SkyscraperCity Forum banner

[Warszawa Śródmieście] Apartamentowiec Złota 44 [192 m]

9M views 29K replies 2K participants last post by  egregious 
#1 · (Edited)
W związku z coraz częściej pojawiającymi się informacjami ( nie plotkami) na temat planowej przebudowy ( wyburzenia ? ) City Center przy ulicy Złotej 44 przez nowego właściciela Orco Group , postanowiłem zarzucić nowy wątek .

Informacje o tej ewentualnej planowanej inwestycji pojawiają sie w różnych wątkach i część ludzi zadaje pytania lub wogóle nie zauważyło tych dyskusji na naszym forum ( strasznie się ostatnio rozrosło ) .

Na razie tylko na "sucho" same informacje bez żadnych wizualizacji choć podobno są już gotowe ? Najważniejszą informacją jest taka , że podobno do planowania jego zaproszono światowej sławy architekta Pana Liebeskinda ?

ZACZEŁO SIĘ TAK :


- początkiem całej sprawy jest sprzedaż /zakup przez Orco centrum biurowo/handlowego City Center podajże za 9 mln zł ? na przeciw wykańczanego obecnie CH ZT - koniec zeszłego roku .

- pierwszy nius i przypuszczenie wskazała Misia Sert z naszego forum , która podpowiedziała , że ktoś zajmujący się projektowaniem i wykończeniem , dowiedział się o planowanym wysokim budynku w miejscu CC - nius pochodził z 11 kwietnia tego roku ? Kontekst , misia sert szuka potwierdzenia w/w informacji na forum i....
misia_sert said:
Taką informacje dostałam od kolegi, którego tata ma dużą firmę wykonczeniowa obsługującą takie właśnie inwestycje. Nie jest oczywiście pewna, dlatego potwierdzenia szukałam u Was. Zgadzam sie, że ten budynek mieszkalny powinien iść "na pierwszy ogień", ale CC też nie zachwyca. Nie jestem fanką wieżowców (hehe), ale akurat tam bardzo by pasował. A poza tym CC jest chyba bliskie plajty, a Złote Tarasy będą chyba ostatnim gwoździem do trumny...


- drugi nius był pośredni bo Yaros ( czyli człowiek z branży) również o tym słyszał , ale pośrednio - również 11.04 2005
YaroS said:
Znalazłem tą informację z PREM nr 283 z 24 marca 2005:
"
Orco w najbliższych miesiącach planuje ponadto w Warszawie rozpocząć modernizację kompleksu handlowego City Center. Obiekt zlokalizowany przy ul. Złotej został odkupiony od Concorde Investissement. "

Tu nic nie wspominająna temat tak dużej modernizacji ale może rozważają taki wariant (lub wcześniej jeden z oferentów rozważał możliwość kupna budynku i wybudowania na tym miejscu wieżowca. Ciekawa informacja czekamy na dalszy ciąg. Misia jeśli możesz to przy okazji wypytaj kolegę o więcej szczegółów w imieniu wielu forumowiczów byłbym wdzięczny.
PZDR



- teraz najważniejsza informacja - o baaaardzo wysokim budynku wspomniał sam Borowski naszym dwóch przedstawicielom ( Olkowi i Michauowi ) na otwarciu wystawy Warszawa do 2020 r. ( tej w namiocie) w lipcu tego roku . Wspomniał również , że twórcą tego budynku jest Libeskind . Było to na zasadzie ," Panowie nie martwcie się , powstaną dwa wysokie budynki w okolicach Emilii Plater ..., a jednego z nich zaprojektuje Liebeskind na otarcie łez po przegranym konkursie itd." Borowski wspomniał również o drugim baardzo wysokim budynku na ul. Twardej w miejscu stykania się ul. Twardej z Emilii Plater .

- teraz dowiadujemy się o planowanej wysokości od internauty , który być może widział projekt lub pracuje w jakimś urzędzie i miał z nim styczność .
JPS said:
Ciekawostka przyrodnicza z forum GW, z działu "Inwestycje i zmiany", odnosnie wieżowca Libeskinda w miejsce CC:

Re: Nowy wieżowiec w centrum Warszawy... IP: *.aster.pl
Gość: bzyku 21.08.2005 13:17 + odpowiedz

a jednak to prawda. widzialem nawet jego projekt ktory na pierwszy rzut oka
srednio mi sie podobal mimo ze zrobil go jeden z najbardziej cenionych
architektow na swiecie.

• Re: Nowy wieżowiec w centrum Warszawy... IP: *.aster.pl
Gość: bzyku 21.08.2005 13:18 + odpowiedz

aha. i nie 30-metrowy tylko jakies 160-180m. nie wiem jakim cudem borowski to
zatwierdzil ale wszystko idzie jak trzeba....


Oby... :cheers:

Obstawiam , że projekt już leży w odpowiednim pokoju w PKiN w wydziale zajmującym się Śródmieściem . My z Megapterą mamy dostęp do pokoju 1723 do Pani Uli , ale ona zajmuje się Wolą . Panie zajmujące się Śrómieściem nie są takie skore do współpracy stąd może mniej niusów w tej sprawie potwierdzonych przez nas naocznie .

Ot teraz mozemy sobie pogdybać już oficjalnie nt. tej ewentualenj planowanej inwestycji nie robiąc off topicu w innych wątkach .
 
See less See more
#2,502 ·
Przeliczyłem pietra na tym nowym renderze i wychodzi ponad 50 :)
W jutrzejszym "Echu Miasta" jest duży artykuł o Orco Tower i napisali tam też, że:
"Szczyt nieprzyzwoitego snobizmu to 54 pietro. Jedyny w swoim rodzaju penthouse ma do dyspozycji taras ogrodowy na dachu z widokiem na PKiN"

Wiecie może coś na temat ilości pięter? Uda się wreszcie przekroczyć barierę 50?
 
#2,506 ·
Albo rzeczywiście to kwestia padania światła na powierzchnie elewacji pod różnymi kątami, albo... niech ktoś coś wymyśli.
Co do samej bryły: mam wrażenie czy też stała sie mniej strzelista wobec pierwszych renderów ?
rendery to nie zdjęcia... te rendery nie są super fotorealistyczne, tzn widać, że nie było takiego zamierzenia (bo co do umiejętności i możliwośći osób robiących dla tego pana wizualizacji wątpliwości nie mam) Z tego mogą wynikać różnice w odcieniach wydawało by się (i nie ma powodów by myśleć inaczej ;) ) tego samego materiału. Zmiana oświetlenia (strona, kąt itd. ..) mogą dawać taki efekt. I tak będzie wiadomo jak to rzeczywiście wygląda dopiero w momencie rozpoczęcia montażu elewacji.
 
#2,507 ·
Przeliczyłem pietra na tym nowym renderze i wychodzi ponad 50 :)
W jutrzejszym "Echu Miasta" jest duży artykuł o Orco Tower i napisali tam też, że:
"Szczyt nieprzyzwoitego snobizmu to 54 pietro. Jedyny w swoim rodzaju penthouse ma do dyspozycji taras ogrodowy na dachu z widokiem na PKiN"

Wiecie może coś na temat ilości pięter? Uda się wreszcie przekroczyć barierę 50?
Fajny momysł z tym tarasem.:)
 
#2,510 ·
Witam
Jeśli podzielą APARTAMĘTY na mniejsze ( tj. poniżej 100m) to zaraz wszyscy się dowiemy, że w Polsce nie ma prawdziwych "APARTMENTS"! Prasa napisze, zazdrośni powiedzą:"A NA ZACHODZIE..."!To często spotykany krytycyzm! Naprawdę jeśli ma to być rewolucja na polskim rynku, jeśli mają o tym dyskutować poza granicą Polski, to musi być "EXTRA SNOBIZM" Prosze Państwa niech PŁACĄ! Kiedy zapłacą wpłynie to na wartość opini społecznej!
pozdr.
 
#2,511 ·
W dzisiejszym warszawskim dodatku Dziennika napisane jest co inwestor nie dogadał się z mieszkańcami i obecnie iwestor nie prowadzi żadnych rozmów w tym temacie.
Mieszkańcy odwołuja się od decyzji SKO (odrzucającej protest dotyczącyc warunków zabudowy) do WSA. Jeśli się nie uda to będą oprotestowywać inwestycję na etapie uzyskania pozwolenia na budowę. Za przykład podają Bracką gdzie udało się zablokować inwestycje Wolfa.

Jednym słowem nic nowego :sly:
 
#2,512 ·
Cytat z dzisiejszego "Dziennika" (fragment artykułu "Sąsiedzi nie chcą symbolu Warszawy"):

Inwestor Złotej 44 nie doszedł do porozumienia z mieszkańcami bloku przy Emilii Plater 47. Mimo to rozpoczął sprzedaż lokali. (...)

Na Brackiej, w odległości 12,5 m od budynku mieszkalnego, miał powstać dom towarowy. Mieszkańcom z budynku obok udało się tę inwestycję zablokować.

Myślę, że nam też się uda - mówi mieszkanka bloku [E. Plater 47]. "Dziennik" dowiedział się też, że obecnie inwestor nie prowadzi żadnych rozmów z mieszkańcami.
Tak oto niedoszła inwestycja Wolf Immobilien przy Brackiej "odzywa się echem zza grobu".

Pisałem już o tym na forum kilka miesięcy temu, że nieodpowiedzialna decyzja Naczelnego Architekta Warszawy - pana Michała Borowskiego - pójścia na rękę protestującym sąsiadom i odmówienia zgody na budowę domu towarowego na Brackiej, będzie stanowić niebezpieczny precedens, wykorzystywany przez wszystkich sąsiadów wszelkich nowych inwestycji w Warszawie. Zwłaszcza w śródmieściu, gdzie trudno o to, aby nowe budynki nie sąsiadowały z żadnymi innymi!

Efekt? Zapewne lawina dalszych protestów i realna groźba zatrzymania wszelkich inwestycji w centrum miasta.

Takie są konsekwencje nieodpowiedzialnego populizmu urzędnika miejskiego, którego zadaniem jest dbać o rozwój miasta.
 
#2,515 ·
@Vars mógłbyś sobie już darować powtarzanie w kółko o "niebezpiecznym precedensie". Twoja nagonka po woli staje się męcząca. Nie chce mi się w każdym wątku czytać tych samych wynurzeń. Jak widzę, że nowy post w którymś z interesujących mnie wątków jest Twojego autorstwa, to zniechęca mnie do zaglądania do niego. w końcu dam Ci ignora. :|
 
#2,516 ·
Jeśli SKO wydało decyzję zgodnie z prawem, nie było uchybień itp., to WSA nie może wydać innego wyroku jak tylko utrzymać w mocy tą decyzję, gdyż WSA nie orzeka merytorycznie a tylko bada zgodność z prawem decyzji ostatecznych.
Oral, ale jeśli masz jakieś doświadczenia z WSA, to chyba wiesz, że jak się dobrze uprzeć, to ten sąd skasuje każdą decyzję wyłącznie w oparciu o 7, 10, 77 i 107 kpa ;) Zwłaszcza w sytuacjach, w których skład orzekajacy nie do końca się orientuje w zawiłościach sprawy. Tak, teoretycznie rzecz biorąc może być i tutaj i wszystko może się przeciągać.

Co się tyczy sąsiadów, to z jednej strony ich rozumiem, to normalne że chcą zarobić jak najwięcej przy okazji dużej inwestycji. Nie zrozumiem jednak i nie zaakceptuję poglądów tych, którzy nie zgadzają się wyłącznie na zasadzie 'nie bo nie', wg starego, dobrze znanego mechanizmu psa ogrodnika... - "mnie nie stać żeby mieszkać w luksusie, to niech se burżuj też nie pomieszka"

Fr. M
 
#2,519 ·
@Vars mógłbyś sobie już darować powtarzanie w kółko o "niebezpiecznym precedensie". Twoja nagonka po woli staje się męcząca. Nie chce mi się w każdym wątku czytać tych samych wynurzeń. Jak widzę, że nowy post w którymś z interesujących mnie wątków jest Twojego autorstwa, to zniechęca mnie do zaglądania do niego. w końcu dam Ci ignora. :|

Vars jest jedna z nielicznych osob na tym forum, ktora racjonalnie ocenia dzialania borowskiego. Niektorzy daja sie indoktrynowac gadaniem nam-a i znajduja w jego dzialaniach cos pozytecznego, a prawda jest taka, ze okres jego 4-letnich rzadow to jedna wielka katastrofa dla Warszawy. Prywata i zdufanie w sobie. Kolejne zmarnowane lata!
 
Top