search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura kolejowa

Infrastruktura kolejowa Koleje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old September 20th, 2017, 12:40 AM   #26201
daawid_sh
Registered User

Likes (Received): 122

Quote:
Originally Posted by polaque View Post
Tak swoją drogą czemu KŚ nie zainwestuje w jakiś systemy do liczenia pasażerów? Dało by to w miarę jasne wyniki co i jak?
Wczoraj liczyli, przynajmniej w pociągu z Gliwic o 12:17 bodajże widziałem kilku chłopaków jak zapisywali pasażerów wchodzących do składu.
daawid_sh no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old September 20th, 2017, 12:45 AM   #26202
Arteks
Registered User

Likes (Received): 430

Quote:
Originally Posted by rniezg View Post
Słusznie EP07 zauważył ze Koleje Śląskie nie maja taboru, sa drogie a rozwój w relacjach gdzie ludzie nie jeżdżą jest pozbawiony sensu. Przykład - choćby BB - Wadowice za czasów KS puste pociągi. Teraz po przejęciu przez pr Kraków i zrobieniu bezpośrednich relacji chociaż studenci korzystają. Ten przykład pokazuje ze pchanie się na Olkusz przez KS nie ma żadnego sensu.

Pisz sobie Ryśku co chcesz, to jest EOT z mojej strony.
Rysiek oczywiście czasami przesadza, czasami się nudzi i pisze różne dyrdymały ale bywa, że napisze coś przemyślanego, poukładanego lub zabawnego. Rysiek to nasz chłop poza tym, że zbzikowany na punkcie jednej z najmniej frekwencyjnych linii kolejowych w Polsce. W przypadku pomijania Sosnowca Płd. to było bardzo zabawne bo akurat tam jeździ bardzo dużo ludzi ale cóż, jakoś mu nie wyszło. A jeśli kogoś wysyłasz do Rybnika to mam nadzieję że na jakąś fajną imprezę albo żeby zobaczył najwyższy kościół na Śląsku czy nigdy nie zamarzający zalew lub bardzo obciążony węzeł kolejowy. Do Toszka to mam nadzieję że z powodu tamtejszego zamku?

Poza tym co słusznie napisałeś o sensowności przejmowania niektórych obiegów czy linii przez PR, muszę dodać coś czego do niedawna nie doceniałem ale po moich tegorocznych wyjazdach, zacząłem szanować PR za czystość! Koleje Śląskie mogłyby się od nich dużo nauczyć. PR mają zawsze czysty i zadbany tabor, czego nie można za bardzo powiedzieć o KŚ. Od maja ściągają grafitti i chyba nawet z połowy jednostek EN57 im się to nie udało. A gdyby nie media to do dzisiaj jeździliby z centymetrową warstwą brudu bo jak się tłumaczyli "jesienią uruchomią myjnię". A swoją drogą, uruchomią ją w końcu czy nie?
Arteks no está en línea   Reply With Quote
Old September 20th, 2017, 09:28 AM   #26203
Konduktor_KS
Registered User

Likes (Received): 118

Quote:
Originally Posted by Arteks View Post
Od maja ściągają grafitti i chyba nawet z połowy jednostek EN57 im się to nie udało. A gdyby nie media to do dzisiaj jeździliby z centymetrową warstwą brudu bo jak się tłumaczyli "jesienią uruchomią myjnię". A swoją drogą, uruchomią ją w końcu czy nie?
Grafitti jest usuwane nie bieżąco, ale co z tego skoro grafficiarze non stop działają i pokrywają farbą kolejne pojazdy nawet świeżo wyczyszczone. I nie daje tutaj nawet to, że ja i inni pracownicy nawet wyżej postawieni znają nawet imiona i nazwiska osób malujących pociągi, bo do kiedy nie złapiesz kogoś za rękę to nie jest on winny.
Ostatnio w ciągu paru dni widziałem osoby malujące w Katowicach i Czechowicach, a żeby było śmieszniej ostatnio ochronie KŚ wreszcie udało się przestraszyć malujących więc panowie wysmarowali w ciągu około dwóch minut jeden człon EN57-SPOT jadący po 22:30 z Bielska do Wadowic. Żeby było jeszcze śmieszniej obsługa była w pociągu, a patrol SOK na drugim krańcu pociągu.
Konduktor_KS no está en línea   Reply With Quote
Old September 20th, 2017, 11:58 AM   #26204
bujas
Registered User

Likes (Received): 35

Quote:
Originally Posted by Konduktor_KS View Post
Grafitti jest usuwane na bieżąco, ale co z tego skoro grafficiarze non stop działają i pokrywają farbą kolejne pojazdy nawet świeżo wyczyszczone.
Chyba trochę zapomniano o EN57-022, bo ma ono na sobie dokładnie to samo graffiti co najmniej od roku(porównując zdjęcia, wynika że wyczyszczono jedynie okna) i tak już pewnie pozostanie w ostatnich jego dniach.
bujas no está en línea   Reply With Quote
Old September 20th, 2017, 12:13 PM   #26205
ormi
Registered User

Likes (Received): 1343

Quote:
Originally Posted by Konduktor_KS View Post
Grafitti jest usuwane nie bieżąco, ale co z tego skoro grafficiarze non stop działają i pokrywają farbą kolejne pojazdy nawet świeżo wyczyszczone. I nie daje tutaj nawet to, że ja i inni pracownicy nawet wyżej postawieni znają nawet imiona i nazwiska osób malujących pociągi, bo do kiedy nie złapiesz kogoś za rękę to nie jest on winny.
Ostatnio w ciągu paru dni widziałem osoby malujące w Katowicach i Czechowicach, a żeby było śmieszniej ostatnio ochronie KŚ wreszcie udało się przestraszyć malujących więc panowie wysmarowali w ciągu około dwóch minut jeden człon EN57-SPOT jadący po 22:30 z Bielska do Wadowic. Żeby było jeszcze śmieszniej obsługa była w pociągu, a patrol SOK na drugim krańcu pociągu.
Najwyraźniej jest to choroba i uzależnienie.
Czy nie byłoby właściwe aby dla leczenia utworzyć po temu wyspecjalizowane ośrodki odwykowe?
Możnaby też tworzyć nieformalne kontrbrygady, które przyłapanych in flagranti rozbierałyby do rosołu, by ich wysprayować integralnie od stóp do głowy i ewentualnie tatuować trwale ich czoła ich własnymi ulubionymi motywami.

SebaD86 liked this post
ormi está en línea ahora   Reply With Quote
Old September 20th, 2017, 12:42 PM   #26206
Richard_P
Registered User

Likes (Received): 2257

Rynek Kolejowy puścił wywiad ze Stanisławem Dąbrową i jak zazwyczaj wywiady to taka pustynia, że szkoda czytać tak tym razem jest bardzo ciekawie. Cały wywiad znajduje się tutaj, natomiast z ciekawszych kwestii:

Wiadomo 19 Elfów2 ma zastąpić kible z PRów jednak Pan Dąbrowa dopuszcza pozostawienie jednego lub dwóch jako rezerwa (choć nie wiadomo czy mowa o jednostkach z PR czy też o 3001 i 3002 bo odnosi się do EN57 a nie właściciela). Przy czym wypowiedź ta nie uwzględnia ewentualnego zakupu kolejnych dwóch Elfów2 co powinno wyeliminować tą konieczność. Oprócz tego nowe składy mają dać duże oszczędności w stosunku do dzierżawy kiblów z PR a skala tych oszczędności:
Quote:
Originally Posted by RK
powiem tylko, że będzie to oszczędność dobrych paru milionów złotych.
Odnośnie kosztów działalności KŚ i PR to:
Quote:
Originally Posted by RK
Przewozy Regionalne dostają obecnie ok. 40 mln zł z dotacji, a Koleje Śląskie – 140 mln zł.
Przy czym w sprawie KŚ:
Quote:
Z resztą już w 2017 roku możemy powiedzieć, że będzie zwiększona o ponad 200 tys. pociągokilometrów praca eksploatacyjna. Daje to wzrost o ok. 3-4%, ale też, co roku następuje zwiększenie pracy eksploatacyjnej o 3-4%. Co więcej, nie zwiększamy tutaj dotacji z województwa.
Jak rozumiem praca PR pozostaje niezmienna więc już chyba można mówić, że KŚ nie są droższe od PR a raczej tańsze.

No i na zakończenie kwestia Raciborskiej:
Quote:
Koleje Śląskie na 15 lat wydzierżawiły bazę dawnych Przewozów Regionalnych przy ul. Raciborskiej w Katowicach. W pierwszej kolejności chcemy, żeby przewoźnik wykupił tę bazę. W tej chwili mocno namawiam Koleje Śląskie, żeby doprowadzić tę sprawę do finału. Następnym krokiem będzie jej modernizacja i dopiero wtedy będzie można myśleć o następnych zakupach.
Czyli jak widać jak długo PR ma na tym łapę tak długo porządnego remontu nie da się zrobić - no któż by o tym pomyślał Szczęśliwie jest wola aby to zaplecze wykupić i rozwiązać tą sprawę do końca, pytanie jaką kłodę teraz PR rzuci. Oczywiście to wespół z zakupem taboru powoduje odłożenie dalszych zakupów taborowych w związku z czym nie powinny dziwić deklaracje utrzymania status quo w zakresie duopolu w obsłudze regionu przez KŚ i PR.
Richard_P no está en línea   Reply With Quote
Old September 20th, 2017, 01:00 PM   #26207
mark40
Registered User

mark40's Avatar

Likes (Received): 5394

Quote:
Originally Posted by ormi View Post
Najwyraźniej jest to choroba i uzależnienie.
Czy nie byłoby właściwe aby dla leczenia utworzyć po temu wyspecjalizowane ośrodki odwykowe?
Możnaby też tworzyć nieformalne kontrbrygady, które przyłapanych in flagranti rozbierałyby do rosołu, by ich wysprayować integralnie od stóp do głowy i ewentualnie tatuować trwale ich czoła ich własnymi ulubionymi motywami.
Można by tak jak w Warszawie
Quote:
Przypiął łańcuchem grafficiarza do tramwaju. Nie będzie kary dla tramwajarza
http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informac...za,240217.html

Ostatecznie złapany wandal został zobowiązany do wyczyszczenia tramwaju. Aby nie uciekł, łańcuchem przykuto mu nogę do koła pojazdu. Po zmyciu bohomaza wandala wypuszczono.
Fota graficiarza z łańcuchem https://twitter.com/tvnwarszawa/stat...i-zlapali.html
mark40 no está en línea   Reply With Quote
Old September 21st, 2017, 02:21 AM   #26208
tomx123
Registered User

Likes (Received): 175

Odnośnie graffiti na naszych kochanych EN57 to tak wygląda jednostka 1818, która jeździ sobie szczęśliwie między innymi na S5.

A pomyśleć, że dwa lata temu była taka błyszcząca.

http://rail.phototrans.eu/rail.php?s..._6Bk_EN57_1818
tomx123 no está en línea   Reply With Quote
Old September 21st, 2017, 09:07 AM   #26209
SebaD86
Informatyk - Pierogożerca

SebaD86's Avatar

Likes (Received): 115

Quote:
Originally Posted by mark40 View Post
Można by tak jak w Warszawie
Grafficiarze powinni odpowiadać majątkowo za wykroczenia. A jak kogoś złapią, to tak jak w Warszawie + mycie i sprzątanie na rzecz kolei.

Ogółem uważam, że dla przestępców prawo jest zbyt mało surowe. Podoba mi się prawo w USA - kara śmierci, łączenie wyroków itp. Plus dodatkowo zamiast więzień można by zrobić jakieś obozy pracy. Bo co to za "resocjalizacja" jak taki więzień ma lepsze warunki jak niejeden uczciwy człowiek?
SebaD86 no está en línea   Reply With Quote
Old September 21st, 2017, 09:15 AM   #26210
forwiser
Registered User

Likes (Received): 705

Nie ten wątek ale poczytaj trochę o efektywności resocjalizacji vs karania.
Swoją droga w Stanach jak i w Polsce resocjalizacji się praktycznie nie stosuje w więzieniach.

EOT
forwiser no está en línea   Reply With Quote
Old September 21st, 2017, 03:37 PM   #26211
Dejv24
Registered User

Likes (Received): 17

Drugi Elf II 001 odebrany teraz ciekawy jestem jakie będzie miał obieg. Ktoś wie ?
Dejv24 no está en línea   Reply With Quote
Old September 21st, 2017, 03:58 PM   #26212
SebaD86
Informatyk - Pierogożerca

SebaD86's Avatar

Likes (Received): 115

Quote:
Originally Posted by forwiser View Post
Nie ten wątek ale poczytaj trochę o efektywności resocjalizacji vs karania.
EOT
Dlatego zamiast siedzenia "w celi" - roboty z nawiązką. EOT
SebaD86 no está en línea   Reply With Quote
Old September 21st, 2017, 04:51 PM   #26213
eisenbahn
Registered User

Likes (Received): 709

Quote:
Originally Posted by Dejv24 View Post
Drugi Elf II 001 odebrany teraz ciekawy jestem jakie będzie miał obieg. Ktoś wie ?
Ciekawsze jest, czy PESA dostarczy w terminie dwa kolejne pojazdy? Wtedy dopiero można liczyć na to, że nowe ezt zostaną przypisane do stałych obiegów.
eisenbahn no está en línea   Reply With Quote
Old September 21st, 2017, 05:01 PM   #26214
Iwan
Registered User

Iwan's Avatar

Likes (Received): 3556

Quote:
Originally Posted by Exelcior View Post
Linia 93
a) wychlapy km 51,500-51,600, 80 km/h, tor nr 1
b) zły stan przepustu km 52,260-52,265, 80 km/h, tor nr 2
c) zły stan podtorza, wychlapy, zły stan podrozjazdnic, km 69,230-69,500 80 km/h
d) mały promień łuku, km 71,700-72,196, 100 km/h oba tory, ledwo wyjeżdżasz z z jednego ograniczenia, wpadasz w drugie:
e) zły stan obiektów, km 72,196-73,300, 80 km/h oba tory
f) mały promień łuku, km 75,800-76,400, 50 km/h tor nr 2

Mimo prac ZRK DOM, DPNIK DOLKOM i PPMT nic nie dało to.
Skoro odsylasz kogos do WOS, to moze najpiew sam sprawdz aktualna wersje. Ograniczenia a) w WOS nie ma od konca czerwca.

Sprawdz sobie tez gdzie byly prowadzone prace, a gdzie sa aktualnie ograniczenia. Gdyby nie te prace, to teraz mialbys jedno wielkie ograniczenie od Ochodzy po Zebrzydowice, a masz zaledwie po dwa (dla kazdego z torow) krotkie ograniczenia ze wzgledu na zly stan infry.

Rozumiem, ze wg Ciebie ograniczenia d) i f) tez po pracach utrzymaniowych maja zniknac?

Ograniczenie e) to efekt ostatnich przegladow obiektow (obowiazuja od czerwca). Bedziemy je robic, ale w pierwszej kolejnosci ida te ze 139tej - bo tam bardziej "boli" (ograniczenie to i tak przechodzi w "drogowa" 70ke, a tam mamy np. 60ke w 140ce), a kasa na utrzymanie niestety jest ograniczona.

Quote:
Dokonano naprawy bieżącej toru na odcinku Czechowice Dziedzice - Ochodza. Prędkość wzrosła o całe 10 km/h z 20 do 30 km/h. Naprawa godna PLK
Moze przyczyna tej 30 nie jest zwiazana ze stanem toru? Myslisz, ze cieszy mnie 30ka przez cale Czechowice? Podpowiem - bez modernizacji urzadzen SRK nie bedzie wiecej - nakaz pewnej instytucji.
utrzymuje sama, mają bardzo dobre współczynniki niezawodności.
****** http://www.eu07.pl/ ******* http://rail.phototrans.eu/ *******
Iwan no está en línea   Reply With Quote
Old September 21st, 2017, 10:56 PM   #26215
Exelcior
Lefebvrysta

Exelcior's Avatar

Likes (Received): 787

@Iwan
Krzysiek nie twierdzę, że geometria czy zły stan obiektów zniknie w ramach utrzymaniówki, bo wiem że nie da się tego zrobić. Tym niemniej ograniczenie c) myślę, że znając Ciebie i Twoje samozaparcie jest do zrobienia. Przy okazji czy te wychlapy z Kaczyc do Cieszyna także będą usuwane (niejako przy okazji)?
Exelcior no está en línea   Reply With Quote
Old September 22nd, 2017, 05:12 AM   #26216
Iwan
Registered User

Iwan's Avatar

W co drugim poscie piszesz bzdury. Pisalem Ci juz, zebys ograniczyl ilosc postow i skupil sie na ich jakosci. Nie mam czasu ani ochoty zeby odnosic sie do tych smieci.

dratgyver liked this post
Old September 22nd, 2017, 10:01 AM   #26217
inter10
Registered User

Likes (Received): 405

Iwan czy w Twoim odczuciu jako maszynisty (pewnie masz to wyczucie), jest możliwość podniesienia prędkości na LK158? Kiedyś pisano o podniesieniu o 20 km/h szlakowej ale jakoś to ucichło.

therud liked this post
inter10 no está en línea   Reply With Quote
Old September 22nd, 2017, 10:51 AM   #26218
maziizam
Registered User

Likes (Received): 46

Aby podnieść prędkość na lk158 wystarczy kilka wiaduktów kolejowych - drogowych zrobić np nad DK78 w Wodzisławiu czy nad Mikołaja Kopernika czy w Turzyczce nad Starowiejską, czy Kolejowa i starowiejska w Osinach plus może jeszcze inne ale te mi najbardziej się rzucają.
maziizam no está en línea   Reply With Quote
Old September 22nd, 2017, 11:17 AM   #26219
Iwan
Registered User

Iwan's Avatar

Quote:
Originally Posted by inter10 View Post
Iwan czy w Twoim odczuciu jako maszynisty (pewnie masz to wyczucie), jest możliwość podniesienia prędkości na LK158? Kiedyś pisano o podniesieniu o 20 km/h szlakowej ale jakoś to ucichło.
Ja nie jestem maszynista. Mozliwosc optymalizacji predkosci jest (pisalem kiedys co mozna probowac osiagnac) - tylko teraz nie ma dla takowej "klimatu".
Old September 22nd, 2017, 11:21 AM   #26220
inter10
Registered User

Likes (Received): 405

Quote:
Originally Posted by Iwan View Post
Ja nie jestem maszynista.
aha... Myślałem, że jeździsz

Quote:
Originally Posted by Iwan View Post
Mozliwosc optymalizacji predkosci jest (pisalem kiedys co mozna probowac osiagnac) - tylko teraz nie ma dla takowej "klimatu".
Szkoda, bo linia nowa i ruch bardzo duży. Te 20 km/h to na Wodzisław-Chałupki ze 2 minuty dla IC by dały, a na Rybnik-Chałupki ze 4... Niby niewiele, ale patrząc na ruch i przepustowość LK158 oraz czasy połączeń IC to jednak warto taką optymalizację przeprowadzić. Nawet nie wiem czy na odcinku Bełsznica-Chałupki nie dałoby się 110-120 dla osobówek wprowadzić :p
inter10 no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
Śląsk, śląskie, bielsko-biała, bytom, chorzów, cieszyn, częstochowa, czechowice-dziedzice, gliwice, jaworzno, kłobuck, katowice, kolej, komunikacja, pociąg, ruda śląska, rybnik, silesia, tychy, wodzisław Śląski, zawiercie

Thread Tools

Posting Rules