search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 17 votes, 5.00 average.
Old November 18th, 2009, 12:38 PM   #901
bartosz_berlinka
A1, A6-berlinka muszą być

bartosz_berlinka's Avatar

Likes (Received): 362

Dobrze, że pytasz bo przynajmniej przypomniało mi się, że gotowa od 9 dni aktualizacja pliku http://www.berlinka.pcp.pl/berlinka/news2009.html leży i czeka na wrzucenie na serwer.

No i przy okazji natrafiłem na świeży news http://www.ro.com.pl/aktualnosci/tre...wie_zagrozone/ . Już widzę, ze będę musiał znowu poszperać po rosyjkich portalach, bo u nas w tej tematyce to jak zwykle wiedzą, że dzwonią, tylko w którym kościele.

Odpowiednie hasło w cyrylicy (jak ja tego nie lubię) i proszę http://www.rosbalt.ru/2009/11/16/689022.html . Zaraz sobie potłumaczę.

Last edited by bartosz_berlinka; November 18th, 2009 at 12:46 PM.
bartosz_berlinka no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old November 18th, 2009, 04:40 PM   #902
fazi10
Registered User

Likes (Received): 3095

Na filmikach wrzuconych przez bogusza widać, że jadąc od Elblaga w stronę Grzechotek jezdnia idzie pod wiaduktami z prawej strony, a na ostatnim odcinku, bodajże od skrzyżowania z droga nr 54, ze 3 lub 4 razy zmienia bieg raz lewą stroną wiaduktu raz prawą. jak będą robić druga jezdnie to będą musieli zamknąć część trasy

Last edited by fazi10; November 18th, 2009 at 06:32 PM.
fazi10 no está en línea   Reply With Quote
Old November 18th, 2009, 07:16 PM   #903
PLH
Moderator

PLH's Avatar

Likes (Received): 2818

Dziękuję.

Mosty po "złej" stronie pochodzą z czasów, kiedy pomysł budowy 2x2 od samego początku był jeszcze realny, więc nie było ważne od której strony się zacznie.

Rozbudowa do 2x2 nastąpi, kiedy badanie nateżenia ruchu na to wskaże i na pewno nie nastąpi to zaraz po otwarciu przejścia granicznego(wystarczy popatrzeć na ruch na obecnej DK54)

Last edited by PLH; November 18th, 2009 at 09:11 PM.
PLH no está en línea   Reply With Quote
Old November 22nd, 2009, 11:32 AM   #904
bartosz_berlinka

Quote:
Originally Posted by CuraC View Post
80 km/h jest w zwiazku z brakiem ogrodzenia drogi, a brak ogrodzenia jest nastepstwem decyzji srodowiskowej.
Konkretnie to od wiaduktu WD43 do przejścia granicznego występują przerwy w ogrodzeniu (na przemian ogrodzenie jest na pewnym odcinku, potem go nie ma i znów jest).

Od WD43 (zlikwidowany węzeł Święta Siekierka-Zachód) obowiązuje ograniczenie do 80 km/h. Trudno go przestrzegać, poniżej 120 km/h nie udało mi się zejść. Eska kończy się przy wjeździe na Omazę, około 2,8 km przed linią granicy. Zatem eska z dziurawym ogrodzeniem i ograniczeniem prędkości ma długość około 6 200 metrów.

Białe budynki rosyjskiego przejścia lśnią z daleka. Jak zwykle doszedłem do samej granicy. Po powrocie jak zwykle zostałem spisany przez sympatycznych (bez ironii) pograniczników. Aparatu jak zwykle nie zabrali (o robienie zdjęć rosyjskiej strony jak zwykle pytali). Jak zwykle widziałem, że jak zwykle wszyscy inni turyści zawracali na nawrotce przed przejściem.

Parę zdjęć już wstawiłem na stronę, cała masa jeszcze została.
Old November 22nd, 2009, 03:14 PM   #905
bogusz00
Registered User

bogusz00's Avatar

Likes (Received): 19

Quote:
Originally Posted by bartosz_berlinka View Post
Konkretnie to od wiaduktu WD43 do przejścia granicznego występują przerwy w ogrodzeniu (na przemian ogrodzenie jest na pewnym odcinku, potem go nie ma i znów jest).

Od WD43 (zlikwidowany węzeł Święta Siekierka-Zachód) obowiązuje ograniczenie do 80 km/h. Trudno go przestrzegać, poniżej 120 km/h nie udało mi się zejść. Eska kończy się przy wjeździe na Omazę, około 2,8 km przed linią granicy. Zatem eska z dziurawym ogrodzeniem i ograniczeniem prędkości ma długość około 6 200 metrów.

Białe budynki rosyjskiego przejścia lśnią z daleka. Jak zwykle doszedłem do samej granicy. Po powrocie jak zwykle zostałem spisany przez sympatycznych (bez ironii) pograniczników. Aparatu jak zwykle nie zabrali (o robienie zdjęć rosyjskiej strony jak zwykle pytali). Jak zwykle widziałem, że jak zwykle wszyscy inni turyści zawracali na nawrotce przed przejściem.

Parę zdjęć już wstawiłem na stronę, cała masa jeszcze została.
Bartosz, którędy chodzisz "nad granice"? Chodzisz wokoło przejścia? Mnie zawsze kusiło aby wybrać się tam piechotką i obejrzeć co tam się dzieje, ale jakoś nie starczyło mi odwagi.
bogusz00 no está en línea   Reply With Quote
Old November 23rd, 2009, 08:38 AM   #906
bartosz_berlinka

Po prawej stronie (w kierunku granicy) wzdłuż płotu. Tam powstało w sobotę to zdjęcie po śladzie drogi do rozebranego, ostatniego przed granicą wiaduktu (WD50).

Oczywiście lepiej wcześniej zadzwonić do straży granicznej, wtedy będzie się szło spokojniej. Tylko, że ja tylko raz tak kiedyś zrobiłem (jeszcze jak przejścia nie było i w celu pokręcenia wzdłuż granicy). Tym razem nawet chciałem zadzwonić spod przejścia, ale zapomniałem, że mam inny telefon, bez tego numeru. Panowie ochroniarze (z przejścia) numer mieli, ale gdzieś w głównym budynku i chodzić im się po niego nie chciało. Bez komentarza.

Trzeba mieć przy sobie dowód osobisty (jak auto to prawo jazdy i wszystkie papiery) i zachowywać się spokojnie, to nie będzie problemu. Przecież wszystko zgodnie z prawem.

Quote:
Originally Posted by Przem View Post
Sam projekt budowy też powstał kilka lat temu, kiedy przepisy były nieco inne i może nie zaplanowano tam dostatecznej ilości przejść dla zwierząt. Może więc jest to tymczasowe rozwiązanie - jak otworzą przejście graniczne dobudują przejścia dla zwierząt i ogrodzą drogę.
Ile by ich miało być? Przecież między Banówką, a Omazą nie odbudowano dwóch wiaduktów (a wg mnie ten z Pęciszewa do Żelaznej Góry by się przydał), za to zbudowano dwa przejścia dla zwierząt (jeden zaraz za Banówką, a drugi dokładnie obok miejsca po wiadukcie Pęciszewo - Żelazna Góra).

Zastanawiam się i naprawdę nie mam pojęcia o co tu chodzi. Może rzeczywiście jak TIRy zaczną rozjeżdżać zwierzynę dobudują takie obiekty. Tylko jak, górą PZy? Bo chyba nie pod?

Zresztą majstruje się przy S22. Przy WD20 dobudowują przystanki, przy WD18 planuje się węzeł. Będzie jeszcze co focić zanim za wiele lat powstanie 2 jezdnia.

Last edited by bartosz_berlinka; November 23rd, 2009 at 10:59 AM. Reason: Przem
bartosz_berlinka no está en línea   Reply With Quote
Old November 28th, 2009, 04:48 PM   #907
QWERTY
I love 3City

QWERTY's Avatar

Likes (Received): 217

Jak po otwarciu przejścia w Grzechotkach po [S22] pójdzie ruch to drugą jezdnię dobudują szybciej niźli ktokolwiek się spodziewa.

Poniżej informacja z

Quote:
Dzięki strefie małego ruchu Kaliningrad coraz bliżej

Maciej Sandecki
2009-11-28, ostatnia aktualizacja 2009-11-27 21:46

Polska, Litwa i Rosja chcą wystąpić do KE o włączenie obwodu kaliningradzkiego do strefy małego ruchu granicznego. Czy powinna ona objąć też Elbląg i Trójmiasto?

W lipcu tego roku weszła w życie umowa o małym ruchu granicznym między Polską a Ukrainą, wkrótce podobne rozwiązania będą funkcjonować na granicy z Białorusią. Umowa o małym ruchu granicznym oznacza, że mieszkańcy strefy przygranicznej z obu państw mogą regularnie przekraczać granicę, w celu przebywania w strefie przygranicznej drugiego państwa. Wyjazdy takie mogą odbywać się ze względów społecznych, kulturalnych, rodzinnych lub "uzasadnionych powodów ekonomicznych". Mieszkańcy strefy mogą wystąpić o specjalne zezwolenie na przekraczanie granicy, które przypomina dowód osobisty. Komisja Europejska z zasady określa, że strefa przygraniczna to pas terenu w odległości 30 km od granicy. Mieszkańcy korzystający z małego ruchu granicznego nie mogą tej odległości przekraczać. Według informacji "Gazety" w przypadku obwodu kaliningradzkiego KE być może zrobi jednak wyjątek, tak by małym ruchem objąć cały obwód. Półmilionowy Kaliningrad leży bowiem 40 km od granicy z Polską i po wyznaczeniu strefy znalazłby się poza nią. Być może wtedy strefa poszerzona zostałaby także po polskiej stronie. Do jakiej odległości? Czy obejmie także Trójmiasto? Na razie nie wiadomo. Na zasadzie wzajemności mogłaby jednak objąć teren wielkości obwodu. Pytanie gdzie - bardziej na Warmii i Mazurach czy Pomorzu?

Na pewno o włączenie do strefy zabiegać będzie Elbląg, który od granicy dzieli 50 km. Byłoby to logiczne, biorąc pod uwagę, że zniesiono ostatnio ograniczenia w żegludze po Zalewie Wiślanym, a władze Elbląga angażowały się w odbudowę drogi ekspresowej S22, czyli tzw. berlinki. Niedawno wyremontowana jej część biegnie z Elbląga do przejścia granicznego w Grzechotkach, które ma być uruchomione w przyszłym roku.
Źródło: Gazeta Wyborcza Trójmiasto
Old November 30th, 2009, 09:12 AM   #908
bartosz_berlinka

Elbląg pewnie się do strefy załapie, w Gdańsk ciężko uwierzyć. Byłby to jednak maleńki kroczek w kierunku normalności. Następny to po prostu zniesienie tych głupich wiz, wouczerów i jakichś dziwnych ubezpieczeń (wprowadzenie wzajemnego honorowania czy coś takiego). Tak, żeby sytuacja wyglądała jak na granicy z Niemcami w latach 90. Tylko, że na razie Rosjanie warunkują to tym, że musi to dotyczyć całej Rosji.
Old May 22nd, 2010, 08:49 PM   #909
los77
Obywatel Świata

los77's Avatar

Odcinek : S 22 Maciejewo - Grzechotki (gr. państwa)

Fotorelacja z dnia : 2010 05 18

Ogólne uwagi :

Kiedy po przejechaniu tego odcinka dotarłem do granicy w Grzechotkach , bardzo ucieszył mnie tam widok czlowieka. Na tej trasie można się zapomnieć i tylko wdychać coraz bliższy oddech Wielkiego Brata.
Totalne odludzie, prawie koniec świata, jednym słowem to co najlepsze dla zwiedzaczy dziwnych miejsc !!!!

Zaczynamy od Maciejewa i widoków z drogi DW 507

Widok w stronę Elbląga.

Widok w stronę Wielkiego Brata

Wjeżdżamy na S22

Most nad rzeką Banówką. Widok w stronę Rosji

Widok na most w stronę Elbląga. Z lewej widoczny stary most.

Ten sam widok tylko spod starego mostu

Detal starego mostu

c.d.n.

PUNK ROCK Polska - kanał youtube .................................PUNK ROCK Polska - facebook ......................................................DK 16 - co,gdzie,kiedy ?
los77 no está en línea   Reply With Quote
Old May 22nd, 2010, 09:10 PM   #910
los77
Obywatel Świata

los77's Avatar

Odcinek : S 22 Maciejewo - Grzechotki (gr. państwa) cz.2

Spod nowego mostu na Banówce w kierunku Elbląga. Z lewej filary starego mostu.

Z jezdni w stronę Elbląga

I z tego samego miejsca w kierunku końca świata

Z wiaduktu widocznego na poprzednim zdjęciu w stronę Słońca, ups Elbląga miało być.

I z tego samego miejsca w drugą też ciekawą stronę

I jeszcze zbliżenie w tamtą stronę

"Korek". Jak wytłumaczyć co to jest, tubylcom mieszkającym w tym rejonie ?

Koniec eski

Zbliżamy się do odcinka dwujezdniowego, ale najpierw ograniczenia

Od tej pory jedziemy już do samej granicy drogą dwujezdniową. A ten pas wyłączony z ruchu. Cóż sporyyyy.

c.d.n.

PUNK ROCK Polska - kanał youtube .................................PUNK ROCK Polska - facebook ......................................................DK 16 - co,gdzie,kiedy ?
Old May 22nd, 2010, 09:27 PM   #911
los77
Obywatel Świata

los77's Avatar

Odcinek : S 22 Maciejewo - Grzechotki (gr. państwa) cz.3

Pierwsza bramownica.

Druga bramownica (tuż przed szlabanami)

Tutaj drobna dygresja.

Robiąc to zdjęcie stanąłem samochodem na środkowym pasie trzypasmowej jezdni w stronę przejścia. Po pewnym czasie prawy szlaban zaczął się otwierać i zamykać zachęcając do wjazdu. Nie mając jednak pewności czy dałbym radę stamtąd wyjechać bez kupna wizy , postanowiłem skorzystać z zawrotki widocznej po lewej stronie zdjęcia. Jednym słowem ....... wydygałem

Widok z przejścia w stronę Polski

Widok z przejścia w stronę Rosji (zwraca uwagę znak końca eski, czyżby w planach miała być oznaczona jako eska do samego przejścia ?)

A ten pan z prawej na ostatnim zdjęciu pozwolił mi się upewnić że w tej atmosferze gatunek ludzki może na tych terenach żyć.

THE END

Old May 23rd, 2010, 12:26 PM   #912
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Likes (Received): 25

Quote:
Originally Posted by los77;57352927
[url=http://www.panoramio.com/photo/35821063
[/url]

c.d.n.
A cóż to już za łaty na praktycznie nowym "dywaniku". ?
Old May 23rd, 2010, 02:18 PM   #913
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Ślady na polu wyłączonym wskazują, że ktoś musiał nieźle zaryć, stąd łaty. Swoją drogą, wykonane fatalnie.
pmaciej7 no está en línea   Reply With Quote
Old May 23rd, 2010, 08:54 PM   #914
Rusonaldo
Autostrady Polska

Rusonaldo's Avatar

Likes (Received): 11762

Wykonanie łat tragiczne. Ale jeszcze gorzej wygląda te pole wyłączone. Jest ogromne. Jedyny plus że to malowanie grubowarstwowe więc nie trzeba będzie co chwila je odmalowywać.
Rusonaldo no está en línea   Reply With Quote
Old May 24th, 2010, 04:56 PM   #915
wojtor
Quasimodo

wojtor's Avatar

Likes (Received): 503

Czy po stronie rosyjskiej coś się dzieje? Kiedy przejście może być otwarte?
wojtor no está en línea   Reply With Quote
Old May 24th, 2010, 06:51 PM   #916
los77
Obywatel Świata

los77's Avatar

Niby jest mowa o pierwszym półroczu tego roku. W każdym razie z miejsca do którego dotarłem nie było widać żadnych robót.

Old June 26th, 2010, 09:09 PM   #917
los77
Obywatel Świata

los77's Avatar

Miejsce fotorelacji : S22 most nad Omazą

Data fotorelacji : 2010 06 21

Most nad Omazą z dołu. Widzieć zdziwienie ludzi jadących w autobusie rzeczą bezcenną :

Widok w stronę zachodu:

Funkcjonujący jeszcze wjazd z lokalnej drogi Grzechotki - Żelazna Góra. Lokalizacja przy wschodnim przyczółku mostu nad Omazą.:

Z miejsca czynnego wjazdu w stronę wschodnią:

Z miejsca czynnego wjazdu w stronę zachodnią:

Old August 11th, 2010, 11:21 PM   #918
sprenzynaKRK
Registered User

Likes (Received): 9782

zdjęcia z wiaduktu Wierzno Wlk.

^ ^ ^ RUS ^ ^ ^

Zbliżenie

^ ^ ^ Elbląg ^ ^ ^
sprenzynaKRK no está en línea   Reply With Quote
Old September 11th, 2010, 10:38 PM   #919
jaca5a
Registered User

jaca5a's Avatar

Likes (Received): 839

Wiadomo coś na temat otwarcia przejścia w Grzechotkach ? Miało to nastąpić we wrześniu. Jest na ten temat cisza medialna, więc pewnie jeszcze na to poczekamy.
jaca5a no está en línea   Reply With Quote
Old October 3rd, 2010, 03:32 PM   #920
piotros80
Registered User

Likes (Received): 0

Witam wszystkich bardzo serdecznie
Same dobre opinie o berlince ma wiekszosc forumowiczow. Mam troche odmienne zdanie ale najpierw chcialbym uslyszec was, co wyn o tym sadzice. Czy widzicie jakies bledy tej autostrady?? Cos co nie powinno byc zrobione albo zostalo zrobione w niewlasciwy sposob??

Pozdrawiam
piotros80 no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
elbląg, pomorze, warmińsko-mazurskie

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules