search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Bulgaria > Regional Bulgaria > Sofia

Sofia Buildings | Сгради

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old April 2nd, 2011, 06:12 PM   #81
0123456789*ABCDEF
Registered User

Likes (Received): 55

Quote:
Originally Posted by MaxiGuide View Post
0123456789*ABCDEF, като цяло съм съгласен с твойто мнение но имам две забележки:

1. За станция: на кръстовището на бул. Цар Борис III и бул. Овча Купел / ул. Тодор Кабелешков (Цар Борис III); - не може да кръстиш станция на булеварда по който метрото върви, защото е объркващо (по-скоро нека се казва Овча Купел или Т. Каблешков)

2. бъдещия търговски ритейл парк е вече съществуващ - казва се Вазов ритейл парк (има три кашона - ТМ, Баумакс и Меркатор, което изпълнява условията да може да се нарече ритейл парк)
1. Относно станцията при бул. Овча Купел, името на булеварда може да не е подходящо, тъй като е възможно МД3 да има разклонение и към едноименния квартал. За разлика от спирките на градския транспорт, в имената на метростанции по принцип не би трябвало да има съставки като "ул.", "ж.к.", "кв." и др. подобни - единствената част, по която се различават двете понятия. Ако бъде изградено такова разклонение на МД3 към ж.к. Овча Купел, то тогава въпросната метростанция на бул. Цар Борис III при бул. Овча Купел не би могла да носи името "Овча Купел", тъй като би се получил конфликт с това име в случай, че същото име "Овча Купел" бъде използвано като име на някоя от станциите на разклонението в едноименния квартал. Според мен "Цар Борис III" е най-подходящо, защото също така ул. Тодор Каблешков и Овча Купел се намират само от едната страна на бул. Цар Борис III - Тодор Каблешков е само от южната страна, а пък бул. "Овча Купел" е само от северната страна.
2. За станцията на бул. Владимир Вазов при ритейл парка до кв. Враждебна няма съществен обект като известна улица или трайна сграда като НДК, на който да бъде кръстена тази станция, затова съм я кръстил на булеварда. Същевременно до тези търговски обекти в момента няма добър транспорт, затова съм добавил тази станция.

Все пак благодаря за уточненията.
bench_mark_2 - най-големият маниак на тема закриване на автобусни линии в София! Ако беше заместник-кмет на градския транспорт, много квартали щяха да останат без транспорт към дестинации, където автобусите просто нямат алтернатива!
0123456789*ABCDEF no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old April 2nd, 2011, 06:34 PM   #82
batman08
Registered User

Likes (Received): 688

Е то рибата е в морето, вие тигана сте сложили
За станциите къде трябва да са - Божа и чешка работа! Нека да видим какво ще предложат чехите и да се одобри някакъв вариант, пък тогава ще дискутираме, защото както е известно нищо не зависи от нас
А за кръгова линия в София - на този етап по-скоро тя ще е като блян, защото те пълноценен МД3 не искат да правят, а за такава линия абсурд! Аз си спомням преди година Диков каза, че града няма нужда от такава линия. Така че нека стъпим здраво на земята и да се задоволим с 2 и половина линии
Old April 2nd, 2011, 06:37 PM   #83
s_o_kv_v_zp_l_s_o
Registered User

s_o_kv_v_zp_l_s_o's Avatar

Likes (Received): 2505

Quote:
Originally Posted by batman08 View Post
А за кръгова линия в София - на този етап по-скоро тя ще е като блян, защото те пълноценен МД3 не искат да правят, а за такава линия абсурд! Аз си спомням преди година Диков каза, че града няма нужда от такава линия. Така че нека стъпим здраво на земята и да се задоволим с 2 и половина линии
Естествено, че няма нужда от ринг в близко бъдеще. Каква би му била логиката?
За по-далечна перспектива - може да се пусне надземна железница или нещо като S-bahn по околовръстната ж. п. линия.
s_o_kv_v_zp_l_s_o no está en línea   Reply With Quote
Old April 2nd, 2011, 09:32 PM   #84
witch_honor
Спасяващ метрото

witch_honor's Avatar

Likes (Received): 5192

Quote:
Originally Posted by s_o_kv_v_zp_l_s_o View Post
Естествено, че няма нужда от ринг в близко бъдеще. Каква би му била логиката?
За по-далечна перспектива - може да се пусне надземна железница или нещо като S-bahn по околовръстната ж. п. линия.
Ох, Боже!
Околовръстната ж.п. линия не съществува знаеш ли от колко десетилетия?
От нея е останала само част от северната дъга
Old April 2nd, 2011, 09:36 PM   #85
MaxiGuide
Registered User

MaxiGuide's Avatar

Likes (Received): 149

del

Last edited by MaxiGuide; April 3rd, 2011 at 01:17 PM.
MaxiGuide no está en línea   Reply With Quote
Old April 2nd, 2011, 10:57 PM   #86
s_o_kv_v_zp_l_s_o
Registered User

Quote:
Originally Posted by witch_honor View Post
Ох, Боже!
Околовръстната ж.п. линия не съществува знаеш ли от колко десетилетия?
От нея е останала само част от северната дъга
Ужас хаха
И не може да бъде възстановена и променена максимално удобно за да служи като метро-линия ... Да живее елементарната логика.
И въпреки това - такова нещо на София не е необходимо и не се знае, дали изобщо ще бъде ...
Old April 3rd, 2011, 11:07 AM   #87
putnik2011
BANNED

Likes (Received): 2138

Ако наистина решат да направят 23 станции, ще има много повече дискусии за имена. Иначе, на страницата на Софийското метро в Уикипедията (на английски), някой е измислил що-годе подходящи имена за станциите от МД3.
putnik2011 no está en línea   Reply With Quote
Old April 3rd, 2011, 03:43 PM   #88
witch_honor
Спасяващ метрото

witch_honor's Avatar

Quote:
Ужас хаха
И не може да бъде възстановена и променена максимално удобно за да служи като метро-линия ... Да живее елементарната логика.
И въпреки това - такова нещо на София не е необходимо и не се знае, дали изобщо ще бъде ...
The stupidity... IT BURNSSSS!
Териториите, по които е минавала околовръстната ж.п. линия отдавна вече са бизнес паркове, жилищни сгради, Южен парк и булеварди.

Естествено трасе за кръговата линия е планирания трамвай по Каблешков+Г.М.Димитров и северната дъга на товарната ж.п. линия.

И за твое сведение - кръгова линия в София ще е повече от необходима след завършването на трите диаметъра, защото само тя може да създаде завършена транспортна логика + добавянето на нови територии към метропокритието.
Old April 3rd, 2011, 05:37 PM   #89
s_o_kv_v_zp_l_s_o
Registered User

Quote:
Териториите, по които е минавала околовръстната ж.п. линия отдавна вече са бизнес паркове, жилищни сгради, Южен парк и булеварди.

Естествено трасе за кръговата линия е планирания трамвай по Каблешков+Г.М.Димитров и северната дъга на товарната ж.п. линия.

И за твое сведение - кръгова линия в София ще е повече от необходима след завършването на трите диаметъра, защото само тя може да създаде завършена транспортна логика + добавянето на нови територии към метропокритието.
Да сигурно и заради това един от кандидат-кметовете искаше да я възстановява.
Quote:
И за твое сведение - кръгова линия в София ще е повече от необходима след завършването на трите диаметъра
Сигурен съм
Това май е необходимо само според твоята компетенция.
Old April 3rd, 2011, 05:59 PM   #90
ВОДА
on the move

ВОДА's Avatar

Likes (Received): 10364

Quote:
+1
ВОДА está en línea ahora   Reply With Quote
Old April 3rd, 2011, 06:24 PM   #91
putnik2011
BANNED

Аз лично бих отворил тема "Дискусия за имената на МД3" в един друг форум (вие знаете кой), но модераторите сигурно ще я заключат. Предполагам че ще ни разрешат да ги обсъждаме там чак когато се изясни точното трасе и разположението на метростанциите.
Old April 3rd, 2011, 06:32 PM   #92
gogo3o
Bulgaria

gogo3o's Avatar

Likes (Received): 13151

Quote:

Това кръгово ще дойде като естествено решение. Бъдещият трамвай просто ще бъде заменен от метро в един момент, когато се види, че натоварването му е голямо. Обаче ще мине доста време, докато се узрее за такава идея. И още повече, докато се реализира.
gogo3o no está en línea   Reply With Quote
Old April 3rd, 2011, 08:06 PM   #93
witch_honor
Спасяващ метрото

witch_honor's Avatar

Quote:
Да сигурно и заради това един от кандидат-кметовете искаше да я възстановява.

Сигурен съм
Това май е необходимо само според твоята компетенция.
Абе, момче, къде се буташ между шамарите не мога да разбера. Кога си пътувал за последно по Каблешков?
Кога си висял в задръстванията по Мицкевич, кога си търсел бърза връзка за Младост от Павлово?
Какво седиш да ми се обясняваш като не познаваш София извън стълбите на метростанциите бе?!
Old April 3rd, 2011, 08:58 PM   #94
Celeborn
Trololo

Celeborn's Avatar

И аз не разбирам подобно държание - постоянно репликиране и безпочвени претенции за всезнайство, а като не се окаже прав започват едни извинения и пояснения какво всъщност е бил казал или е искал да каже... май споровете с мужика в последно време малко отклоняваха вниманието от цялостното държание на hangman, но на мен първият спомен от темата винаги ми е бил не толкова информирацията за метрото, колкото вечното баене на въпросния потребител. Личното мнение си е лично мнение, но постоянното перефразиране на брътвежите на този или онзи ръководител, кандидат-кмет, арменски поп и т.н. поне на мен ми идват малко в повече...
Old April 3rd, 2011, 09:16 PM   #95
putnik2011
BANNED

Пак водите безсмислени спорове с грозни обиди...
Някой беше писал, че други метродиаметъри няма да има, само отклонения с 6 маршрута (толкова са максимално възможните, предполагам). Тази маршрутизация сигурно се прави с цел икономия, за да не копаят още метродиаметъри, и да пестят пари. Жалко, че не успяхме да построим метро когато беше хубавото социалистическо време, тогава не икономисвахме толкова, и сега всички станции щяха да бъдат толкова просторни, дълги и с островни платформи, като тези от Сливница до Сердика. В северната ни съседка успяха да изградят в Букурещ метромрежа преди 1989 г., с цели 4 линии, на фона на което, прекъсване от почти 20 години (5-та линия е била пусната в експлоатация чак в края на 2008 г.) не се усеща толкова. Кога ли ще го стигнем Букурещ...
Old April 3rd, 2011, 11:29 PM   #96
s_o_kv_v_zp_l_s_o
Registered User

witch_honor, кажи ми само, от къде изроди тази информация, че ще има кръгова линия бе? Диков ли - не , според него няма нужда от такава. Братоев ли - и тук удряш на камък. Друг управник, който да е запознат с тези неща освен Главния архитект и директора на Метрополитена май няма. Къде прочете, кой ти каза, къде го чу, къде го видя това нещо, наречено кръгова линия?
Това са си лични твои фантазии и филми, в които само ти си ги аргументираш.
Схемата на Софийското метро ще се състои от 6 ДИАМЕТРАЛНИ (няма кръгова) линии по всичките 3 диаметъра. Никой не е казал, че няма да има и кръгова, но едва ли ще се заговори за нея в близките десетилетия ...
Celeborn, кое е безпочвеното на претенциите ми, извинявай?
Old April 3rd, 2011, 11:38 PM   #97
witch_honor
Спасяващ метрото

witch_honor's Avatar

Quote:
witch_honor, кажи ми само, от къде изроди тази информация, че ще има кръгова линия? Диков ли - не , според него няма нужда от такава. Братоев ли - и тук удряш на камък. Друг управник, който да е запознат с тези неща освен Главния архитект и директора на Метрополитена май няма. Къде прочете, кой ти каза, къде го чу, къде го видя това нещо, наречено кръгова линия?
Това са си лични твои фантазии и филми, в които само ти си ги аргументираш.
Схемата на Софийското метро ще се състои от 6 ДИАМЕТРАЛНИ (няма кръгова) линии по всичките 3 диаметъра. Никой не е казал, че няма да има и кръгова, но едва ли ще се заговори за нея в близките десетилетия бе...
Celeborn, кое е безпочвеното на претенциите ми, извинявай?
Нямаш идея какво усилие ми коства да говоря с тебе, защото както казах по-горе - The stupidity - IT BURNS!

1) Управниците на София могат да говорят каквото си искат. Диков не е транспортен експерт, а архитект, така че компетенциите му в това доколко София има нужда от кръгова линия са равни на твоите - демек, няма ги никакви.

2) Братоев ми каза, че са се опитвали да включат кръгова линия в сметките за далекоперпективните схеми на ОУП, но не са я добавили, заради липса на натовареност. Но, както и той сам отбеляза, това по никакъв начин не означава, че след време такава няма да е налице.

3) Както неведнъж съм се опитвал да ти обясня (и противно на всякаква елементарния логика в човешката физиология, ти отказваш да асимилираш), че моето предложение за кръгова линия се основава на ОУП и на хипотезата, заложена в ОУП за компактен град, растящ на север със съответната плътност.

4) Когато говоря за кръгова линия НЕ казвам, че такава вече е планирана и предлагам алтернатива, а говоря за това, че Генералната схема на метрото (която имитира логиката на Москва) след време ще изпитва нужда от въвеждане на кръгова линия, за да обслужва града адекватно. Това по никакъв начин не оборва твоите аргументи, нито ги изключва, нито ги отрича, така че за пореден път доказваш, че в твоята глава неспособността ти да съставяш или асимилираш теза, е еквивалентно на аргументация срещу нея...
Old April 3rd, 2011, 11:54 PM   #98
s_o_kv_v_zp_l_s_o
Registered User

1. Да добре. Щом казваш, има две мнения - грешното и твоето ... Диков не е транспортен експерт, но очевидно ти си.

2. Ти четеш или само предполагаш, какво съм написал? Че нали и аз това казвам - "далекоперпективните схеми" - т. е. доста по-напред във времето.

4.Не знам моята глава до колко успява да асимилира, но твоята категорично не съумява да разбере, какво казвам и какво имам предвид. Още повече, че си противоречиш сам и то доста.
Ами логично е, че кръгова линия ще бъде необходима НЯКОГА в БЪДЕЩЕТО и не го отричам. Казвам, че е нелогично предложението ти да се започне проектиране на кръгова линия ВЕДНАГА след приключване на 3-та диаметъра, защото таква просто няма да е необходима и никой няма да тръгне да влага милиони в нещо, което не е толкова необходимо.

И въпреки това - по-добре за нашата ситуация да се вложи в нов 4МД, от който ще излязат още 2 нови линии, които да обслужват непокритите квартали и след време вече да се мисли за ринг, който да разтоварва централните станции. Така се процедира в Прага. Имат 3 диаметрални линии и сега ще строят 4-та, а не се юрват да въртят рингова веднага. Или искаш да кажеш, че пътникопотокът в Софийското метро ще бъде много по-голям от този в Пражкото? Освен това Прага и София са съпоставими градове.
Old April 4th, 2011, 01:16 AM   #99
witch_honor
Спасяващ метрото

witch_honor's Avatar

Quote:
...
Не знам вече каква е програмата по Български език в средните училища, защото, когато аз учех в гимназията все още "четене с разбиране" беше заложена дисциплина не само по английски и немски, но и по БЕЛ.

1. Диков НЕ Е транспортен експерт. Никъде не казвам, че АЗ СЪМ. Казвам, че той не е компетентен да дава обяснения за транспорта на града, а това е видно, когато човек прегледа какви абсурдности Диков предлага/подкрепя, що се касае до транспортната стратегия;

2. Ами, често се налага да предполагам какво имаш предвид, защото мненията ти са тотално лишени от вътрешна логика и често са оксиморони сами по себе си и в много случаи са построени на принципа "Осанна - Разпни го", в съотношение 1:1.

4(?). Аз знам, всички знаем. Само ти не знаеш, защото от преминаването през портала, свързващ твоята Вселена, с тази на всички останали, явно потока информация се изкривява и при теб достига по погрешен начин, като през повреден калейдоскоп.
Не знам къде видя думата ВЕДНАГА и къде изобщо видя някакви времеви диапазони?
Да, кръговата линия е логично да се изпълни непосредствено след трети метродиаметър, но това не значи, че багерите от него ще тръгнат да копаят нея. Между приключването на МД-3 и старта на строителство на кръговата линия може да има промеждутък от 5-10, дори 15 години, но в един перспективен план тя е най-логично и най-вероятно ще бъде построена НЕПОСРЕДСТВЕНО СЛЕД МД-3 (хронологически последователно между нея и него няма да има други построени линии), но не веднага след, а просто СЛЕД.

Само в твоята глава се вмъква думата ВЕДНАГА и естествено създаваш спор и си позволяваш да ми държиш тон и да ми говориш от високо, защото ТИ не си способен да асимилираш казаното от мен.

Така че или се научи да четеш и да възприемаш написаното без да го свеждаш до преразказ с допълнения, или просто престани да пишеш във форум и в дискусии от подобна величина, защото си срам и позор. Сред средите на познатите ми архитекти и урбанисти, надникващи във форума, вече се носят митове и легенди за това колко си неадекватен във воденето на полемика от какъвто и да е калибър и на каквато и да е тема и държа да подчертая - по никакъв начин не съм помагал за тяхното формиране. Просто хората виждат колко са ти възможностите.
Old April 4th, 2011, 08:18 AM   #100
bmw318i
Registered User

bmw318i's Avatar

Likes (Received): 992

Знаех си, че ще изчакаш въпросния човечец с, който водиш спор, да си легне и тогава ще напишеш реплика за да се види от другите, че си го надвил в спора и си прав, но това си е евтин трик в интернет, който го прилагат повече, които не могат да спечелят спор в дискусия. Иначе е прав s_o_kv_v_zp_l_s_o за кръговата линия. Това е все едно да мислиш първо за база на Марс, вместо за такава на Луната. Така, че този спор го водете в някоя друга тема за МД4, което ми се струва доста смешно спрямо къде се намираме(България)
Та ние дори нямаме МД1 завършен, а някой си тука "архитект" чертае по картата на Гугъл МД2312
bmw318i no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
метро, metro

Thread Tools

Posting Rules