SkyscraperCity Forum banner

[Warszawa Śródmieście] Apartamentowiec Złota 44 [192 m]

9M views 29K replies 2K participants last post by  egregious 
#1 · (Edited)
W związku z coraz częściej pojawiającymi się informacjami ( nie plotkami) na temat planowej przebudowy ( wyburzenia ? ) City Center przy ulicy Złotej 44 przez nowego właściciela Orco Group , postanowiłem zarzucić nowy wątek .

Informacje o tej ewentualnej planowanej inwestycji pojawiają sie w różnych wątkach i część ludzi zadaje pytania lub wogóle nie zauważyło tych dyskusji na naszym forum ( strasznie się ostatnio rozrosło ) .

Na razie tylko na "sucho" same informacje bez żadnych wizualizacji choć podobno są już gotowe ? Najważniejszą informacją jest taka , że podobno do planowania jego zaproszono światowej sławy architekta Pana Liebeskinda ?

ZACZEŁO SIĘ TAK :


- początkiem całej sprawy jest sprzedaż /zakup przez Orco centrum biurowo/handlowego City Center podajże za 9 mln zł ? na przeciw wykańczanego obecnie CH ZT - koniec zeszłego roku .

- pierwszy nius i przypuszczenie wskazała Misia Sert z naszego forum , która podpowiedziała , że ktoś zajmujący się projektowaniem i wykończeniem , dowiedział się o planowanym wysokim budynku w miejscu CC - nius pochodził z 11 kwietnia tego roku ? Kontekst , misia sert szuka potwierdzenia w/w informacji na forum i....
misia_sert said:
Taką informacje dostałam od kolegi, którego tata ma dużą firmę wykonczeniowa obsługującą takie właśnie inwestycje. Nie jest oczywiście pewna, dlatego potwierdzenia szukałam u Was. Zgadzam sie, że ten budynek mieszkalny powinien iść "na pierwszy ogień", ale CC też nie zachwyca. Nie jestem fanką wieżowców (hehe), ale akurat tam bardzo by pasował. A poza tym CC jest chyba bliskie plajty, a Złote Tarasy będą chyba ostatnim gwoździem do trumny...


- drugi nius był pośredni bo Yaros ( czyli człowiek z branży) również o tym słyszał , ale pośrednio - również 11.04 2005
YaroS said:
Znalazłem tą informację z PREM nr 283 z 24 marca 2005:
"
Orco w najbliższych miesiącach planuje ponadto w Warszawie rozpocząć modernizację kompleksu handlowego City Center. Obiekt zlokalizowany przy ul. Złotej został odkupiony od Concorde Investissement. "

Tu nic nie wspominająna temat tak dużej modernizacji ale może rozważają taki wariant (lub wcześniej jeden z oferentów rozważał możliwość kupna budynku i wybudowania na tym miejscu wieżowca. Ciekawa informacja czekamy na dalszy ciąg. Misia jeśli możesz to przy okazji wypytaj kolegę o więcej szczegółów w imieniu wielu forumowiczów byłbym wdzięczny.
PZDR



- teraz najważniejsza informacja - o baaaardzo wysokim budynku wspomniał sam Borowski naszym dwóch przedstawicielom ( Olkowi i Michauowi ) na otwarciu wystawy Warszawa do 2020 r. ( tej w namiocie) w lipcu tego roku . Wspomniał również , że twórcą tego budynku jest Libeskind . Było to na zasadzie ," Panowie nie martwcie się , powstaną dwa wysokie budynki w okolicach Emilii Plater ..., a jednego z nich zaprojektuje Liebeskind na otarcie łez po przegranym konkursie itd." Borowski wspomniał również o drugim baardzo wysokim budynku na ul. Twardej w miejscu stykania się ul. Twardej z Emilii Plater .

- teraz dowiadujemy się o planowanej wysokości od internauty , który być może widział projekt lub pracuje w jakimś urzędzie i miał z nim styczność .
JPS said:
Ciekawostka przyrodnicza z forum GW, z działu "Inwestycje i zmiany", odnosnie wieżowca Libeskinda w miejsce CC:

Re: Nowy wieżowiec w centrum Warszawy... IP: *.aster.pl
Gość: bzyku 21.08.2005 13:17 + odpowiedz

a jednak to prawda. widzialem nawet jego projekt ktory na pierwszy rzut oka
srednio mi sie podobal mimo ze zrobil go jeden z najbardziej cenionych
architektow na swiecie.

• Re: Nowy wieżowiec w centrum Warszawy... IP: *.aster.pl
Gość: bzyku 21.08.2005 13:18 + odpowiedz

aha. i nie 30-metrowy tylko jakies 160-180m. nie wiem jakim cudem borowski to
zatwierdzil ale wszystko idzie jak trzeba....


Oby... :cheers:

Obstawiam , że projekt już leży w odpowiednim pokoju w PKiN w wydziale zajmującym się Śródmieściem . My z Megapterą mamy dostęp do pokoju 1723 do Pani Uli , ale ona zajmuje się Wolą . Panie zajmujące się Śrómieściem nie są takie skore do współpracy stąd może mniej niusów w tej sprawie potwierdzonych przez nas naocznie .

Ot teraz mozemy sobie pogdybać już oficjalnie nt. tej ewentualenj planowanej inwestycji nie robiąc off topicu w innych wątkach .
 
See less See more
#10 ·
Uważam, że ten wieżowiec wniósłby (wniesie?) więcej do skajlajnu niż Rondo1. Uzupełniłby dużą szczerbę pomiędzy ZT a IC. Zniwelowałby też pośrednio "niski wzrost" wieżowca ZT.

Może ktoś (Markus?) zrobiłby wizualkę panoramy miasta z kilku kątów, z uwzględnieniem tego wieżowca (~170m)?
 
#11 ·
Trzymam kciuki za ten projekt. Na razie niewiele wiadomo, ale może to nie tylko plotki... w końcu jeśli powiedział to Boro, to wydaje się, ze chyba wie co mówi... Na stronie Libeskinda nie ma nic o projektcie który ma realizowany w Poslce. Trochę dziwne.
Ciekawy jest też ten drugi wieżowiec. Czy ktoś wie coś na ten temat więcej????
 
#12 ·
Mam ogromną nadzieję , że sprawy potoczą się po naszej myśli i doczekamy sie niebawem kolejnej wieży na wysokim poziomie architektonicznym i urbanistycznym , jak choćby Rondo1 . Kolega Bzyku napisał , że ten budynek podobno ma mieć 160 - 180 m - mam nadzieję , że to będzie 180 m i to do dachu :) Nic innego nie możemy zrobić , tylko cierpliwie czekać ( no chyba , że zrobić włam do odpowiedniego pokoju w PKiN i wtedy wszystko będzie jasne ;) ) .
 
#13 ·
anakin said:
Trzymam kciuki za ten projekt. Na razie niewiele wiadomo, ale może to nie tylko plotki... w końcu jeśli powiedział to Boro, to wydaje się, ze chyba wie co mówi... Na stronie Libeskinda nie ma nic o projektcie który ma realizowany w Poslce. Trochę dziwne.
Ciekawy jest też ten drugi wieżowiec. Czy ktoś wie coś na ten temat więcej????
Nie ma w tym nic dziwnego... Tak naprawdę to niewiele jest pracowni od razu umieszczających w necie swoje projekty.

Co do drugiego wieżowca, to pytanie czy jest to już coś konkretnego, czy tylko fakt, że jakiś wieżowiec planowany był tam od dawna...
 
#14 ·
Oby tylko ta cała sprawa przerodziła się w jakieś konkrety ale skoro Borowski to potwierdził to powinno być OK, a co do samego wieżowca to dla mnie nie będzie mniej ważne będzie czy będzie on miał 170 m czy 200 m (sam się oszukuje :D ) ale IMO w tym miejscu kolosalną rolę odegra poziom architektoniczny tego wieżowca.
 
#17 ·
Wypowiedź michau z 02.07.2005

michau said:


Denerwuja mnie te bloczki mieszkalne przy Emilii Plater (nawiazujace zreszta do bloczku przy Swietokrzyskiej). Pytam sie czy nie lepiej by bylo zostawic tam park (jak nie mozna tam postawic wiezowcow, to przynajmniej nie zaslaniajmy tych co juz sa). NAM twierdzi, ze bloczki uzupelniaja pierzeje Emilii, ale ze sie przy nich "nie upiera i moglby bez nich zyc" :)



Przedstawiam NAM-owi swoja wizje dwoch wysokich blizniaczych wiezy zamiast tych niskich budynkow planowanych przy Sali Kongresowej. Tego juz NAM niestety "nie jest w stanie sobie wyobrazic" ... Ale zapewnia, ze przy Emilii Plater i tak powstanie sciana wiezowcow, bo na miejscu City Center bedzie zbudowany "ogromny budynek", prawdopodobnie projektowany przez Libeskinda!!! A nastepny jest planowany u wylotu Emilii na Twardej. Wspomina tez, ze jako milosnicy wiezowcow powinnismy sie zainteresowac Grzybowska. Ale to juz wiemy :)





Poniewaz NAM byl wyczerpany, nie mielismy sumienia go dalej z Olkiem meczyc. Zaproponowalismy spotkanie. Podchwycil pomysl. Proponujac, ze mozna by jedna z planowanych debat na temat przyszlosci Warszawy, ktore sie maja odbywac co tydzien na wystawie, poswiecic w calosci kwestii wiezowcow. NAM wzial namiary od Olka i obiecal, ze ktos od niego sie z Olkiem w tej sprawie skontaktuje.
 
#18 ·
co jest teraz w city center? galeria handlowa? ten concorde ma jeszcze jakieś nieruchomosci w Polsce? jak ta firma przędzie? interesuje mnie to, bo w Tychach buduja galerie handlową z mulitlpexem

Swoja droga to byłaby rewolucja gdyby wyburzono budynek z początku lat 90- tych

Ciekawe czy bloki w miedzyJPII a Emilii w najblizszym czasie tez zburzą. Wydaje mi się to o tyle trudne, że ciezko bedzie wykupić wszystkie mieszkania.
 
#19 ·
^Chyba nie maja zamiaru narazie wyburzać, bo niedawno (w tym, albo ubiegłym roku) była ocieplana tam ściana szczytowa, więc na rewolucje akurat tam nie ma chyba co liczyć. Ciekawe tez co z salonem meblowym Emilka.

Cudak, a wiadomo cos o tej "wielkiej inwestycji" daleko za Łazienkowską, o które wspominał Chaladia na wycieczce? Mówił coś o 100 milionach, tylko w jakiej walucie?;) Jak wielka to chyba w eurosach, nie?
 
#20 ·
mam wiadomosci !!!!!!!!!!!!!!!!



http://64.233.183.104/search?q=cach...leaseAugust3-2005.pdf+orco+group+warsaw&hl=de

Property Investment :eek:ffices & residential:
--------------------------------------------------------------------------------
Page 2
The total rents for first semester for the offices amounts to 1299 KEUR. During this period, the offices reached back a high occupancy rate, 97,5 % in Prague on 9923 sqm2 and 86 % in Budapest on 2350 sqm2. Warsaw is lower at 73 % on 10249 sqm2 (including parking space) because of the fact the Zlota- City Center building will be turned into a high rise residential development soon and thus long term leases cannot be offered to tenants


:cheers: :cheers: :cheers: :cheers:
 
Top