search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Bulgaria > Regional Bulgaria > Sofia

Sofia Buildings | Сгради

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old December 31st, 2008, 06:40 PM   #1
3tmk
Rusty Robot

3tmk's Avatar

Guide to Sofia's section

We've got a shiny new section for Sofia, but now we have to know how to use it.
Right now, it will be only for projects and construction update threads.
Since there is so much more space, we are able to dilute the main sofia thread into new individual ones.

IMPORTANT: create a thread for buildings that are at least 10 stories tall. We'll deal with smaller buildings later.

To give you a rule of thumb, here's how I would like it to be set up:
[name of project] Height | floors | status (Pro (proposed), App (approved), Demo (undergoing demolition), U/C (under construction), or T/O (topped out))

Eventually I'll create a list of threads for this section too, so that people can find what they need.

Sponsored Links
Old January 2nd, 2009, 04:57 PM   #2
JloKyM
Moderator

JloKyM's Avatar

Likes (Received): 11521

Моето предложение е в този раздел да бъдат прехвърлени всички теми за София. За градски транспорт, пътна инфраструктура и т.н. Също така нека актуалната тема за Construction updates и снимки да са качени като важни. Смятам, че това ще е много по-добър вариант, отколкото сега.
JloKyM no está en línea   Reply With Quote
Old January 2nd, 2009, 06:27 PM   #3
peter.tgeorgiev
Registered User

Likes (Received): 124

Подкрепям с две ръце. Всичко за София да си е тук било инфраструктура, сгради, транспорт.....
peter.tgeorgiev no está en línea   Reply With Quote
Old January 2nd, 2009, 07:43 PM   #4
svetoslav
For better Bulgaria

svetoslav's Avatar

Likes (Received): 32

Cool idea. Cheers!!!
svetoslav no está en línea   Reply With Quote
Old January 2nd, 2009, 10:25 PM   #5
zzibit
Registered User

Likes (Received): 318

Quote:
Originally Posted by JloKyM View Post
Моето предложение е в този раздел да бъдат прехвърлени всички теми за София. За градски транспорт, пътна инфраструктура и т.н. Също така нека актуалната тема за Construction updates и снимки да са качени като важни. Смятам, че това ще е много по-добър вариант, отколкото сега.
+1
zzibit no está en línea   Reply With Quote
Old January 2nd, 2009, 10:49 PM   #6
3tmk
Rusty Robot

3tmk's Avatar

yes, that's how I planned it, but for the future, not now, so it's a no.
Let's get the projects and constructions threads started first.
Then we'll think of expanding the Sofia section and creating new sections for other cities/regions
Old January 3rd, 2009, 12:51 AM   #7
benjaminn
Registered User

benjaminn's Avatar

Likes (Received): 12487

Съгласен съм всички теми за София да бъдат в една папка, но структурно да са подредени като форума ни, за да е по-лесно боравенето и да не е хаотично. Това едно. И второ - трябва отделен раздел, където да се слагат отделните градове и всичко свързано с тях, например Regional Bulgaria, защото сега тази папка е в раздел Project & Construction, а ако сложиме тук информация за спортните съоражения в София или пък инфо за градския транспорт в града, някак не се връзват с името и идеята на подраздел "проекти и строителство"

Last edited by benjaminn; January 3rd, 2009 at 06:53 PM.
benjaminn no está en línea   Reply With Quote
Old January 3rd, 2009, 02:33 AM   #8
klimo
Registered User

klimo's Avatar

Likes (Received): 201

hmm the thread about Hermes Park isnt here so not all of the threads about Sofia projects and construction updates are here
klimo no está en línea   Reply With Quote
Old August 20th, 2009, 08:07 PM   #9
batman08
Registered User

Likes (Received): 689

Аз мисля, че всяка една голяма сграда, която е в строеж (говоря за по-големиете проекти) трябва да е в отделна тема, както инфраструктурата - градският транспорт да е разделен на трамвай, тролей, автобус, маршрутки, темата за метрото също трябва да е на МД1 и МД2 - накратко всичко да е подредено и да не хаотично и да се луташ като дива коза!
Old August 20th, 2009, 08:13 PM   #10
JloKyM
Moderator

JloKyM's Avatar

Quote:
Originally Posted by batman08 View Post
Аз мисля, че всяка една голяма сграда, която е в строеж (говоря за по-големиете проекти) трябва да е в отделна тема, както инфраструктурата - градският транспорт да е разделен на трамвай, тролей, автобус, маршрутки, темата за метрото също трябва да е на МД1 и МД2 - накратко всичко да е подредено и да не хаотично и да се луташ като дива коза!
Когато софийският форум се разрастне достатъчно смятам да му направим под-раздел "Инфраструктура"..Тогава вече ще стане наистина подредено, но за момента смятам, че всичко е ок така. Ако сравняваме например с раздела на Букурещ - нашия е много по-развит. Аз още им се чудя защо насветкаха някакви тъпи теми, а няма нищо за най-важното, а именно строителството на сгради.
Old August 20th, 2009, 08:20 PM   #11
batman08
Registered User

да, един раздел Инфраструктура би ни дошъл добре по-натам! А за темата на метрото мисля, че ще е добре да се разбие на 2 или 3 теми - за всеки един метродиаметър по една, което ще е доста интересно мисля, а и това е най-голямата тема към момента
Old August 20th, 2009, 08:23 PM   #12
JloKyM
Moderator

JloKyM's Avatar

Quote:
да, един раздел Инфраструктура би ни дошъл добре по-натам! А за темата на метрото мисля, че ще е добре да се разбие на 2 или 3 теми - за всеки един метродиаметър по една, което ще е доста интересно мисля, а и това е най-голямата тема към момента
Евентуално следващата седмица ще разделя темата на две..
Old August 20th, 2009, 08:30 PM   #13
batman08
Registered User

Quote:
Евентуално следващата седмица ще разделя темата на две..
Което ще е много хубаво Но къде ще дискутираме бъдещото развитие на МД3, след като мислиш да я разделиш на 2
Old August 21st, 2009, 11:14 AM   #14
TrueBulgarian
Meditate on this, I will

TrueBulgarian's Avatar

Likes (Received): 2297

Или бъдещите метродиаметри като цяло?
TrueBulgarian no está en línea   Reply With Quote
Old August 21st, 2009, 11:36 AM   #15
benjaminn
Registered User

benjaminn's Avatar

Likes (Received): 12487

Май искате да се копира структурата на другия форум
Но да, така, както е сега, е много трудно да се намери информации само за определен вид транспорт или част от него.
Но и раздробяване като в другия форум някак не е в характеристиката на този сайт, та и това не върви...
Old August 21st, 2009, 04:44 PM   #16
JloKyM
Moderator

JloKyM's Avatar

Quote:
Което ще е много хубаво Но къде ще дискутираме бъдещото развитие на МД3, след като мислиш да я разделиш на 2
Хаха, тук ме хвана. Не се бях замислил за 3-ти диаметър..В такъв случай какви са вашите предложения?
Old August 21st, 2009, 04:47 PM   #17
batman08
Registered User

Quote:
Хаха, тук ме хвана. Не се бях замислил за 3-ти диаметър..В такъв случай какви са вашите предложения?
Мойто предложение е да има 3 теми за метрото - по една за МД1 и МД2 и една трета за бъдещи планове и проекти за развитието на метрото, защото не се знае какво ще е бъдещето на МД3
Old August 21st, 2009, 04:49 PM   #18
JloKyM
Moderator

JloKyM's Avatar

Quote:
Мойто предложение е да има 3 теми за метрото - по една за МД1 и МД2 и една трета за бъдещи планове и проекти за развитието на метрото, защото не се знае какво ще е бъдещето на МД3
Колебая се, че твърде много ще раздробим нещата

Евенатуално може една тема за Първи и Трети(където ясно ,че ще се пише предимно за първи) и една за Втори диаметър. Пък ако по-късно през годините има раздвижване аз, или там който е модератор ще ги раздели
Old August 21st, 2009, 05:03 PM   #19
batman08
Registered User

Ами то вариянти има много, но така или иначе евентуално ще се разделят нещата мисля, че така ще е по-добре - по една за първи и втори и една за бъдещите проекти, защото ще стане мазало според мене! Но нека и колегите да кажат своето мнение де, то мойто може да не е най-правилното, някой друг може да има по-добра идея
Old August 21st, 2009, 05:03 PM   #20
Turnovec
-----------

Turnovec's Avatar

Likes (Received): 18617

Според мен няма нужда от правене на нови теми за метрото - сега като се пусне окончателно МД1 от Обеля до Младостще остане за коментар от този диаметър само малката отсечка до Експо центъра и (разбира се) това къде била протекла вода, колко бил закъснял еди кой си състав, коя лампа в еди коя си станция била угаснала и т.н .... т.е. нормалните ъпдейти ще са на рядко. МД2 е на линия, а МД3 е толкова далечна перспектива, колкото и пръстеновидната магистрала около Черно море и т.н. Тъй, че една тема за метрото в София си е напълно достатъчна, поне според мен.
Turnovec está en línea ahora   Reply With Quote

Reply

Thread Tools

Posting Rules