search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Bulgaria > Regional Bulgaria > Sofia

Sofia Buildings | Сгради

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old May 5th, 2011, 09:54 AM   #121
peter.tgeorgiev
Registered User

Likes (Received): 124

В то затова всичко тук е на тоя ред, защото всеки си живее в собствената кочинка и само вътрешната страна на оградата си вижда ... И после си се радваме не на полувинчати, ами на осмончати работи. Те ни дали кашонче за 90млн. и ние хип-хип-ураааа. Коя снимка точно от софийски парк да пусна, може би реновираното преди година езеро до Слончетата в Борисова градина, където по средата му цопнаха мега дизайнерската, ръждясала табела "Влизането забранено" WTF ?!?!?! Или да сложа снимки от миналогодишните насадени фиданки по цялото продължение на велоалеята по бул Евлоги и Христо Георгиеви, от които тази година няма и следа, защото нито едно от тях не се прихвана WTF ?!?!?!?! и тук мисля да спра, защото прав си не съм мазохист, за да си припомням ежедневно мизерията. А отностно неговите постове, аз нямам нищо против, в край на сметка това е форум за свободно изразяване на мнение по тема ... Е не говото мнение явно е в Букурещт могат по добре ... аз проблем не виждам... И аз днес разглеждах един архитектурен сайт, който сигурен съм почти никой тук не отваря ... и там имаше статия за най-новия културно-религиозен център в Албания ... ами нямам думи, когато БПЦ направи нещо толкова съвременно може и да и дам 20 си стотинки за свещ, до тогава не мерси ... А и както виждаш ти даваме примери с Букурещ, Тирана и други ужким равни нас страни ... уви отдавна вече изпреварили ни ... ама те хората гледат по-доброто и се учат, а ние кочинката и доволни ...
peter.tgeorgiev no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old May 5th, 2011, 10:40 AM   #122
Avus
Großpapa

Avus's Avatar

Likes (Received): 8695

Quote:
Originally Posted by TrueBulgarian View Post
Тук звънни - Столичен Инспекторат: 987 55 55. На мен преди са ми помагали
Да споделя малко по въпроса. Звъннах, но както и предполагах, започнаха да ме прехвърлят от телефон на телефон към разни еколози. Накрая естествено ми дадоха номер, който вече втори ден дава свободно. Има ли пилот в самолета? А колко просто би било да има едно-едничко място, откъдето да прехвърлят сигналите към нужните места. "В България сме все пак", ми каза преди малко приятел.
Avus está en línea ahora   Reply With Quote
Old May 5th, 2011, 10:47 AM   #123
MaxiGuide
Registered User

MaxiGuide's Avatar

Likes (Received): 150

Quote:
Originally Posted by Avus View Post
Да споделя малко по въпроса. Звъннах, но както и предполагах, започнаха да ме прехвърлят от телефон на телефон към разни еколози. Накрая естествено ми дадоха номер, който вече втори ден дава свободно. Има ли пилот в самолета? А колко просто би било да има едно-едничко място, откъдето да прехвърлят сигналите към нужните места. "В България сме все пак", ми каза преди малко приятел.
Аз също им се обаждах преди 10-на дена във връзка с един казус за междублоковите пространства (има го по нагоре). Казаха ми, че ще проверят. Засега никакъв резултат. Решил съм да им дам още малко време, че нали много празници има, пък и както е казал приятеля ти...
Но другата седмица ще почна пак да ги тормозя - нека си заработят заплатите все пак.
MaxiGuide no está en línea   Reply With Quote
Old May 5th, 2011, 03:26 PM   #124
vass
Registered User

vass's Avatar

Likes (Received): 451

Quote:
Originally Posted by peter.tgeorgiev View Post
В то затова всичко тук е на тоя ред, защото всеки си живее в собствената кочинка и само вътрешната страна на оградата си вижда ... И после си се радваме не на полувинчати, ами на осмончати работи. Те ни дали кашонче за 90млн. и ние хип-хип-ураааа. Коя снимка точно от софийски парк да пусна, може би реновираното преди година езеро до Слончетата в Борисова градина, където по средата му цопнаха мега дизайнерската, ръждясала табела "Влизането забранено" WTF ?!?!?! Или да сложа снимки от миналогодишните насадени фиданки по цялото продължение на велоалеята по бул Евлоги и Христо Георгиеви, от които тази година няма и следа, защото нито едно от тях не се прихвана WTF ?!?!?!?! и тук мисля да спра, защото прав си не съм мазохист, за да си припомням ежедневно мизерията. А отностно неговите постове, аз нямам нищо против, в край на сметка това е форум за свободно изразяване на мнение по тема ... Е не говото мнение явно е в Букурещт могат по добре ... аз проблем не виждам... И аз днес разглеждах един архитектурен сайт, който сигурен съм почти никой тук не отваря ... и там имаше статия за най-новия културно-религиозен център в Албания ... ами нямам думи, когато БПЦ направи нещо толкова съвременно може и да и дам 20 си стотинки за свещ, до тогава не мерси ... А и както виждаш ти даваме примери с Букурещ, Тирана и други ужким равни нас страни ... уви отдавна вече изпреварили ни ... ама те хората гледат по-доброто и се учат, а ние кочинката и доволни ...
Къде съм казал, че съм доволен?
Къде съм казал, че е лошо да вземаме пример?
Къде е казано, че човек не трябва да си изказва мнението?

Просто темата е за София и искам да видя нещо от града като вляза в темата.
Има отделна тема за Букурещ, има и тема за съседните държави, има тема за градските проблеми, където спокойно могат да се водят дискусии.
А навярно всички тук сме наясно как стоят нещата, ходили сме, знаем. Няма смисъл във всяка тема да се излива такава мазохистична ирония към самите нас. Малко уважавайте себе си и собствената си страна!
vass no está en línea   Reply With Quote
Old May 6th, 2011, 07:35 PM   #125
benjaminn
Registered User

benjaminn's Avatar

Likes (Received): 12487

Паркът на Военната академия – уникално място в сърцето на София (VIDEO, bTV)
Old May 6th, 2011, 11:17 PM   #126
vass
Registered User

vass's Avatar

Снимка от днес. Слагат се и кабели и тръби в пространството наоколо.
[IMG]http://i53.************/28jwlj6.jpg[/IMG]
Old May 13th, 2011, 04:34 PM   #127
Avus
Großpapa

Avus's Avatar

Likes (Received): 8695

Нещо хубаво:

Quote:
С 200 хил. лв. стимулират софиянци да си озеленяват кварталите

news.bg

Столична община стартира програма „Зелена София". Това обяви кметът на София Йорданка Фандъкова по време на пресконференция, пояснявайки че целта е да се подобри състоянието на зелените площи и парковете, които са общинска собственост.

Сред основните цели на проекта е и гражданите да се включат активно и сами да участват в озеленяването на междублоковите пространства.

Столичният градоначалник поясни, че общият бюджет на програмата е 200 хиляди лева, като всички граждани ще могат да кандидатстват за финансиране до 3 хиляди лева за етажна собственост и до 5 хиляди лева за неправителствени организации.

Средствата ще се отпускат за тревни смески, цветя, храсти, дървета, пейки, беседки, кошчета за боклук, бордюри, ниски огради и детски съоръжения, като люлки. Предвидено е и закупуване на необходимите инструменти - гребла, лопати, мотики, както и машини - косачки, необходими за поддържане на растителността.

Фандъкова обясни, че ако кандидатът бъде одобрен, общината ще осигури финансиране, с което ще закупи необходимата растителност и техника.

Тя допълни, че за да се избегне злоупотребата със средства, бенефициентите няма да получават директно финансиране, а самата община ще закупува всичко необходимо за озеленяването.

Фандъкова даде пример с добрите практики от пилотния проект „Гражданско участие за по-уютна градска среда", реализиран миналата година и припомни, че в рамките на този проект са изпълнени 65 проекта за озеленяване в междублокови пространства, изцяло с участието на граждани. По думите й този проект е осъществен с финансовата подкрепа на фондация „Америка за България."

Зам.-кмет Мария Бояджийска обясни, че процедурата за кандидатстване е максимално опростена, така че всеки сам да може да попълни готовите формуляри за кандидатстване и да подаде молба е районната община. Крайният срок за кандидатстване е 22 юни.

Бояджийска допълни и че бенефициентите ще имат ангажимента да поддържат озеленяването минимум 3 години.

Фандъкова допълни, че до 3 август ще стане ясно, кои от проектите са одобрени за финансиране. Тя изрази надежда, че до септември, когато е най-подходящо за засаждане на дългогодишни растения, ще се работи най-активно.
Avus está en línea ahora   Reply With Quote
Old May 20th, 2011, 10:58 PM   #128
Chilio
Небостъргачевград

Chilio's Avatar

Likes (Received): 8865

Малък ъпдейт от ремонта на Южния парк, както и две снимки, които трябваше да са поглед към асфалтирането на П.Ю.Тодоров откъм парка, но се вижда главно изчистените храсти под дърветата...

Chilio no está en línea   Reply With Quote
Old May 21st, 2011, 11:23 AM   #129
Celeborn
Trololo

Celeborn's Avatar

Да се чуди човек защо са изчистили дърветата покрай булеварда - сега ще влиза двойно повече шум...
Old May 23rd, 2011, 12:33 PM   #130
horus92
Registered User

horus92's Avatar

Likes (Received): 755

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3834771
Интересна статия за дърветата в София.
horus92 no está en línea   Reply With Quote
Old May 24th, 2011, 06:50 PM   #131
vass
Registered User

vass's Avatar

Снимки от днес:
[IMG]http://i56.************/wjxe1h.jpg[/IMG]

[IMG]http://i52.************/5chax4.jpg[/IMG]

[IMG]http://i56.************/208zc3m.jpg[/IMG]

[IMG]http://i52.************/33kd9j5.jpg[/IMG]
Old May 29th, 2011, 06:50 PM   #132
benjaminn
Registered User

benjaminn's Avatar

Likes (Received): 12487

Много любопитен репортаж:

Обновяват зелените площи в София - VIDEO, bTV

Парк Възраждане, ако съдя от рендърите във видеото, ще стане много приятно местенце.
Old May 30th, 2011, 04:02 PM   #133
dhamoudi
Registered User

dhamoudi's Avatar

Likes (Received): 120

Миналата година асфалтираха основно алеите в градинката Св. Троица. Сега е много приятно за разходки там
dhamoudi no está en línea   Reply With Quote
Old May 30th, 2011, 09:57 PM   #134
kvasoc
BANNED

Likes (Received): 3

Май само аз не съм пускал снимки от Южния парк.

Бул. Н.Вапцаров потънал в зеленина.

Жителите на парка. Съжалявам за лошото качество.

Last edited by kvasoc; May 30th, 2011 at 10:04 PM.
kvasoc no está en línea   Reply With Quote
Old May 30th, 2011, 10:02 PM   #135
kvasoc
BANNED

Old May 31st, 2011, 09:36 AM   #136
AnonymvsBeaver
Registered User

AnonymvsBeaver's Avatar

Likes (Received): 2927

Много сладки патета
Благодаря за снимките!
AnonymvsBeaver no está en línea   Reply With Quote
Old May 31st, 2011, 11:07 AM   #137
koynov
Registered User

Likes (Received): 103

Миналата година имаше десетки патици с малки, но изведнъж изчезнаха. Говореше се, че циганите през ноща са ги взели и заклали
koynov no está en línea   Reply With Quote
Old May 31st, 2011, 12:03 PM   #138
TrueBulgarian
Meditate on this, I will

TrueBulgarian's Avatar

Likes (Received): 2297

По-вероятно е да са ги прибрали за през зимата
TrueBulgarian no está en línea   Reply With Quote
Old May 31st, 2011, 12:30 PM   #139
kvasoc
BANNED

Пълно е с патета. Има поне 25 малки в целия парк.
Две от тях се виждат на първата снимка, заедно с майка им.

Един от рибарите ми каза че предния ден някакви циганета са събирали патетата от блатото при което бяхме застанали, но докато си говорехме покрай нас плуваха поне 6 или 7 заедно с майка им. Друг е въпроса, че както не би трябвало да се ловят птиците, така и не би трябвало да се закачат рибоците. Според рибарите там имало каракуда, лин и щука.

Всеки ден минавам поне по два пъти през парка. Ако видя някой мангал да ги краде, ще му счупя ръчичките.
Old May 31st, 2011, 01:02 PM   #140
Vojvoda
Rough'n'tough

Vojvoda's Avatar

Likes (Received): 7253

Гадостта на мангалската сган не знае граници, способна е да опропасти всичко хубаво на тоя свят.

Между другото, не съм очаквал патиците да са толкова достъпни и лесни за хващане.

Last edited by Vojvoda; May 31st, 2011 at 01:09 PM.
Vojvoda no está en línea   Reply With Quote

Reply

Thread Tools

Posting Rules