daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Hrvatski Forum > Economy and development > Cestovna infrastruktura

Cestovna infrastruktura Motorways, expressways, and other state routes

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 41 votes, 4.68 average.
Old April 10th, 2015, 07:45 PM   #2061
Ballota
Powered by Jet-A1

Ballota's Avatar

Likes (Received): 13062

Quote:
Baš me zanima kako će ovaj dio riješit. Oće uspit spasit temelje te kuće ili sve ide ća.

__|__
\_______O(-)O_______/
" " "

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
Ballota no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old April 10th, 2015, 08:07 PM   #2062
Gedeon
Poguglaj si ga sam

Gedeon's Avatar

Likes (Received): 7027

Quote:
Originally Posted by Ballota View Post
Baš me zanima kako će ovaj dio riješit. Oće uspit spasit temelje te kuće ili sve ide ća.
Ma nema toga kaj se sidrima nebre rešiti
Old April 10th, 2015, 10:19 PM   #2063
zoltan gera
Split personality

zoltan gera's Avatar

Likes (Received): 26

Quote:
Originally Posted by Ballota View Post
napokon će nestat ovaj nikakvi nadvožnjak koji izgleda kao da će se sam od sebe srušiti

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

Gogz, autoceste_volim_ja, vkreso liked this post
zoltan gera no está en línea   Reply With Quote
Old April 11th, 2015, 06:16 PM   #2064
ST_dasa
u disko me znaju na vrata

ST_dasa's Avatar

Likes (Received): 5968

Čovjeka zanima, pa ako znate odgovor ili imate što dodat...

Quote:
Originally Posted by admirer of sir ALEX View Post
Pokrećem ovu temu kako bismo se u budućnosti mogli informirati o aktivnostima MUP-a i svakako, da ne bi bili sankcionirani kao što ću vjerojatno biti i sam. Naime, prošli put kada sam prošao kroz Bisko nije bilo kamere za brzinu. Ovaj put sam je primjetio ali na žalost, kasno. Već sam brzinu prekoračio za 20km/h. Dakle, kretao sam se oko 60km/h.

Sad očekujem kovertu sa uplatnicom.

Da li netko ima originalnu sliku sa lica mjesta jer sam ovo kompilirao prema sjećanju.

I da napomenem, nikakvog znaka upozorenja za speed cameru nije bilo, a prema svim najavama i EU praksi to su morali uraditi ili je to samo u probnom radu?

Ovo bi, pretpostavljam, mogao znati Pasat ili Ballota......
Old April 11th, 2015, 08:16 PM   #2065
Gedeon
Poguglaj si ga sam

Gedeon's Avatar

Likes (Received): 7027

DOLJE KAMERE!!!!!!!111

vkreso liked this post
Gedeon está en línea ahora   Reply With Quote
Old April 11th, 2015, 08:20 PM   #2066
Gogz
Registered User

Gogz's Avatar

Likes (Received): 217

Nisam dugo tu prolazio, pa je nisam vidio, al na svim ostalim mjestima po gradu i okolici su postavljeni znakovi par stotina metara prije. Na konkretno ovom mjestu što sam ga linkao prije par dana je blicnila kamera, ne meni već liku što je projurio pokraj mene.
Gogz no está en línea   Reply With Quote
Old April 11th, 2015, 10:17 PM   #2067
admirer of sir ALEX
Registered User

admirer of sir ALEX's Avatar

Likes (Received): 43

Quote:
Originally Posted by Gedeon View Post
DOLJE KAMERE!!!!!!!111

Nemam ništa protiv kamera, dapače, da ih je barem više. Međutim, trebalo je biti upozorenje da se brzina snima jer je ograničenje preveliko u odnosu na mješoviti promet, pješaka, biciklista i ostalih tamo.

Svjedoci smo da se svaka fukara sjeti jedino brzine kao mjere za povećanje sigurnosti.... i ograničenja šibaju svuda i na svim cestama.

Ne tako davno sam se vozio autocestom prema Splitu i gotovu u 80 % slučajeva na dinamičkoj je bilo 40 i 60km/h, što je suludo.
admirer of sir ALEX no está en línea   Reply With Quote
Old April 12th, 2015, 01:11 AM   #2068
Promo Ponuda
Kupiš tri, dobiješ dva

Promo Ponuda's Avatar

Likes (Received): 174

Quote:
Originally Posted by admirer of sir ALEX View Post
Nemam ništa protiv kamera, dapače, da ih je barem više. Međutim, trebalo je biti upozorenje da se brzina snima jer je ograničenje preveliko u odnosu na mješoviti promet, pješaka, biciklista i ostalih tamo.

Svjedoci smo da se svaka fukara sjeti jedino brzine kao mjere za povećanje sigurnosti.... i ograničenja šibaju svuda i na svim cestama.

Ne tako davno sam se vozio autocestom prema Splitu i gotovu u 80 % slučajeva na dinamičkoj je bilo 40 i 60km/h, što je suludo.
Mislim da je upravo ta dinamička signalizacija najveći razlog zašto bi kamere na takvim lokacijama bile suludo rješenje. Više puta sam se vozio po suhoj, ravnoj cesti bez oštećenja i vidio kako na dinamičkoj piše ograničenje koje ni bogu ni vragu nije jasno - niti sam poslije naletio na razlog ograničenja. Pogotovo jer većina te signalizacije radi automatski, po nekakvim settingsima koje je pitaj boga tko postavio.

A i kada ima smisla, ograničenja su daleko preniska. Npr. ove zime sam na A4 više puta doživio da na dijelu gdje je inače ograničenje 130 blinka 80(!) zbog kiše ili moguće poledice, a na dijelu od Brezničkog Huma do Novog Marofa, gdje je inače ograničenje 100 i sve je puno vijadukata i zavoja dinamička pokazuje - pazi sad - 100!

U drugoj situaciji po totalnoj mećavi piše 80, a nema šanse voziti se brže od 60.

I po kojoj bi logici ja trebao vjerovati da ta ograničenja imaju smisla? Upravo zbog toga nitko pola posto ne poštuje takvu signalizaciju - jer je 90% vremena besmislena. Postaviti kamere u tim uvjetima bi značilo da im je jedini smisao puniti proračun, a nikako sigurnost prometa.

Gedeon, vkreso liked this post
Promo Ponuda está en línea ahora   Reply With Quote
Old April 12th, 2015, 12:58 PM   #2069
Rojsman
Registered User

Rojsman's Avatar

Likes (Received): 560

Kamere kod dinamične signalizacije rade neovisno o ograničenju brzine na istoj, tj. kamera je naštimana uvik na fiksni iznos prekoračenja brzine i nisu povezane sa dinamičnom signalizacijom.. Kod svih kamera na Splitskom području moš proč 20kmh više od ograničenja. U pravilu slikavaju tek prekoračenje 30kmh i više. Ja kod svih prolazim sa 15-20kmh više od ograničenja i nikad me nisu slikale. Kad su prve po Splitu bile postavljene susid pandur mi je reka da su kamere na Sirobuji i na ulazu u grad na Smokoviku bile namištene na 120kmh i više a ograničenje je tu 70kmh, a one u gradu na 30kmh i više od ograničenja brzine. Sad dali je još tako provjerit ću.
Old April 13th, 2015, 02:11 PM   #2070
admirer of sir ALEX
Registered User

admirer of sir ALEX's Avatar

Likes (Received): 43

Sad si me utješio, znači mogao bi se izvući bez koverte!?
admirer of sir ALEX no está en línea   Reply With Quote
Old April 13th, 2015, 09:11 PM   #2071
B4rt
Registered User

B4rt's Avatar

Likes (Received): 60

Postoji ti znak da se snima brzina, ali po zakonu on ne mora biti neposredno prije kamere, pa je tako ovaj (koliko se sjećam) tamo negdje poslje zavoja kod kamenoloma.
B4rt no está en línea   Reply With Quote
Old April 14th, 2015, 10:55 PM   #2072
vjeko.O
Registered User

vjeko.O's Avatar

Likes (Received): 18

Opet nove satelitske http://i.imgur.com/sLYuYef.jpg

Dubrovnik liked this post
vjeko.O no está en línea   Reply With Quote
Old April 16th, 2015, 07:19 PM   #2073
Ballota