daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Warszawa

Warszawa Stolica i aglomeracja

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old March 24th, 2004, 06:12 PM   #1
martin
Registered User

martin's Avatar

Likes (Received): 675

[Mokotów] Inwestycje na Służewcu Przemysłowym

mysle ze warto zalozyc taki watek gdzie bedzie mozna zamieszczac informacje o inwestycjach o budowach w tej czesci miasta ktora powinna zmienic nazwe na Sluzewiec biurowo-handlowy

-lada dzien rozpocznie sie budowa biurowca Cyrus, bedzie to kolejny biurowiec w biznes parku przy ul. Marynarskiej na przeciwko MBP

-w MBP latem rusza budowa kolejnego biurowca, najnowszy bedzie sie nazywal Topaz i powstanie od ulicy Domaniewskiej

-niedlugo ruszy budowa innego biurowca przy Domaniewskiej, Tulipan House

- jesienia ropocznie sie budowa pierwszego biurowca wchodzacego w sklad biznes parku budowanego przez firma Ghelamco, pierwszy biurowiec bedzie sie znajdowal przy ulicy Domaniewskiej
martin no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old March 24th, 2004, 06:49 PM   #2
JPS
Expert

JPS's Avatar

+ Skanska - Mokotów Chambers...
Old March 25th, 2004, 09:36 AM   #3
YaroS
Registered User

Likes (Received): 14

Informacja za PREM nr229. Asbud ma wybudować centrum magazynowo-biurowe na rogu Bokserskiej i Postępu centrum powstanie w miejscu zespołu istniejących hal magazynowych, które po modernizacji wejdą również do kompleksu. Docelowo powierzchnia magazynowa ma wynosić 40tys m2.
PZDR
Old March 26th, 2004, 05:20 PM   #4
martin
Registered User

martin's Avatar

o tej inwestycji Asbudu

Projekt magazynowo-biurowy na Mokotowie planowany jest docelowo na 40 tys. m2 powierzchni. Spółka otrzymała warunki zabudowy terenu i stara się o pozwolenie na budowę. Warto¶ć obiektu szacowana jest na 20 mln USD. Inwestycja finansowana będzie w głównej mierze ze Ľródeł własnych.
Old April 3rd, 2004, 12:41 AM   #5
martin
Registered User

martin's Avatar

Ustalenie warunków zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie budynku biurowego przy ul. Domaniewskiej 52 w Dzielnicy Mokotów
ZAWIADOMIENIE

Zgodnie z art. 61 § 4 K.P.A , oraz art.31 i art.46 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001r. Prawo Ochrony Środowiska ( Dz. U. z 2001r. nr 62, poz.627)

Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy zawiadamia, że zostało wszczęte postępowanie administracyjne na wniosek Spółki Location Invest z dnia 23.12. 2003r. w sprawie o ustalenie warunków zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie budynku biurowego przy ul.Domaniewskiej 52 w Dzielnicy Mokotów w Warszawie.

W związku z powyższym zawiadamiam, że zgodnie z treścią art. 10. k.p.a., można się zapoznać z aktami w powyższej sprawie oraz strony postępowania mogą w terminie 21 dni od dnia zawiadomienia złożyć ewentualne zastrzeżenia bądź wyjaśnienia w przedmiotowej sprawie w
Biurze Naczelnego Architekta Miasta Urzędu m.st. Warszawy, w Wydziale Realizacji Urbanistycznej,
Plac Defilad 1, PKiN, piętro XVII, pokój 1701.
Old June 18th, 2004, 10:44 AM   #6
Warszawiak75
Registered User

Likes (Received): 40

Krok do przebudowy skrzyżowania Wołoskiej i Marynarskiej

Aż osiem firm i konsorcjów stanęło we czwartek do przetargu na budowę dwupoziomowego skrzyżowania koło Galerii Mokotów.

W ciągu roku ma tu powstać m.in. rondo i estakada do skrętu z Rzymowskiego w Marynarską. Największe szansę na wygraną ma konsorcjum Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych i przedsiębiorstwa Mosty Łódź. W przetargu zgłosili najniższą cenę - niecałe 28 mln zł. Prace mają się zacząć w wakacje. Są szanse, że po zakończeniu przebudowy nie będą się już w tym miejscu tworzyć gigantyczne korki.

(www.gazeta.pl)
Old June 18th, 2004, 02:55 PM   #7
kafarek
Robert Frw

kafarek's Avatar

Likes (Received): 2563

To dobra wiadomość,to skrzyzowanie to koszmar
kafarek no está en línea   Reply With Quote
Old June 18th, 2004, 03:18 PM   #8
megaptera
Registered User

megaptera's Avatar

Na Sluzewcu znam sie mniej niz na Paryzu, a tamtejsze inwestycje budza raczej moja niechec (bo nie powstaja na Woli ), ale niedawno trafilem na cos takiego (nie wiem czy nowe, czy nie):

Cybernetyki BUSINESS PARK

plus inne obrazki i info na http://www.viterra.pl/biurowe.htm
Old June 18th, 2004, 03:58 PM   #9
Warszawiak75
Registered User

To coś dopiero powstanie - coś juz w ziemi grzebią. To jest obok biurowca TV Puls.

Last edited by Warszawiak75; June 18th, 2004 at 04:07 PM.
Warszawiak75 no está en línea   Reply With Quote
Old June 18th, 2004, 04:49 PM   #10
JPS
Expert

JPS's Avatar

Ma jeszcze powstać "Office Park Domaniewska" (Inwestor - Hydrobudowa Grunt-Bud.).
Old June 23rd, 2004, 06:43 PM   #11
martin
Registered User

martin's Avatar

Hydrobudowa Grunt-Bud, spółka zależna Hydrobudowy-6 SA, rozpoczęła budowę kompleksu budynków biurowych Office Park Domaniewska.

Głównym wykonawcą obiektu jest Hydrobudowa-6 SA. Projekt kompleksu powstał w pracowni JSK Architekci. Kompleks budynków będzie się składał się z dwóch podobnych architektonicznie, symetrycznych biurowców Alfa i Beta. Budynki będą miały formę prostokątnych skrzydeł połączonych na każdej kondygnacji poprzecznym ryglem. W ten sposób utworzą literę "H". Fasada skrzydeł będzie pokryta blaszano-aluminiowymi panelami.
Podziemną kondygnację budynku zajmą garaże, magazyny i pomieszczenia techniczne.
Planowana powierzchnia całkowita kompleksu biurowego wyniesie 19 tys. 880 m.kw. Garaże zajmą ok. 4 tys. 800 m.kw. w każdym z budynków (łącznie 260 miejsc parkingowych). Przed biurowcem powstanie parking na 175 miejsc. Obecnie trwa budowa biurowca Beta. Ma ona potrwać do końca 2005 roku. Dopiero po znalezieniu najemców rozpocznie się budowa biurowca Alfa.
Old June 23rd, 2004, 06:44 PM   #12
martin
Registered User

martin's Avatar

a czy ktos sie orientuje gdzie przy Domaniewskiej bedzie budowac Ghelamco, po stronie Galerii Mokotow czy po stronie MBP ??
Old June 24th, 2004, 11:17 AM   #13
krzysztofsitkowski
Registered User

Likes (Received): 0

Tylko gdzie tu zaparkowac

Wspaniale. Biurowcow jest tu w okolicy Domaniewskiej od groma. Budowane sa nowe biurowce - fantastyczne. Tylko, ze tu juz w tej chwili nie ma gdzie parkowac. Samochod stoi na samochodzie. Na kazdym kawalku trawy, na kazdym fragmencie chodnika, na przystankach autobusowych - gdzie sie da.
Zadowolna moze byc tylko straz miejska. Jak jakis straznik ma zly dzien i chce sie wyzyc to moze hurtowo przez caly dzien mandaty wypisywac. Ostatnio madaty byly wystawione na kiluset metrach wzdluz ul. Postepu.
Idiotyzm jakis.
krzysztofsitkowski no está en línea   Reply With Quote
Old June 24th, 2004, 04:59 PM   #14
Dziki REX
Your brain controller

Dziki REX's Avatar

Likes (Received): 2149

no nie mówice, że parkingów podziemnych nie będzie, heh to jest raczej standard
Old June 24th, 2004, 05:19 PM   #15
embercadero
Registered User

embercadero's Avatar

Likes (Received): 2

Standard standardem ale jeszcze nie spotkałem w Wawie biurowca w którym byłoby wystarczająco dużo miejsc w garażu podziemnym. Zawsze brakuje i zaczyna się szopka na ulicach wkoło.
embercadero no está en línea   Reply With Quote
Old June 24th, 2004, 05:46 PM   #16
JPS
Expert

JPS's Avatar

Quote:
Originally Posted by Masstah
Standard standardem ale jeszcze nie spotkałem w Wawie biurowca w którym byłoby wystarczająco dużo miejsc w garażu podziemnym. Zawsze brakuje i zaczyna się szopka na ulicach wkoło.
Są takie biurowce (nawet w centrum), tylko że 1 godz. na parkingu dla gości kosztuje mniej więcej 5 zeta, w związku z czym klienci przyjeżdżający do biur parkują na zewnątrz za 2,5 zeta, albo za darmo...
Old June 24th, 2004, 05:54 PM   #17
embercadero
Registered User

embercadero's Avatar

Likes (Received): 2

No to moze i są, ja sie raczej spotkałem z takimi gdzie jest kolejka 300 oczekujących chętnych na kartę wstępu do garażu i jest ona traktowana jako dodatkowy benefit dla managerów. A o gościach w ogóle nie ma mowy by do garażu wjechali.
embercadero no está en línea   Reply With Quote
Old June 24th, 2004, 11:32 PM   #18
Warszawiak75
Registered User

A tak bedzie wygladac nowa inwestycja Cirrus na przeciw Galerii Mokotów...
Duża ilość miejsc parkingowych

Old June 25th, 2004, 04:47 PM   #19
martin
Registered User

martin's Avatar

Cirrus to ten po lewej, po prawej natomiast Antares niedawno wybudowany
Old June 25th, 2004, 05:24 PM   #20
Warszawiak75
Registered User

Quote:
Originally Posted by martin
Cirrus to ten po lewej, po prawej natomiast Antares niedawno wybudowany
Myślałem, że każdy sie domyśli. Faktycznie Antares to juz stoi i całkiem nieźle się prezentuje
Myśle, że oba ładnie będą się komponować ze sobą.

Reply

Tags
biurowce, mokotów, warszawa

Thread Tools

Posting Rules