search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 17 votes, 5.00 average.
Old April 29th, 2011, 09:00 PM   #1021
cad9
Registered User

Likes (Received): 0

Zamiast wydziwiać niestworzone rzeczy o prawach autorskich, może po prostu wystarczy przeczytać o zasadach pisania prac dyplomowych? W całej Polsce są te same kryteria, jezeli dodaje się zdjęcie, wykres, tabele, ze strony internetowej (tak forum skyperciy jest stroną internetową) to trzeba podać datę ściągnięcia i autora, w przypadku forum wystarczy nick.
Jeżeli ktoś pisał już kiedyś pracę dyplomową doskonale o tym wie. Kolega wiewiór ma rację to czy cytat jest z książki czy z posta nie ma większej różnicy i to i to można traktować jako źródło, w przypadku grzechotek nie ma jeszcze książkowych publikacji naukowych więc, oczywiste jest, że w pracy będe musiał się posłużyć cytatami z różnych forów i stron internetowych
cad9 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old June 8th, 2011, 12:24 AM   #1022
pR0SiAczekELBLAG
Registered User

Porcja wschodniej miłości ws. m.in. przejścia w Grzechotkach

Nóż się otwiera w kieszeni... Mógł sobie darować ten bełkot (dowód obciążenie Grzechotek już przekracza ruch na uwielbionych Bezledach i innych przeprawach w szuwarowym województwie), bo na przejście za ileś set milionów państwo było stać, a na odprawę fito za paręset tysięcy już nie...
pR0SiAczekELBLAG no está en línea   Reply With Quote
Old June 11th, 2011, 02:05 AM   #1023
Emuleking
Registered User

Emuleking's Avatar

Hey ProsiaczekElblag,

Jak mam twoj post rozumiec? Ruch na przejsciu granicznym w Grzechotkach jest juz wiekszy jak w Bezledach?

A wiesz moze jaki jest ruch Tirow na przejsciu w Grzechotkach? slyszalem ze coraz bardziej sie powieksza ruch Tirow na przejsciu w Grz.

pozdro
Emuleking no está en línea   Reply With Quote
Old June 11th, 2011, 12:03 PM   #1024
Bolbochan
Registered User

Likes (Received): 14

Quote:
Originally Posted by Emuleking View Post
Hey ProsiaczekElblag,

Jak mam twoj post rozumiec? Ruch na przejsciu granicznym w Grzechotkach jest juz wiekszy jak w Bezledach?

A wiesz moze jaki jest ruch Tirow na przejsciu w Grzechotkach? slyszalem ze coraz bardziej sie powieksza ruch Tirow na przejsciu w Grz.

pozdro
http://www.granica.gov.pl/index_czasy.php?p=fr&c=f&v=pl
Bolbochan no está en línea   Reply With Quote
Old June 11th, 2011, 09:37 PM   #1025
jaca5a
Registered User

jaca5a's Avatar

Likes (Received): 839

Parę dni temu jechałem tą trasą i mogę powiedzieć że robi się tam już spory ruch. Dziwi mnie tylko że jeszcze sporo ludzi wybiera dziurawą DW504, szczególnie lubią ją Rosjanie.
jaca5a no está en línea   Reply With Quote
Old June 12th, 2011, 09:26 PM   #1026
los77
Obywatel Świata

los77's Avatar

potwierdzam informację kolegi o zwiększonym ruchu na S22.

Kiedy ma się zakończyć budowa tej serwisówki na S22 ? Trochę spowalniają te ograniczenia przy wyjazdach z budowy.

PUNK ROCK Polska - kanał youtube .................................PUNK ROCK Polska - facebook ......................................................DK 16 - co,gdzie,kiedy ?
los77 no está en línea   Reply With Quote
Old June 13th, 2011, 09:22 PM   #1027
Emuleking
Registered User

Emuleking's Avatar

Hey,

Jada na S22 tylko samochody/tiry z Rus i PL czy tez z LT, LV i EST?

pozrdo
Old June 14th, 2011, 10:11 AM   #1028
Wojti
Registered User

Wojti's Avatar

Likes (Received): 3228

Quote:
Hey,

Jada na S22 tylko samochody/tiry z Rus i PL czy tez z LT, LV i EST?

pozrdo
Kolego już Ci kiedyś tłumaczyłem po co mają jeździć TIRY z LT,LV i EST przez Grzechotki kupować zezwolenia, stać wiele godzin w kolejce na granicy przez Rosję jak mogą bez przejścia granicznego przejechać wewnątrz UE korytarzem E67 Suwałki(PL) dawne przejście w Budzisku - Kaunas(LT). To było by bez sensu zapewniam.
Wojti está en línea ahora   Reply With Quote
Old June 14th, 2011, 02:44 PM   #1029
Emuleking
Registered User

Emuleking's Avatar

No to niech mi ktos wytlumaczy, czemu np na DK 22 Malbork-Chojnice-Chluchow-Walcz jezdzi tyle tirow z LT,LVi EST skoro one nie jada przez przejscie przez Grzechotki?? to skad one jada tak o przed Malborkiem z nieba spadaja? wytlumacz mi to Wojti
Old June 14th, 2011, 03:08 PM   #1030
Wojti
Registered User

Wojti's Avatar

Likes (Received): 3228

Quote:
No to niech mi ktos wytlumaczy, czemu np na DK 22 Malbork-Chojnice-Chluchow-Walcz jezdzi tyle tirow z LT,LVi EST skoro one nie jada przez przejscie przez Grzechotki?? to skad one jada tak o przed Malborkiem z nieba spadaja? wytlumacz mi to Wojti
Cóż zatrzymaj kilku i zapytaj
Możliwe, że pojedyńcze przypadki ciężarówek z państw bałtyckich przejeżdżają przez Grzechotki ale zapewniam Cię znikomy procent. Tłumacze jeszcze raz TIR, który ma przejechać tranzytem przez obwód Kaliningradzki potrzebuje dodatkowo zezwolenie ruskie (tzw.dozwoł) + 2x po kilkanaście jak nie kilkadziesiąt godzin w kolejce + celnicy ruscy (tzn. w większści przpadków łapóweczka) + ubezpieczenie ruskie (tzw.strachowka) po co ?! Pojedzie tak jak wcześniej pisałem bez tych formalności.
To tyle starczy bo się admin wnerwi i wszystko ........
Wojti está en línea ahora   Reply With Quote
Old June 14th, 2011, 04:49 PM   #1031
bartosz_berlinka
A1, A6-berlinka muszą być

bartosz_berlinka's Avatar

Likes (Received): 386

Quote:
, czemu np na DK 22 Malbork-Chojnice-Chluchow-Walcz jezdzi tyle tirow z LT,LVi EST skoro one nie jada przez przejscie przez Grzechotki??
Przed otwarciem też jeździły. Skończą A2 i S8, a wizy wciąż będą, to znikną.
Old June 18th, 2011, 07:31 PM   #1032
Emuleking
Registered User

Emuleking's Avatar

Hey Bartosz Berlinka,

Zle mowisz!!! Ja mysle ze dalej Tiry z LV, EST, LT beda jezdzic po DK 22. Jest w tym latwa logika. OK bedzie wybudowana A2 i S8 ale mysle ze droga DK 22 bedzie itak szybciej dla Tirow co jada na polnoc niemiec i do Danii bo wlasnie jak juz przejada przez Kolbaskowo to pare kilometrow dalej jest juz A20 na polnoc niemiec i do Danii. Mysle nawet ze Tiry co kieruja sie na Berlin tez beda wybierac dosyc duzo DK 22, DK 10. Dobra Tiry co beda jechac na zachod niemiec i Benelux beda sie kierowac na S8 i A2. Ale poco Tiry co jada do Danii i na polnoc niemiec maja sie kierowac na A2 toc to tylko o wiele dlusza droga bo jak juz beda w Berlinie musza sie kierowac znowu do gory na polnoc niemiec.

pozdro
Old June 22nd, 2011, 07:03 PM   #1033
cichy87
No more half measures

cichy87's Avatar

Likes (Received): 1202

Quote:
Mysle nawet ze Tiry co kieruja sie na Berlin tez beda wybierac dosyc duzo DK 22, DK 10. Dobra Tiry co beda jechac na zachod niemiec i Benelux beda sie kierowac na S8 i A2.
Na Belelux po S8 i A2 a do Berlina po DK22? Czemu niby tak? Dziwna logika.

A różnica (Kowno-Hamburg) to jakieś 60-70km. Jak będą mieli do wyboru 70 km więcej po A/S lub mniej po zakrętasach Warmii i Mazur i nędznej DK22 to raczej i tak wybiorą to pierwsze.
cichy87 no está en línea   Reply With Quote
Old June 23rd, 2011, 05:06 PM   #1034
Emuleking
Registered User

Emuleking's Avatar

Hey chichy,

Ty mieszkasz w Starogardo tak? to mysle ze sam wiesz ze przez Starogard jedzie dosyc duzo tirow z LT, LV, EST i najwiecej z RUS czy nie?

pozdro
Old June 23rd, 2011, 05:59 PM   #1035
cichy87
No more half measures

cichy87's Avatar

Likes (Received): 1202

Trochę jeździ. Czy dużo? To pojęcie względne. Na pewno ruch ciężarówek za wschodu jest zauważalny. Ale w skali całego tranzytu wschód-zachód nie wydaje mi się, by była to istotna część.
cichy87 no está en línea   Reply With Quote
Old June 23rd, 2011, 10:02 PM   #1036
Emuleking
Registered User

Emuleking's Avatar

No i polskich Ciezarowek tez dosyc duzo jedzie po DK 22
Old July 1st, 2011, 12:47 PM   #1037
piotros80
Registered User

Panowie macie jakies mapy drog serwisowych? Jak to powinno wygladac? Martwi mnie ze serwisowka przed Kamiennikiem Wielkim od strony Wilkowa nie zostanie ukonczona.

Pozdrawia,
piotros80 no está en línea   Reply With Quote
Old July 1st, 2011, 10:39 PM   #1038
piotros80
Registered User

Zrobiłem kilka fotek naszej serwisówki:

1.Koniec drogi asfaltowej, bez żadnego znaku informacyjnego, można sobie łatwo zniszczyć zawieszenie, na wystających prętach z betonowych płyt.

2.Tragiczny stan płyt betonowych, wzdłuż starego PGR-u.

3. Wjazd na drogę powiatową Kamiennik Wielki-droga 509/Kamiennik-Wielki Milejewo.

Gdy kładziono warstwę asfaltu w Kamienniku Wielkim (2008r.) od mostu nad s22 do skrzyżowania Kamiennik Wielki-Milejewo, kierownik mówił że nowy asfalt będzie przez całą wieś żeby połączyć odcinki drogi serwisowej w jedną. Po kilku dniach ekipa się zmyła i już nigdy nie wróciła.
Brakuje około 1.5km drogi, tj. 340m wzdłuż płyt plus droga przez wieś. Bardzo dokładnie widać to na google map. Jakieś podpowiedzi drodzy panowie??? Gdzie można teraz uzyskać jakieś informacje??

Pozdrawiam,

Last edited by piotros80; July 1st, 2011 at 11:02 PM.
piotros80 no está en línea   Reply With Quote
Old July 2nd, 2011, 10:50 AM   #1039
jaca5a
Registered User

jaca5a's Avatar

Likes (Received): 839

Drogę przez wieś niech robi gmina i powiat.
jaca5a no está en línea   Reply With Quote
Old July 2nd, 2011, 10:58 AM   #1040
bartosz_berlinka
A1, A6-berlinka muszą być

bartosz_berlinka's Avatar

Likes (Received): 386

Quote:
Originally Posted by piotros80 View Post
Gdzie można teraz uzyskać jakieś informacje??
Może w elbląskim rejonie GDDKiA (obok węzła Elbląg-Wschód).
Przy okazji jak odczucia co do ruchu na S22?

Mówi się o zniesieniu wiz dla "mojej' części Polski to czekam, żeby frajersko nie płacić za wizę za pięć dwunasta.

Reply

Tags
elbląg, pomorze, warmińsko-mazurskie

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules