search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Bulgaria > Regional Bulgaria > Sofia

Sofia Buildings | Сгради

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

View Poll Results: Multiple Choice
Напълно одобрявам 73 32.44%
Не се интересувам от финансовите измерения, важното е градската среда да се подобрява 37 16.44%
Цената е прекалено висока спрямо включените дейности 32 14.22%
Процентът на съфинансиране от общината е прекалено висок 7 3.11%
Не мога да преценя, защото няма достатъчно прозрачност при разходването на средствата 44 19.56%
Напълно неодобрявам 8 3.56%
Предпочитам следствата да бъдат разпределени и за други паркови пространства (вкл. междублокови) 18 8.00%
Предпочитам средствата да бъдат усвоени за решаването на проблема с пам. "1300 години България" 18 8.00%
Предпочитам средствата да бъдат усвоени за подобряване на траспорта 13 5.78%
Предпочитам средствата да бъдат усвоени за подобряването на инфраструктурата 14 6.22%
Предпочитам средствата да бъдат усвоени за подобряването на културната сфера 3 1.33%
Предпочитам средствата да бъдат усвоени за подобряването на социалната сфера 6 2.67%
Предпочитам средствата да бъдат усвоени за подобряването на образователно-научната сфера 7 3.11%
Предпочитам изцяло нова концепция за пространството пред НДК 33 14.67%
Друго (нямам мнение) 3 1.33%
Multiple Choice Poll. Voters: 225. You may not vote on this poll

Reply

Thread Tools
Old June 7th, 2013, 11:21 PM   #81
kevin87
Registered User

kevin87's Avatar

Likes (Received): 5242

Подлеза при НДК, наскоро ремонтиран и освежен:

kevin87 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old June 7th, 2013, 11:22 PM   #82
kevin87
Registered User

kevin87's Avatar

Likes (Received): 5242

kevin87 no está en línea   Reply With Quote
Old June 7th, 2013, 11:33 PM   #83
bulgarischer
BANNED

Likes (Received): 248

Да колко извратен ненормалник трябва да си за да драскаш подобни драсканици по обществени места.

Жалко наистина че не се вземат никакви мерки срещу тези гадове !!!

Поне тия дето са лепнали плакати могат лесно да се открият там сами са написали кои са и що са, винаги се чудя защо не санкционират тия които лепят свои плакати където не трябва подстрекават ги да продължават или просто така е нормално в United States of Misery как мислите !?!?!?!?
Old June 8th, 2013, 12:20 AM   #84
Celeborn
Trololo

Celeborn's Avatar

"Punk City"

Quote:
Поне тия дето са лепнали плакати могат лесно да се открият там сами са написали кои са и що са, винаги се чудя защо не санкционират тия които лепят свои плакати където не трябва подстрекават ги да продължават или просто така е нормално в United States of Misery как мислите !?!?!?!?
Защото аз мога да лепна твой плакат и после да те обвинят теб!!!! Ходи доказвай, че нямаш сестра!!!!!!!

Jean Michel liked this post
Celeborn no está en línea   Reply With Quote
Old June 8th, 2013, 12:39 AM   #85
bulgarischer
BANNED

Quote:
Originally Posted by Celeborn View Post
"Punk City"

Защото аз мога да лепна твой плакат и после да те обвинят теб!!!! Ходи доказвай, че нямаш сестра!!!!!!!
Да само че в една нормална правова страна може да бъде проверено и да бъде направена връзка със рекламирания на даден плакат обект, има си елементарни методи и способи за това, ама съответните служби които трябва да се занимават с това са за други цели явно пари и всякакви средства за всякакви глупости има а за вършене на работа в полза на обществото няма !!!

Zaz965 liked this post
bulgarischer no está en línea   Reply With Quote
Old June 8th, 2013, 01:08 AM   #86
vass
Registered User

vass's Avatar

Likes (Received): 451

Не става, разбираш ли. Отпечатъци ли ще взимат, на маса места няма камери, какво правим? Всеки може да го е залепил, трябва някакви сложни разследвания за един плакат да се направят, което освен много скъпо губи и много време. Такива, които лепят трябва да се хващат на място от патрулиращи, а най-вече и гражданите да не позволяват подобно безобразие и да сигнализират моментално за нарушител.
vass no está en línea   Reply With Quote
Old June 8th, 2013, 02:27 AM   #87
kamen_
Registered User

Likes (Received): 11

Има анти-графити мазилки.
kamen_ no está en línea   Reply With Quote
Old June 8th, 2013, 10:46 AM   #88
bored2009
Registered User

Likes (Received): 1945

Да ама струват пари. А нали знаеш, ние сме евтини на брашното и скъпи на триците.
bored2009 no está en línea   Reply With Quote
Old June 8th, 2013, 02:30 PM   #89
bg_pop
Registered User

bg_pop's Avatar

Likes (Received): 2825

Лошо
bg_pop no está en línea   Reply With Quote
Old June 8th, 2013, 03:16 PM   #90
putnik2011
BANNED

Likes (Received): 2138

Подлеза на НДК от години е така...
putnik2011 no está en línea   Reply With Quote
Old June 8th, 2013, 03:34 PM   #91
bulgarischer
BANNED

Quote:
Originally Posted by vass View Post

Не става, разбираш ли. Отпечатъци ли ще взимат, на маса места няма камери, какво правим? Всеки може да го е залепил, трябва някакви сложни разследвания за един плакат да се направят, което освен много скъпо губи и много време. Такива, които лепят трябва да се хващат на място от патрулиращи, а най-вече и гражданите да не позволяват подобно безобразие и да сигнализират моментално за нарушител.
Нищо подобно това не е детска градина да си играят с престъпниците, с този проблем трябва да се действа с цялата строгост на закона, въвеждат се огромни санкции, и се ловят незабавно, има плакат има начини да се достигне до поръчителя и до мястото където е печатан, като одрусат няколко с огромни санкции и ефективни присъди и ще секне това повярвайте ми !!!

Аз щом за една минута намирам кои са извратеняците поръчали тая гадост какво остава за съответните служби които би трябвало да ги разкриват

http://www.koncerti.bg/event/2007003

Да не говорим за политическите агитационни материали които с години си стоят и се разлагат по стени и всякакви места налепени, абе мизерията е страшна, но на извратеняците явно им харесва !!!

Zaz965 liked this post
Old June 8th, 2013, 03:48 PM   #92
Gaetano Caridi
Registered User

Likes (Received): 190

Плочките,които поставиха (чух от първо лице) са мн евтинджос!отводняване на подлеза и в горна и в долната част няма!Какво искате тогава?това е Българияяяяяяяяяяяя
Gaetano Caridi no está en línea   Reply With Quote
Old June 8th, 2013, 05:09 PM   #93
NBBVH
Registered User

NBBVH's Avatar

Likes (Received): 6391

Quote:
Originally Posted by bulgarischer View Post
Нищо подобно това не е детска градина да си играят с престъпниците, с този проблем трябва да се действа с цялата строгост на закона, въвеждат се огромни санкции, и се ловят незабавно, има плакат има начини да се достигне до поръчителя и до мястото където е печатан, като одрусат няколко с огромни санкции и ефективни присъди и ще секне това повярвайте ми !!!

Аз щом за една минута намирам кои са извратеняците поръчали тая гадост какво остава за съответните служби които би трябвало да ги разкриват

http://www.koncerti.bg/event/2007003

Да не говорим за политическите агитационни материали които с години си стоят и се разлагат по стени и всякакви места налепени, абе мизерията е страшна, но на извратеняците явно им харесва !!!
И какво става, ако аз ида и без да те питам залепя плакати от твое име?
Колкото до мястото, където е печатан, леко да не се намира толкова лесно. Та значи има там залепен плакат на който пише

"реклама на bulgarischer, поръчано от bulgarischer"

... само че bulgarischer не е и сънувал такъв плакат, а съм го залепил аз. И одрусват bulgarischer с огромни санкции и ефективни присъди, а аз потривам ръце, щото имам примерно конкурентен бизнес, или защото bulgarischer ми е стъпкал теменужката пред блока.

Това разбира се е само примерче, като за детската градина.
NBBVH está en línea ahora   Reply With Quote
Old June 8th, 2013, 05:27 PM   #94
bulgarischer
BANNED

Quote:
Originally Posted by NBBVH View Post
И какво става, ако аз ида и без да те питам залепя плакати от твое име?
Колкото до мястото, където е печатан, леко да не се намира толкова лесно. Та значи има там залепен плакат на който пише

"реклама на bulgarischer, поръчано от bulgarischer"

... само че bulgarischer не е и сънувал такъв плакат, а съм го залепил аз. И одрусват bulgarischer с огромни санкции и ефективни присъди, а аз потривам ръце, щото имам примерно конкурентен бизнес, или защото bulgarischer ми е стъпкал теменужката пред блока.

Това разбира се е само примерче, като за детската градина.
Значи приказките за детската градина иди ги обяснявай в детската градина, а в конкретния случай имаме ясен поръчителя на дадените плакати, остава само органите да си свършат работата и да му наложат санкции, при ясен извършител има много начини по които да бъде свързан с престъплението.
Иска се обаче желание, за съжаление у нас такова няма и тези гадове са се качили на главите на всички, какви разследвания какви санкции, всеки може да вземе спрея и плакат какъвто иска и може да драска и лепи където си иска, може да се изпикае и изсере където си иска и никой няма нито да го търси и преследва нито да го наказва за това, нека хак да ни е честита ни извратена мизерия просто живеем в болно общество и никой не може да ни помогне !!!

Zaz965 liked this post
Old June 8th, 2013, 05:40 PM   #95
NBBVH
Registered User

NBBVH's Avatar

Likes (Received): 6391

Значи не знам какви приказки се разказват в детската градина, а аз съм видял лично как се прави антипиар от името на друга партия с печатни материали; щом може да им хрумне в политиката да печатат от чуждо име, не е толкова трудно и за по-прозаични цели да го направят...

Твоето възмущение ми е до болка познато, но предложението ти е малко неприложимо. "Ясен поръчител" не съществува, докато не намериш печатницата, плаките, файлове и фактури. Слава богу, все още санкции и ефективни присъди по косвени улики не се полагат.
Колегата по-горе ти го каза - трябва да се пресича на ниво извършване, тоест да има контрол и да го хванат докато лепи. Хем щетите ще са по-малко, хем извършителят съвсем ясен.
А не да гониш дивото, защото не те е еня да пазиш питомното.
Този подход освен това ще е ефективен и срещу графити, ако го хванеш докато пръска има доста по-голям шанс да научиш кой е, отколкото постфактум -на графитите няма дори и косвен "ясен извършител"...
NBBVH está en línea ahora   Reply With Quote
Old June 8th, 2013, 05:51 PM   #96
bulgarischer
BANNED

Quote:
Originally Posted by NBBVH View Post
Значи не знам какви приказки се разказват в детската градина, а аз съм видял лично как се прави антипиар от името на друга партия с печатни материали; щом може да им хрумне в политиката да печатат от чуждо име, не е толкова трудно и за по-прозаични цели да го направят...

Твоето възмущение ми е до болка познато, но предложението ти е малко неприложимо. "Ясен поръчител" не съществува, докато не намериш печатницата, плаките, файлове и фактури. Слава богу, все още санкции и ефективни присъди по косвени улики не се полагат.
Колегата по-горе ти го каза - трябва да се пресича на ниво извършване, тоест да има контрол и да го хванат докато лепи. Хем щетите ще са по-малко, хем извършителят съвсем ясен.
А не да гониш дивото, защото не те е еня да пазиш питомното.
Този подход освен това ще е ефективен и срещу графити, ако го хванеш докато пръска има доста по-голям шанс да научиш кой е, отколкото постфактум -на графитите няма дори и косвен "ясен извършител"...
Не, престъпността изваратеността и мизерията трябва да бъдат пресичани и мачкани на абсолютно всякакво ниво със абсолютно всички мерки, за всички нередности и престъпност трябва да има само мачкане ден и нощ 24х7 това е и докато ние като общество не започнем да мислим така и докато приемаме тези дейности като нормални и се отнасяме толерантно към гамените и престъпниците ще сме на тоя хал и ще ни се качат на главата, да, засади, ловене на място, ако не то преследване, разследване, зверски глоби конфискации, тежки ефективни присъди, публично порицание, обществен труд от сутрин до вечер да търкат и чистят, гонка за изродите на обществото докато бъдат смачкани !!!

Zaz965 liked this post
Old June 8th, 2013, 06:41 PM   #97
Kiriak78
Registered User

Kiriak78's Avatar

Likes (Received): 17630

Quote:
Originally Posted by bulgarischer View Post
Не, престъпността изваратеността и мизерията трябва да бъдат пресичани и мачкани на абсолютно всякакво ниво със абсолютно всички мерки, за всички нередности и престъпност трябва да има само мачкане ден и нощ 24х7 това е и докато ние като общество не започнем да мислим така и докато приемаме тези дейности като нормални и се отнасяме толерантно към гамените и престъпниците ще сме на тоя хал и ще ни се качат на главата, да, засади, ловене на място, ако не то преследване, разследване, зверски глоби конфискации, тежки ефективни присъди, публично порицание, обществен труд от сутрин до вечер да търкат и чистят, гонка за изродите на обществото докато бъдат смачкани !!!
Като дойде твоя болен лидер ще ги наредим до стената в подлеза на НДК и ще ги застреляме тия гамени. Така нещата ще се оправят.
Kiriak78 está en línea ahora   Reply With Quote
Old June 8th, 2013, 08:12 PM   #98
Ronny_Gift
Registered User

Ronny_Gift's Avatar

Likes (Received): 3268

Quote:
Originally Posted by kevin87 View Post
Но Фандъкова може да го определи като "опасен", "със спорни естетически качества" и "рушащ се" и да помоли Министерство на културата да го изрине или приведе в приличен вид до 1 година.
Именно!
Както може да дава предписания за частни сгради, които се водят културни паметници, и да глобява собствениците, ако не ги ремонтират и поддържат, така може да подходи и към този паметник. Друг е въпросът, че тук трябва го обяви за опасен и да даде предписание за събаряне.

kevin87, Kiriak78 liked this post
Ronny_Gift no está en línea   Reply With Quote
Old June 8th, 2013, 10:04 PM   #99
vass
Registered User

vass's Avatar

Likes (Received): 451

То идеята е добра, ама знаете какво ще стане. Ще трябва да се обезопаси, демек ще му сложат едни ограждения и плакати и това е, няма да се гледат естетическите качества.
vass no está en línea   Reply With Quote
Old June 10th, 2013, 12:52 AM   #100
vog
Registered User

vog's Avatar

Likes (Received): 16033

Като гледам снимките на тунела на НДК (които ме отвращават), някой знае ли другият вход на спирката (който не е отворен) накъде води. Имам предвид, че има два входа от страна на Скобелев, които слизат в метростанцията, а от страна на Левски има още един на острова между трамвайните линии и автомобилното платно, който е затворен.

Zaz965 liked this post
vog no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
софия, софия развитие

Thread Tools

Posting Rules