search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Bulgaria > Regional Bulgaria > Sofia

Sofia Buildings | Сгради

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old August 21st, 2017, 03:42 PM   #101
racata
Registered User

racata's Avatar

Likes (Received): 126687

4/10

дали ще има разширение за спирките

kraxx, Joni_, ivojekov, kiroslavov, ok2 and 18 others liked this post
racata no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old August 21st, 2017, 03:43 PM   #102
racata
Registered User

racata's Avatar

5/10

някакви голями бетонни кубчета

Avus, kraxx, ivojekov, kiroslavov, ok2 and 17 others liked this post
Old August 21st, 2017, 03:44 PM   #103
racata
Registered User

racata's Avatar

6/10

Avus, kraxx, Joni_, ivojekov, kiroslavov and 17 others liked this post
Old August 21st, 2017, 03:45 PM   #104
racata
Registered User

racata's Avatar

7/10

това е доста голямо, някъде към 2м диаметър

kraxx, ivojekov, kiroslavov, ok2, ptrifonov and 15 others liked this post
Old August 21st, 2017, 03:46 PM   #105
racata
Registered User

racata's Avatar

8/10

kraxx, ivojekov, kiroslavov, ok2, ptrifonov and 16 others liked this post
Old August 21st, 2017, 03:47 PM   #106
racata
Registered User

racata's Avatar

9/10

вижте, къде са новите комуникации, къде са старите при стълба

kraxx, Joni_, ivojekov, ok2, ptrifonov and 17 others liked this post
Old August 21st, 2017, 03:49 PM   #107
racata
Registered User

racata's Avatar

10/10

В заключение- много техника и хора, не видях един да се подпира, като на Дондуков, при все, че една фирма

kraxx, Joni_, ivojekov, timonass, kiroslavov and 19 others liked this post
Old August 21st, 2017, 05:09 PM   #108
thetracker
Registered User

Likes (Received): 216

Quote:
Originally Posted by racata View Post
10/10
В заключение- много техника и хора, не видях един да се подпира, като на Дондуков, при все, че една фирма
НБУ дарява на общината парчето от парцела, което попада под булеварда, но при определени условия, вкл. ширина на пътните платна, тротоарите, срок на завършване. При неспазване на изискванията от общината трябва да компенсират университета с цената на имота + стойността на съборената ограда. Мисля, че това ги мотивира сериозно.

racata, mlazarov, the dogi, Inverno, ok2 and 2 others liked this post
thetracker no está en línea   Reply With Quote
Old August 22nd, 2017, 03:04 PM   #109
daily_menu
Registered User

Likes (Received): 286

Мотивира ги друг път, предвид строителя и това, че не си вадят парите от собствения джоб ще им накривят... фесовете!
daily_menu no está en línea   Reply With Quote
Old August 22nd, 2017, 03:58 PM   #110
bored2009
Registered User

Likes (Received): 1946

Quote:
Originally Posted by racata View Post
10/1
Дано да е по-добре, макар аз на Трейс не вярвам. А за разликите в обектите, сигурно се дължи и на техническия. Като го видя оня дебелак от Дондуков и ми ... Мяза за ми точно на "специалист". Да не е роднина на някой шеф?

mlazarov, conejoconajo liked this post
bored2009 no está en línea   Reply With Quote
Old August 22nd, 2017, 04:42 PM   #111
viktorlc
Registered User

viktorlc's Avatar

Likes (Received): 1787

Quote:
Originally Posted by bored2009 View Post
Дано да е по-добре, макар аз на Трейс не вярвам. А за разликите в обектите, сигурно се дължи и на техническия. Като го видя оня дебелак от Дондуков и ми ... Мяза за ми точно на "специалист". Да не е роднина на някой шеф?
Какъвто собственикът (Шиши-ДПС), такъв и техническия (оня от Дондуков).
viktorlc no está en línea   Reply With Quote
Old August 22nd, 2017, 04:48 PM   #112
racata
Registered User

racata's Avatar

След като провери ССТ, и тук на проверка:

Quote:
Кметът Фандъкова провери и изпълнението на бул."Монтевидео" в кв."Овча купел". Продължава изграждането на 1.3 км нов булевард, като се изпълнява канализация и водопровод, както и сградни отклонения за ВиК мрежата.

Едновременно с това се работи и по изграждане на ново улично осветление, тръбна мрежа за подземни комуникации. Ще се изграждат нови пътни платна, тротоари и велоалея. Обекткът се изпълнява по график и се очаква да завърши до средата на ноември. Кметът Фандъкова поиска от изпълнителя да осигури пешеходен достъп до спирката на градския транспорт.
http://www.kmeta.bg/puskat-yujnoto-p...enta-septemvri

the dogi liked this post
Old August 22nd, 2017, 05:00 PM   #113
slavybg
Registered User

Likes (Received): 1722

Quote:
Originally Posted by viktorlc View Post
Вече няколко пъти си правите устата и не ви праи чест, че се подигравате на някого, защото е дебел. И понеже го познавам от дете, да кажа. И като малък беше пълен. Спокойно, не се е оял покрай трейс. Беше добър и прилежен ученик. После пътищата ни се разделиха и не знам какъв студент и професионалист е.
Нямам представа какъв му е случая сега, но да нарочвате един човек, който най-вероятно е обикновен служител, който си изкарва хляба както може е най-малкото просташко.
За проблемите са виновни общината, която го позволява и далеч по-големи шефове, които няма как да ги видш на снимки във форума. Те са по яхти, Монако и т.н.
Old August 22nd, 2017, 05:13 PM   #114
Tego
·!¦[· (17:50) ·]¦!

Tego's Avatar

Likes (Received): 9418

Giga-like за последното мнение! Изключително грозно е да се злослови без човек да познава проблема в дълбочина. За съжаление, това е често срещано тук на тази територия.
Old August 22nd, 2017, 05:31 PM   #115
zevvs
Registered User

Likes (Received): 41

Дали някой знае какви са сроковете на Монтевидео, защото наскоро Фандъкова каза, че ще бъде отворен на 15 октомври, а от последните проверки излиза, че срока е средата на ноември. Или те ще го отворят за коли октомври и ще си довършват останалите неща до ноември?
zevvs no está en línea   Reply With Quote
Old August 22nd, 2017, 06:18 PM   #116
Avus
Großpapa

Avus's Avatar

Likes (Received): 8693

Quote:
Originally Posted by zevvs View Post
Дали някой знае какви са сроковете на Монтевидео, защото наскоро Фандъкова каза, че ще бъде отворен на 15 октомври, а от последните проверки излиза, че срока е средата на ноември. Или те ще го отворят за коли октомври и ще си довършват останалите неща до ноември?
Колкото са спазени сроковете за "Орлов мост", бул. "Прага" и други. Надявай се за Коледа.

Този, който отваря училище, затваря затвор

Според статистиката, без да подозираме, сме започнали да живеем по-добре. Така, както жената на анестезиолога не подозира, че мъжът й редовно я бие…
Avus no está en línea   Reply With Quote
Old August 22nd, 2017, 10:34 PM   #117
linker_
Registered User

Likes (Received): 1357

Quote:
Quote:
Originally Posted by slavybg View Post
Вече няколко пъти си правите устата и не ви праи чест, че се подигравате на някого, защото е дебел. И понеже го познавам от дете, да кажа. И като малък беше пълен. Спокойно, не се е оял покрай трейс. Беше добър и прилежен ученик. После пътищата ни се разделиха и не знам какъв студент и професионалист е.
Нямам представа какъв му е случая сега, но да нарочвате един човек, който най-вероятно е обикновен служител, който си изкарва хляба както може е най-малкото просташко.
За проблемите са виновни общината, която го позволява и далеч по-големи шефове, които няма как да ги видш на снимки във форума. Те са по яхти, Монако и т.н.
Чак на вторият абзац разбрах, че говориш за ръководителя, а не за Шиши. Направо бях в потрес
linker_ no está en línea   Reply With Quote
Old August 22nd, 2017, 10:53 PM   #118
ytsejam
Registered User

Likes (Received): 721

Аз обаче мога да кажа абсолютно същото за Шиши, защото бяхме съученици - като малък беше пълен, беше добър и прилежен ученик, а после пътищата ни се разделиха. Но не бих тръгнал да го защитавам.
ytsejam no está en línea   Reply With Quote
Old August 22nd, 2017, 11:35 PM   #119
viktorlc
Registered User

viktorlc's Avatar

Likes (Received): 1787

Съжалявам за низкото ми ниво на изказване, но ако съученикът ти си вършеше работата - нямаше да е ниско качеството. От него пряко зависи всички дейности по ремонта да се извършват качествено и в срок. Ако не може да си свърши работата и да контролира работниците - да си намери друга работа. Резултатите ги виждаме всеки ден.
Но олицетворението според мен е добро - бая обекти правят Трейс - тазгодишните любимци на СО. Шиши "дебелее" - подчинените му - също.

bored2009, mlazarov, IMRO, daily_menu liked this post
viktorlc no está en línea   Reply With Quote
Old August 22nd, 2017, 11:54 PM   #120
bored2009
Registered User

Likes (Received): 1946

Quote:
Originally Posted by slavybg View Post
Искам да те попитам, какви са му задълженията на този обикновен служител? Ще ти разкажа един случай, на който бях свидетел. Докато правеха ремонт на ул.Цар Симеон преди време, един господин накара по-обикновен мургав работник два пъти да пренареди последните редове павета на една перпендикулярна улица, там където ще свършва новият асфалт. Е и втория път не стана перфектно, но това е друг въпрос. А този обикновен работник, който ти познаваш от дете, назидателно вдигна две много различни павета пред камерата и каза, че няма начин да стане по-добре. Еми аз бих казал, че ако трябва да са еднакви първо може да се сортират по размер и след това да се редят. Друг сподели мнението, че нарочно са различен размер, защото има значение при реденето на дъги.

Може и да сме сгрешили, че сме го нарекли дебелак, за което аз се извинявам, но ако иска човек поне може да не е мърляч и да се опитва да си изпълнява задълженията по най-добрият възможен начин. Но мърлячът си е мърляч навсякъде.

mlazarov, viktorlc, DAJelev liked this post
bored2009 no está en línea   Reply With Quote

Reply

Thread Tools

Posting Rules