search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Bulgaria > Regional Bulgaria > Sofia > Buildings

Buildings Сгради

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old January 6th, 2017, 06:26 PM   #61
racata
Registered User

racata's Avatar

Likes (Received): 126358

Това си го знаете

Бонус, съседната стара сграда

Sponsored Links
Old January 6th, 2017, 06:36 PM   #62
racata
Registered User

racata's Avatar

Срещу 6то РПУ

сн от 3ти октомври:
http://www.skyscrapercity.com/showpo...postcount=2371

kraxx, TzV, krakula, Viva_Bulgaria, troppper and 4 others liked this post
racata no está en línea   Reply With Quote
Old January 7th, 2017, 09:44 PM   #63
bonethugs
Registered User

Likes (Received): 3292

Имам една молба, пишете улицата на която се намира дадена сграда. "Това си го знаете" нищо не ми говори

"Демокрацията е механизъм, гарантиращ ни, че ще ни управляват толкова добре, колкото заслужаваме."

Argogrup, linker_ liked this post
bonethugs no está en línea   Reply With Quote
Old January 7th, 2017, 09:51 PM   #64
kraxx
фундаменталист х-тремист!

kraxx's Avatar

Likes (Received): 141066

"Това си го знаете" е на Красно село и го снимаме успоредно с пробива, защото ги почнаха заедно , но щом държиш - сградата се намира на бул. Цар Борис |||
kraxx no está en línea   Reply With Quote
Old January 8th, 2017, 01:02 PM   #65
racata
Registered User

racata's Avatar

G Tower

Вече със сайт, където могат да се видят подробности

Quote:
Локация
„Виждам нашир и надлъж всичко, което може да се види“
Улица Монтевидео: Всичко, което може да се види с очите
„Монтевидео е улица в столичния квартал Овча купел. Кръстена е на уругвайската столица, а името в буквален превод означава „виждам нашир и надлъж всичко, което може да се види“. И в този си смисъл, няма по-подходящо име за точно тази софийска улица. По нея наистина може да се види всичко. Гъделичкащо удивление от учебни заведения, нови кооперации, натоварен трафик и множество малки и големи магазини, и ресторанти за бързо хранене. Тук са Нов Български Университет, няколко средни училища, ВСУ Любен Каравелов и Франкофонския институт. На улицата се простира и монашеската обител Сестри евхаристинки – женски католически манастирски комплекс. ‘’Санта Миерда!” (Леле, мале!), както биха казали урусите.”

Този цитат показва пъстротата в образа на локацията – една жива софийска улица, която има голям потенциал за развитие в бъдещето. Имотът е разположен в непосредствена близост до Нов Български Унивеситет, силен притегателен фактор за студенти и млади семейства. Близостта до околовръстния път предоставя много добър комуникационен достъп. Липсата на други подобни комплекси в съседство дава предимството на проекта да маркира и предефинира характеристиките на локацията.

Въпреки, че се намира на 6 км от идеалния център на София, близостта на квартала до планината, лесния достъп, чистия въздух и обновяващата се инфраструктура го превръщат в една от най-предпочитаните локации за постоянно живеене.

В квартала минават трамваи 11 и 19 и автобуси 11, 45, 60, 73, 102. В близкосрочен план през квартала ще преминава и третият метродиаметър на Софийското метро.

Quote:
G Tower е имиджова сграда на 19 етажа, в която внимателно изследвахме размера, ориентацията и местоположението на отделните жилища, с оглед на предоставянето на максимално голям простор и свободно пространство в имота, ослънчаване на апартаментите, и гледки от всеки прозорец към Витоша или София.

Сградата е проектирана с подземен паркинг, решен на едно подземно ниво за по-голямо удобство. Комплексът е с контрол на достъпа. В границите на контролираната територия сред парковите площи са разположени площадки за игра и спорт, барбекю, мини голф игрище, детска площадка за игра и забавления на деца от различна възраст, както и фитнес на открито.

Общите зони са проектирани да насърчават социалните контакти между обитателите на и да подпомогнат създаването на устойчива местна общност, която да се асоциира със стандарта на живот в комплекс от затворен тип.

повече на:
http://gtower.bg/

benjaminn, kraxx, General Sholto, crossV, TzV and 12 others liked this post
Old January 8th, 2017, 02:04 PM   #66
TzV
Registered User

Likes (Received): 8500

Quote:
Originally Posted by racata View Post
G Tower
Сайта е добре, визуализациите са много добри, но функционално е на нивото на масовото строителство. И то ат ААА. Очаквах повече. Да видим и ценово как е.
TzV no está en línea   Reply With Quote
Old January 8th, 2017, 02:27 PM   #67
bonethugs
Registered User

Тези нещо жестоко са се объркали. Вместо ап.1, ап.2 и т.н. това е трябвало да са гараж 1, гараж 2 и т.н.

А разпределенията са под всякаква критика, адски нефункционални. Да не говорим и за високия процент на общите части:
Обща площ: 76.72 м2
Застроена площ: 64.63 м2
Общи части: 12.09 м2

"Демокрацията е механизъм, гарантиращ ни, че ще ни управляват толкова добре, колкото заслужаваме."

the dogi liked this post

Last edited by bonethugs; January 8th, 2017 at 02:35 PM.
Old January 8th, 2017, 02:32 PM   #68
bagercho
﴾͡๏̯͡๏﴿

bagercho's Avatar

Likes (Received): 3890

В ап. 1, 2, 3, 4, 5 и 6 собствениците за утеха ще си припяват "Живея във собствена боксониера, в която спокойствие и аз да намеря"

SimeonHr, troppper, RADOCVET, the dogi liked this post
bagercho no está en línea   Reply With Quote
Old January 8th, 2017, 02:35 PM   #69
deutscherI
Registered User

deutscherI's Avatar

Likes (Received): 7914

Килиите в затвора сигурно са по-големи
То за купувачите по-добре тогава в панелка да си купят жилище.

kevin87 liked this post
deutscherI no está en línea   Reply With Quote
Old January 8th, 2017, 02:40 PM   #70
bonethugs
Registered User

И още нещо:
Quote:
Сградата е проектирана с подземен паркинг, решен на едно подземно ниво за по-голямо удобство.
Няма приземни гаражи, подземния паркинг е на 1 ниво, а сградата има 88 апартамента. 2/3 от желаещите да си купят апартамент в тази сграда няма да имат дори шанс за паркомясто.

ВОДА, the dogi liked this post
Old January 8th, 2017, 02:49 PM   #71
mlazarov
Registered User

Likes (Received): 15613

Все пак тази сграда е до НБУ - идеята им е, че на един студент не му трябва повече в общия случай. Но пък в тази ситуация е чудно защо са сложили диван, а не легло и най-важното е че липсва бюро.

SimeonHr, the dogi liked this post
mlazarov está en línea ahora   Reply With Quote
Old January 8th, 2017, 03:07 PM   #72
bagercho
﴾͡๏̯͡๏﴿

bagercho's Avatar

Likes (Received): 3890

На модерните студенти от НБУ за какво им е бюро?
Old January 8th, 2017, 03:22 PM   #73
kraxx

kraxx's Avatar

А за какво са паркоместа, при положение, че на 200 метра минава метро?
Хайде в модерния град да гледаме и така. С разширението на монтевидео, което очакваме тази година и транспортът се очаква да се оправи, и метрото ще е наблизо, и удобствата ще се подобряват (освен това знаем, че има и план за ремонт на Народно хоро, който се бави поради обжалване на процедурата).
Та да се върна на началната си мисъл - защо са необходими толкова паркоместа при тази транспортна обезпеченост?
Old January 8th, 2017, 03:45 PM   #74
cymru1
Registered User

Likes (Received): 294

Това G tower нещо по еротически ми звучи. За двойка вдигнати крака мястото е достатъчно

kevin87, ВОДА, Tego, the dogi liked this post
cymru1 no está en línea   Reply With Quote
Old January 8th, 2017, 09:02 PM   #75
bonethugs
Registered User

Quote:
Originally Posted by kraxx View Post
А за какво са паркоместа, при положение, че на 200 метра минава метро?
Хайде в модерния град да гледаме и така. С разширението на монтевидео, което очакваме тази година и транспортът се очаква да се оправи, и метрото ще е наблизо, и удобствата ще се подобряват (освен това знаем, че има и план за ремонт на Народно хоро, който се бави поради обжалване на процедурата).
Та да се върна на началната си мисъл - защо са необходими толкова паркоместа при тази транспортна обезпеченост?
Ако ти не обичаш да пътуваш извън града, нямаш деца, работата ти е на удобно място или си студент, то при всички останали случаи автомобилът си е необходимост.
Ако ще и само по Коледа и Великден да го използваш, пак трябва да го държиш някъде през останалата част от времето.
Съгласен съм с това, което си написал, че живеейки там не би следвало да натоварваш трафика в града, обаче това няма нищо общо с притежанието на автомобил.

linker_, b0097, the dogi liked this post
Old January 8th, 2017, 09:10 PM   #76
kraxx

kraxx's Avatar

Обожавам да пътувам живея в Люлин и работя в Младост (повярвай ми приключение си е ходенето на работа за мен), но нямам кола и пътувам с организиран транспорт, бях студент преди мноооого години, но нямам деца, а и да имах щях да ги възпитавам по начинът, по който аз съм възпитаван, а именно да ползват ГТ....

vasko1997, kevin87 liked this post
Old January 8th, 2017, 09:37 PM   #77
bonethugs
Registered User

Приключение щеше да е ако живееше в кв. Витоша и работиш в Свобода Ти си имаш най-удобния и директен транспорт в града.
Както и да е. Аз също не използвам кола в града, жена ми и тя. Това не пречи да имам такава и да навъртал по 30к+ км годишно по пътищата. Никога не бих се лишил от удобството на автомобила.

Pavkata, b0097, Itsme_Bender, the dogi liked this post
Old January 8th, 2017, 10:09 PM   #78
benjaminn
Registered User

benjaminn's Avatar

Likes (Received): 12477

А бе то инвеститори и строители нека си строят каквото им е на сърце. Аз се чудя кой човек би си дал парите за подобни нефункционални теснотии. Дали има дотолкова безмозъчни хора?
Old January 8th, 2017, 10:25 PM   #79
vasko1997
BANNED

Likes (Received): 536

Quote:
Originally Posted by benjaminn View Post
Аз се чудя кой човек би си дал парите за подобни нефункционални теснотии. Дали има дотолкова безмозъчни хора?
Със сигурност има.

Има толкова повърхностни хора, за които идеята е много по-важна от практичността. Те ще си купят тези малки теснотии, само и само, за да кажат, че живеят в ново строителство...

kevin87, mmihaylov liked this post
vasko1997 no está en línea   Reply With Quote
Old January 9th, 2017, 10:06 AM   #80
racata
Registered User

racata's Avatar

Аз си мисля, че доста от тези апартаменти ще се купят с цел инвестиция, да се дават по наем. За това са и такива малки кутуйки, инвеститора си е направил сметката. Мн от новото строителство в района се дължи именно на близостта си до НБУ. Другия обект до сами университета е изкупен отдавна

а самия инвеститор има планове за още 2-3сгради до тази. Имачи на мен ми хареса мезонета на последните два етажа, с панорамна гледка на 360гр

SimeonHr, Itsme_Bender, romari, the dogi liked this post

Reply

Thread Tools

Posting Rules