search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Bulgaria > Regional Bulgaria > Sofia

Sofia Buildings | Сгради

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old October 27th, 2009, 03:56 PM   #21
spatrandeho
Registered User

spatrandeho's Avatar

Likes (Received): 3357

А някой може ли да поясни как ще бъдат включени високоскоростните магистрали, за които беше постната публикация тези дни, в цялостната картина.Ако може да онагледи.
spatrandeho no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old October 27th, 2009, 04:06 PM   #22
Avus
Großpapa

Avus's Avatar

Likes (Received): 8679

Високоскоростните магистрали са някаква химера. Те би следвало да са изцяло нови трасета или да представляват пълна ревизия на досегашните пътни артерии в рамките на града. Със сигурност обсъждането им не касае настоящата тема.
Avus está en línea ahora   Reply With Quote
Old October 27th, 2009, 04:13 PM   #23
spatrandeho
Registered User

spatrandeho's Avatar

Likes (Received): 3357

Аз питам просто как ще се включват в новостроящото се трасе един ден и дали това е предвидено в сегашния проект.Не искам да дискутирам нищо друго свързано с тяхното евентуално изграждане или неизграждане.
spatrandeho no está en línea   Reply With Quote
Old October 27th, 2009, 04:26 PM   #24
Avus
Großpapa

Avus's Avatar

Нямам представа. Досега не е изнасяна подобна информация. Ако някой е запознат, всички ще се радваме да го прочетем тук. Аз лично имам някакви си мои фантазии, ама това няма да "стопли" проекта

Едно от желанията ми е да се направи детелина в участъка от СОП между автомагистралите "Тракия" и "Хемус", която да води по нов път директно към терминал 2 на летището. Така ще се пести много време и нерви за пътници и посрещачи/изпращачи.

Нещо такова:

lucky6600 liked this post
Old October 27th, 2009, 04:28 PM   #25
nickname778
Registered User

Likes (Received): 63

Quote:
Originally Posted by Ivanski View Post
Покрай бизнес парка и хюндай изглежда наистина добре.
Тва дето му викаш Хюндай, май е Камбаните Бизнес Център и едната половина от сградата е на вносител на Хюндай, а другата половина наскоро беше купена от HP.
nickname778 no está en línea   Reply With Quote
Old October 27th, 2009, 10:34 PM   #26
Chilio
Небостъргачевград

Chilio's Avatar

Likes (Received): 8865

Глупавото в цялата ситуация е, че въобще не си съгласуват работата... можеха първо да направят локалното платно от другата страна на стената, и тогава да нарпавят този временен път, така че да пуснат от двете страни на стената по две ленти в посока... така и така отгоре над стената после ще изграждат тия две ленти...
А още по-голямата недомислица е, че това е само от едната страна на светофара, а предстои същото нещо скоро да се повтори и от другата страна на светофара... Двете неща трябваше да се правят едновременно, защото така или иначе пропускателната способност ще бъде еднаква... А така я намаляват от едната страна, тамън като я оправят там, ще я намалят за още толкова време и от другата страна... Аз лично този участък на околовръстното го отписвам като възможен маршрут за минаване поне за 3-4 месеца...

П.П.: Говоря за кръстовището с Черни връх естествено...
Chilio no está en línea   Reply With Quote
Old October 28th, 2009, 11:10 AM   #27
COD
Registered User

COD's Avatar

Likes (Received): 1302

Quote:
Originally Posted by nickname778 View Post
Тва дето му викаш Хюндай, май е Камбаните Бизнес Център и едната половина от сградата е на вносител на Хюндай, а другата половина наскоро беше купена от HP.
Не е купена, а е наета.
COD no está en línea   Reply With Quote
Old October 28th, 2009, 11:14 AM   #28
COD
Registered User

COD's Avatar

Likes (Received): 1302

Quote:
Originally Posted by Avus View Post
Нямам представа. Досега не е изнасяна подобна информация. Ако някой е запознат, всички ще се радваме да го прочетем тук. Аз лично имам някакви си мои фантазии, ама това няма да "стопли" проекта

Едно от желанията ми е да се направи детелина в участъка от СОП между автомагистралите "Тракия" и "Хемус", която да води по нов път директно към терминал 2 на летището. Така ще се пести много време и нерви за пътници и посрещачи/изпращачи.

Нещо такова:

Много добра идея Avus! И без това в момента всички пътища към летището се задръстват здраво, поради факта че направиха и много офис, складови и производствени сгради в района. По Цариградско, сутрин и вечер, при детелината за Дружба става страшно задръстено.
COD no está en línea   Reply With Quote
Old October 28th, 2009, 12:58 PM   #29
IMRO
Registered User

IMRO's Avatar

Likes (Received): 4655

Не знам дали евентуален нов път до летището не би пречел на навигационните системи при заход на самолетите за кацане / излитане. Доколкото си спомням проблеми създаваше дори едно близкостоящо шосе, а какво остава за директен път до летището?

Бул. Брюксел не създава проблеми, защото юг не се използва за заход.
IMRO no está en línea   Reply With Quote
Old November 7th, 2009, 01:22 PM   #30
Chilio
Небостъргачевград

Chilio's Avatar

Всъщност ако говорим за завършен изцяло участък от Околовръстния път, аз бих нарекъл "Източната дъга", която е връзката между магистралите Тракия и Хемус, между Цариградско и Ботевградско... почи завършена. Изключително ми е чудно защо не се обсъжда довършването на втория мост на Казичене над ЖП-линиите, където този над 10 км участък от магистрален тип е прекъснат с едно стеснение, безумно ограничение 40 км/ч и разбира се полицейска "хранилка". Също така метри след този мост по посока север има пешеходна пътека, която е единственото нещо, което пресича шосето, при положение че всички пътни възли са с мостове, детелини и полудетелини.
На този участък му трябва съвсем малко, за да стане нормален път от магистрален тип - довършване на моста, който е започнат, премахване на пешеходната пътека (смяна с подлез, мястото е подходящо защото пътя е насипен - вдигнат над земята) и поставяне на средните мантинели по целия път, тъй като в момента липсват по 1/3 от него и се правят опасни обратни завои и други щуротии заради базите, складовете и строежите около него.
Old November 7th, 2009, 11:19 PM   #31
Celeborn
Trololo

Celeborn's Avatar

Quote:
Originally Posted by Avus View Post

Нещо такова:

Ами това ще го има (не точно права линия де), разгледай новия ОУП:

http://213.240.236.66/oup_sofia_cache/
Celeborn no está en línea   Reply With Quote
Old November 8th, 2009, 01:24 AM   #32
nickname778
Registered User

Likes (Received): 63

то тоя ОУП е по-скоро пожелателен отколкото реален поне за мене
nickname778 no está en línea   Reply With Quote
Old November 8th, 2009, 07:39 AM   #33
ok2
Registered User

ok2's Avatar

Likes (Received): 1903

Quote:
Originally Posted by Chilio View Post
Всъщност ако говорим за завършен изцяло участък от Околовръстния път, аз бих нарекъл "Източната дъга", която е връзката между магистралите Тракия и Хемус, между Цариградско и Ботевградско... почи завършена. Изключително ми е чудно защо не се обсъжда довършването на втория мост на Казичене над ЖП линията
Because in Bulgaria we always do half-ass job.
ok2 no está en línea   Reply With Quote
Old November 8th, 2009, 07:53 AM   #34
Tego
·!¦[· (17:50) ·]¦!

Tego's Avatar

Likes (Received): 9414

Другият момент е, че точно тази отсечка има спешна нужда от преасфалтиране! Качеството на асфалта там е просто...
Tego no está en línea   Reply With Quote
Old November 8th, 2009, 11:12 AM   #35
IMRO
Registered User

IMRO's Avatar

Likes (Received): 4655

Quote:
Originally Posted by nickname778 View Post
то тоя ОУП е по-скоро пожелателен отколкото реален поне за мене
Ако има пари, икономиката се развива добре и се събират данъци, ще стане реален. Ако не - естествено, че ще си остане пожелателен.

Целта на един ОУП е да каже къде какво следва да се строи, така че всичко да става планомерно, а не този строителен хаос, който беше в продължение на години.
IMRO no está en línea   Reply With Quote
Old November 9th, 2009, 11:26 PM   #36
Avus
Großpapa

Avus's Avatar

Друга моя идея е връзката КПП "Калотина" със СОП да бъде северно от тази с бул. "Европа". Там има твърде много търговски и сервизни центрове и трафикът се утежнява прекалено много.
Old November 10th, 2009, 05:07 PM   #37
benjaminn
Registered User

benjaminn's Avatar

Likes (Received): 12477

Основната връзка на шосето от Калотина с Ок. път ще е при Северната тангента, ако някога бъде построена:
http://sofia-agk.com/esoft/planove/O...9-08-10/29.pdf
Предполагам, че в измененията, които ще гласуват в СО, няма да има промяна.
Old November 12th, 2009, 06:53 AM   #38
ok2
Registered User

ok2's Avatar

Някой дали има апарат под ръка да снима напредъка?
Old November 21st, 2009, 03:49 AM   #39
ok2
Registered User

ok2's Avatar

Гледам никой не пише, вероятно обекта вече е приключен?!
Old November 21st, 2009, 11:02 AM   #40
Chilio
Небостъргачевград

Chilio's Avatar

Quote:
Originally Posted by ok2 View Post
Гледам никой не пише, вероятно обекта вече е приключен?!
Точно там, където се работи най-активно е такава ужасна тапа, че не минавам освен посред нощ... За да ида да снимам докъде са стигнали, трябва да вися 2 часа в задръстване или да ходя километър-два през прахоляците и калта пеша.
Иначе доста са далеч от приключване

Reply

Thread Tools

Posting Rules