search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Bulgaria > Regional Bulgaria > Sofia

Sofia Buildings | Сгради

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old August 22nd, 2017, 04:39 PM   #41
linker_
Registered User

Likes (Received): 1356

Quote:
Originally Posted by Sofia1980 View Post
Тея гадове вярно ли ще правят 688м 4 месеца?
Иначе днес още се минаваше въпреки табелите, още няма никакви хора и техника.
Иначе кога ще асфалтират щом ремонта ще приключи 10 дена преди нова година? От 10 до 20 декември не ми се струва време за полагане на асфалт.
Не знам къде са ги видели 688 метра, на google earth са точно 400. Тези 200метра няма откъде да дойдат.
4 месеца е оптимален срок. Сега почват "първи етап" - около 200 метра С велик мост.
linker_ no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old August 22nd, 2017, 05:12 PM   #42
erejnion
Registered User

erejnion's Avatar

Likes (Received): 2115

Две платна по 344 метра може би?

Интересно ми е дали ще правят каквото и да е по самото корито на реката. Ако да, може и наистина да си отнеме известно технологично време. Ама сигурно щяха да се похвалят колко било трудно ако имаше подобни неща, така че по-скоро не.

linker_ liked this post
erejnion no está en línea   Reply With Quote
Old August 22nd, 2017, 06:52 PM   #43
RADOCVET
Registered User

RADOCVET's Avatar

Likes (Received): 1391

Quote:
Originally Posted by kraxx View Post
По ОУП трасето ще е 14е5мм и ще свързва Асен Йорданов / Шипченски проход с Г. М. Димитров, Филип Кутев и Каблешков до ОК и депо Красна поляна.

Както се вижда дори в момента от ремонта на бул. Овча купел на този етап не се предвижда промяна в междурелсието на железния път...
Логиката подсказва че трасето поне на първо време (до Хладилника) трябва да е 1009 мм.
RADOCVET no está en línea   Reply With Quote
Old August 22nd, 2017, 07:14 PM   #44
Celeborn
Trololo

Celeborn's Avatar

Quote:
Originally Posted by erejnion View Post

Интересно ми е дали ще правят каквото и да е по самото корито на реката. Ако да, може и наистина да си отнеме известно технологично време. Ама сигурно щяха да се похвалят колко било трудно ако имаше подобни неща, така че по-скоро не.

erejnion, viktorlc, ivojekov, racata, iv4oo and 3 others liked this post
Celeborn no está en línea   Reply With Quote
Old August 22nd, 2017, 11:32 PM   #45
cyberdude
Registered User

Likes (Received): 5515

Quote:
Originally Posted by RADOCVET View Post
Логиката подсказва че трасето поне на първо време (до Хладилника) трябва да е 1009 мм.
Пак да кажа, че Общината отдавна тихомълком е задраскала това трамвайно трасе, заменяйки го на теория с тролей. Ако не вярвате на мен, питайте официално Крусев.

troppper, the dogi liked this post
cyberdude no está en línea   Reply With Quote
Old August 23rd, 2017, 12:11 AM   #46
mlazarov
Registered User

Likes (Received): 15613

Според мен е напълно ОК да се пусне автобус по това трасе и като се види/докаже какъв трафик има да се инвестира в трамвай или направо в метро.

romari, the dogi liked this post
mlazarov está en línea ahora   Reply With Quote
Old August 23rd, 2017, 12:13 AM   #47
linker_
Registered User

Официално говорят за изграждането на трамвайното трасе - от район Триадица постоянно го повтарят на ежемесечните срещи с южните квартали Гоце Делчев и Манастирски Ливади - Изток. Разбира се, аз също не смятам, че ще се случи.
Но мисля, че презастрояването на юг по-скоро отваря врата за метро - с много повече смисъл от продължението му към Икеа...

cdk, the dogi liked this post
Old August 23rd, 2017, 08:39 PM   #48
ilia.ivanov
Registered User

Likes (Received): 126

Quote:
Originally Posted by Celeborn View Post
Имате ли представа какво точно означава "ново мостово съоръжение" и независима конструкция.. защото аз си го представям като отнемане на пряката връзка от бул.Тодор Каблешков към Бъкстон по ул.Суворов покрай реката.. Примерно, сега си прибирам, като правя на моста ляв завой от Каблешков, а плана като на пълен лаик ми изглежда, като това да стане невъзможно след ремонта...
ilia.ivanov no está en línea   Reply With Quote
Old August 23rd, 2017, 10:21 PM   #49
nesretnika
Registered User

Likes (Received): 1353

Quote:
Originally Posted by erejnion View Post

Ще се коригира реката
nesretnika no está en línea   Reply With Quote
Old August 23rd, 2017, 10:33 PM   #50
mlazarov
Registered User

Likes (Received): 15613

Някъде някакъв чертеж изтекъл ли е за това какво ще се случва?
mlazarov está en línea ahora   Reply With Quote
Old August 24th, 2017, 01:47 AM   #51
erejnion
Registered User

erejnion's Avatar

Likes (Received): 2115

Мостът поне явно ще го направят достатъчно широк за пълен габарит, че и отгоре.
erejnion no está en línea   Reply With Quote
Old August 24th, 2017, 11:44 AM   #52
linker_
Registered User

В крайна сметка започна ли изпълнението? Или чакаме зимата.
Old August 24th, 2017, 03:19 PM   #53
Celeborn
Trololo

Celeborn's Avatar

Quote:
Originally Posted by ilia.ivanov View Post
Имате ли представа какво точно означава "ново мостово съоръжение" и независима конструкция.. защото аз си го представям като отнемане на пряката връзка от бул.Тодор Каблешков към Бъкстон по ул.Суворов покрай реката.. Примерно, сега си прибирам, като правя на моста ляв завой от Каблешков, а плана като на пълен лаик ми изглежда, като това да стане невъзможно след ремонта...
Преките на Суворов ще си останат с 4 входа/изхода към Каблешков, но при пълен габарит (някой ден) няма да има опция за ляв завой заради разделителната ивица с трамвая. Много вероятно и след сегашното разширение да сложат двойна непрекъсната и да няма леви завои.

ilia.ivanov, the dogi liked this post
Celeborn no está en línea   Reply With Quote
Old August 24th, 2017, 07:58 PM   #54
pl27
Registered User

Likes (Received): 783

Quote:
Originally Posted by linker_ View Post
В крайна сметка започна ли изпълнението? Или чакаме зимата.
Преди минути минах през моста - няма ремонт в момента. Според официалните съобщения ще започне след завършване на ремонта на Орлов мост (преасфалтиране). Ако съм разчел съобщението правилно, то ширината на моста (общото разстояние) ще е 36м (в момента е около 10м). В този габарит, ако гледаме какво е пред Кауфланд, то ТМ трасе е 7м, обещаната велоалея 2 x 1.5м прави 10м. За тротоар нямам представа колко са отпуснали, но ще е между 1.5 и 3м, т.е. още 3-6м. И така за автомобилите остава 20-23 м или за всяко платно по 10-11.5. Средно една лента за автомобили е около 3-4 м. Т.е. ако сметките ми са верни моста ще е за 3 автомобилни ленти, велоалея и тротоар за всяка посока. Ще се радвам, ако човек с точни данни (визирам nesretnika, работещ за ГБС - изпълнител на обекта) потвърди или ме опровергае.

Itsme_Bender liked this post
pl27 no está en línea   Reply With Quote
Old August 24th, 2017, 07:59 PM   #55
ilia.ivanov
Registered User

Така ми отговориха и от община "Витоша" по-рано днес - щяло да си има връзки както досега. Ако сложат непрекъсната линия, това ще е повод за протест, защото този вход си остава безалтернативен за Бъкстон.

Относно ремонта, от общината ми казаха, че от неделя го затварят, тоест явно наистина почва.

the dogi, romari liked this post
Old August 25th, 2017, 02:53 PM   #56
san4o
Registered User

Likes (Received): 5

Издадена е Заповед № СОА17-РД95-465/24.08.2017 г. на Кмета на Столична община Йорданка Фандъкова, с която от 00:00 часа на 27.08.2017 г. до 24:00 часа на 20.12.2017 г. се забранява влизането на превозни средства в двете посоки по ул. „Тодор Каблешков“ между бул. „Братя Бъкстон“ и вход-изхода за зареждане на магазин „Кауфланд“.

racata, iv4oo, carpe_diem_, ivojekov, the dogi liked this post
san4o no está en línea   Reply With Quote
Old August 26th, 2017, 12:57 PM   #57
ilia.ivanov
Registered User

Quote:
Originally Posted by Йорданка Фандъкова
От неделя, 27 август, започваме разширението и рехабилитацията на ул. Тодор Каблешков". Строителните дейности са в участъка от бул. „Братя Бъкстон” до бул. „Цар Борис ІІІ”, като включват и изграждане на нов мост. Срокът за завършване на обекта е три месеца. По време на строителните дейности се затваря ул. „Тодор Каблешков” между бул. „Братя Бъкстон” и вход-изход за зареждане на магазин „Кауфланд”.

racata, iv4oo, kraxx, carpe_diem_, the dogi liked this post
Old August 26th, 2017, 02:16 PM   #58
linker_
Registered User

Страшна работа, да се радваме на 200метра разширение на улица и едно мостче. Че и да го чакаме години наред.
Old August 26th, 2017, 06:17 PM   #59
ilia.ivanov
Registered User

Знаците вече са поставени. Интересното е, че първия знак указва задължителна посока наляво след него, така че ако се спазва, не би трябвало паркинга на Кауфланд да остане отворен, но пък знае ли човек.

Естествено, информационните табла са поставени мърляво.. Поне да се бяха постарали да сложат по-плътно фолио, за да не прозира ремонтът на "Черни връх".

Във вътрешно кварталната улица, също има сигнализация, но старите знаци за еднопосочно движение си седят, което сигурно ще породи доста конфликти в първите дни.. Е, на някои места са "килнали" знаците, на никъде...

Естествено, никой не спазва новите правила, поне за момента.

aleks_pc, iv4oo, racata, HighwayFan, ptrifonov and 7 others liked this post
Old August 26th, 2017, 07:05 PM   #60
Slu
Registered User

Likes (Received): 5288

Quote:
Originally Posted by ilia.ivanov View Post
Знаците вече са поставени. Интересното е, че първия знак указва задължителна посока наляво след него, така че ако се спазва, не би трябвало паркинга на Кауфланд да остане отворен, но пък знае ли човек.

Какво да знае!? Знака е недвусмислен.
Slu está en línea ahora   Reply With Quote

Reply

Thread Tools

Posting Rules