodnia, wysokość 4 m, długość 250 m;
e) pomiędzy km 48+130, a 48+230 – strona zachodnia, wysokość 4 m, długość 100 m;
f) pomiędzy km 48+490, a 48+770 – strona zachodnia, wysokość 3 m, długość 280 m;
g) pomiędzy km 48+500, a 48+800 – strona wschodnia, wysokość 3 m, długość 300 m;
h) pomiędzy km 48+990, a 49+320 – strona wschodnia, wysokość 4 m, długość 330 m;
i) pomiędzy km 55+775, a 56+180 – strona wschodnia, wysokość 4 m, długość 405 m;
j) pomiędzy km 67+325, a 67+575 – strona wschodnia (w przypadku braku MOP I): wysokość 5 m i długość 250 m lub w przypadku lokalizacji MOP I obok zabudowy pomiędzy km 67+430, a 67+595 – strona wschodnia, wysokość 4,5 m, długość 165 m oraz w km 67+430 – prostopadle do drogi S3, wysokość 4,5 m i długość 50 m;
k) pomiędzy km 67+780, a 68+020 – strona zachodnia, wysokość 4 m, długość 240 m;
l) pomiędzy km 69+455, a 69+720 – strona zachodnia, wysokość 4 m, długość 265 m.

Last edited by jerzu007; August 4th, 2014 at 01:05 AM.
jerzu007 no está en línea   Reply With Quote
Old August 4th, 2014, 11:28 AM   #3993
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Przybiernów:

45+700 (kierunek Szczecin): http://goo.gl/maps/XduXT
48+800 (kierunek Świnoujście): http://goo.gl/maps/Mj71a

Goleniów:

67+800: http://goo.gl/maps/qqgHF
68+000: http://goo.gl/maps/xmubR

69+400: http://goo.gl/maps/nbDb4
Te ekrany będą aż do wyjazdu Darń Trawniki: http://goo.gl/maps/3s4nx.

Last edited by pmaciej7; August 4th, 2014 at 11:37 AM.
Old August 29th, 2014, 03:35 PM   #3994
jerzu007
Registered User

jerzu007's Avatar

Likes (Received): 203

Przetarg na drogę wspomagającą S3

To umożliwi zamknięcie "dzikiego" zjazdu/wjazdu na drogę ekspresową.

Więcej sazczegółów w innym wątku:
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1439171&page=5
jerzu007 no está en línea   Reply With Quote
Old August 29th, 2014, 04:22 PM   #3995
Dolcio
Registered User

Dolcio's Avatar

Ktoś się orientuje czemu na zamkniętym skrzyżowaniu z Dąbiem dalej stoi znak ograniczenia do 90 km? w stronę Kołbaskowa może i dobrze bo ludzie zaczynają już wcześniej hamować przed zakrętem ale w drugą stronę to nic nie daje.
Old September 1st, 2014, 10:27 AM   #3996
Hyper
Pobierowo jest OK!

Hyper's Avatar

Likes (Received): 4294

Na włączeniu od strony Chociwla pas nie jest szczególnie długi i wczoraj miałem sytuację taką, że jechał sznurek samochodów tak prawym jak i lewym pasem, gość chciał włączyć się do ruchu i nikt go (z tych na lewym pasie) nie wpuścił, więc się zatrzymał na końcu pasa włączenia z włączonym, prawym kierunkowskazem. Jechaliśmy w tym sznureczku ok. 80-90 km/godz., a i tak nieco zwolniłem, aby kierowca mógł w końcu wjechać, bo chyba jazda na zamek wszystkim poprzedzającym mnie jest obca. Dopóki cały węzeł nie zostanie przebudowany, to ograniczenie prędkości jest tam niezbędne.
Hyper no está en línea   Reply With Quote
Old September 1st, 2014, 10:48 AM   #3997
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Quote:
Originally Posted by Hyper View Post
Jechaliśmy w tym sznureczku ok. 80-90 km/godz., a i tak nieco zwolniłem, aby kierowca mógł w końcu wjechać, bo chyba jazda na zamek wszystkim poprzedzającym mnie jest obca. Dopóki cały węzeł nie zostanie przebudowany, to ograniczenie prędkości jest tam niezbędne.
To jest chyba najsensowniejsze wytłumaczenie obowiązującego ograniczenia. Również sądzę, że póki węzeł będzie miał taki, a nie inny kształt, to ograniczenie do 90km/h jest dobre.
Old September 11th, 2014, 10:30 PM   #3998
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Dziewięćdziesiątki w okolicach byłego skrzyżowania usunięte.

janobrrs, michael_siberia, Luki_SL liked this post
Old September 12th, 2014, 12:06 AM   #3999
_opi
Registered Loser

Likes (Received): 1751

Wreszcie. Co najmniej o kilkanaście tygodni za późno.
_opi no está en línea   Reply With Quote
Old September 12th, 2014, 08:05 AM   #4000
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Kilkanaście tygodni temu nie było jeszcze tak kolorowo.

Reply

Tags
świnoujście, droga ekspresowa, drogi, ekspresówka-s3, obwodnica, s-3, szczecin, zachodniopomorskie

Thread Tools

Posting Rules