search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Bulgaria > Regional Bulgaria > Sofia

Sofia Buildings | Сгради

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

View Poll Results: Multiple Choice
Напълно одобрявам 73 32.44%
Не се интересувам от финансовите измерения, важното е градската среда да се подобрява 37 16.44%
Цената е прекалено висока спрямо включените дейности 32 14.22%
Процентът на съфинансиране от общината е прекалено висок 7 3.11%
Не мога да преценя, защото няма достатъчно прозрачност при разходването на средствата 44 19.56%
Напълно неодобрявам 8 3.56%
Предпочитам следствата да бъдат разпределени и за други паркови пространства (вкл. междублокови) 18 8.00%
Предпочитам средствата да бъдат усвоени за решаването на проблема с пам. "1300 години България" 18 8.00%
Предпочитам средствата да бъдат усвоени за подобряване на траспорта 13 5.78%
Предпочитам средствата да бъдат усвоени за подобряването на инфраструктурата 14 6.22%
Предпочитам средствата да бъдат усвоени за подобряването на културната сфера 3 1.33%
Предпочитам средствата да бъдат усвоени за подобряването на социалната сфера 6 2.67%
Предпочитам средствата да бъдат усвоени за подобряването на образователно-научната сфера 7 3.11%
Предпочитам изцяло нова концепция за пространството пред НДК 33 14.67%
Друго (нямам мнение) 3 1.33%
Multiple Choice Poll. Voters: 225. You may not vote on this poll

Reply

Thread Tools
Old November 13th, 2017, 09:57 AM   #3181
passengerBG
Registered User

Likes (Received): 229

Мястото на демонтирания петопаметник си беше идеално за скейт зона като се има предвид че имаше дупка в земята която идеално би изпълнила подобно предазначение. Повече приляга за тази цел или за арт инсталации отколкото да се прави нещо а ла Скопие и заради което тепърва ще си навличаме проблеми със съседните държави (вече има остра реакция от Гърция).

kevin87 liked this post
passengerBG no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old November 13th, 2017, 10:18 AM   #3182
luda_glawa
Registered User

Likes (Received): 837

За острата реакция да не би да си разбрал от статията, чието заглавие беше нещо от сорта на - "Големи проблеми с Гърция заради паметника. Потоп. Бедствие.", пък в самата статия пишеше, че даже сме ги питали дали аджеба имат нещо против и те казали - не, нищо против нямаме. Всички статии, които четох бяха в този стил

ivan1212, the dogi liked this post
luda_glawa no está en línea   Reply With Quote
Old November 13th, 2017, 10:19 AM   #3183
bojko84
Registered User

bojko84's Avatar

Likes (Received): 4825

Лъва е страхотен. Фактът, че нон-стоп като мина оттам е наобиколен от хора, които го гледат и се снимат около него показва, че този ход е бил правилен. Аз дори не очаквах чак толкова топла реакция от хората.

Godar, playmannn, ivan1212, braddd, malion and 10 others liked this post
bojko84 no está en línea   Reply With Quote
Old November 13th, 2017, 12:10 PM   #3184
playmannn
Registered User

playmannn's Avatar

Likes (Received): 2858

Наслушал съм се как от Унгария започвала "цивилизована Европа"

Унгария през 1920-та, по силата на един договор - от Трианон - губи огромни части от територията си в полза на нейните съседи. Показвам ви част от паметниците им по този повод, които са строени след това и включват нарочно старата карта:

"Модерните градове са създадени така, че да изглеждат добре от самолет, без мисъл какво виждат хората по тротоарите" - арх. Ян Геел

Vojvoda, Inverno, AVasilev, TamOlin, mlazarov and 8 others liked this post
playmannn no está en línea   Reply With Quote
Old November 13th, 2017, 12:31 PM   #3185
ivan1212
Registered User

ivan1212's Avatar

Likes (Received): 371

Противниците на лъва в България са доста по-гласни отколкото са гърците. Внимание им липсва според мен. Бих предположил дори, че някой от тях е писал до Гърция, за да има каже "Абе, вие някаква чест имате ли, вижте какво правим в София?"
Old November 13th, 2017, 10:33 PM   #3186
kevin87
Registered User

kevin87's Avatar

Likes (Received): 5242

Quote:
Originally Posted by AnonymvsBeaver View Post
Общината и полицията би трябвало окончателно да разкарат скейтовете и БМХ-овете от там. Това е един от най-представителните паркове в София и то ремонтиран едва ли не миналата година, а човек не може да мине на някои места, без да има риск, че ще бъде отнесен от някое идиотче. Всички ъгли са олющени и покрити с черни следи от гуми, като че ли сме в някакво гето.
Мене ме кефят. Искам да разкарат майките с колички и тези дето си разхождат кучетата и карат в парка, а и тези дето са роден извън София.

Супер цивилизовано си карат момчетата и по-добре с това да се занимават отколкото да се друсат. Аз не съм вождал следи от черни гуми, но за сметка на това цялото НДК е в графити. Там трябва да иам охрана и да няма вандалщини, а не а гоните скейтърчетата.

Usted liked this post
kevin87 no está en línea   Reply With Quote
Old November 14th, 2017, 10:45 AM   #3187
NBBVH
Registered User

NBBVH's Avatar

Likes (Received): 6391

Kевин, а знаеш ли какво означават гуменките в клоните на дърветата?

Vojvoda liked this post
NBBVH está en línea ahora   Reply With Quote
Old November 14th, 2017, 05:01 PM   #3188
Bulgarry
Registered User

Bulgarry's Avatar

Likes (Received): 334

На финала са, но ако и измият площада след ремонта, ще ги призная. Интересен начин за поставяне на силиконовата фуга използваха. Правеха го със срязан картоф
От всички които работят големи инфраструктурни проекти в София, работата на GP Group е най-читава (учудващо все пак, съдейки по собствениците)

Last edited by Bulgarry; November 14th, 2017 at 05:28 PM.
Bulgarry no está en línea   Reply With Quote
Old November 14th, 2017, 06:22 PM   #3189
Godar
Registered User

Likes (Received): 1360

Добре де, само на мен ли ми липсват линиите?

Освен това е брутална тишина за състоянието на плочките към Кравай!

Направо потрес, изпочупени, неравни. И всички си траят!

Предния ремонт беше обира на века, баси!

bojko84, Usted, carpe_diem_, Preste, b0097 and 1 others liked this post
Godar no está en línea   Reply With Quote
Old November 14th, 2017, 08:16 PM   #3190
Avus
Großpapa

Avus's Avatar

Likes (Received): 8679

Дали ще поставят отново подсветка на парапетите?

Този, който отваря училище, затваря затвор

Според статистиката, без да подозираме, сме започнали да живеем по-добре. Така, както жената на анестезиолога не подозира, че мъжът й редовно я бие…

vass, the dogi liked this post
Avus está en línea ahora   Reply With Quote
Old November 14th, 2017, 10:44 PM   #3191
kevin87
Registered User

kevin87's Avatar

Quote:
Originally Posted by Godar View Post
Добре де, само на мен ли ми липсват линиите?

Освен това е брутална тишина за състоянието на плочките към Кравай!

Направо потрес, изпочупени, неравни. И всички си траят!

Предния ремонт беше обира на века, баси!
И на мен ми липсват. Хубаво е станало, но в момента белия варовик свършва изведнъж. На мен старата част ми харесва повече, има повече дух. Не обсъждам тук ремонта, милионите и краденето.

Usted, b0097 liked this post
Old November 15th, 2017, 02:12 PM   #3192
Usted
Registered User

Likes (Received): 3647

Всъщност, изкъртването на основата в новата част, можеше да послужи за изграждането на първото линейно отводняване тип "фуга" по протежение на едрите линии между плочите, което щеше да бъде първото такова на обществено пространство в София и можеше да се фалят по тевелизията като открили топлата вода. А щеше и да реши веднъж завинаги въпросът с отводняването на средната част от тази гигантска площ.

Сега се сложили от стандартните линейни отворив по краищата, което няма да реши проблемас локвите в центъра при обилен дъжд.

Много удобен момент да се "подскаже" на бъдещите инженеринг-проектанти какво да правят при следващия ремонт на гранитните настилки без да нарушават автентичания дизай, но с внедряване на ново, модерно решение.

Разбира се, ние решихме за по-практично да преправяме водната каскада.

Хвала все пак за връщане на оригиналните ламаринени обшивки по перилата.

Хвала и за тактилните следи. Бях почти убеден, че нямадаса гравирани в камъка, набити с нитове както по метростанциите или с онези жълтите глазирани плочи.

А бордюрите щяха да са излизшни ако имаше добро оформяне на зелените площи.
(което скоро няма да е така, ако продължават да минават с камиончетата напряко..).

Белите саксии, имитиращи каменни такива (навярно вдъхновени от варовиковите ивици), също са почти на ръба, но можеше и да поръчат 30-тина бройки със специална осмоъгълна форма.

Inverno, Bulgarry, dakel, racata, b0097 and 3 others liked this post
Usted no está en línea   Reply With Quote
Old November 16th, 2017, 02:02 AM   #3193
kevin87
Registered User

kevin87's Avatar

Quote:
Originally Posted by Usted View Post
А бордюрите щяха да са излизшни ако имаше добро оформяне на зелените площи.
Скъпи са като цена на бройка и някой е лапал. За естетично оправяне на зелените площи на ръба с плочките никой не дава пари.
Old November 17th, 2017, 01:54 AM   #3194
AnonymvsBeaver
Registered User

AnonymvsBeaver's Avatar

Likes (Received): 2927

Quote:
Originally Posted by kevin87 View Post
Мене ме кефят. Искам да разкарат майките с колички и тези дето си разхождат кучетата и карат в парка, а и тези дето са роден извън София.

Супер цивилизовано си карат момчетата и по-добре с това да се занимават отколкото да се друсат. Аз не съм вождал следи от черни гуми, но за сметка на това цялото НДК е в графити. Там трябва да иам охрана и да няма вандалщини, а не а гоните скейтърчетата.
Нямаш аргументи в общи линии. Майките с колички и разхождащите кучета са точно хората, които със сигурност имат място в парковете. Както и всички други хора, които се движат по цивизован начин, а не застрашават живота на минувачите и не рушат пейките и настилките.

Това, че Х е по-добре, отколкото да се друсат съм го чувал за всякакви неща и просто не е аргумент. Друсането не е единствена алтернатива на каранато на скейт точно и само пред НДК.

bonethugs, mlazarov, the dogi liked this post
AnonymvsBeaver no está en línea   Reply With Quote
Old November 17th, 2017, 02:29 AM   #3195
kevin87
Registered User

kevin87's Avatar

Quote:
Originally Posted by AnonymvsBeaver View Post
Както и всички други хора, които се движат по цивизован начин, а не застрашават живота на минувачите и не рушат пейките и настилките.
Скейтърите нито ти застрашават живота, нито рушат пейки и настилки. Като цяло са наясно, че се намират в парк и покрай тях преминават и други хора. Аз всеки ден минавам и съм жив и здрав. Пейките и настилката наоколо - също. Точно до тях се намира и будката на охраната на парка.

Иначе си прав, че аргументите ми издишат, но като цяло не харесвам лошо снобско отношение към хобито на някакви млади хора.

bojko84 liked this post
Old November 17th, 2017, 07:48 AM   #3196
b0097
Registered User

Likes (Received): 3550

Това с липсата на белите линии е страшна издънка. Предният ремонт беше много по-некачествен, но поне запазиха някаква автентичност на настилката. Сега дори има и напречна линия от плочи като бордюр на границата между старата и новата настилки, че още по-ясно да се разграничават, дори и визуално.

kevin87, gogo3o, vass liked this post
b0097 está en línea ahora   Reply With Quote
Old November 17th, 2017, 10:04 AM   #3197
NBBVH
Registered User

NBBVH's Avatar

Likes (Received): 6391

Quote:
Originally Posted by kevin87 View Post
Скейтърите нито ти застрашават живота, нито рушат пейки и настилки. Като цяло са наясно, че се намират в парк и покрай тях преминават и други хора. Аз всеки ден минавам и съм жив и здрав. Пейките и настилката наоколо - също. Точно до тях се намира и будката на охраната на парка.

Иначе си прав, че аргументите ми издишат, но като цяло не харесвам лошо снобско отношение към хобито на някакви млади хора.
Aз пък всеки ден минавам през гората зад Семинарията и съшо съм жив и здрав. Което не ти пречи да искаш сеч и да обясняваш колко е опасно.

То и скачането от балкони е хоби...

ivochip, mlazarov, the dogi liked this post
NBBVH está en línea ahora   Reply With Quote
Old November 17th, 2017, 02:49 PM   #3198
Itsme_Bender
Registered User

Itsme_Bender's Avatar

Likes (Received): 2772

От както започна да вали, целият площад е брутално кален.

Струва ми се, че не се мисли,че през него минават хиляди хора на ден - от туристи, до граждани, работници по офисите и т.н.

Аз го пресичам слизайки от Трамвай 7 и трябва да стигна до ъгъла на Левски и Раковска. За тази отсечка, в дъждовно или след-дъждовно време, мога да нося 1 панталон само 1 ден. Яко кал до коленете!

bojko84 liked this post
Itsme_Bender no está en línea   Reply With Quote
Old November 17th, 2017, 03:04 PM   #3199
Lhopital
Registered User

Likes (Received): 3558

В духа на ремонтите в София липсващите бели ивици могат да се имитират чрез поставяне на отчетлива бяла боя. Ако това не слиса еврочиновниците, не знам какво би могло...

mastodonta, bonethugs, NBBVH, kevin87, IMRO and 4 others liked this post
Lhopital no está en línea   Reply With Quote
Old November 17th, 2017, 05:39 PM   #3200
Slu
Registered User

Likes (Received): 5288

По-добре кафява, да не личи ако случайно се изпуснем от стискане на зъби да се не изложим пред еврочиновниците...
Slu está en línea ahora   Reply With Quote

Reply

Tags
софия, софия развитие

Thread Tools

Posting Rules