search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Bulgaria > Regional Bulgaria > Sofia

Sofia Buildings | Сгради

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

View Poll Results: Multiple Choice
Напълно одобрявам 73 32.44%
Не се интересувам от финансовите измерения, важното е градската среда да се подобрява 37 16.44%
Цената е прекалено висока спрямо включените дейности 32 14.22%
Процентът на съфинансиране от общината е прекалено висок 7 3.11%
Не мога да преценя, защото няма достатъчно прозрачност при разходването на средствата 44 19.56%
Напълно неодобрявам 8 3.56%
Предпочитам следствата да бъдат разпределени и за други паркови пространства (вкл. междублокови) 18 8.00%
Предпочитам средствата да бъдат усвоени за решаването на проблема с пам. "1300 години България" 18 8.00%
Предпочитам средствата да бъдат усвоени за подобряване на траспорта 13 5.78%
Предпочитам средствата да бъдат усвоени за подобряването на инфраструктурата 14 6.22%
Предпочитам средствата да бъдат усвоени за подобряването на културната сфера 3 1.33%
Предпочитам средствата да бъдат усвоени за подобряването на социалната сфера 6 2.67%
Предпочитам средствата да бъдат усвоени за подобряването на образователно-научната сфера 7 3.11%
Предпочитам изцяло нова концепция за пространството пред НДК 33 14.67%
Друго (нямам мнение) 3 1.33%
Multiple Choice Poll. Voters: 225. You may not vote on this poll

Reply

Thread Tools
Old May 21st, 2013, 05:15 PM   #21
vog
Registered User

vog's Avatar

Likes (Received): 16033

На мен най-много ми харесва, че ще има от следния тип тоалетни:

http://www.skyscrapercity.com/showpo...&postcount=349

Zaz965 liked this post

Last edited by vog; May 21st, 2013 at 05:38 PM.
vog no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old May 21st, 2013, 05:20 PM   #22
Turnovec
-----------

Turnovec's Avatar

Likes (Received): 18617

Quote:
Originally Posted by vog View Post
На мен най-много ми харесва, че ще има от следния тип тоалетни:

Хахах ... тази снимка е моя... от преди кусур години.

vog, the dogi liked this post
Turnovec no está en línea   Reply With Quote
Old May 21st, 2013, 05:22 PM   #23
asvemark
Registered User

Likes (Received): 51

Жалко за тази хубава идея, че нямаше воля да се осъществи

http://sofia2020.squarespace.com/

asvemark no está en línea   Reply With Quote
Old May 21st, 2013, 07:32 PM   #24
Fazendeiro
Registered User

Fazendeiro's Avatar

Likes (Received): 103

Quote:
Originally Posted by velbujd View Post
Може би @Avus имаше предвид многото пилони откъм Фр.Нансен. Не знам колко са пилоните там, но има място за доста знамена.

http://www.panoramio.com/photo_explo...esc&user=25126
За тези не знаех...
Fazendeiro no está en línea   Reply With Quote
Old May 21st, 2013, 09:44 PM   #25
roberto 70
Registered User

roberto 70's Avatar

Likes (Received): 2604

А това е пространството пред НДК по време на строежа.

bg_pop, troppper, brabus_bg, the dogi liked this post
roberto 70 está en línea ahora   Reply With Quote
Old May 22nd, 2013, 01:14 AM   #26
vass
Registered User

vass's Avatar

Likes (Received): 451

Сега този парк ми е едно от най-неприятните места в града, свързам го с простотия, мизерия, упадък. Не знам защо, но предпочитам историческата част на града. Дано след като се направи този толкова належащ ремонт най-накрая стане едно по-представително място, което подхожда на името си "дворец на културата", защото сега нито дворец, нито културата могат да бъдат асоциирани с този парк.

Morisey, benjaminn, Fazendeiro liked this post
vass no está en línea   Reply With Quote
Old May 22nd, 2013, 09:44 AM   #27
beatle88
Registered User

Likes (Received): 23

А как Ви звучи идеята да се махне целият мрамор (или какъвто камък е там), да се направят 2 големи алеи, които да обслужват транзитно преминаващите пешеходци и всичко останало да стане в трева и дървета??

Централната водна каскада може да има разклонения из цялото пространство пред НДК и да се образуват малки вадички. Да се сложат пейки и нощно осветление, разпръснати, директно в тревните площи.

Говоря само за пространството ПРЕД НДК.
beatle88 no está en línea   Reply With Quote
Old May 22nd, 2013, 10:23 AM   #28
putnik2011
BANNED

Likes (Received): 2138

Надявам се да има и пространства за скейтъри, защото те горките сега се пързалят по пешеходната пътека.
putnik2011 no está en línea   Reply With Quote
Old May 22nd, 2013, 10:29 AM   #29
NBBVH
Registered User

NBBVH's Avatar

Likes (Received): 6395

Quote:
Originally Posted by putnik2011 View Post
Надявам се да има и пространства за скейтъри, защото те горките сега се пързалят по пешеходната пътека.
... и да не се провеждат бир-фестове, за да е мирно населението

това би било един "плюс" на дигането на настилката, но да не се заблуждаваме, около НДК не може и няма да има парк от тип гора, нито ще имаме Сентръл парк в центъра на София.
NBBVH no está en línea   Reply With Quote
Old May 22nd, 2013, 10:35 AM   #30
putnik2011
BANNED

Quote:
Originally Posted by NBBVH View Post
Повечето скейтъри които познавам са пичаги и много ме кефи как се пързалят. За целта обаче трябва да има "безконфликтна" зона, някакво пространство където няма толкова много минувачи, и същевременно да се виждат добре скейтърите за да може това изкуство да се оцени по достоинство.

За бир-фестовете не знам, дори не си спомням кога за последно съм бил на такъв. Дори не знаех че се провеждат до НДК.

Usted liked this post
Old May 22nd, 2013, 10:50 AM   #31
JloKyM
Moderator

JloKyM's Avatar

Likes (Received): 11521

Quote:

това би било един "плюс" на дигането на настилката, но да не се заблуждаваме, около НДК не може и няма да има парк от тип гора, нито ще имаме Сентръл парк в центъра на София.
За какво ни е такъв парк там, като е достатъчно само да пресечеш моста на влюбените и си в парка..

Площадът на НДК трябва да остане такъв, какъвто е. С плочки, с достатъчно пешеходни и открити пространства. Достатъчно е зелено в региона, няма смисъл да прецакваме всичко за няколко дървета повече.
JloKyM no está en línea   Reply With Quote
Old May 22nd, 2013, 10:53 AM   #32
NBBVH
Registered User

NBBVH's Avatar

Аз си спомням един-два (бир-феста), никога не са ми били проблем
Обаче данъкоплатeцът не може да спи след провеждането на такъв фест в парка, защото се измъчва от недоумение къде отиват парите от тях.

Chilio liked this post
Old May 22nd, 2013, 11:35 AM   #33
kraxx
фундаменталист х-тремист!

kraxx's Avatar

Likes (Received): 141114

ЗА скейтърите мисля, че има как да се организира пространство подобно на това в Ст. Град до басейна Спартак в парка. Хем е сравнително близко до предишното място, хем е до МОЛ, за да не каже някой че няма къде да се яде и метрото е наблизко, а място в онзи парк има достатъчно.
Самото пространство пред двореца, а и зад него има нужда от сериозно обновяване, възстановяване на водните каскади и детския кът. Дори и да се вземе решение да се премахне паметникът на негово място е хубаво да се възстанови предишният паметник (мавзолея за загиналите в Балканската война ако не ме лъже паметта). Има много място за развитие и идеи за това пространство и най-накрая да се използва двореца на културата за култура, а не за концерти на пайнер. Не ме разбирайте погрешно, нямам против чалга, а че такива концерти трябва да се правят при други условия, а самият дворец да стане конгресен, галериен и събирателен център за културни мероприятия от по-класически вид.
Трябва да се изгради и център за комуникация и интерграция между пололения, за който там има достатъчно място, трябва да има постоянно трудова борса, ако искате и целодневна детска занималня с културна насоченост. Мястото е обградено от парк, заелениа и има помещения за всичко - кино, арт работилници, обменни центрове, има как да се обособят места за бърза закуска и всичко, което се прецени, че може да е от ползва за обществото.

Zaz965 liked this post
kraxx no está en línea   Reply With Quote
Old May 22nd, 2013, 12:02 PM   #34
NBBVH
Registered User

NBBVH's Avatar

Аз пък не виждам защо да няма концерти на Пайнер, щом може да има концерти с класическа музика, рок концерти, балет и т.н. Залите не са само за конгресна дейност.
По-скоро съм против изложения от рода на "Произведено в България", на които се продават турски и китайски гащи, Коледни и новогодишни базари, Стройко (което се превърна в пазар на продукция, вместо на технологии), и т.н.
Не съм особено възторжен и от дейности като първенства по плажен волейбол например, заради които нормалните пешеходци (за които преминаването на парка не е разходка, а ежедневие) се налага да обикалят или да се провират покрай временните съоръжения.
Откритите алеи в момента са наистина малко в повече, но пък ако паметникът се замени с нещо друго, би могло да се оформи едно подпространство в долната част на парка, подходящо за различни видове събития.

Tego liked this post
Old May 22nd, 2013, 12:07 PM   #35
kraxx
фундаменталист х-тремист!

kraxx's Avatar

Likes (Received): 141114

Имах предвид, че мястото в специално в Зала 1 е за класически тип концерти и неможе човек да се раздвижи и да се танцува, както може това да се прави в Арената (примерно), а не провеждането на самото културно събитие. Просто форма'та на залата е за по-класически и конгресни събития.
Плашният волейбол може да се измести отзад в парка, за да не пречи на минувачите, за по-добре транспортна пропускливост.
В парка липсва подходяща растителност, места за почивка и най-вече чешми.

Zaz965 liked this post
kraxx no está en línea   Reply With Quote
Old May 22nd, 2013, 12:10 PM   #36
_Gh0st_
Registered User

_Gh0st_'s Avatar

Likes (Received): 748

Quote:
Аз пък не виждам защо да няма концерти на Пайнер...
_Gh0st_ no está en línea   Reply With Quote
Old May 22nd, 2013, 12:14 PM   #37
Usted
Registered User

Likes (Received): 3647

Основен недостатък още в началния проект е осветлението. Не разбрах от представения проект (ако има такъв, но няма представен/качен и тн) как ще се реши този въпрос.
Usted no está en línea   Reply With Quote
Old May 22nd, 2013, 12:24 PM   #38
NBBVH
Registered User

NBBVH's Avatar

Quote:
Originally Posted by _Gh0st_ View Post
надявам се чуковете, дето ги набиваш, да са от типа metal hammer ...

иначе, сериозно, все ми е тая дали концертите са на Таря или на Веско Маринов, макар че към единият (по-точно едната) от двамата изпитвам значително повече симпатия.

Не може да разделяш концертите на културни и некултурни ... иначе това за разкършването е довод, не съм се сетил, защото не ми е свойствено да се разкършвам по концертите

Всъщност и за моите концерти залите на НДК не са най-подходящи, като се замисля бих могъл да си забия глават в облегалката пред мене ... ако се въодушевя толкова, че да се "разкършвам" седнал

Tego liked this post
Old May 22nd, 2013, 01:31 PM   #39
putnik2011
BANNED

Като стана дума за концерти - какво стана с проекта за амфитеатър?
Old May 22nd, 2013, 01:35 PM   #40
vog
Registered User

vog's Avatar

Likes (Received): 16033

Quote:
Originally Posted by Usted View Post
Основен недостатък още в началния проект е осветлението. Не разбрах от представения проект (ако има такъв, но няма представен/качен и тн) как ще се реши този въпрос.
Общо взето навсякъде ще се слага LED осветление, особено там, където липсва, плюс ще има някакво ефектно/декоративно осветление при водата. Мостът на влюбените също ще е с възстановено осветление по парапета.

Zaz965 liked this post
vog no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
софия, софия развитие

Thread Tools

Posting Rules