search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Bulgaria > Regional Bulgaria > Sofia > Buildings

Buildings Сгради

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old June 10th, 2015, 06:42 PM   #41
Itsme_Bender
Registered User

Itsme_Bender's Avatar

Likes (Received): 2773

Quote:
Originally Posted by Azuro View Post
Темата за "Кота 0" на София се появява през месец-два. Няма нужда да спорим ясно е, че център на София се води пространството около църквата Св. Неделя. Точка.

Делян, не съм бил роден 50-те ама Оборище не "бил краят на София" тогава http://stara-sofia.com/sofia1937.jpg
Интересно нещо: 1937-ма северният край на жилищното строителство е до Централна гара, което и до днес е (горе-долу) така.

vog liked this post
Itsme_Bender no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old June 10th, 2015, 06:42 PM   #42
Q-D-V-P
Registered User

Q-D-V-P's Avatar

Likes (Received): 260

Както вече казах, живея в квартала, от източната страна съм. Мястото е ужасно. Няма една пейка, изобщо няма да отварям дума за градинка или парк. Улиците, доколкото ги има, са пълен кошмар, паркирането - двоен. Аз самият съм съвсем близо до мола, имам гараж и съответно не ме засягат изброените несгоди (изключвам зелените площи), но това не значи, че не ми правят впечатление. Не смятам обаче, че в повечето други квартали в София нещата са кой знае колко по-различни.
Самият проект е интересен, това на какви цени ще продават си е за тяхна и на купувачите сметка. Точно до тях е болницата "Св. София", магазини ще има в самата сграда, молът си е плюс, Виктория и Pulse, който са наблизо - също. Трамвай 7 не е лоша връзка с центъра, а Околовръстното - с куп други локации.
В заключение: нека има избор и всеки сам да си решава...

spatrandeho, kraxx, nikolayt, the dogi liked this post
Q-D-V-P no está en línea   Reply With Quote
Old June 11th, 2015, 04:11 PM   #43
Dqkona
Registered User

Likes (Received): 1

"Отопление и Климатизация

Системите за поддържане на микроклимата в цялата сграда са високотехнологични и ефективни, енергоспестяващи и с нискоемисионно съдържание на въглероден диоксид.

Всеки собственик получава гарантиран комфорт на усещане през преходните и зимния периоди, благодарение на предвидените индивидуални отоплителни инсталации с газови кондензационни котли от най-ново поколение, с авангардна технология и изключително висок коефициент на полезно действие. Съоръженията са с компактен дизайн, събрал в себе си цялата работна и предпазна арматура, и осигуряват както топлинните изисквания, така и скоростното подгряване на водата за битови нужди. За оптимизиране на експлоатационните разходи клиентът лесно може да борави с разширен потребителски интерфейс и да задава режими, които да модулират мощността на котела от 15% до 100%. Уредът не изгаря кислорода в помещението, а получава такъв от външния въздух посредством обединена коминна система, през която става и изхвърлянето на изгорелите газове. При нарушение на който и да е от показателите за горенето, се задействат аварийните функции на съоръжението.

Във всеки апартамент в близост до котела е разположен газоанализатор, който регистрира и управлява централно предпазната и спирателна арматура по газовата линия, в случай на изтичане на газ.

Вътрешните отоплителни тела за апартаментите са предвидени да са алуминиеви радиатори и лири за баня.

Вътрешните тела за търговските зали в магазините са проектирани да са вентилаторни конвектори за таванен монтаж, касетъчен тип.

За летния сезон в дневните към апартаментите са заложени тръбни връзки за бъдещ монтаж на сплит климатизатори на директно изпарение, инверторен тип. Външните агрегати ще се разпологат на техническите тераси на съответното междуетажно ниво."

Газови котли и климатици.Няма оправия, климатици по балконите, добре че има шум от булеварда та няма да пречат. Сигурно в Червената ябълка им се е видяло скъпо инвестиция VRF 166лв/м2 или са разбрали че тази система не е за български жилилищни сгради.

Last edited by Dqkona; June 11th, 2015 at 05:05 PM.
Dqkona no está en línea   Reply With Quote
Old June 11th, 2015, 04:26 PM   #44
bored2009
Registered User

Likes (Received): 1946

Quote:
Originally Posted by Dqkona View Post
"Отопление и Климатизация ...
... Газови котли и климатици.Няма оправия, климатици по балконите, добре че има шум от булеварда та няма да пречат. Сигурно в Червената ябълка им се е видяло скъпо VRF 166лв/м2 или са разбрали че тази система не е за български жилилищни сгради.
Това какъв разход е? За инсталация еднократно, за година текущ разход или за месец? И защо да не става за жилища?
bored2009 no está en línea   Reply With Quote
Old June 11th, 2015, 04:39 PM   #45
b0097
Registered User

Likes (Received): 3562

Имайте предвид, че в ябълката тавана на хола е абсурдно висок и с парно няма да се затопля ефективно помещението. Тук таваните са с нормална височина и радиаторите са идеалния вариант.
b0097 no está en línea   Reply With Quote
Old June 11th, 2015, 05:43 PM   #46
Dqkona
Registered User

Likes (Received): 1

Quote:
Имайте предвид, че в ябълката тавана на хола е абсурдно висок и с парно няма да се затопля ефективно помещението. Тук таваните са с нормална височина и радиаторите са идеалния вариант.
За високи помещения има и подово отопление/охлаждане.
Малако ми е странно един път копуваш радиатора с които се жениш за газта /теца после отделно си плащаш и тела за климатика. Радиатора е съоръжение от 19 век, инертно и не ефективно но ефтино. Има решения като подово , конвектори, индукционни тела кйто след това развързват рацете на незанайния за сега собственик да има избор.

Тамън пазара тръгна нагоре и подкараха по старите навици нашите строители/инвеститори. Цитираното решение на газ е 50-70 лв/м2 инвестиция(може и под 50лв да има), като консумация е 16-20лв/м2 на година. VRF e 12-14лв/м2 година консумация. Теца е 20-25лв/м2 на година. На пазара има решения и за по 10лв/м2 до 6 лвм2 на година консумация. Мисалта ми е че не си вземама поука и продължаваме да строим "грешно родени деца" и после се чудиме защо несме устойчиви и се обезценява имота. Липсват норми и уредби, всичко е на хартия устйчиво и нормативно, на практика пак хората си плащата по 20 левчета на м2.
Строиме за днеска, не за децата ни.
Dqkona no está en línea   Reply With Quote
Old June 25th, 2015, 10:18 PM   #47
racata
Registered User

racata's Avatar

Likes (Received): 126688

Две снимки от фейс страницата на СофтБилд

https://www.facebook.com/sofbuild/ph...e=1&permPage=1

Pavkata, kraxx, Avus, myersa, Lozenec and 6 others liked this post
racata no está en línea   Reply With Quote
Old June 25th, 2015, 11:38 PM   #48
Avus
Großpapa

Avus's Avatar

Likes (Received): 8693

Ехеее, те вече и подложен бетон наливат. Бързи са.

Този, който отваря училище, затваря затвор

Според статистиката, без да подозираме, сме започнали да живеем по-добре. Така, както жената на анестезиолога не подозира, че мъжът й редовно я бие…

the dogi liked this post
Avus no está en línea   Reply With Quote
Old June 26th, 2015, 02:42 PM   #49
bonethugs
Registered User

Likes (Received): 3298

Между другото чест им прави, че винаги като излиза камион от строителната площадка, след него излизат 2-3 човека и чистят калта от булеварда, ако има такава.
Друг е въпроса защо нямат мивка за механизацията

"Демокрацията е механизъм, гарантиращ ни, че ще ни управляват толкова добре, колкото заслужаваме."

the dogi, satanism liked this post
bonethugs no está en línea   Reply With Quote
Old June 27th, 2015, 07:41 AM   #50
sashoskiora
Registered User

Likes (Received): 3010

Същите фирми строят държавни проекти, но там не са така бързи както тук!!!
sashoskiora está en línea ahora   Reply With Quote
Old June 27th, 2015, 09:06 AM   #51
kraxx
фундаменталист х-тремист!

kraxx's Avatar

Likes (Received): 141114

АЗ не съм видял държавен обект да се строи от Аргогруп. Те строят всякакви жилищни и нежилищни сгради, но от доста години не съм им срещал името по документите за Обществени поръчки... Те си се специализираха в жилищния пазар и досега не съм чул някой да се е оплакал от техен обект. Имат разбира се и търговски сгради, но отново не съм ги виждал да строят с дтржавни пари от много време...

the dogi liked this post
kraxx no está en línea   Reply With Quote
Old June 27th, 2015, 09:46 AM   #52
vog
Registered User

vog's Avatar

Likes (Received): 16033

Че банката за развитие какво е?

kraxx, the dogi liked this post
vog no está en línea   Reply With Quote
Old June 27th, 2015, 01:21 PM   #53
bench_mark_2
Registered User

Likes (Received): 1290

Разгледах схемите на апартаментите и мога да кажа, че това, което предлагат, е на световно ниво. Ако можеше да се намерят такива апартаменти в Лондон (и то за по-малко от няколко милиона, дори и в най-крайните квартали)...

Според мен София има две неуспорими предимства пред големите градове - чудесната природа наоколо и качеството на жилищата там.
bench_mark_2 no está en línea   Reply With Quote
Old June 27th, 2015, 04:10 PM   #54
risist
Registered User

Likes (Received): 1090

Quote:
Originally Posted by bench_mark_2 View Post
Разгледах схемите на апартаментите и мога да кажа, че това, което предлагат, е на световно ниво. Ако можеше да се намерят такива апартаменти в Лондон (и то за по-малко от няколко милиона, дори и в най-крайните квартали)...

Според мен София има две неуспорими предимства пред големите градове - чудесната природа наоколо и качеството на жилищата там.

Това серизно ли е?

0673073 liked this post
risist no está en línea   Reply With Quote
Old July 1st, 2015, 02:30 PM   #55
levski166
Registered User

Likes (Received): 1929

Някой може ли да ми обясни как се качва снимка, за да кача 3 снимки от фейсбук страницата на Sofbuild. Ако някой иска нека ги качи ама пак да ми обясни как се качват снимки
levski166 no está en línea   Reply With Quote
Old July 1st, 2015, 02:55 PM   #56
Pavkata
Registered User

Likes (Received): 4674

Ето снимките от страницата им. @Levski166 - обяснението как се качва е под снимките.

Десен бутон върху снимката, Copy URL, След това във форума над полето за писане на коментар има едно жълто крадратче , те са 8 иконки просто минаваш над тях и което изпише Insert Image, това е. След като го цъкнеш, само даваш paste на линка и си готов. След това Advanced/Preview Post, за да видиш дали се получават нещата. Това е когато снимките са вече качени в нета. Ако искаш ти да качиш снимка може да ползваш този сайт - http://postimage.org/
Old July 2nd, 2015, 02:13 PM   #57
levski166
Registered User

Quote:
Originally Posted by Pavkata View Post

Десен бутон върху снимката, Copy URL, След това във форума над полето за писане на коментар има едно жълто крадратче , те са 8 иконки просто минаваш над тях и което изпише Insert Image, това е. След като го цъкнеш, само даваш paste на линка и си готов. След това Advanced/Preview Post, за да видиш дали се получават нещата. Това е когато снимките са вече качени в нета. Ако искаш ти да качиш снимка може да ползваш този сайт - http://postimage.org/

Мерси много

the dogi liked this post
Old July 3rd, 2015, 04:23 PM   #58
bonethugs
Registered User

Likes (Received): 3298

Quote:
Originally Posted by bonethugs View Post
Между другото чест им прави, че винаги като излиза камион от строителната площадка, след него излизат 2-3 човека и чистят калта от булеварда, ако има такава.
Друг е въпроса защо нямат мивка за механизацията
Длъжен съм да се коригирам, тъй като онзи ден видях че всъщност имат мивка за машините. С водоструйка ги мият камионите винаги на излизане.

"Демокрацията е механизъм, гарантиращ ни, че ще ни управляват толкова добре, колкото заслужаваме."

the dogi liked this post
bonethugs no está en línea   Reply With Quote
Old July 3rd, 2015, 04:58 PM   #59
levski166
Registered User

Две нови снимки от фейсбук страницата на Sofbuild

Old July 6th, 2015, 04:39 PM   #60
levski166
Registered User

И нови 2 снимки от Sofbuild - Изкопни работи, полагане на подложен бетон и хидроизолация на фундаменти!

kraxx, iv4oo, gero132, slavybg, racata and 1 others liked this post

Last edited by levski166; September 18th, 2015 at 08:13 PM.

Reply

Thread Tools

Posting Rules