search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Bulgaria > Regional Bulgaria > Sofia

Sofia Buildings | Сгради

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old November 13th, 2017, 08:45 AM   #3661
bouzanis
Registered User

Likes (Received): 2694

Получих отговор от общината вече - пред СДС ще монтират антипаркинг стълбове

troppper, dakel, racata, Rosenrot, pradeva and 3 others liked this post
bouzanis no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old November 13th, 2017, 06:12 PM   #3662
perin2
Registered User

perin2's Avatar

Likes (Received): 81

По принцип сериозно поддържам велоалеите и тенденцията, към екологичен транспорт, но това на Раковски по-добре да не беше. В тези си размери ми се струва, че поне можеше да го бъде само от източната страна, двупосочно, което би оставило място за четири ленти за колите и би избегнало инциденти на Гурко и на чупката при Лидъл. Или на Шишман, като прелюдия към пълното му затваряне, или на В. Левски. Но аз все пак не съм специалист и сигурно говоря щуротии.

ПС. Подобно мнение имам и за друго местно решение, вероятно без аналог по света - Т. Александров. Велосипедите следва да са защитени от автомобилите с нещо, което би причинило значителна щета за автомобила при съприкосновение - бордюр, бетон, тежък и плътен метал и т.н.

Last edited by perin2; November 13th, 2017 at 06:18 PM.
perin2 no está en línea   Reply With Quote
Old November 13th, 2017, 08:13 PM   #3663
mmihaylov
Registered User

Likes (Received): 1436

По Раковска, между Гурко и Френската гимназия, никога не е имало място за 4 автомобилни ленти.
mmihaylov no está en línea   Reply With Quote
Old November 13th, 2017, 10:34 PM   #3664
kevin87
Registered User

kevin87's Avatar

Likes (Received): 5242

Quote:
Originally Posted by mmihaylov View Post
По Раковска, между Гурко и Френската гимназия, никога не е имало място за 4 автомобилни ленти.
А защо сега задръстванията са 2 пъти по-големи от преди? Странно.

vass, the dogi liked this post
kevin87 no está en línea   Reply With Quote
Old November 13th, 2017, 10:59 PM   #3665
pradeva
Registered User

pradeva's Avatar

Likes (Received): 502

Quote:
Originally Posted by kevin87 View Post
Защо задръстванията са два пъти по-големи навсякъде? Примерно в частта на ул. "Раковски" между бул. "Сливница" и бул. "Цар Освободител"?

П.П. Ще добавя скоро в подписа си, за да не се налага да го повтарям ли повтарям:
"Корелацията не доказва причинно-следствена връзка".
pradeva está en línea ahora   Reply With Quote
Old November 13th, 2017, 11:09 PM   #3666
kevin87
Registered User

kevin87's Avatar

Общи приказки пишеш. Точно в деня след прокарването на велоалеята по Раковска задръстванията са двойни и това е видимо за всички.

giorev liked this post
Old November 13th, 2017, 11:28 PM   #3667
pradeva
Registered User

pradeva's Avatar

Това, което пиша не отхвърля факта, че се затруднява частично И от велоалеята автомобилното движение по ул. "Раковски". Но смятам, че по-скоро велоалеята затруднява нерегламентирания престой, но пък не го възпира. Последното по-осезаемо влияе на задръстванията по улицата, повече отколкото преди обособяването на велоалеята. Но и преди и сега си остава нераглементирано, сори.
Old November 14th, 2017, 12:46 AM   #3668
Lhopital
Registered User

Likes (Received): 3558

Където и да си го добавиш, нерегламентиран престой не се спира с неадекватна велоалея. И не решаваш проблем като регламентираш и узакониш съществуването му. Просто подобно мислене е нон-сенс, а ти го превръщаш в свой аргумент. Да приемем, че съм до такава степен фанатизиран колоездач, че само велоалеи са ми в главата - дори тогава "Раковска" ще е последната улица, която ще "поискам". Просто с неадекватното си поведение саботираш собствената си кауза и изобщо отрязваш вариант за дебат, компромис... Ето дори Кевин, който не ми е направил впечатление на "автоталибан", а по-скоро е свободен електрон, тръгна нещо да ти обяснява. За причинно-следствената връзка не знам, но когато е сбъркан фундаментът, корелацията също неминуемо е грешна и то всяка корелация. А при теб е много сбъркан фундаментът и бога ми, иде ми да си зарежа и аз велосипеда, само да не ме свързват с подобен манталитет.

kevin87, vass, NBBVH, giorev liked this post
Lhopital no está en línea   Reply With Quote
Old November 14th, 2017, 01:37 AM   #3669
pradeva
Registered User

pradeva's Avatar

След горното мнение започвам да си мисля, че съм сбъркала форума и чета тийнпроблем.ком. Много драма, малко факти. Момчета, хайде малко по-сериозно, ако обичате?

Какво толкова радикално намирате на ул. "Раковски" спрямо преди? Целият град е задръстен, вие сте се хванали за някаква отсечка от 800 метра от колко км общо пътна мрежа в столицата?
Old November 14th, 2017, 08:57 AM   #3670
jedinait
Registered User

Likes (Received): 307

Quote:
Защото половината Дондуков е затворен, пич.

p5yo, bluest, playmannn liked this post
jedinait no está en línea   Reply With Quote
Old November 14th, 2017, 04:11 PM   #3671
Lhopital
Registered User

Likes (Received): 3558

Quote:
Originally Posted by pradeva View Post
След горното мнение започвам да си мисля, че съм сбъркала форума и чета тийнпроблем.ком. Много драма, малко факти. Момчета, хайде малко по-сериозно, ако обичате?

Какво толкова радикално намирате на ул. "Раковски" спрямо преди? Целият град е задръстен, вие сте се хванали за някаква отсечка от 800 метра от колко км общо пътна мрежа в столицата?

Да, разбира се - Орлов мост пък е 50 метра - предлагам да го затворим и да сложим една рампа там, какво толкова? Задръстеното ще стане още по-задръстено... пак какво толкова? Фундаментът...

giorev liked this post

Last edited by Lhopital; November 14th, 2017 at 04:16 PM.
Lhopital no está en línea   Reply With Quote
Old November 14th, 2017, 04:21 PM   #3672
kevin87
Registered User

kevin87's Avatar

Quote:
Originally Posted by jedinait View Post
Защото половината Дондуков е затворен, пич.
Това трябва да облекчава другата половина, защото хората го отбягват, а не да я натоварва.

giorev liked this post
Old November 14th, 2017, 05:09 PM   #3673
NBBVH
Registered User

NBBVH's Avatar

Likes (Received): 6391

Гьорев, с какво те заплашиха, та да навъртиш тия вредни десетина километри?
После се чудиш, защо те наричат веган - живей си бе човек, ако искаш карай колело, ако искаш самосвал, ако искаш и с хвърчило се придвижвай, ако искаш изобщо не се придвижвай. Обаче с "алах акбар" и "месото е престъпление" привърженици не се печелят, дискусия не се води - тая война, дето си я повел, че само твоите убеждения са верни, няма как да я спечелиш. Ако изобщо се печели нещо с войни.
Така че не говори за вдетиняване, докато не престанеш да тропаш с крак и да си искаш куклата.
Че така като се палиш, сигурно даже не си разбрал, че не защитавам тъпнята по Раковска, която е безполезна. За тая по Дондуков нищо не мога да кажа, защото не виждам по каква причина бих минал с колело в тази посока, а аз, за разлика от други, не коментирам, ако не познавам нещото, което коментирам.
Да те питам, хора, които никога не са тичали, нито са се качвали на колело, как и откъде се сдобиват с аритмии, тромби, астма и т.н. ...
И пак ти казвам, градската среда се прави да е благоприятна за максимален брой от потребителите ѝ, а това не става, като се изключват цели групи на базата на презрението на други групи. Нито се питат определени индивиди по форумите. Като се чувстваш толкова засегнат, правиш си НПО или даже партия и влияш на избора как да се разпределя бюджета, а не да кесиш тука и да ме заплашваш, какво си щял да попиташ кметицата ... от позицията на форумен плъх.

Иначе, по темата - тия отражатели, дето са ги набедили за разделители, можеше поне по ъглите на кръстовищата да не ги слагат, защото първия тролей ги прави на мармалад...
Old November 15th, 2017, 08:39 AM   #3674
kraly.marko
SSC Bulgaria

kraly.marko's Avatar

Likes (Received): 1274

Петя, откажи се. Няма смисъл.
Old November 15th, 2017, 09:17 AM   #3675
bouzanis
Registered User

Likes (Received): 2694

Quote:
Единственото място където има разлика е светофарът на френската - там имаше две ленти за изчакване и завиване, сега е една и за това колоната е по-дълга. Навсякъде по раковска иначе си е същото като преди

Chilio liked this post
bouzanis no está en línea   Reply With Quote
Old November 15th, 2017, 09:29 AM   #3676
sashoskiora
Registered User

Likes (Received): 2983

Велоалеята по Раковска е пълна Пародия. Трябваше да е повдигната и да слиза на нивото на шосето единствено при кръстовищата. С тези глупави антипаркинг елементи е безумно, а самата велоалея няма как да се почивства и мие. Сега ако минете по Раковска ще се учудите каква мръсотия има върху велоалеята, както впрочем е и на Ломско и по Тодор Александров, пълно безумие. Тук там се срещат единични колоездачи въпреки доброто време.
А при снегопочистването ще стане..........
sashoskiora está en línea ahora   Reply With Quote
Old November 15th, 2017, 09:35 AM   #3677
mmihaylov
Registered User

Likes (Received): 1436

Факт е, че тази практика с велоалеите е нова за нашите ширини. Поправете ме ако греша, но това е първата централна улица, която се "жертва" в полза на велоалея. Самата улица никога не е била 4 ленти. Преди беше визуално по-широка и всеки си спираше както и където иска. Макар и да беше забранено! Мястото на велоалеята е точно там. Самата велоалея е изпълнена доста зле, но мястото и е там. Ще мине време и хората ще свикна с нея. Нормално е сега да има мрънкане.
Old November 15th, 2017, 09:39 AM   #3678
sashoskiora
Registered User

Likes (Received): 2983

Аз не я смятам за безопасна така изградена, мръсна е и се движиш в цялата прах изтласкана от автомобилите и изметена от тротоара. Зимата няма как да се почисти снега и там ще стане страшно.
Караш велосипед по капаците на шахтите.

vass liked this post
sashoskiora está en línea ahora   Reply With Quote
Old November 15th, 2017, 05:19 PM   #3679
racata
Registered User

racata's Avatar

Likes (Received): 126357

Има велоалея, няма велоалея. Що е то?

Познахте, Раковска:
Quote:
Още една новина от Раковски...