SkyscraperCity Forum banner

[Lublin] Stare widoki, fotki, ryciny, plany

4M views 10K replies 480 participants last post by  lukaszlecyk 
#1 · (Edited)
Najstarszy plan a raczej fragment przedstawiajacy Bramę Krakowska

Plan z XVI wieku skopiowany nie pamietam skad to bylo dawno :D ale zrobilem wiec jest cacy

plan miasta z roku
1716


ok XVII w

1783



Kopia planu z 1877 ( lub 1875 ) podkolorowana przezemnie

1892






niestety sa plany ktorych nie moge tu wlepic

Wejście do Ogrodu Miejskiego


Fragment planu Lublina z 1870 roku . Plac Musztry z widocznym Soborem


Sobór na Placu Musztry







Krakowskie Przedmieście w głębi Sobór




Plac Musztry z prawej Sobór głębi Rząd Gubernialny i Kasa Gubernialna
 
See less See more
22
#126 ·
Cześć wszystkim,

to z kolei mój pierwszy post, chociaż lubelskie wątki na skyscrapercity śledzę z uwagą od dawna :)

Zdjęcie w nawiązaniu do tego z czołgiem. Tym razem wkraczające do Lublina w 1944 wojsko na Fabrycznej:



Zdjęcie pochodzi ze strony www.tnn.pl.

Na wzmiankowanej stronie znalazłem kilka bardzo ciekawych zdjęć, nie tylko Starego Miasta i Podzamcza, dominujących na stronach o dawnym Lublinie, ale również takie perełki:



Ul. Lubomelska w miejscu obecnego skrzyżowania Solidarności / Kompozytorów (1971)



Wiadukt na Mełgiewskiej (nie wiedziałem, że była jednojezdniowa w tym miejscu) z arcyciekawym transparentem :) (1973)


Zdjęcie podpisane jako "Dolina Czechowki", wg mnie jest to Północna w okolicach obecnego skrzyżowania z Paganiniego (ok. 1930)

Szymon
 
#130 ·
Cześć wszystkim,

to z kolei mój pierwszy post, chociaż lubelskie wątki na skyscrapercity śledzę z uwagą od dawna :)

Zdjęcie w nawiązaniu do tego z czołgiem. Tym razem wkraczające do Lublina w 1944 wojsko na Fabrycznej:



Zdjęcie pochodzi ze strony www.tnn.pl.

Na wzmiankowanej stronie znalazłem kilka bardzo ciekawych zdjęć, nie tylko Starego Miasta i Podzamcza, dominujących na stronach o dawnym Lublinie, ale również takie perełki:



Ul. Lubomelska w miejscu obecnego skrzyżowania Solidarności / Kompozytorów (1971)



Wiadukt na Mełgiewskiej (nie wiedziałem, że była jednojezdniowa w tym miejscu) z arcyciekawym transparentem :) (1973)


Zdjęcie podpisane jako "Dolina Czechowki", wg mnie jest to Północna w okolicach obecnego skrzyżowania z Paganiniego (ok. 1930)

Szymon


Ten domek to chyba do dzisiaj stoi
 
Top