SkyscraperCity Forum banner

[Lublin] Promocja miasta - przeczytaj pierwszy post

989K views 7K replies 359 participants last post by  Cz@rek 
#1 · (Edited by Moderator)
Zasady obowiązujące w wątku:
Za Wikipedią:
Promocja - jest to oddziaływanie na odbiorców produktów danej firmy(w tym przypadku miasta), polegające na przekazaniu im informacji, które mają w odpowiednim stopniu zwiększyć wiedzę na temat produktów lub usług oraz samej firmy (miasta) w celu stworzenia dla nich preferencji na rynku.

Może definicja promocji miejskiej wyglądałaby trochę inaczej, ale główny sens jest przekazany.Jest to definicja sensu stricte i wg niej będę decydował co jest w wątku odpowiednie,a co nie.Nie mieszczą się w wiec w promocji bzdurne rankingi, estetyka, marki odzieżowe obecne w mieście lub nie itd.Promocja to działania lub pomysły mające na celu promocje Lublina w Polsce i za granicą, a więc kampanie reklamowe miasta bądź innych podmiotów skierowane na zewnątrz, filmiki promocyjne kręcone dla stacji telewizyjnych, bądź przez mieszkańców, gadżety.Wskazane sa również nasze propozycje na promocje miasta i pomysły.
Posty nie dotyczące promocji w tym sensie, albo dotyczące jej w stopniu minimalnym będą usuwane bądź przenoszone.Postujac w tym wątku trzeba sie z tym liczyć, bo jak widać są problemy z określeniem co jest promocją, a co nie i robi sie bałagan.I proszę sie mnie nie pytać za każdym razem, jak znikną posty, a będą znikać często, tylko najpierw poszukać w innych wątkach.
:)
Mika'el



Witam, tak się zastanawiam jak obecnie wygląda promocja miasta Lublin. Parę ładnych lat temu (kiedy jeszcze mnie to nie interesowało :p) byłem pod przymusem :) na posiedzeniu(czy jak to tam nazwać) o promocji miasta Lublin. Wyglądało to mniej więcej tak: Pan odpowiedzialny za całą dyskusję rozdał zdjęcia herbu i mapki Lublina i przez 2 godziny gadał o historii Lublina ze szczególnym naciskiem na fakt bycia miejscowością 'kupiecką' w owych czasach. Generalnie nie zrobiło na mnie to żadnego wrażenia i nie trafiało do przekonania mojego młodego umysłu :). Chciałbym poznać Waszą opinię, na temat tego, na czym winniśmy się skupić, aby zwabić nie tylko inwestorów, ale także ludzi do przyjeżdżania do nas i osiedlania się tu na stałe, oraz do jakiej grupy wiekowej miasto powinno kierować swoją promocję?

według mnie:
-elementem b.ważnym jest przekonanie nas samych czyli Lublinian o atrakcyjności naszego miasta, bo co jak co, ale sami sobie robimy największą antyreklame narzekając..

-zatrzymywanie absolwentów (konieczne).

-pierwsze wrażenie przyjezdnych, czyli dworce, PKS najlepiej by było postawić od zera, póki co zachować CZYSTOŚĆ.. niby niewiele lecz wciąż jej nie ma.

Aby nie przedłużać skończę na tym, reszta wyjdzie w dyskusji mam nadzieję :)

ps. Jeśli był ten temat to proszę o usunięcie(ja takiego nie znalazłem).

---edit---:

ze strony: http://www.um.lublin.pl
ATUTY MIASTA LUBLIN
– Największe we wschodniej Polsce centrum administracyjne, naukowe, przemysłowe, kulturalne turystyczne
– Stolica Województwa Lubelskiego
– Położenie: 170 km od Warszawy i 100 km od granicy z Ukrainą i Białorusią
– Ośrodek kontaktów gospodarczych między Wschodem a Zachodem
– Miasto młodych ludzi
– Centrum akademickie: kilkanaście wyższych uczelni, w tym 5 publicznych: UMCS, KUL, Akademia Medyczna, Akademia Rolnicza, Politechnika Lubelska
– Europejskie Kolegium Polsko - Ukraińskich Uniwersytetów
– Największy odsetek studiującej młodzieży w przeliczeniu na liczbę mieszkańców
– Kompetentni i dobrze wykwalifikowani pracownicy
– Według badań gdańskiego Instytutu Badań nad Gospodarka Rynkową, Miasto Lublin uzyskało najwyższy kompleksowy wskaźnik jakości życia w Polsce
– Miejsce wielu kulturalnych wydarzeń jak Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne, Międzynarodowy Festiwal Teatralny i wiele innych
 
See less See more
#6,121 · (Edited)
Witajcie :) Może to nie jest do końca odpowiedni temat, ale wybieram się pierwszy raz do Lublina. Możecie polecić jakieś ciekawe, nieoczywiste miejsca do zwiedzania - ulice/budynki. Możecie pisać szerzej, w kontekście całego regionu, bo na pewno jest tu więcej do zobaczenia niż Lublin, Zamość i Kazimierz Dolny.
O 15:00, 16:00 i 17:00 w okresie wakacyjnym, spod Bramy Krakowskiej wyjeżdżają specjalne linie turystyczne, obsługiwane przez "Ziutka" i "Gutka". Zachęcam do przejażdżki jednym i drugim bo trasy są inne.
 
#6,122 · (Edited)
Poza Lublinem polecam Kozłówkę którą należy zobaczyć bo to jeden z najpiękniejszych pałaców magnackich w Polsce niestety nie rozreklamowany przez telewizyjne migawki tak jak zamek Ksiaż .
Jak dla mnie pałac ładniejszy niż Łańcut i w środku wypas a przy okazji zobaczyć muzeum socrealizmu.
Ten palac to wyjątkowo urokliwe miejsce.
A w Lublinie się chodzi po Starym Mieście i Śródmieściu.
 
#6,127 ·
Dzisiaj udało mi się obejrzeć VOLTĘ. Uważam, że opinia o nachalnej promocji miasta jest bardzo przesadzona. Oczywiście nazywa się miasto po imieniu, padają słowa o rocznicy, czy też pojawia się w kilku miejscach logu miasta, ale trudno mówić, że Lublin w filmie jakoś się narzuca. Promocja Lublina w oczywisty sposób jest widoczna, ale IMO trzyma się sensownych ram. Trzeba pamiętać, że Lublin ze swoimi zabytkami czy charakterystycznymi obiektami mimo wszystko nie jest, aż tak automatycznie rozpoznawalny jak np Kraków z Wawelem czy sukiennicami, Warszawa z Pałacem kultury (sic!) czy Zamkiem Królewskim więc takie delikatne podkreślanie gdzie akcja się rozgrywa z punktu widzenia miasta jest sensowne.
Co do samego filmu na który po przeczytaniu kilku recenzji szedłem dość chłodno nastawiony, muszę powiedzieć, że nie był to czas stracony. Nie była to może typowa komedia, na której sala miała się ciągle śmiać. Nie była to też komedia jakich w ostatnich latach było wiele z prostym rubasznym humorem przeplatanym rynsztokowym słownictwem. Był to lekki i przyjemny film, z nie najgorszą i lekką do oglądania fabułą. Czy warto go obejrzeć? Moim zdaniem warto. Czy będzie co kilka lat powtarzany w telewizji. Będzie. IMO pieniądze na promocje nie poszły więc na marne.
 
#6,133 ·
Ten rok może być rekordowy pod względem liczby turystów odwiedzających Lublin. Już teraz – jak twierdzi Ratusz – zainteresowanie miastem jest niemal trzykrotnie większe niż w zeszłym roku. To zasługa między innymi mistrzostw EURO U 21 oraz imprez kulturalnych

http://www.dziennikwschodni.pl/lubl...wanie-turystow-niz-w-2016-r,n,1000203668.html

Przeciętny turysta z Polski wydawał u nas ok. 700 zł, zaś gość z zagranicy średnio 2148 zł. Wśród odwiedzających nasze miasto obcokrajowców najwięcej było w zeszłym roku gości z Wielkiej Brytanii.
 
#6,135 ·
Tego roku nie ma co porównywać bo było EURO, zobaczymy w następnym jak będzie wyglądać.
Zawsze można ze statystyk "wyjąć" 2-3 tygodnie w okresie EURO. W tą lukę wstawić wynik z 2016 roku i da to pewien obraz o ile tegoroczny wzrost wynika z tej jednej dodatkowej imprezy.

Myślę, że sam wynik podbija nie tyle EURO ale dość szeroko promowane w Polsce imprezy z okazji 700 lecia nadania praw miejskich. De facto w przyszłym roku przy tradycyjnym kalendarzu imprez oraz ich skali będziemy mogli stwierdzić czy Lublin staje się modny dla wakacyjnego turysty :)
 
#6,137 ·
^^ Nawet największa impreza nie udowodnia słuszności niszczenia prywatnych powierzchni. I nie nazywaj malkontentami, czy hejterami ludzi mających szacunek do czyjejś własności. Chyba, że uważasz szacunek i czystość to niepotrzebne zasady. Bałaganiarskie zachowanie zawsze powinno być tępione.
I nie pisz, że oni akurat zrobili to rozsądnie, bo przez takie imprezy zachęcają innych ludzi z problemami emocjonalnymi do bazgrania.
 
#6,139 ·
^^ Nawet największa impreza nie udowodnia słuszności niszczenia prywatnych powierzchni.
Wiesz, najlepszym komentarzem do tej bzdury, która napisałeś będzie ten obrazek - kadr z filmiku, który komentujesz i w którym wyrażasz swoje święte oburzenie odnośnie "niszczenia prywatnej powierzchni" (cokolwiek miałoby to znaczyć w tym przypadku).



kurtyna.
 
#6,140 ·
Widzę, że Ty @catcha razem ze @Stiggy macie problem z analizą zdania które czytacie.
Jakbyście dokładniej przemyśleli to co napisałem, to byście zrozumieli, że nie odnoszę się do malowania po tym nowym wiadukcie, lecz o konsekwencjach jakie to powoduje.

Oczywiście zakładam, że dostali oficjalną zgodę na te malunki, ale nie o tym pisałem.

@catcha, bzdurą jest Twój post, który udowadnia sens bo ktoś to sponsorował... Jak chociażby państwo sponsorowało budowę COZLa to z jakiegoś niezrozumiałego powodu było oburzenie?
 
Top