search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Bulgaria > Regional Bulgaria > Sofia

Sofia Buildings | Сгради

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old May 1st, 2012, 03:45 PM   #21
kraly.marko
SSC Bulgaria

kraly.marko's Avatar

Likes (Received): 1274

http://stroitelstvo.info/show.php?storyid=1785398

http://velobg.org/%D0%BF%D1%80%D0%B8...B6%D0%B5%D0%BD

Не вярвайте много на таблицата. СО се е доказала като отличник по поставяне на задачи и незавършването им.
kraly.marko no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old May 1st, 2012, 03:48 PM   #22
benjaminn
Registered User

benjaminn's Avatar

Likes (Received): 12485

Quote:
Originally Posted by bmw318i View Post
И къде ще ги събереш на Раковска, която е тесна за два тролея? А на Ботев където има по една лента за движение в посока? Мислете преди да пишете
Нали идеята е да се огрвничи автотрафика, така вместо по примерно "Ботев" едната лента да се ползвп за паркиране, то на нейно място да се направи двупосочна велоалея. Тъй че не мисли само като шофьор преди да пишеш - светът е далеч по-пъстър.
Old May 1st, 2012, 03:54 PM   #23
bmw318i
Registered User

bmw318i's Avatar

Likes (Received): 992

Точно като за шофьор ще мисля, защото колите са най-масовият транспорт в момента с 51% дял, и не може да ограничиш хиляди коли на ден само заради 10 колоездача. Не е икономически целесъобразно. Има си досатъчно булеварди с по 8 ленти и широки тротоари, вие сте ми тръгнали да запушвате най-натоварените улици и булеварди. Слезте от тоя ГТ и се повозете в кола в пиковите часове и ще видите реалноста. Едно е да си кесиш в трамвайчето, друго е в колата
bmw318i no está en línea   Reply With Quote
Old May 1st, 2012, 04:04 PM   #24
benjaminn
Registered User

benjaminn's Avatar

Quote:
Точно като за шофьор ще мисля, защото колите са най-масовият транспорт в момента с 51% дял, и не може да ограничиш хиляди коли на ден само заради 10 колоездача. Не е икономически целесъобразно. Има си досатъчно булеварди с по 8 ленти и широки тротоари, вие сте ми тръгнали да запушвате най-натоварените улици и булеварди. Слезте от тоя ГТ и се повозете в кола в пиковите часове и ще видите реалноста. Едно е да си кесиш в трамвайчето, друго е в колата
Какъв ГТ в случая те гони - светът е ПЪСТЪР!!! Не може да ограничиш хиляди пешеходци заради, колко бяха, 10 колоездача - откъде на къде!? А-ма-ха....
Old May 1st, 2012, 04:09 PM   #25
bmw318i
Registered User

bmw318i's Avatar

Quote:
Originally Posted by benjaminn View Post
Какъв ГТ в случая те гони - светът е ПЪСТЪР!!! Не може да ограничиш хиляди пешеходци заради, колко бяха, 10 колоездача - откъде на къде!? Аааа....
Кой изобщо е казвал да се ограничава каквото и да било? Казах ти, че на този булевард и на Раковска не може да се изгради велоалея. И според СО също няма да се изгради. Значи и те мислят като мен. А ти ако искаш пъстър живот си карай в парковете.
Винаги съм казвал, че всички трябва да печелят от развитието на един град, но идеите които давате, да се ограничават едни хора които всеки ден отиват на работа с колите си за сметки на някакви любители на спорта, просто е смешно и несериозно
Old May 1st, 2012, 05:08 PM   #26
benjaminn
Registered User

benjaminn's Avatar

Явно ти е цел да минаваш по Витошка и Ботев с кола, защото било икономически обосновано и ще ни развиваш икономиката, но се радвам, че няма да има никой тази възможност за първата пътна артерия, за да се развие нещо друго - уюта и необремененото разпускащо размотаване на жителите и гостите на София по пешеходна градска заобиколена със сграден фонд зона, неангажирана от особена флора! Надявам се искрено това да бъде валидно и за колоездачите, които в пешеходните зони се явяват дразнител. Мислете и за приятното човешко релаксиране, а не изкривявайте всичко, дори и в подобни смешни мащаби, през призмата на мързела ви да минете пеш някакво разстояние и копнежа нонстоп да седите в колите си - после защо сме с възнаднормено тегло...

Last edited by benjaminn; May 1st, 2012 at 05:15 PM.
benjaminn no está en línea   Reply With Quote
Old May 1st, 2012, 05:18 PM   #27
Dragger
facebook.com/spasisofia

Likes (Received): 9258

Вие колкото и да го умувате тука, тя общината си прави каквото тя си знае и си е планирала
Dragger no está en línea   Reply With Quote
Old May 1st, 2012, 05:31 PM   #28
bmw318i
Registered User

bmw318i's Avatar

Ти изобщо следиш ли какво пиша? Кога съм говорил за Витошка нещо? Има 20 вида булеварди, които могат да се превърнат във велоалеи. Не мога да водя дискусия с човек, който изобщо не чете какво съм написал. Спора започна, когато ти се изказа, че най-натоварените и най тесната улица и булевард да се превърнат в място както ти спомена за уют и разпускане. Явно не познавате София щом точно говорите за велоалеи по Ботев и още повече по Раковска. По Ботев минават половината трамваи и по една лента в пососка за коли. Разбирам да сме някой 100к град да спорим за две три улици, но тук имаме 5-10 булеварди удобни за велоалеи, а вие ми слагате най-натоварените да се стеснят заради 10 колоездачи. Дори е смешно да водим такава дискусия За или Против велоалеите по Раковска и Ботев.
А пък и не виждам смисъл да продължаваме тоя смешен спор, защото СО така или иначе споделя като моето мнение и няма да се изграждат велоалеи по тези две направления
Old May 1st, 2012, 05:58 PM   #29
bobsunbobsun
Registered User

bobsunbobsun's Avatar

Likes (Received): 8

Quote:
По същата логика хората, които ползват ГТ могат да ти кажат ти да слезеш от личния си автомобил...Кои са тия булеварди с широки тротоари? А колите са най-масовият транспорт, защото голяма част от обществото ни ги тресе гъзарията и се мислят за много големи като джиткат напред-назад само с автомобил. А и всъщност именно шофьорите са тези, които ограничават останалите, защото както в 90% от случаите си пътуват сами в колата, образуват задръствания, които пречат на хората, возещи се в ГТ.

ЕДИТ: Забравих най-важното - за едно съм съгласен с теб - велоалеите по Ботев и Раковска нямат (ако са на платното) място, защото колоездачите ще бъдат изложени на опастност поради нетолерантното отношение на шоферите.
bobsunbobsun no está en línea   Reply With Quote
Old May 1st, 2012, 06:09 PM   #30
bmw318i
Registered User

bmw318i's Avatar

Не можеш да накараш всеки да слезе от колата си и причините са десетки поне при мене. Първо, че до работата ми е 40мин пътя с кола, с ГТ ми е 2 часа и сменям три транспорта, другата причина, е че ми смърди на какво ли не, третата е че градусите винаги са едни и същи с тези извън ГТ. Зимата минуси 20, лятото 40+. Отделно срещаш какви ли не хора вътре, които могат да ти костват парите ако щеш и живота . Минусите са огромни, така че не ми хвалете тоя ГТ. Виж за метрото бих се замислил ако ми стигаше до работата, но за останалият ГТ си го ползвайте вие
Old May 1st, 2012, 06:17 PM   #31
benjaminn
Registered User

benjaminn's Avatar

Quote:
Ти изобщо следиш ли какво пиша? Кога съм говорил за Витошка нещо? ...
Ама, слънце, аз говоря точно и само за Витошка - така че ако някой не може да води спор с някого, защото вторият не следял кой какво пише, вземи си бележка, и другия път се дръж прилично

И вярвай ми - N-то поколение софиянец съм, така че поне центъра на София го знам добре. А доколкото видях от плановете се радвам, че СО няма да изгражда велоалеи и по "Витошка" - наздраве!
Old May 1st, 2012, 06:21 PM   #32
bmw318i
Registered User

bmw318i's Avatar

Quote:
Ама, слънце, аз говоря точно и само за Витошка - така че ако някой не може да води спор с някого, защото вторият не следял кой какво пише, вземи си бележка, и другия път се дръж прилично

И вярвай ми - N-то поколение софиянец съм, така че поне центъра на София го знам добре.
Old May 1st, 2012, 06:31 PM   #33
pheebs
Registered User

Likes (Received): 3

Пълна подкрепа от мен за плановете за велоалеи. За съжаление всичко е концентрирано в западната/северната част на града. От моя страна - Дървеница се стига изключително трудно до центъра - първо квартални премеждия, след това дълга отсечка по Св. Климент Охридски до КАТ и от там отново между уличките към Борисова градина. Мечтата ми е велоалея
pheebs no está en línea   Reply With Quote
Old May 1st, 2012, 06:45 PM   #34
Dragger
facebook.com/spasisofia

Между другото някой има ли инфо как се случи този пробив в София да се строят велоалеи? Самоинициатива на Бойко като предишен кмет, или на някой член на Столична община? Не помня да е имало граждански натиск за създаването на велоалеите, които в момента съществуват?

И как според вас можем да натискаме за създаването на повече велоалеи и да даваме идеи за такива, като идеята на pheebs в поста над мен?
Old May 1st, 2012, 07:15 PM   #35
ИванТ
Engineer / Bus driver

ИванТ's Avatar

Likes (Received): 4013

Quote:
Originally Posted by pheebs View Post
Пълна подкрепа от мен за плановете за велоалеи. За съжаление всичко е концентрирано в западната/северната част на града. От моя страна - Дървеница се стига изключително трудно до центъра - първо квартални премеждия, след това дълга отсечка по Св. Климент Охридски до КАТ и от там отново между уличките към Борисова градина. Мечтата ми е велоалея
Не съм съгласен с Вас, точно северната част на града е максимално неприоритетна за ръководството на общината. В частта до велосипедните алеи, такава има само на булевард "Ломско шосе", почти всички останали са концентрирани в южната част на града: булевард "Гоце Делчев", жилищен комплекс "Младост", булевард "Цар Борис III". А за напълно съпоставимите булевард "Ботевградско шосе", булевард "Владимир Вазов" и булевард "Рожен" не се предвиждат дори.
ИванТ no está en línea   Reply With Quote
Old May 1st, 2012, 07:21 PM   #36
yorbal
Registered User

Likes (Received): 371

Лично аз карам велосипед и по Южната дъга на околовръстния път. В тази връзка предложих на Столична община да включат в проекта за Западната дъга и велоалеи, поне в участъците, в които е възможно, но ме уведомиха, че такива не са предвидени.
yorbal no está en línea   Reply With Quote
Old May 1st, 2012, 09:21 PM   #37
vass
Registered User

vass's Avatar

Likes (Received): 451

Quote:
С риск да предизвикам всеобщ гняв, но съм твърдо против велоалея по пешеходната "Витошка". Нека направят по "Ботев", по "Раковска", но да има поне едно изцяло пешеходно авеню!
Подкрепям. Колелата нямат място там, където хората се разхождат. Да не говорим колко грозно ще бъде насред новите плочки една ивица асфалт.
vass no está en línea   Reply With Quote
Old May 2nd, 2012, 01:27 AM   #38
TrueBulgarian
Meditate on this, I will

TrueBulgarian's Avatar

Likes (Received): 2297

Quote:
С риск да предизвикам всеобщ гняв, но съм твърдо против велоалея по пешеходната "Витошка". Нека направят по "Ботев", по "Раковска", но да има поне едно изцяло пешеходно авеню!
+1. Най-добре забрана за паркиране по "Цар Асен" и "Белчев" и оттам да се прекарат велоалеи. По "Витошка" не трябва да има.
TrueBulgarian no está en línea   Reply With Quote
Old May 2nd, 2012, 01:57 AM   #39
Dragger
facebook.com/spasisofia

Ха, току-що се придвижих между две точки в Мадрид, които с метрото се взимат за половин час, за 40 мин с колело! И то все по велоалеи. Мн хитро Но пък хем се изпотих, хем измръзнах, че тука е студ голям.
Old May 2nd, 2012, 09:43 AM   #40
NotToday
инженерче

NotToday's Avatar

Likes (Received): 57

Quote:
Originally Posted by bobsunbobsun View Post
П.П.: Интересно - имаме велоалея по Ломско шосе, гледам има проект и за М. Луиза, ама в който не влиза надлез Надежда - т.е. две отделни кратки трасета, които са напълно неизползваеми, ако човек реши да стигне от Надежда до центъра, да речем...
Не знам къде видя че проекта на Мария Луиза не влиза надлез Надежда?!?
Напротив, свързва се с този от Ломско шосе
NotToday no está en línea   Reply With Quote

Reply

Thread Tools

Posting Rules