SkyscraperCity Forum banner

[Warszawa Śródmieście] Apartamentowiec Złota 44 [192 m]

9M views 29K replies 2K participants last post by  egregious 
#1 · (Edited)
W związku z coraz częściej pojawiającymi się informacjami ( nie plotkami) na temat planowej przebudowy ( wyburzenia ? ) City Center przy ulicy Złotej 44 przez nowego właściciela Orco Group , postanowiłem zarzucić nowy wątek .

Informacje o tej ewentualnej planowanej inwestycji pojawiają sie w różnych wątkach i część ludzi zadaje pytania lub wogóle nie zauważyło tych dyskusji na naszym forum ( strasznie się ostatnio rozrosło ) .

Na razie tylko na "sucho" same informacje bez żadnych wizualizacji choć podobno są już gotowe ? Najważniejszą informacją jest taka , że podobno do planowania jego zaproszono światowej sławy architekta Pana Liebeskinda ?

ZACZEŁO SIĘ TAK :


- początkiem całej sprawy jest sprzedaż /zakup przez Orco centrum biurowo/handlowego City Center podajże za 9 mln zł ? na przeciw wykańczanego obecnie CH ZT - koniec zeszłego roku .

- pierwszy nius i przypuszczenie wskazała Misia Sert z naszego forum , która podpowiedziała , że ktoś zajmujący się projektowaniem i wykończeniem , dowiedział się o planowanym wysokim budynku w miejscu CC - nius pochodził z 11 kwietnia tego roku ? Kontekst , misia sert szuka potwierdzenia w/w informacji na forum i....
misia_sert said:
Taką informacje dostałam od kolegi, którego tata ma dużą firmę wykonczeniowa obsługującą takie właśnie inwestycje. Nie jest oczywiście pewna, dlatego potwierdzenia szukałam u Was. Zgadzam sie, że ten budynek mieszkalny powinien iść "na pierwszy ogień", ale CC też nie zachwyca. Nie jestem fanką wieżowców (hehe), ale akurat tam bardzo by pasował. A poza tym CC jest chyba bliskie plajty, a Złote Tarasy będą chyba ostatnim gwoździem do trumny...


- drugi nius był pośredni bo Yaros ( czyli człowiek z branży) również o tym słyszał , ale pośrednio - również 11.04 2005
YaroS said:
Znalazłem tą informację z PREM nr 283 z 24 marca 2005:
"
Orco w najbliższych miesiącach planuje ponadto w Warszawie rozpocząć modernizację kompleksu handlowego City Center. Obiekt zlokalizowany przy ul. Złotej został odkupiony od Concorde Investissement. "

Tu nic nie wspominająna temat tak dużej modernizacji ale może rozważają taki wariant (lub wcześniej jeden z oferentów rozważał możliwość kupna budynku i wybudowania na tym miejscu wieżowca. Ciekawa informacja czekamy na dalszy ciąg. Misia jeśli możesz to przy okazji wypytaj kolegę o więcej szczegółów w imieniu wielu forumowiczów byłbym wdzięczny.
PZDR



- teraz najważniejsza informacja - o baaaardzo wysokim budynku wspomniał sam Borowski naszym dwóch przedstawicielom ( Olkowi i Michauowi ) na otwarciu wystawy Warszawa do 2020 r. ( tej w namiocie) w lipcu tego roku . Wspomniał również , że twórcą tego budynku jest Libeskind . Było to na zasadzie ," Panowie nie martwcie się , powstaną dwa wysokie budynki w okolicach Emilii Plater ..., a jednego z nich zaprojektuje Liebeskind na otarcie łez po przegranym konkursie itd." Borowski wspomniał również o drugim baardzo wysokim budynku na ul. Twardej w miejscu stykania się ul. Twardej z Emilii Plater .

- teraz dowiadujemy się o planowanej wysokości od internauty , który być może widział projekt lub pracuje w jakimś urzędzie i miał z nim styczność .
JPS said:
Ciekawostka przyrodnicza z forum GW, z działu "Inwestycje i zmiany", odnosnie wieżowca Libeskinda w miejsce CC:

Re: Nowy wieżowiec w centrum Warszawy... IP: *.aster.pl
Gość: bzyku 21.08.2005 13:17 + odpowiedz

a jednak to prawda. widzialem nawet jego projekt ktory na pierwszy rzut oka
srednio mi sie podobal mimo ze zrobil go jeden z najbardziej cenionych
architektow na swiecie.

• Re: Nowy wieżowiec w centrum Warszawy... IP: *.aster.pl
Gość: bzyku 21.08.2005 13:18 + odpowiedz

aha. i nie 30-metrowy tylko jakies 160-180m. nie wiem jakim cudem borowski to
zatwierdzil ale wszystko idzie jak trzeba....


Oby... :cheers:

Obstawiam , że projekt już leży w odpowiednim pokoju w PKiN w wydziale zajmującym się Śródmieściem . My z Megapterą mamy dostęp do pokoju 1723 do Pani Uli , ale ona zajmuje się Wolą . Panie zajmujące się Śrómieściem nie są takie skore do współpracy stąd może mniej niusów w tej sprawie potwierdzonych przez nas naocznie .

Ot teraz mozemy sobie pogdybać już oficjalnie nt. tej ewentualenj planowanej inwestycji nie robiąc off topicu w innych wątkach .
 
See less See more
#2,684 ·
Wątpię by z tego wynikało, że budynek bedzie wyższy. W warunkach które dostali jest przecież już pewnie zapisana ta wynegocjowana wysokość i nie moga jej przekroczyć.
 
#2,685 ·
Toz napisalem, ze Zlota 44 pewnie bedzie miala te znane 192 metry na ktorych znajdzie sie zakonczenie pipka. Tyle ze wczesniej pokazywano rendery z wieza o zasadniczej bryle - "trzonie" - o wysokosci jakichs 160 kilku metrow z wystajacym z niej 20 kilkumetrowym szpikulcem ktorego wnetrze pewnie trudno byloby uczynic uzytkowym, co sugerowalo, ze wysokosc budynku do dachu najwyzszej kondygnacji wyniesie tych 160 kilka metrow, a na nowych obrazkach pokazywana jest wieza o trzonie o okolo 180 metrach z pipkiem o jakichs 12 metrach. Co wiecej ow pipek wypelniony jest czescia penthauzu.
Zatem nie 192 + 12, ale okolo 180 (wysokosc trzonu, czyli do zadaszenia wiekszosci 54 kondygnacji - "ostatniej kondygnacji" Szanownego jay-jaya) + okolo 12 metrow pipka (zawierajacego czesc 54 kondygnacji , ktora jest tam wysoka na 2 pasy okien i 55 kondygnacje dostepna tylko schodami i wspoltworzaca z 54 penthauz), czyli razem 192.
Czyli po pierwsze budynek zapowiada sie nieco masywniejszy niz jego pierwsza artystyczna wizja, a po drugie wyglada na to, ze nie tylko jego wysokosc do najwyzszego punktu konstrukcji, ale i do dachu najwyzszej kondygnacji wyniesie 192 metry.
 
#2,686 ·
pipa I
1. «cienka rurka z kranem, przez którą wylewa się piwo z beczki»
2. posp. «narząd płciowy kobiety»
3. posp. «o kobiecie traktowanej jako obiekt zainteresowań seksualnych»
4. pogard. «o kimś niezaradnym, niezdarnym»
• pipka

W języku polskim (wg. słownika PWN) "pipka" występuje tylko w rodzaju żeńskim :eek:hno: Trzeba znaleźć inne określenie na zakończenie bryły tego wieżowca :)
Co powiecie na słynny dziubek ?? .... "Musisz przyznać, że jak tatuś zrobi dziubek, to nie ma ....... we wsi... "
 
#2,687 · (Edited)
Słuszna uwaga doktorze Megaptera.
Teraz można zrozumieć dlaczego na pierwszych renderach FOKMASZT* był tak mocno ostro wypiętrzony.
Teraz są to łagodniejsze proporcje ,co można zauwazyć na niektórych renderach że jest wyższy od Icka
Myśle ze forma jest lepsza,bardziej pradziwa słuszna wysokość [180 +12]
Zwieńczenia budynków to odrębna rola w projektowaniu. Chodzi o to aby pogodzić wizję artysty oraz techniki i ekonomi wieżowca....

.....
Kilka postów powyżej z rozwiazaniem matematycznym> :lol:


*pierwszy, licząc od dziobu, pionowy maszt na statku
 
#2,695 ·
Witam, mój pierwszy post na forum :)

Jakiś czas temu w temacie z panoramami stolicy, ktoś zaprezentował rewelacyjną (imo najlepszą ze wszystkich) panoramę Warszawy, z nudów udało mi się zrobić coś takiego:



Rzadko bywam w centrum więc nie bijcie, nie wiem więc czy wieża Liebskinda jest dobrze wklejona (ale chyba jest w dobrym miejscu?:|) Oryginał znajdziecie tutaj:
http://skyscrapercity.com/showthread.php?t=99391&page=80 Jakby ktoś zdolny umieścił tutaj także wieżowiec fundacji Shalom to już w ogóle wypas :)

Pozdrawiam
 
#2,697 ·
Witam, mój pierwszy post na forum :)

Jakiś czas temu w temacie z panoramami stolicy, ktoś zaprezentował rewelacyjną (imo najlepszą ze wszystkich) panoramę Warszawy, z nudów udało mi się zrobić coś takiego:



Rzadko bywam w centrum więc nie bijcie, nie wiem więc czy wieża Liebskinda jest dobrze wklejona (ale chyba jest w dobrym miejscu?:|) Oryginał znajdziecie tutaj:
http://skyscrapercity.com/showthread.php?t=99391&page=80 Jakby ktoś zdolny umieścił tutaj także wieżowiec fundacji Shalom to już w ogóle wypas :)

Pozdrawiam
Witaj na forum :cheers:

Wg mnie świetnie ci wyszedł ten skyline z wieża Libeskinda
 
#2,699 ·
Witam, mój pierwszy post na forum :)

Jakiś czas temu w temacie z panoramami stolicy, ktoś zaprezentował rewelacyjną (imo najlepszą ze wszystkich) panoramę Warszawy, z nudów udało mi się zrobić coś takiego:



Rzadko bywam w centrum więc nie bijcie, nie wiem więc czy wieża Liebskinda jest dobrze wklejona (ale chyba jest w dobrym miejscu?:|) Oryginał znajdziecie tutaj:
http://skyscrapercity.com/showthread.php?t=99391&page=80 Jakby ktoś zdolny umieścił tutaj także wieżowiec fundacji Shalom to już w ogóle wypas :)

Pozdrawiam
Dobra robota - ale wg mnie Libeskind moze sie nawet stykac z Ickiem... Wezcie pod uwage w zasadzie polowe odleglosci pomiedzy ZT a IC plus przesuniecie o szerokosc wiezy w prawo...
 
Top