search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Bulgaria > Regional Bulgaria > Sofia

Sofia Buildings | Сгради

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old April 4th, 2011, 11:20 AM   #101
s_o_kv_v_zp_l_s_o
Registered User

s_o_kv_v_zp_l_s_o's Avatar

Likes (Received): 2505

Не, не .. на мен ми писна да водя безсмислени спорове и още повече, че обвиненията ти, че не вниквам в прочетеното се отнася с пълна сила за теб!
Аз казвам "някога в далечно бъдеще", то пак си бае, че казал непосредствено, а не веднага след 3МД ... Нещо .. логика?? Те се стискат да не вземат да дадат някой лев отгоре за 3МД, кръгова линия ще ти правят. Аз пък ти казвам, че е по-вероятно непосредствено след 3МД да се помисли за нов 4МД, който да си е стандартен такъв и от който ще има милион повече плюсове, от колокото някаква си кръгова линия. И за капак - всичко живо му казва, че няма нужда от такова нещо в близко (а може би и далечно) бъдеще, но той вече я е начертал върху ОУП... ИХАА!!!

Още нещо - всички 3 диаметъра ще се разклоняват в краищата и ще обслужват повече и по-отдалечени квартали, което обезсмисля до някаква степен идеята ти за кръгова линия в покрайнините, каквато 100% сигурен съм си начертал...
s_o_kv_v_zp_l_s_o no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old April 4th, 2011, 01:05 PM   #102
witch_honor
Спасяващ метрото

witch_honor's Avatar

Likes (Received): 5192

Quote:
Originally Posted by s_o_kv_v_zp_l_s_o View Post
...
Абе, Самоковецо, ти си последния човек, който може да ми говори за логика, защото ти не можеш да я разпознаеш дори ако те плесне по челото. Твоите мнения от началото на спора прехвърлят тежестта на "аргументите" ти наляво-надясно и опитите ти да се измъкнеш, набеждавайки мен за поредната си изцепка хич не ми минават.

Нека проследим разговора от къде тръгна:
1) Спомена се рингова линия, която е логична за град със структурата на София;
2) Ти се изцепваш с предложение да минава по околовръстната ж.п. линия;
3) Казвам ти, че тя отдавна не съществува и от нея са останали само някои участъци, които не могат да се свържат помежду си, предвид, че на трасето им отдавна териториите са променени и използвани за други цели;
4) Отговора ти не е "Добре, признавам си, че никога не съм си правил труда да обиколя трасето на ж.п. линията и да проверя как изглежда тя в действителност", а почваш да ми се дръвчиш и да ми споменаваш отвеян полу-идея, полу-мокър сън на някакъв си чиновник, който е отделил същото време за проучване на тази ж.п. линия, колкото и ти;
5) След като ти казвам, че такава линия вече не съществува, ти почваш да си смучеш от пръстите тези за възстановяване и адаптиране (което пак не си проучил преди да плещиш) и ми се репчиш, че едва ли не аз не се изказвам подготвен, защото ти хал хабер си нямаш от София;
6) После заявяваш категорично, че на София такова нещо не й трябва (при положение, че нямаш и основни наблюдения върху трафика в града);
7) След като ти обяснявам, че ринговата линия има логически обосновано трасе, което е в хармония с концепцията за растежа на града и двама потребители се съгласяват с позицията ми, ти почваш да си смучеш от пръстите поредната доза вербална д****я, нападайки моите лични качества, осмивайки моите лични разработки, без да имаш каквато и да е основа, от позицията на която да ми водиш подобен спор и извърташ нещата така, че София имала нужда, видиш ли, от кръгова, но не сега, а след време...

Подобно скачане от една теза в друга означава само едно - ТИ НЯМАШ ТЕЗА и търсиш внимание, търсиш с кого да се заядеш, за да си чешеш и без друго некомпетентния виртуален език и да се намираш на приказка.

Аз обаче не признавам подобни плоски намерения. За мен темата е сериозна и не понасям подобен паразитиращ трол като тебе да ми се мята като настъпан червей от един аргумент в друг, само и само да вбесява всички, пишещи в темата и да ги докара до състояние да им се отще изобщо да четат.

Last edited by witch_honor; April 4th, 2011 at 01:12 PM.
witch_honor no está en línea   Reply With Quote
Old April 4th, 2011, 02:36 PM   #103
vpeychev
Registered User

Likes (Received): 83

Quote:
Originally Posted by witch_honor View Post
За мен темата е сериозна и не понасям подобен паразитиращ трол като тебе да ми се мята като настъпан червей от един аргумент в друг.

vpeychev no está en línea   Reply With Quote
Old April 4th, 2011, 02:43 PM   #104
s_o_kv_v_zp_l_s_o
Registered User

Така, като гледам ти мелиш за някаква си твоя фантазия, наречена "кръгова линия" и не знам, кой още трябва да ти каже, че нужда от такава няма и няма да има в близките десетилетия за да го проумееш. Във всеки пост ".... кръгова линия .... кръгова линия .... та кръгова линия "
И да ми се дръвчиш и да не се - такова нещо няма да има, така че не се пали толкова

П. П. Ти си последния човек, който ще ми говори за аргументи и логика ...
Quote:
двама потребители се съгласяват с позицията ми
И 3-ма -НЕ ...

Quote:
Поздравления за високите темпове с които започна да се изгражда (вече жизнено необходимото) метро! Бихте ли споделили има ли вече планове за изграждането на Четвърта линия, обхващаща районите без метро? А може би това ще бъде бъдеща кръгова линия, спомагаща за още по-бързия трансфер на пътници.
Необходимостта от нея ще се появи след доста години, но още от сега трябва да се планира разширението на необходимите улици, запазването на бъдещото трасе от застрояване и т.н.

Към момента има само идея да се проучи броя на пътниците по така наречената околовръстна ж.п. линия и евентуално тя да се явява като четвърта линия.
Не че нещо пак вземам думите на Братоев, като чиста монета, но съм склонен да вярвам на него на 200%, а не на някакъв самонадъхал се буден гражданин, преписал си въображаема титла и омаловажаващ хората, които в действителност разбират от тези неща и това им е работата.
А за въпросната ж.п. линия - може да бъде променена, някъде вкарана под земята, изместена и пр. Всичко е възможно, а и сега стана ясно, че кръговата линия ще се осъществява от трамвайна такава.

Last edited by s_o_kv_v_zp_l_s_o; April 4th, 2011 at 03:10 PM.
Old April 4th, 2011, 03:07 PM   #105
vass
Registered User

vass's Avatar

Likes (Received): 451

Quote:
Originally Posted by bmw318i View Post
Знаех си, че ще изчакаш въпросния човечец с, който водиш спор, да си легне и тогава ще напишеш реплика за да се види от другите, че си го надвил в спора и си прав, но това си е евтин трик в интернет, който го прилагат повече, които не могат да спечелят спор в дискусия. Иначе е прав s_o_kv_v_zp_l_s_o за кръговата линия. Това е все едно да мислиш първо за база на Марс, вместо за такава на Луната. Така, че този спор го водете в някоя друга тема за МД4, което ми се струва доста смешно спрямо къде се намираме(България)
Та ние дори нямаме МД1 завършен, а някой си тука "архитект" чертае по картата на Гугъл МД2312
+1 Аз влизам да прочета нещо интересно тук, дали няма раздвижване по този диаметър, а са изписани само тотални глупости и небивалици, доказване на кого ....... е по-голяма, писна ми. И Сок, че си е дразнител, е, но определено и други хора не спират да му пригласят непрекъснато! И в крайна сметка не сме в тийн форум, за да има надвити в "спора", опомнете се.
vass no está en línea   Reply With Quote
Old April 4th, 2011, 07:01 PM   #106
PhirgataZFs1694
Registered User

PhirgataZFs1694's Avatar

Likes (Received): 1560

Quote:
Originally Posted by vpeychev View Post

Добре дошъл!
PhirgataZFs1694 no está en línea   Reply With Quote
Old April 4th, 2011, 07:18 PM   #107
batman08
Registered User

Likes (Received): 688

О Боже Боже колко мъка има по земята! Аз не мога да разбера при наличието, че все още нямаме и един завършен диаметър тук се водят супер глупави спорове има ли София нужда от кръгова линия, лидящи влакове и директна връзка до космоса
Значи те МД3 в момента искат да направят като истинско метро, а тук фантазии колкото щеш!
Да се твъдри, че София е като Москва като структура на града и т.н. е доста по-вече от смешно! София као структура на града - улици, булеварди и инфраструктура наподобява Виена и го казвам, защото 2 пъти съм бил там и мога да направя съпоставка между двата града. Абсурдно е да си пусна Гугълмапса и да видя Москва от високо и да кажа - да тя е като София, без крака ми да е стъпвал там! А и във Виена няма кръгова линия и града не е умрял. Кръгови линии има в многомилионните градове, а в София поне в близките 50 години няма да има нужда от такава, дори и след това се съмнявам, предвид това какво се случва с населението!
Аз лично влизам всеки ден тук да видя дали няма някоя интересна новаина или снимка, но ще ме прощавате такива пубертетски спорове са меко казани вече банални! На хората им писна да четат как някой си мери някой орган с друг потребител! Тук някой хора си мислят, че има само 2 мнения - грешното и тяхното! не е така! Писнало ми е да чета разни глупави спорове кое е първо - яйцето или кокошката!
Old April 4th, 2011, 07:25 PM   #108
mastodonta
Registered User

mastodonta's Avatar

Likes (Received): 2546

Quote:
Originally Posted by batman08 View Post
О Боже Боже колко мъка има по земята! Аз не мога да разбера при наличието, че все още нямаме и един завършен диаметър тук се водят супер глупави спорове има ли София нужда от кръгова линия, лидящи влакове и директна връзка до космоса
Значи те МД3 в момента искат да направят като истинско метро, а тук фантазии колкото щеш!
Да се твъдри, че София е като Москва като структура на града и т.н. е доста по-вече от смешно! София као структура на града - улици, булеварди и инфраструктура наподобява Виена и го казвам, защото 2 пъти съм бил там и мога да направя съпоставка между двата града. Абсурдно е да си пусна Гугълмапса и да видя Москва от високо и да кажа - да тя е като София, без крака ми да е стъпвал там! А и във Виена няма кръгова линия и града не е умрял. Кръгови линии има в многомилионните градове, а в София поне в близките 50 години няма да има нужда от такава, дори и след това се съмнявам, предвид това какво се случва с населението!
Аз лично влизам всеки ден тук да видя дали няма някоя интересна новаина или снимка, но ще ме прощавате такива пубертетски спорове са меко казани вече банални! На хората им писна да четат как някой си мери някой орган с друг потребител! Тук някой хора си мислят, че има само 2 мнения - грешното и тяхното! не е така! Писнало ми е да чета разни глупави спорове кое е първо - яйцето или кокошката!
+1
А към сравнението с Виена бих включил и Мюнхен.
mastodonta no está en línea   Reply With Quote
Old April 4th, 2011, 08:00 PM   #109
batman08
Registered User

Quote:
Originally Posted by mastodonta View Post
+1
А към сравнението с Виена бих включил и Мюнхен.
+1 и от мен
Общо взето като гледам плановте на Метрополитен са метросистемата ни да е подобна като този в Мюнхен - общо 3 линии, като в трите края те се разклоняват. Така в Мюнхем имат общо 6 линии и метрото им е доста добро като покритие бих казал. Аз съм пътувал за малко в центъра и да един от кварталите им, но мога да кажа, че разликата е от небето до .......
Така че ако София ще се стреми към някоя метросистема, то може да кажем, че това е Мюнхен
Old April 4th, 2011, 08:12 PM   #110
putnik2011
BANNED

Likes (Received): 2138

То се знае, че копираме, пък и Мюнхен - нали сме прогермански ориентирани, макар че никой не говори официално за това.
За сравнението София-Виена - не мога да се съглася, много пъти съм бил в австрийската столица, бих казал че София отчасти наподобява Виена, примерно района между Попа и СУ, иначе с тези тесни улици изобщо не наподобява Виена.
Абе, защо спорим в тази тема, след като както беше казал някой, всички чакаме някакви новини относно трасето на МД3, а вместо това попадаме на безсмислени спорове...
putnik2011 no está en línea   Reply With Quote
Old April 4th, 2011, 09:26 PM   #111
benjaminn
Registered User

benjaminn's Avatar

Likes (Received): 12477

Тази тема малко се превърна в еквивалентна на темата от другия форум за идеи за развитие на метромрежата, но неминуемо предложенията за разположение на МД3 вървят ръка за ръка с виждането на авторите им за метросистемата като цяло.
В тази връзка съм по-склонен да приема идеята за няколко метродиаметъра, разклоняващи се извън центъра на града, но с уговорката така да се разполагат разклоненията в северна/северозападна/североизточна посока, че винаги при необходимост, при разрастване на града, да могат да се удължават по основните направления. Например МД2 по Рожен, като го направят до бъдещото депо след Илиянци, в един етап мисля винаги би могло да се удължи при необходимост по булеварда още по на север. Същият принцип го виждам и при МД3 и затова застъпвам идеята да върви по Вазов едното трасе - по този начин единия лъч ще обслужва пълноценно много по-голям район, отколкото по Ботевградско. А като се сгъсти района около Чепинско шосе или самите квартали Орландовци и Бенковски като се уплътнят след време, то второто разклонение на МД3 да върви именно в тази посока. Така биха се покрили почти всички основни направления на север и биха се спестили пари от кръгова метролиния, която специално да обслужва незасегнатите от метрото квартали в тази част на София.
Old April 5th, 2011, 12:39 AM   #112
Tego
·!¦[· (17:50) ·]¦!

Tego's Avatar

Likes (Received): 9414

Quote:
Originally Posted by batman08 View Post
+1, братле. Аз тук-таме някоя снимка ако кача или новина ако споделя, толкова. От много време насам, дискусията в темите за метрото е като приказката за "Нероден Петко". И то да беше само това... Тук очевидно има хора готови да се хванат за гушите заради трасе на линия, която не е ясно дали ще бъде построена през техния жизнен път на този свят. Най-точния израз за случая, който се сещам е на английски. Той гласи "get a life or get professional help".

В допълнение, единствено искам да кажа, че не съдя и не се опитвам да давам определения за никого. Просто някои неща са ми странни и само споделям.
Old April 5th, 2011, 11:45 AM   #113
putnik2011
BANNED

Likes (Received): 2138

Всеки МД може да има само 1 отклонение, нали? Аз лично го виждам след Красно село със следните станции: Славия-Овча купел-1-Овча купел-2-НБУ-Горна баня. Относно спора за станцията при Автогара Овча купел, тук компромисът може да се постигне с името Бъкстон. Нищо че квартала ще бъде само от едната част, като при Дървеница и Мусагеница.
putnik2011 no está en línea   Reply With Quote
Old April 5th, 2011, 12:42 PM   #114
gogo3o
Bulgaria

gogo3o's Avatar

Likes (Received): 13151

Предлагам да отделите офтопика в друга тема - "Идеи за нови МД" или нещо подобно. И да се съсредоточим върху МД3 в настоящата тема.
gogo3o no está en línea   Reply With Quote
Old April 5th, 2011, 03:17 PM   #115
vass
Registered User

vass's Avatar

То има 2 теми за този мд3, абсолютно ненужна е една от тях. Камо ли да се отваря поредната говорилня!
Old April 5th, 2011, 05:31 PM   #116
witch_honor
Спасяващ метрото

witch_honor's Avatar

Likes (Received): 5192

Аз пак ще повторя, че не споря за конкретно трасе или конкретно каквото и да е. Спора тръгна от това, че самоковското чедо за пореден път почна да говори глупости без да му разбира главата от темата, която е зачепкало.

И това го прави във всяка тема, за всяко нещо - или ще задава въпроси, които сме коментирали вече стотици пъти или ще се изказва по въпроси, по които грам няма понятие (като трафика в райони встрани от метростанциите) или ще ръчка други потребители с пасивно-агресивни мнения по теми, които знае, че винаги водят до спорове...

До гуша ми дойде вече да му търпя магариите и да се налага да се съобразявам с някакъв вчерашно лапе, което на всичкото отгоре няма дори желанието да си обира малко тъпизмите, които бълва и само търси внимание и знае, че ако не е руснака, с мене винаги може да се захапе, защото прага ми на търпимост по отношение на мозъчните донори е много нисък!
Old April 5th, 2011, 06:03 PM   #117
s_o_kv_v_zp_l_s_o
Registered User

Quote:
Originally Posted by witch_honor View Post
...
Я не ми прехвърляй цялата вина за простотията покрай твоите фантазии, които като гледам никой не взема на сериозно. Когато аз съм виновен - съм, но тук никой не те подкрепи в малоумните ти кръгови линии.
Самоковското чедо не е зачепкало за някакви си кръгови линии, а това, дали можеш да го търпиш или не пищяло такова си е твой проблем... И с абсолютно никой не съм се заял... това може да се види от всеки винаги.
Какво внимание търся, ако може да ми обясниш? Какво печеля от вниманието тук или другаде? По същата логика мога да кажа, че ти търсиш внимание, предлагайки малоумия.
И не даваш дума да ти се каже. Това, че не търпиш критика си е пак твой (сериозен) проблем.

Last edited by s_o_kv_v_zp_l_s_o; April 5th, 2011 at 06:22 PM.
Old April 5th, 2011, 10:03 PM   #118
vass
Registered User

vass's Avatar

"Когато спориш с глупак, шансът той да прави същото е много голяма."
Old April 9th, 2011, 12:06 PM   #119
batman08
Registered User

http://blog.sofia.bg/?p=1248#comments
Чичко Диков е отговарял на въпроси за МД3 - нищо ново под слънцето, пак измъквания и оправдания с Чешката фирма.
Old April 9th, 2011, 12:31 PM   #120
batman08
Registered User

http://www.metroprojekt.cz/files/cas...1_proweb_1.pdf
На стр. 3 Чехите са публикували схема на метрото ни в центъра с варианти от къде да минава

Reply

Tags
метро, metro

Thread Tools

Posting Rules