search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Bulgaria > Regional Bulgaria > Sofia

Sofia Buildings | Сгради

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old April 9th, 2011, 12:42 PM   #121
benjaminn
Registered User

benjaminn's Avatar

Likes (Received): 12485

За жалост само за центъра...

Sponsored Links
Old April 9th, 2011, 12:44 PM   #122
batman08
Registered User

Likes (Received): 689

Quote:
Originally Posted by benjaminn View Post
За жалост само за центъра...
Да, но е доста интересно, защото ако МД3 минава през НДК, то при Попа ще има станция и явно трасето ще е много дълбоко, защото както се вижда от схемата ще е под самите сгради:

Old April 9th, 2011, 12:53 PM   #123
gogo3o
Bulgaria

gogo3o's Avatar

Likes (Received): 13157

Quote:
Originally Posted by batman08 View Post
http://www.metroprojekt.cz/files/cas...1_proweb_1.pdf
На стр. 3 Чехите са публикували схема на метрото ни в центъра с варианти от къде да минава
eто и схемата само:

Uploaded with ImageShack.us

виждат се три варианта на ЦГЧ:

1. Пирогов-Петте кьошета-НДК-Попа-СУ (това е старото трасе). Прави впечатление и една крива, която заобикаля Петте кьошета)

2. Пирогов-пл. Македония-Съд.палата-Гурко/Раковски-СУ

3. Пирогов-Македония-Съд.палата-пл. Батенберг -пам. Левски

Вариант 2 прави връзка само с МД1 на СУ. Вариант 3 не прави никакви връзки с останалите МД.

Вариант 1 е това, което искам - връзки с МД1 и 2 на СУ и НДК и създаване на чудесен триъгълник с възлови МС в ЦГЧ. Както и МС на места с голям пътникопоток - Петте кьошета и Попа.
gogo3o no está en línea   Reply With Quote
Old April 9th, 2011, 01:18 PM   #124
batman08
Registered User

Likes (Received): 689

То аз се съмнявам да има някой от потребителите тук, които да искат някой от другите 2 варианта
Трасето през НДК и СУ е най-доброто, защото осъществява директна връзка с другите 2 диаметъра и покрива ключови точки от града, които са отдалечени от метрото.
Old April 9th, 2011, 02:18 PM   #125
putnik2011
BANNED

Likes (Received): 2138

Аз признавам само 1-я (първоначалния) вариант. Не виждам смисъл да е около Батенберг, след като там наблизо са Сердика и Св.Неделя. Или искат да направят трета метростанция за прекачване? Чешки братя, моля ви се, недейте, София не е чак толкова голям град за три метростанции на едно място, по-добре Пирогов-НДК-Патриарх Евтимий-СУ-Евлоги Георгиев-Подуяне.
putnik2011 no está en línea   Reply With Quote
Old April 9th, 2011, 03:48 PM   #126
s_o_kv_v_zp_l_s_o
Registered User

s_o_kv_v_zp_l_s_o's Avatar

Likes (Received): 2506

Така гледано - шансовете за трасе през НДК и СУ + станция на Попа са доста големи
Не ми е ясно само, защо пренебрегват НДК, като натоварена точка и 2 от вариантите си го подминават, но едва ли ще изберат някой от тях.
s_o_kv_v_zp_l_s_o no está en línea   Reply With Quote
Old April 9th, 2011, 05:30 PM   #127
witch_honor
Спасяващ метрото

witch_honor's Avatar

Likes (Received): 5204

http://spasimetroto.org/gn-dikov-ili...serdika-5.html

Бесен съм, просто съм бесен!
Няма такава наглост като неговата, ЗАКЛЕВАМ СЕ!
Old April 9th, 2011, 05:46 PM   #128
vass
Registered User

vass's Avatar

Likes (Received): 451

Въпросът към него съдържа толкова правописни, стилистически и какви ли не още грешки! Не прочитате ли какво сте написали? Иначе е отговорил, както се очаква- нищо не е ясно, правят се проучвания, нормално е.
vass no está en línea   Reply With Quote
Old April 9th, 2011, 06:45 PM   #129
JloKyM
Moderator

JloKyM's Avatar

Likes (Received): 11521

Quote:
Originally Posted by vass View Post
Въпросът към него съдържа толкова правописни, стилистически и какви ли не още грешки! Не прочитате ли какво сте написали? Иначе е отговорил, както се очаква- нищо не е ясно, правят се проучвания, нормално е.
Да, ужасно беше. Поне в сайтът го редактирах. Вече в блога на СО, нямам права. Не твърдя, че и аз пиша много грамотно, но поне за подобни официални писма, еми редно е да се прочете веднъж преди да се прати.. - правописни грешки, стилистични грешки, сгрешен езиков словоред...
JloKyM no está en línea   Reply With Quote
Old April 13th, 2011, 09:25 PM   #130
s_o_kv_v_zp_l_s_o
Registered User

s_o_kv_v_zp_l_s_o's Avatar

Likes (Received): 2506

Във връзка с въпросите Ви от 10.04.2011г. Ви информираме за следното:
Столична община и „Метрополитен” ЕАД имат намерение да представят проекта за третия метродиаметър за включване в Оперативните програми 2014-2020г. За целта още сега е започната подготовката на проекта, като трябва стриктно да се следват изискванията на регламентите за кандидатстване за подобно финансиране. Едно от основните изисквания в тези случаи е да се проучат и обосноват всички възможни алтернативи за трасета в план и профил. В тази връзка следва да се има предвид, че всичките досегашни обсъждания за концепция за третия метродиаметър и вариантите за разполагане на трасето в градската планировка са имали предварителен характер следвайки основното направление на линията Североизток – ЦГЧ – Югозапад. Сега в съответствие с изискванията при кандидатстване с подобни проекти се извършват задълбочени проучвания на трасетата на всички възможни варианти, транспортни проучвания за натоварването им с пътници и сравнение на техните икономически и технически параметри.
Това се извършва от фирмата изпълнител на договора за подготовка на проекта за третия метродиаметър – „Метропроект Прага”, като в процеса на проучването освен първоначалните три варианта, които са обсъждани на предварителните етапи, се проучват и други реализуеми варианти и няколко подварианта в т.ч. свързани с етапната реализация, обосновка за разширение на подземните участъци извън централната градска част, запазване на част от съществуващите трамвайни трасета, отклонение към бул.”Вл. Вазов”, ж.к. „Овча Купел” и други. В работните обсъждания на тези разработки, преди окончателната им подготовка за внасяне за Обществено обсъждане и Експертен съвет на ДАГ през месец юни 2011 г., а впоследствие в СО, освен специалисти на Възложителя, участват представители на УО на ОП „Транспорт” и консултанти на ЕК от Jaspers.
s_o_kv_v_zp_l_s_o no está en línea   Reply With Quote
Old June 18th, 2011, 09:44 PM   #131
witch_honor
Спасяващ метрото

witch_honor's Avatar

Така... около споровете за Овча купел мислих тия дни върху следното:

Вариант 1 всички го знаете;
Вариант 2 - също;
Вариант 3 запазва станция до Центъра на комплекса и после се доближава до Овча купел 2 и преминава през зоната, предвидена за офиси и складове и опитра до ж.п. линията.

Ето го как изглежда и в квартала - станцията в близост до Монтевидео е в близост до блоковете в Овча купел 1, като също така е и близо да квартала. Следващата станция е близо до най-изолираните блокове на Овча купел 2 и 1, а последната - до ж.п. линията.

Last edited by witch_honor; June 18th, 2011 at 10:31 PM.
witch_honor está en línea ahora   Reply With Quote
Old June 19th, 2011, 12:23 AM   #132
kevin87
Registered User

kevin87's Avatar

Likes (Received): 5247

Uploaded with ImageShack.us

Последното предложение не е много ефективно. На самата карта се вижда къде са най-много блоковете в овча купел.
kevin87 no está en línea   Reply With Quote
Old June 19th, 2011, 12:35 AM   #133
witch_honor
Спасяващ метрото

witch_honor's Avatar

Quote:
Originally Posted by kevin87 View Post
Последното предложение не е много ефективно. На самата карта се вижда къде са най-много блоковете в овча купел.
Знам - но тъй като Вариант 1 и 2 вече са получили подробни разработки показвам и тази с подобна. Това само показва, че при всички положения част от комплекса ще е далече от метрото, както е навсякъде другаде в София...

В другия форум пуснах тази схема, с която мисля се изглажда проблема с гара Подуяне без това сериозно да се отрази на обема строителни работи, необходими за реализацията на проекта:

Last edited by witch_honor; June 19th, 2011 at 12:48 AM.
witch_honor está en línea ahora   Reply With Quote
Old June 19th, 2011, 01:42 AM   #134
vass
Registered User

vass's Avatar

Добре де, това означава ли, че центърът още поне 5 години ще бъде разкопан и ще прилича на г.з? Аз в такъв случай съм против този диаметър. Тъкмо оправиха (ще оправят) всичко и пак да копаем... Поне не са ли изградени станциите, където ще стане връзката евентуално- при НДК и при СУ? Всичко наново!
Old June 19th, 2011, 01:52 AM   #135
witch_honor
Спасяващ метрото

witch_honor's Avatar

Quote:
Добре де, това означава ли, че центърът още поне 5 години ще бъде разкопан и ще прилича на г.з? Аз в такъв случай съм против този диаметър. Тъкмо оправиха (ще оправят) всичко и пак да копаем... Поне не са ли изградени станциите, където ще стане връзката евентуално- при НДК и при СУ? Всичко наново!
Ако не искаш постоянно разкопаване, българските села са достатъчно консервирани - купи си една къща там и никой няма да строи инфраструктура - гарантирано!
Old June 19th, 2011, 01:57 AM   #136
vass
Registered User

vass's Avatar

Може да не се заяждаш, аз недоумявам как може да строиш каквото и да е било без перспектива за бъдещето! Не можеше ли като строят станциите на СУ и НДК да направят и другите станции, които ще са от 3МД и да не е нужно нещо построено да се разваля? Писнало ми е да се пилеят пари. Навремето НДК е строено с мисъл, има си направено всичко, само да се изгради тунел до станцията, така трябва да се строи, а не да се ремонтира всичко, сега уж (ако пак не е прах в очите) ще ремонтират всичко при НДК и след 2 години дай пак да разкопаваме! И като че ли изгубих вече симпатията си към метрото, трябват ни нови трамваи.
Old June 19th, 2011, 02:04 AM   #137
witch_honor
Спасяващ метрото

witch_honor's Avatar

Заядох се заради ето това:

Quote:
Аз в такъв случай съм против този диаметър.
Причината да не се строи сега нищо по МД-3 е тривиална - нямаше яснота откъде ще минава, така че ако бяха строили нещо и после се беше решило да се минава от някъде другаде... това щеше да е пилеене на пари в действие.

Строителството на метрото винаги води позитивни последствия. Ако се разкопаят ключовите кръстовища по трасето на МД-3 това ще позволи пълна преработка на инфраструктурата. Виж едно разкопаване на Ломско шосе какво донесе - сега няма кабели, жици и десетки стълбове.
Old June 19th, 2011, 02:10 AM   #138
vass
Registered User

vass's Avatar

Така е, но това ще са скоро ремонтирани части. Специално говоря за Патриарха, който така или иначе ще бъде разкопан заради къртицата, нищо не пречеше да се изгради станцията, а при СУ даже умът не ми побира къде ще копаят, дано все пак е в градинката при паметника, а не на вече хубаво направено място.
Иначе нищо не е пречило да се състави план откъде ще минава трасето през центъра, пък вече извън него да си се мотаят колкото искат.
Old June 19th, 2011, 03:29 AM   #139
kevin87
Registered User

kevin87's Avatar

Likes (Received): 5247

Аз все още си мисля, че няма да свържат Сердика и Света Неделя... това с бутането на стените до ескалаторите или пробиването на перонната плоча.... ми се стръват смели и невъзможни решения.... ако все пак решат да ги съединяват може би щя трябва МД 1 да спре за един месец или да минава през сердика транизит....
kevin87 no está en línea   Reply With Quote
Old June 19th, 2011, 03:47 AM   #140
JloKyM
Moderator

JloKyM's Avatar

Likes (Received): 11521

Quote:
Originally Posted by kevin87 View Post
Аз все още си мисля, че няма да свържат Сердика и Света Неделя... това с бутането на стените до ескалаторите или пробиването на перонната плоча.... ми се стръват смели и невъзможни решения.... ако все пак решат да ги съединяват може би щя трябва МД 1 да спре за един месец или да минава през сердика транизит....
Че то няма какво да му правят там...връзката си е почти изградена...а стените до ескалаторите на Сердика са бутафорни..Повече от ясно е, че ще ги свържат.
JloKyM no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
метро, metro

Thread Tools

Posting Rules