daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Serbian Forum > Изградња и развој > Србија > Шумадија и запад

Шумадија и запад Šumadija and west

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old December 9th, 2008, 05:39 PM   #61
Sawovsky
Шар Планино, долазим ти..

Sawovsky's Avatar

Likes (Received): 4312

Zapravo Jagodina jeste regionalni centar Pomoravlja,tu se nalaze svi regionalni organi i tek ce dobiti perspektivu kada krene da se izvrshava decentralizacija

A slazemo se da se shirom cele zemlje urushava lepota gradova neplanskom i jeftinom gradnjom, ali to je vec problem na nivou zemlje.A u Jagodini se mahom grade lepe zgrade za razliku od pochetne jeftine gradnje.Ali i dalje bez prostornog planiranja,shto je loshe ali takav sistem je pocheo josh od 45 kada su se chitava stara gradska jezgra unishtavala neadekvatnom gradnjom.

Edit:Post se na ventilatora odnosio
Sawovsky no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old December 9th, 2008, 05:57 PM   #62
Ventilator_BGD
BANNED

Likes (Received): 4

Quote:
Originally Posted by djomla View Post
Naravno da detaljno citam postove na koje odgovaram.

Znas u cemu je problek naseg zavoda za zastitu? To sto se u periodu od 1945- 1900 gradilo kao u vecini nasih gradova. I u tom periodu nastaje naprimer zgada Otvorenog Unirveziteta koja se nalazi u strogom centru grada, ima 10-12 spratova i nikako se ne uklapa u pricu o ravnicaskom gradu o cemu ti pricas. I to nije jedini primerak. I kako resiti problem? A moras da ga resis, zato sto u istom tom centru imas mnogo ne izgrajenih placeva, koje treba izgraditi. Ja znam kako su oni resili taj problem, zato sto sam citao taj dokument. Ali o tome ne mogu na ovom threadu.

Posto vidim da si strucan kada je u pitanju arhitektura,(nije ironija) imam nameru da ti citav njihov plan objasnim na threadu Subotice. Imam osecaj da ce te cak i obradovati kada vidis da to u stvari i nije bas toliko lose koliko se tebi cini.

Sad se bolje razumemo :-) Ajd da vidim i to, potrudicu se da na nekoj slici nadjem taj novi blok koji mi bode oci, pa da prokomentarisemo.
Ventilator_BGD no está en línea   Reply With Quote
Old December 9th, 2008, 06:02 PM   #63
Ventilator_BGD
BANNED

Likes (Received): 4

Quote:
Originally Posted by Sawovsky View Post
Zapravo Jagodina jeste regionalni centar Pomoravlja,tu se nalaze svi regionalni organi i tek ce dobiti perspektivu kada krene da se izvrshava decentralizacija

A slazemo se da se shirom cele zemlje urushava lepota gradova neplanskom i jeftinom gradnjom, ali to je vec problem na nivou zemlje.A u Jagodini se mahom grade lepe zgrade za razliku od pochetne jeftine gradnje.Ali i dalje bez prostornog planiranja,shto je loshe ali takav sistem je pocheo josh od 45 kada su se chitava stara gradska jezgra unishtavala neadekvatnom gradnjom.

Edit:Post se na ventilatora odnosio

heh, mozda, medjutim ipak sam uveren da su stanovnici pomoravlja orjentisaniji ka kragujevcu kao REGIONALNOM centru, stanovnici sumadije ka Beogradu, a stanovnici ka pomoravlju mozda ka jagodini, ali koliki je procenat onih koji ce da se sele za jagodinu u odnosu na one koji su vec otisli u Beograd ili Kragujevac, dakle, mala. Mozda je jagodina nosilac razvoja u poslednjih par godina, ali cini mi se da slicne potencijale imaju i velika plana i cuprija i paracin, i naravno, ne zaboravimo cuveni bidzin svilajnac. A sva mesta su tu u kraju, relativno blizu, spaja ih i zeleznica, pa reci mi, koliko bi se ljudi selilo u jagodinu iz ovih mesta, kad su im i ovako dostupna?! Hoce, ali mali broj. Dakle, mozes da ocekujes pri najboljim uslovima priliv od 10 000 stanovnika u sl. 20 godina, i to tesko. Prica sa izbeglicama je zavrsena. A 10 000 ljudi ne cini onaj broj koji formira spratnost o kojoj je ovde bilo reci. To je moja poenta.
Ventilator_BGD no está en línea   Reply With Quote
Old December 9th, 2008, 06:08 PM   #64
Johnny_kgc
██████ 100% Kragujevčanin

Johnny_kgc's Avatar

Likes (Received): 224

Quote:
Originally Posted by Ventilator_BGD View Post
heh, mozda, medjutim ipak sam uveren da su stanovnici pomoravlja orjentisaniji ka kragujevcu kao REGIONALNOM centru,
Cisto da budemo precizni.

Jagodina je definisana kao regionalni centar Pomoravlja, dok je Kragujevac MAKROREGIONALNI centar za podrucje delovanja regionalnih centara JA, KV, CA, KS...

Dobro je da smo to utvrdili...
Johnny_kgc no está en línea   Reply With Quote
Old December 9th, 2008, 06:10 PM   #65
Sawovsky

Sawovsky's Avatar

@Ventilator: Ali stanovi u tim zgradama od 4-7 spratova se prodaju u najvece.I ja se pitam odakle zapravo ti svi ljudi dolaze, ali veruj mi da se uvek sve popuni neposredno zavrshetku izgradje.
Plus ja sam dole ziveo pre studija 19 godina i ti ne znash koliko danas grad izgleda zivlje,na ulicama je gomila ljudi chak i zimi, dece u svim naseljima koliko hocesh,grade se 3 nova vrtica jer trenutni kapaciteti ni blizu nisu da prime svu decu, gradi si nova gradjevinska srednja shkola,a nova medicinska srednja i visha poslovna su otvorena pre godinu-dve...

Plus Palma, ako si zaboravio, izuzetno nagradjuje plodne() parove, shto finansijski shto povlasticama za tu decu ali i roditelje.Takodje insistira i na brakovima raznim benificijama,tako da bukvalno mami ljude da dodju da zive u Jagodini.

Last edited by Sawovsky; December 9th, 2008 at 07:51 PM.
Old December 9th, 2008, 07:27 PM   #66
djomla
Registered User

djomla's Avatar

Likes (Received): 442

Quote:
Originally Posted by Ventilator_BGD View Post
Sad se bolje razumemo :-) Ajd da vidim i to, potrudicu se da na nekoj slici nadjem taj novi blok koji mi bode oci, pa da prokomentarisemo.
Eno postavio sam nesto o tome na threadu o izgradnji Subotice.

Ja sam uvek misljenja da ako se Jagodini, i njihovom stanovnistvu svidja da u gradu imaju zgradu od 17 spratova, onda je to u redu. Neka svako gradi naselje kako zeli i kako ce se u njemu osecati lepo i prijatno.

Nesto i nisam ljubitelj Palme, ali imam rodjake u Jagodini i drago mi je sto se taj grad gradi.
djomla no está en línea   Reply With Quote
Old December 9th, 2008, 08:45 PM   #67
Kristian_KG
Registered User

Kristian_KG's Avatar

Likes (Received): 2304

jea samo napred JA ...
shta je bilo sa onim soliterom p+24?
Kristian_KG no está en línea   Reply With Quote
Old December 9th, 2008, 09:03 PM   #68
sale_kg
BANNED

Likes (Received): 69

Ne znam ljudi ko je skoro bio u Jagodini,ali ja jesam. Bio sam skeptican kako izgleda grad,ali verujte da se razvija i gradi samo tako. Cak je jedan ceo deo grada gradiliste. Naravno,ima tu nedostataka,i stvari koje bi trebale i morale biti bolje,ali Jagodina je lep grad i kapa dole.

U Paracinu nisam bio od prosle godine. Paracin (po meni) ima potpuno drugaciji smek od Jagodine. I Paracin je dosta sredjen poslednjih godina.
sale_kg no está en línea   Reply With Quote
Old December 9th, 2008, 09:47 PM   #69
Sawovsky

Sawovsky's Avatar

Quote:
Originally Posted by Kristian_KG View Post
jea samo napred JA ...
shta je bilo sa onim soliterom p+24?
Ostao je samo ovo http://www.b92.net/sport/fudbal/vest...4499&yyyy=2008

I gradske priche da se cheka da izmeste auto-pijacu gde bi trebalo da se gradi.

Inache podsetio me je Sale da pustim renoviranu zgradu suda,bash je bila oronula pre pre restauracije,slike su mi loshe ispale jer su mi ruke mnogo drhtale od hladnoce xD

A ovo je zgrada Parking Servisa zavrshena zimus,koja se Saletu svidela

Old December 9th, 2008, 09:50 PM   #70
sale_kg
BANNED

Likes (Received): 69

To legendo!!!
Inace zgrada suda je jedna od najboljih restauracija koje sam video... Bas sam je dugo gledao...
A zgrada parking servisa izgleda mnogo dobro uzivo... Bas moderna gradnja...

Hvala Sawovsky!!!
sale_kg no está en línea   Reply With Quote
Old December 9th, 2008, 09:50 PM   #71
Sawovsky

Sawovsky's Avatar

Evo neke lepshe koje sam nashao na netu:

Old January 13th, 2009, 08:49 PM   #72
ditrih
Registered User

Likes (Received): 0

sviđaju mi se novi objekti u Jagodini, neki mi se baš, baš sviđaju. Ali voleo bih da vidim kako izgledaju gradske celine ,da li se novi objekti uklapaju u postojeći ambijent, kako centar izgleda, Koliko se zaista gradi? Kakva je tražnja za stanovima ? Svaka čast na slikama sawovsky, samo nastavi...
ditrih no está en línea   Reply With Quote
Old January 13th, 2009, 09:28 PM   #73
Sawovsky

Sawovsky's Avatar

Sada kada mi se zavrshi ispitni rok, odradicu dva-tri dana slikanja grada i za gradilishta i za slike grada u foto sekciji

Facebook stranica časopisa PLAY!Zine - svakog dana nagradna igra!

Klan RUR - najveća srpska gaming zajednica još od 1998. godine. Svakog dana najnovije vesti iz sveta esporta. http://klanrur.co.rs/
Old January 13th, 2009, 09:53 PM   #74
Sawovsky

Sawovsky's Avatar

Evo i kod nas je ona firma iz Slovenije uzela lokaciju

I to veoma dobru lokaciju!!

http://www.toming.si/pdf/4_Jagodina.pdf

Klan RUR - najveća srpska gaming zajednica još od 1998. godine. Svakog dana najnovije vesti iz sveta esporta. http://klanrur.co.rs/
Old January 13th, 2009, 10:33 PM   #75
djomla
Registered User

djomla's Avatar

Likes (Received): 442

Izvini, nisam skontao da ima Jagodina.

Generalno u svakom gradu imaju finu lokaciju, i pozamasan plac.
djomla no está en línea   Reply With Quote
Old January 13th, 2009, 10:46 PM   #76
Sawovsky

Sawovsky's Avatar

jel ima neko pretstavu u sushtini shta su ovi? xD

Old January 20th, 2009, 01:29 PM   #77
Singidunum
Grad Oblakodera

Singidunum's Avatar

Likes (Received): 16045

Gradonačelnik jagodine o poklonima
Palma: Dve žirafe stižu u aprilu ili maju
Autor: Beta | 20.01.2009. - 11:58

Gradonačelnik Jagodine Dragan Marković Palma najavio je da će u jagodinski zoološki vrt u aprilu ili maju na poklon stići dve žirafe.

„Žirafe neću platiti. Dobiću ih na poklon”, kazao je Marković ne precizirajući od koga je poklon.

Marković je agenciji Beta rekao da je Jagodina turistički centar i da je po broju turista u Srbiji tokom protekle godine iza vodećih destinacija Vrnjačke Banje i Sokobanje.
„Imamo pravo na turistički dinar kao i ostali gradovi koji su proglašeni za turističke gradove u Srbiji. Nije to ono što kažu: dali Palmi pare zato što je napravio ovu vladu”, kazao je Marković.
On je podsetio da je za vreme vlade Vojislava Koštunice Jagodina dobila 25 miliona dinara za izgradnju ski-staze na Crnom vrhu, a da je sadašnja vlada samo preinačila odluku pa se umesto skijališta taj novac ulaže u zoološki vrt.

U novom Službenom glasniku objavljen je javni poziv za izgradnju objekta za smeštaj žirafe i bazena za foke u Javnom preduzeću Zoološki vrt Jagodina.
Rok za dostavljanje ponuda je 16. februara, a narednog dana ponude će biti komisijski otvorene.
Nabavka žirafe za jagodinski zoo-vrt izazvala je jesenas političku polemiku u Srbiji, pošto je objavljeno da je vlada sredstva namenjena za izgradnju skijališta nedaleko od Jagodine, na zahtev lokalnih vlasti, preusmerila za jagodinski zoološki vrt.
Singidunum no está en línea   Reply With Quote
Old January 20th, 2009, 01:40 PM   #78
Sawovsky

Sawovsky's Avatar

Raspisan tender za Industriju kablova iz Jagodine

Agencija za privatizaciju raspisala je tender za prodaju Industrije kablova Jagodina, s početnom cenom za 99,35 odsto društvenog kapitala od 56,6 miliona evra, potvrđeno je u Sindikatu te firme.

Rok za dostavljanje ponuda je 20. mart iduće godine, a kupac ima obavezu da zadrži proizvodnju izolovane žice i kablova najmanje deset godina, da investira najmanje 10,2 miliona evra u modernizaciju procesa proizvodnje u naredne tri godine i 1,2 miliona evra u zaštitu životne sredine, i da u celosti prihvati minimalni socijalni program.

Uslovi su i da se kupac bavi delatnošću proizvodnje izolovane žice i kablova najmanje poslednje tri godine u kontinuitetu i da je ostvario poslovni prihod od najmanje 50 miliona evra u poslednjoj poslovnoj godini, a ako je reč o investitoru, on treba da je ostvario poslovni prihod veći od 60 miliona evra u poslednjoj poslovnoj godini.

Na prodaju su četiri fabrike u sastavu jagodinskog holdinga - Fabrika energetskih kablova, Fabrika "Oprema", Fabrika telekomunikacijskih kablova i lak žice, Fabrika "Elmos" i Fabrika kablovskog pribora i inženjering u Dragocvetu. Uz fabrike, ne prodaju su i Direkcija i biro i Društveni standard, DOO "Toplana" u restrukturiranju i DOO "Institut", čija je ukupna površina (građevinskih objekata) 182.493 kvadrata, a nalaze se na površini većoj od hektara zemljišta.

Pisani zahtevi za kupovinu tenderske dokumentacije podnose se do 27. februara, a dokumentacija će biti dostupna od 16. januara. Naknada za tendersku dokumentaciju je 10.000 evra.

Uz tender za Industriju kablova, raspisano je i javno nadmetanje za prodaju Fabrike provodnika u Rekovcu koja je u sastavu Industrije kablova, dok se raspisivanje javnog nadmetanja za fabriku u Despotovcu očekuje uskoro, izjavio je Dragan Rajić, predsednik sindikata "Kablova" i član tenderske komisije.

Uz stimulativnu otpremninu Vlade Srbije iz Industrije kablova odlaze 493, a ostaje 2.300 radnika, podsetio je Rajić.

Ovo je treći tender za prodaju Industrije kablova od 2003. godine, a prethodna dva su propala zbog velikih dugovanja ovog preduzeća prema poveriocima i radnicima, a sada se prodaje bez dugova.

Old January 20th, 2009, 01:41 PM   #79
Sawovsky

Sawovsky's Avatar

Nemci žele da kupe „Jagodinsku pivaru“

Predstavnici nemačke kompanije KMS iz Hanovera obišli su „Jagodinsku pivaru” i po treći put razgovarali sa menadžmentom pivare o mogućoj privatizaciji jagodinskog preduzeća.

KMS kompanija se bavi preradom vode po svetskim standardima i akcionari su velikog broja evropskih firmi.

- Mislim da je „Jagodinska pivara” poslednjih godina kao privredni potencijal nedovoljno iskorišćena zbog nedostatka investicija. Nama je ostalo da proverimo još nekoliko finansijskih podataka i nadam se da će nakon toga saradnja biti ostvarena. Za nas je takođe bitno da ekološke standarde preduzeća unapredimo, kao što je rešavanje pitanja otpadnih voda, ali i unapređenje proizvodnje i razvijanje prodajne mreže pivare - rekao je menadžer kompanije KMS, Frank Egans.
Menadžment KMS bi trebalo, ukoliko se pokaže da su ozbiljno zainteresovani za kupovinu „Jagodinske pivare”, da kontaktira Agenciju za privatizaciju.
- Predstavnici nemačke kompanije sastali su se u Beču sa gradonačelnikom Jagodine Draganom Markovićem i tada je dogovorena poseta Srbiji. Mi se nadamo da će naši razgovori uroditi i ozbiljnom zaintersovanošću kompanije KMS za kupovinu jagodinskog „Čiče” - rekao je v.d. direktor Pivare Zoran Dimitrijević.
Iz pivare poručuju da će tok ovih razgovora zavisiti od poteza države, odnosno da li će država otpisati dugove jagodinskom preduzeću koji iznose 2,3 milijarde dinara. Država je vlasnik 65 odsto kapitala ovog preduzeća, a zaposleno je 280 radnika. U „Jagodinskoj pivari” se nadaju uspešnoj privatizaciji, ali i tome da neće doći do otpuštanja radnika. Po kolektivnom ugovoru socijalni program za one koji bi dobrovoljno otišli podrazumeva 200 evra po godini staža. Tender za prodaju „Jagodinske pivare” očekuje se početkom godine.

Old January 20th, 2009, 01:43 PM   #80
Sawovsky

Sawovsky's Avatar

"Gradonačelnik Jagodine Dragan Marković Palma izjavio je da će Jagodina investitorima ponuditi 200 hektara zemljišta za izgradnju firmi. Međutim, interesantno je da je jedini uslov za to zapošljavanje građana, pa će početna cena biti 23 radna mesta za hektar.

Reply

Tags
Србија, arhitektura, izgradnja, jagodina, projekti, serbia, srbija, urbanizam

Thread Tools

Posting Rules