daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rate Thread
Old July 24th, 2016, 10:42 PM   #7261
kletos
Registered User

Likes (Received): 41

Quote:
Originally Posted by este View Post
W kształcie łuku jest tylko góra (ale może @rekcza miał chyba na myœli typ konstrukcji) - tutaj widać to wyraŸniej:
Co by nie powiedzieć to jest brzydki, bo to nie łuk, to takie ni pies nie wydra ! Budowanie prostych konstrukcji nie oznacza, ze muszą być brzydkie !

Sponsored Links
Old July 24th, 2016, 10:52 PM   #7262
Strada56
Registered User

Strada56's Avatar

Likes (Received): 907

Quote:
Originally Posted by Luki_SL View Post
Pamiętajcie, że teraz będą budowane tylko proste konstrukcje.
Dokładnie a poza tym "de gustibus non est disputandum".

PS> Może taki kształt wyszedł z obciążeń? Mnie się podoba
Old July 24th, 2016, 10:54 PM   #7263
Maya83
Registered User

Likes (Received): 6683

Quote:
Originally Posted by kletos View Post
Co by nie powiedzieć to jest brzydki, bo to nie łuk, to takie ni pies nie wydra ! Budowanie prostych konstrukcji nie oznacza, ze muszą być brzydkie !
Zapomniałeś dodać, że dla CIEBIE jest brzydki. Co by to nie było, to i tak będzie ładniejszy od każdego innego typu prosta deska.
Old July 25th, 2016, 12:43 AM   #7264
SRC_100
Registered User

SRC_100's Avatar

Likes (Received): 3275

Quote:
Originally Posted by bolsta View Post
też nie jestem inżynierem kontraktu, ani nie jestem gotowy na wścibskie pytania forumowiczów, ale kilka lat amatorskiego oglądania poszczególnych realizacji kontraktów i to co widzę na obwodnicy Gorzowa utwierdza mnie w przekonaniu, że termin kwiecień 2017 jest mocno zagrożony. Dziś tamtędy przejeżdżałem i w części obwodnicy obok pierwszej nitki zionie jedna wielka dziura ( nie ma nawet nasypanej ziemi), mamy już prawie sierpień, nie ma jeszcze ani kawałka gotowej nawierzchni, most jeszcze nie jest nasunięty, nasypy dopiero w budowie. robota ogólnie w lesie. a jak zima przyjdzie w listopadzie, a nawet na początku grudnia i potrzyma do marca, to ile zostało? 3-4 miesiace na budowę? Inaczej w Międzyrzeczu ruch przerzucony niemal w całości na nową nitkę i druga sfrezowana aż miło...
Quote:
Originally Posted by michael_siberia View Post
Innymi słowy - zapowiada się kolejne opóźnienie Dragadosa.
Zapomnieliście chyba, że Dragados spina poślady na ostatniej prostej i w większości wypadku wyrabia się na styk w terminie
SRC_100 no está en línea   Reply With Quote
Old July 25th, 2016, 02:57 PM   #7265
_NightSky_
Registered User

Likes (Received): 11

Quote:
Originally Posted by michael_siberia View Post
Innymi słowy - zapowiada się kolejne opóźnienie Dragadosa.
Tak samo z kładką rowerową w pobliżu TPV. Jak zamykali przejazd pod S3 (październik 2015)podawali, że nowa kładka będzie oddana do użytku w maju 2016 a do dnia dzisiejszego nie zaczeli wzmacniać nasypów ani układać nawierzchni....
_NightSky_ no está en línea   Reply With Quote
Old July 25th, 2016, 05:59 PM   #7266
michalzbrzezin
Registered User

michalzbrzezin's Avatar

Likes (Received): 13071

Dragados zaawansowania ma 55 procent to chyba nie jest tak źle - jeśli zdążą z mostem to z resztą robót powinni się wyrobić
michalzbrzezin no está en línea   Reply With Quote
Old July 25th, 2016, 07:25 PM   #7267
Tomek 2008
Registered User

Tomek 2008's Avatar

Likes (Received): 1498

Quote:
Originally Posted by bolsta View Post
Dziś tamtędy przejeżdżałem i w części obwodnicy obok pierwszej nitki zionie jedna wielka dziura ( nie ma nawet nasypanej ziemi), mamy już prawie sierpień, nie ma jeszcze ani kawałka gotowej nawierzchni, most jeszcze nie jest nasunięty, nasypy dopiero w budowie. robota ogólnie w lesie. a jak zima przyjdzie w listopadzie, a nawet na początku grudnia i potrzyma do marca, to ile zostało? 3-4 miesiace na budowę? Inaczej w Międzyrzeczu ruch przerzucony niemal w całości na nową nitkę i druga sfrezowana aż miło...
No z tą zimą to mocno przesadziłeś, zapomniałes chyba że jest to zachodnia Polska i tu zimy uniemożliwiające wykonywanie robót zaczynają się w styczniu a kończą najpóźniej w lutym. Także argument z..."gitary" wzięty
Osobiście to chciałbym aby obydwie obwodnice były ukończone przed przyszlorocznymi wakacjami.
Tomek 2008 no está en línea   Reply With Quote
Old July 26th, 2016, 12:20 AM   #7268
marco1980
Registered User

Likes (Received): 23

Quote:
Originally Posted by Tomek 2008 View Post
No z tą zimą to mocno przesadziłeś, zapomniałes chyba że jest to zachodnia Polska i tu zimy uniemożliwiające wykonywanie robót zaczynają się w styczniu a kończą najpóźniej w lutym. Także argument z..."gitary" wzięty
Osobiście to chciałbym aby obydwie obwodnice były ukończone przed przyszlorocznymi wakacjami.
Oj, to że ostatnie takie były, to nie znaczy, że to reguła. Pamiętam zimę sprzed 3 lat. Ludzie w mojej miejscowości na nartach jeździli - 15 kilometrów od niemieckiej granicy. Zima trwała bite 3 miesiące.

Jezus Chrystus
marco1980 no está en línea   Reply With Quote
Old July 26th, 2016, 04:05 PM   #7269
bolsta
Registered User

Likes (Received): 28

[QUOTE=Tomek 2008;134330468]No z tą zimą to mocno przesadziłeś, zapomniałes chyba że jest to zachodnia Polska i tu zimy uniemożliwiające wykonywanie robót zaczynają się w styczniu a kończą najpóźniej w lutym. Także argument z..."gitary" wzięty

Nie zgadzam sie z Tobą Tomek. Może ostatnia jedna czy dwie zimy były dość łagodne, ale śnieg potrafi na Zachodzie spaść np. 2 listopada ( pamiętam bo urodziło mi się wtedy dziecko) a -13 w połowie grudnia to też nic wyjątkowego ( tak było np. w 2009 roku). Z kolei dwa lub trzy lata temu cały marzec był najzimniejszy w ostatnich kilkudziesięciu latach, jeszcze pod koniec marca w Szczecinie leżało wystarczająco dużo śniegu by jeździć na sankach i mróz był niezgorszy. Też chciałbym, żeby odcinek był ukończony w terminie, a zima była łagodna i pozwalała na wykonywanie robót, ale wcale tak nie musi być. Mój post wskazywał na możliwość opóźnień, którą moim zdaniem widać już dziś, a wykonawca nie powinien tak jak Ty liczyć, że może zima będzie łagodna i jakoś się nadrobi... (no właśnie zobaczyłem, że marco napisał prawie to samo co ja :-) No a michalzbrzezin pisze, ze maja 55% zaawansowania i powinni się wyrobić, a to stary doświadczony forumowicz i wie co pisze. Nie wiem tylko co ten uśmiech na końcu jego postu znaczy, nie widzę żeby mrugał, wiec to chyba dobry znak, a nie żarcik.

michalzbrzezin liked this post

Last edited by bolsta; July 26th, 2016 at 04:12 PM.
bolsta no está en línea   Reply With Quote
Old July 27th, 2016, 09:44 PM   #7270
este
Registered User

este's Avatar

Likes (Received): 8806

Most - Wieprzyce

este no está en línea   Reply With Quote
Old July 29th, 2016, 07:55 PM   #7271
jerry_ku
Registered User

jerry_ku's Avatar

Likes (Received): 751

Ale dziwna ta tęcza. Taka monochromatyczna
Old August 4th, 2016, 11:16 AM   #7272
Yaper
Registered User

Yaper's Avatar

Likes (Received): 3144

Czy zamknięte łącznice na węźle Gorzów Zachód vel. Wieprzyce będą otwarte dopiero z całym węzłem i drugą nitką S3 w przyszłym roku?

Drugie pytanie mam o węzeł Międzyrzecz Północ. Czy wschodnie łącznice wciąż odcięte czy może coś się zmieniło?
Yaper está en línea ahora   Reply With Quote
Old August 4th, 2016, 04:31 PM   #7273
DSzumaher
Infra's user

DSzumaher's Avatar

Likes (Received): 9722

Quote:
Originally Posted by Yaper View Post
Czy zamknięte łącznice na węźle Gorzów Zachód vel. Wieprzyce będą otwarte dopiero z całym węzłem i drugą nitką S3 w przyszłym roku?
Łącznica C2 niemal na pewno będzie musiała poczekać na nową jezdnię, ale z C1 być może nie będzie takiej konieczności. Zresztą trudno byłoby sobie wyobrazić inną sytuację, gdy najbliższy przejazd awaryjny będzie dopiero za mostem.

Quote:
Drugie pytanie mam o węzeł Międzyrzecz Północ. Czy wschodnie łącznice wciąż odcięte czy może coś się zmieniło?
Gdy będę w terenie, to przekonam się.
Natomiast poszlaki wskazują, że zmieniło się.

Yaper liked this post
DSzumaher no está en línea   Reply With Quote
Old August 5th, 2016, 11:36 PM   #7274
_Kaczy
Mordercza kaczuszka....

_Kaczy's Avatar

Likes (Received): 3050

Quote:

Tydzień temu były zamknięte. Zachodzie za to są otwarte od dobrego m-ca.
_Kaczy no está en línea   Reply With Quote
Old August 10th, 2016, 06:26 PM   #7275
broker80
Registered User

broker80's Avatar

Likes (Received): 382

SRC_100, MiSzu, Toye, thepiterwayne liked this post
broker80 no está en línea   Reply With Quote
Old August 10th, 2016, 06:35 PM   #7276
Birdmanek1985
Registered User

Likes (Received): 2227

Quote:
Budowali drogę, znaleźli szkielet nosorożca. "To się zdarza raz na kilkaset lat"

Ponad 100 tys. lat temu ciepłolubny nosorożec żerował w pobliżu dzisiejszego Gorzowa Wielkopolskiego (woj. lubuskie). Na jego kości natknęli się robotnicy podczas budowy drogi ekspresowej S3. - To pierwszy niemal kompletny szkielet nosorożca znaleziony w Polsce - mówią z dumą geolodzy.

Do odkrycia doszło przypadkowo w maju 2016 r., w trakcie budowy drogi krajowej S3. - W trakcie dokonywania wykopu robotnicy natknęli się na odsłonięcia i osady jeziorne. Geolodzy przyjechali na miejsce, a w trakcie oględzin pojawił się mężczyzna, który powiedział, że znalazł kości dużego zwierzęcia - relacjonuje Andrzej Rudnicki, rzecznik prasowy Państwowego Instytutu Geologicznego w Warszawie.

I dodaje, że to co odkryli pracownicy budowy okazało się być niemal kompletnym szkieletem ciepłolubnego nosorożca z rodzaju Stephanorhinus. Na znalezisko składa się ponad 100 kości nosorożca wraz z czaszką i 24 zębami. Szczątki spoczywały w osadach jeziornych pochodzących sprzed około 132-115 tys. lat. Były to czasy, gdy klimat obecnych terenów Polski był cieplejszy niż dziś.

"Raz na kilkaset lat"

- Do tej pory na terenie Polski znajdowano jedynie pojedyncze kości lub zęby zwierząt tego gatunku. To co odkryto na budowie S3 to pierwszy niemal kompletny szkielet przedstawiciela tego gatunku i jeden z nielicznych w Europie - przyznaje Rudnicki.

Szkielet jest "niemal kompletny", bo jego część mogła być wywieziona na nasypy budowlane. To, że znalezisko jest ewenementem podkreśla też dr Janusz z Bandura z Państwowego Instytutu Geologicznego. Jak powiedział w rozmowie z PAP "taka sytuacja zdarza się raz na kilkaset lat".

Zginął tuż po posiłku?

Odkryty przez naukowców nosorożec był dorosły. Wielkością przypominał te żyjące współcześnie. - Prawdopodobnie zginął śmiercią gwałtowną, ponieważ czyszcząc jego uzębienie znaleziono resztki jego ostatniego posiłku - fragmenty tkanek roślinnych - powiedział dr Badura. Naukowcy przypuszczają, że zwierzę utonęło, gdy pokonywało jezioro. Nie znaleziono dowodów na to, że do jego śmierci przyczynić się mogli dawni krewni człowieka.

Teraz geolodzy wspólnie z blisko 20 badaczami z innych instytucji przygotowują znalezisko do publikacji naukowej, która ukaże się w "Przeglądzie Geologicznym". Wstępne badania kości wykonali prof. Krzysztof Stefaniak i Adam Kotowski z Zakładu Paleozoologii Uniwersytetu Wrocławskiego, którzy na podstawie analizy uzębienia określili gatunek zwierzęcia.

Jak informują naukowcy planowana jest ekspozycja kopii odkrytego szkieletu w formie modelu w Muzeum Przyrodniczym Uniwersytetu Wrocławskiego.

Szkielet nosorożca jest badany w Zakładzie Paleozoologii Uniwersytetu Wrocławskiego.
Data dodania: 10.08.2016
Źródło: www.tvn24.pl

Potok, kormikez liked this post
Birdmanek1985 está en línea ahora   Reply With Quote
Old August 10th, 2016, 09:15 PM   #7277
este
Registered User

este's Avatar

Likes (Received): 8806

Gorzów_Małyszyn_2016-08-10

Last edited by este; August 10th, 2016 at 09:42 PM.
este no está en línea   Reply With Quote
Old August 11th, 2016, 03:43 PM   #7278
jovian_sky
Registered User

Likes (Received): 1378

Ze strony kontraktu:
Zakres prac i zdjecia na obwodnicy Gorzowa Wlkp. na 31.07 tu , ZAAWANSOWANIE ROBÓT - 57,55 %

i to samo dla obwodnicy Międzyrzecza tu Zaawansowanie rzeczowe Robót ogółem 72,28 %
jovian_sky no está en línea   Reply With Quote
Old August 12th, 2016, 11:46 PM   #7279
_Kaczy
Mordercza kaczuszka....

_Kaczy's Avatar

Likes (Received): 3050

Quote:

Quote:
Originally Posted by _Kaczy View Post
Tydzień temu były zamknięte. Zachodzie za to są otwarte od dobrego m-ca.
Stan na dziś - wszystkie łącznice na węźle Międzyrzecz Północ są otwarte.
Z tego co widziałem przy węźle stał znak, że zamknięty jest węzeł Międzyrzec Południe.

Yaper, Wojti liked this post
_Kaczy no está en línea   Reply With Quote
Old August 14th, 2016, 04:03 PM   #7280
Swobodny_George
Registered User

Likes (Received): 97

Ku przestrodze

10 sierpnia 2016 na obwodnicy Gorzowa zdarzył się przykry wypadek
https://youtu.be/NvMdTyd9HP0
Swobodny_George no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
świebodzin, droga ekspresowa, ekspresówka-s3, gorzów, lubuskie, s-3, zielona góra

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules