SkyscraperCity Forum banner

[Lublin] Parkowanie, strefa, przepisy, absurdy

1M views 11K replies 299 participants last post by  Erkaesowiec 
#1 · (Edited)
Lublin - miasto wojewódzkie ze specyficznym układem komunikacyjnym.

Wątek poświęcony problemom parkowania w mieście, proponowanym rozwiązaniom oraz tzw. świętym krowom perfidnie łamiącym przepisy.

Ruszamy z nowym wątkiem grupującym informacje nt parkowania w Lublinie, problemami z tym związanymi, proponowanymi rozwiązaniami. W wątku tym zamieszczamy również informacje/zdjęcia przypadków łamania przepisów, blokowania przejazdów, zastawiania chodników... wyżalamy się i piętnujemy złe zachowania...
....i przede wszystkim staramy się dyskutować spokojnie, merytorycznie.
 
#82 ·
Wtedy marzy mi się społeczna akcja, podobna do tej jak pokazywali chyba w Moskwie, gdzie na źle zaparkowane samochody wolontariusze naklejali trudnozrywalne naklejki z dość obraźliwymi obrazkami. Nie muszą to być genitalia, ale np. barania lub świńska głowa z napisem: JA tak parkuję!, naklejona na przednią szybę na miejscu kierowcy :). Może to by poskutkowało?
Musisz mieć świadomość, że jest to niezgodne z prawem. Zwłaszcza jeżeli naklejka na przykład jest na przedniej szybie i ogranicza widoczność.
 
#83 ·
Na początek należy pamiętać, że jest to jedyny wjazd na Stare Miasto, w obręb murów miejskich. Co mówią nam znaki:
B-1 Zakaz ruchu, czyli, że za tym znakiem nie mogą poruszać się pojazdy, na tabliczce pod znakiem mamy wymienione kogo nie dotyczą i są to:
-posiadacze identyfikatorów,
-służby komunalne,
-nowożeńcy z zaświadczeniem USC lub kancelarii o.o. Dominikanów,
-taxi w celu przewozu pasażerów lub bagażu (nie wiem czy nie usunięto tego, zdjęcie pochodzi sprzed roku)
-zaopatrzenie do 3,5 tony w godz. 6-12 i 16-19 (nie dziwią was te godziny? największy ruch pieszych!)
-posiadaczy identyfikatorów Lubelskiej Giełdy Staroci w ostatnią niedzielę miesiąca od 4
Oczywiście znak nie dotyczy też osób niepełnosprawnych lub ich opiekunów.
B-39 Strefa zakazu postoju, czyli zakaz postoju na wszystkich drogach powyżej 1 minuty, nie dotyczy miejsc oznaczonych znakiem parking, nie dotyczy zaopatrzenie w godz. 6-12 i 16-19 do 15 minut
D-40 Strefa zamieszkania
-pieszy ma pierwszeństwo przed pojazdem i może korzystać z całej szerokości drogi
-maksymalna dopuszczalna prędkość to 20km/h
-nie można parkować w miejscach do tego nie wyznaczonych.
Przypomnę, że ten znak dotyczy także zaopatrzenia.

Jaki płynie z tego wniosek? Na Starym Mieście można parkować tylko pod znakiem D-18. Znaku takiego nie ma na Grodzkiej (parkują tam zaopatrzeniowcy Grodzkiej 15 (reklama na aucie łatwo do zapamiętania) i taksiarze), ani na Rynku (mieszkańcy kamienic). Dodatkowo wszyscy, którzy nie są zaopatrzeniem w godzinach 6-12 i 16-19 a parkują tam gdzie nie można powinni zostać odholowani. Jak jest każdy widzi:(
A jest tak :

Środa , 21 września 2011, zdjęcia zrobione między godzinami 11:30 - 12:00 ( legalny czas dla wjazdu zaopatrzenia na Stare Miasto )

"Zaopatrzeniowcy" dostarczają swoje towary na Starym Mieście :
1.

2.

3. Pani ma zezwolenie na wjazd, ale na teren UMCS, a nie na Stare Miasto

4.

5. Zaopatrzenie USC w Nowożeńców ? ( jeśli mają zaświadczenie, to stoją legalnie ;) )

6.

7.


P.S. Zdjęć aut stricte dostawczych nie zamieszczałem, bo zajęły by wiele miejsca.. Na kilkanaście samochodów dostawczych tylko 2 stały w miejscach dozwolonych, za znakiem "P"
 
#88 ·
Zdjęcia zrobione 21 września 2011 pomiędzy godziną 12:58 a 13:10 ( 12 minut ) na Starym Mieście w Lublinie.
Dla przypomnienia, - obowiązuje zakaz wjazdu dla zaopatrzenia, na Starym Mieście mogą parkować posiadacze zezwoleń tylko za znakiem D-18 "P"
1. ul. Grodzka

2. Rynek

3.ul.Złota

4. ul. Archidiakońska. Auta po lewej stronie zdjęcia są zaparkowane prawidłowo, VW po prawej - nie.

5. Rynek

6.ul.Bramowa
 
#95 ·
ehh... szkoda że dzisiaj nie przechodziłem okopową... bardzo chętnie bym się przeszedł po masce tego samochodu :p
 
#100 ·
jakoś dziś widziałem na POniatowskiego (ten wyremontowany odcinek) jak sobie elegancki wóz stał na chodniku i kawałku DDR i policja jechała i tylko się popatrzyli i pojechali, także nie wiem czy by podejście coś dało, powiedzieli by niech Pan zadzwoni na SM albo na policję:D tak jak ze szpitalami, człowiek umiera pod szpitalem a ci każą po karetke dzwonic...
 
Top