search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Bulgaria > Regional Bulgaria > Sofia > Buildings

Buildings Сгради

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old October 27th, 2009, 08:55 PM   #21
svetoslav
For better Bulgaria

svetoslav's Avatar

Likes (Received): 32

Hahaha da. A az vinagi sum se 4udil, zashto ednata i stena e tuhlena. Taki li puk ne sa namerili kintaj za edna mazilka.
svetoslav no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old October 27th, 2009, 11:01 PM   #22
nickname778
Registered User

Likes (Received): 63

Дам и на мене чак сега на тоя рендер ми хареса сградата, забележката ми още от началото е че можеше да е една идея по-издължена и щеше да изглежда още по-добре. Другото е че чак сега осъзнавам че това нещо ще е доста масивно - първо не мисля че се вписва особено добре в картинката и второ като цяло не мисля че на масивна сграда като тази мястото и е в центъра, просто защото инфраструктурата и без това е крайно недостатъчна, а няма дори и минимален изглед да се пооправи - освен че метрото минава някъде от там, но няма станция в близост, но и двете са на около 500-600-700 метра, което е поносимо
nickname778 no está en línea   Reply With Quote
Old October 28th, 2009, 12:37 AM   #23
benjaminn
Registered User

benjaminn's Avatar

Likes (Received): 12477

Мен ми е интересно зимата като завали яко сняг и понатрупа, какво ще се случва със снега паднал върху наклонената част от фасадата от към 'Ботев'...
Old October 28th, 2009, 04:03 AM   #24
Butcher1914
Registered User

Butcher1914's Avatar

Likes (Received): 703

Според мен фасадата ще е прекалено топла, че за да се задържа някакъв сняг на нея. А дори това да стане долната част на сградата е издадена повече от горната и поне няма да пада върху главите на хората..
Butcher1914 no está en línea   Reply With Quote
Old October 28th, 2009, 11:07 AM   #25
COD
Registered User

COD's Avatar

Likes (Received): 1302

Quote:
Originally Posted by nickname778 View Post
Дам и на мене чак сега на тоя рендер ми хареса сградата, забележката ми още от началото е че можеше да е една идея по-издължена и щеше да изглежда още по-добре. Другото е че чак сега осъзнавам че това нещо ще е доста масивно - първо не мисля че се вписва особено добре в картинката и второ като цяло не мисля че на масивна сграда като тази мястото и е в центъра, просто защото инфраструктурата и без това е крайно недостатъчна, а няма дори и минимален изглед да се пооправи - освен че метрото минава някъде от там, но няма станция в близост, но и двете са на около 500-600-700 метра, което е поносимо
Абсолютно съм съгласен с тебе, че такива големи проекти трябва да се изнасят извън централната част. Но това трябва да е политика на общината. Защото и аз като инвеститор винаги ще предпочета да издигна нещо в центъра на София, отколкото да се забия в крайните квартали, където няма да имам куповачи или наематели. В крайна сметка всеки си гледа печалбата...
COD no está en línea   Reply With Quote
Old November 20th, 2009, 05:04 PM   #26
Thunderer
Registered User

Thunderer's Avatar

Likes (Received): 1298

20.11.2009

Thunderer no está en línea   Reply With Quote
Old November 20th, 2009, 06:48 PM   #27
Stelian
Registered User

Stelian's Avatar

Likes (Received): 1490

Mersi za update-ta i az mihan ottam predi 2-3 dni-rabotqt zdravo.
Stelian no está en línea   Reply With Quote
Old November 20th, 2009, 07:28 PM   #28
svetoslav
For better Bulgaria

svetoslav's Avatar

ura
Old December 22nd, 2009, 11:55 AM   #29
mandjasgrozde
Registered User

mandjasgrozde's Avatar

Likes (Received): 2498

Ето една снимка от днес.
mandjasgrozde no está en línea   Reply With Quote
Old December 22nd, 2009, 09:37 PM   #30
BGpioneer222
Registered User

BGpioneer222's Avatar

Likes (Received): 52

Относно недоумението на Svetoslav , защо сградата на КНСБ си седи с неизмазана стена-
Само наколко изречения от интервю на един от авторите на проекта на КНСБ арх.Лозанов.

http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=322832

- Смятате ли, че София скоро ще има свой небостъргач? Такива са заложени на много места в града, но сгради няма. Има ли градът нужда от високоетажно строителство, още повече че сте автор на проекта за една от най-високите сгради в града - тази на КНСБ?

- Не обичам да се връщам към сградата на КНСБ, защото тя беше част от цялостен градоустройствен проект, който беше реализиран само частично. Проектът представляваше идея за архитектурен ансамбъл с 2 високи сгради с “асансьорно повдигани плочи” по много модерна технология и многофункционална сграда за 1000 души. С арх. Богдан Томалевски преживяваме и досега тази “ампутация” на един цялостен организъм. Надеждата ми е, че обогатяването на околното пространство с 2 нови небостъргача ще промени пластично средата и ще “излекува” старите архитектурни болки. По този повод си мисля, че намесата в тъканта на стария град е като общуването със старите хора - необходима е повече топлота и “без резки движения”. Но трябва да се отчита и друго - развитието на съвременната архитектурна мисъл е толкова динамично, че ако една реализация закъснее само с едно десетилетие, вече е остаряла. Типичен пример за подобен риск е конкурсът за т. нар. вторичен център на 4-ти километър.
BGpioneer222 no está en línea   Reply With Quote
Old December 23rd, 2009, 12:55 PM   #31
svetoslav
For better Bulgaria

svetoslav's Avatar

Quote:
Originally Posted by BGpioneer222 View Post
Относно недоумението на Svetoslav , защо сградата на КНСБ си седи с неизмазана стена-
Само наколко изречения от интервю на един от авторите на проекта на КНСБ арх.Лозанов.

http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=322832

- Смятате ли, че София скоро ще има свой небостъргач? Такива са заложени на много места в града, но сгради няма. Има ли градът нужда от високоетажно строителство, още повече че сте автор на проекта за една от най-високите сгради в града - тази на КНСБ?

- Не обичам да се връщам към сградата на КНСБ, защото тя беше част от цялостен градоустройствен проект, който беше реализиран само частично. Проектът представляваше идея за архитектурен ансамбъл с 2 високи сгради с “асансьорно повдигани плочи” по много модерна технология и многофункционална сграда за 1000 души. С арх. Богдан Томалевски преживяваме и досега тази “ампутация” на един цялостен организъм. Надеждата ми е, че обогатяването на околното пространство с 2 нови небостъргача ще промени пластично средата и ще “излекува” старите архитектурни болки. По този повод си мисля, че намесата в тъканта на стария град е като общуването със старите хора - необходима е повече топлота и “без резки движения”. Но трябва да се отчита и друго - развитието на съвременната архитектурна мисъл е толкова динамично, че ако една реализация закъснее само с едно десетилетие, вече е остаряла. Типичен пример за подобен риск е конкурсът за т. нар. вторичен център на 4-ти километър.
Мерси. Аз знаех за цялостния проект, но пак не разбирам след като са го ампутирали, защо не са измазали.
Old January 23rd, 2010, 10:30 AM   #32
Thunderer
Registered User

Thunderer's Avatar

Likes (Received): 1298

Thunderer no está en línea   Reply With Quote
Old January 23rd, 2010, 12:45 PM   #33
Stelian
Registered User

Stelian's Avatar

Likes (Received): 1490

veche si ima kran
Stelian no está en línea   Reply With Quote
Old January 23rd, 2010, 02:31 PM   #34
slavybg
Registered User

Likes (Received): 1701

Аз принципно от самото начало не харесвах много този проект, а вече имам още една причина. Отворете си гугъл ърт и ще видите че той стъпва върху част от площада. От самия площад, за мен това е пълен абсурд и не мога да разбера как е допуснато. Предвид напредналия стадий на проекта и да се ядосвам фаида няма, защото вече факта е свършен
slavybg no está en línea   Reply With Quote
Old January 23rd, 2010, 04:05 PM   #35
Chilio
Небостъргачевград

Chilio's Avatar

Likes (Received): 8865

Грешиш, не се притеснявай толкова... заградено е само за времето на строителството, може и някаква подземна инфраструктура да има там под площада, но сградата ще си е извън него - погледни по-внимателно рендерите - частта от площада която досега беше задънен паркинг, ще бъде оформен като градинка.

П.П. Друг въпрос, че винаги съм си мислил, че там нещата биха могли да се облекчат с кръгово движение... макар че в такова трудно ще се впише трамвая.

Last edited by Chilio; January 23rd, 2010 at 04:17 PM.
Chilio no está en línea   Reply With Quote
Old January 23rd, 2010, 05:59 PM   #36
witch_honor
Спасяващ метрото

witch_honor's Avatar

Likes (Received): 5192

Quote:
Originally Posted by Chilio View Post
Грешиш, не се притеснявай толкова... заградено е само за времето на строителството, може и някаква подземна инфраструктура да има там под площада, но сградата ще си е извън него - погледни по-внимателно рендерите - частта от площада която досега беше задънен паркинг, ще бъде оформен като градинка.

П.П. Друг въпрос, че винаги съм си мислил, че там нещата биха могли да се облекчат с кръгово движение... макар че в такова трудно ще се впише трамвая.
Всъщност проекта включва парче от площада, само че там ще се организира ново площадно ниво...
Old February 8th, 2010, 09:35 AM   #37
mandjasgrozde
Registered User

mandjasgrozde's Avatar

Likes (Received): 2498

Ето една прясна снимка от преди малко
mandjasgrozde no está en línea   Reply With Quote
Old February 8th, 2010, 07:16 PM   #38
Ivanski
инто спейс

Ivanski's Avatar

Тази сграда ще задуши площадчето съвсем , нещо немога хич да свикна с нея. Синдикатите поне са навътре и като площ заемат малко място, но ще видим какво ще се получи.
Old February 8th, 2010, 08:14 PM   #39
SummerBreeze
iUser

SummerBreeze's Avatar

Likes (Received): 0

SummerBreeze no está en línea   Reply With Quote
Old February 8th, 2010, 08:37 PM   #40
Cyberflow
Gaijin

Cyberflow's Avatar

Likes (Received): 160

Сградата си е ок, тази на синдикатите е излишната в случая...
Cyberflow no está en línea   Reply With Quote

Reply

Thread Tools

Posting Rules