search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 10 votes, 4.70 average.
Old September 26th, 2011, 11:52 PM   #1121
dominobb
Registered User

Likes (Received): 4332

dobrze byt bylo, bo jest ona tam tragiczna
przydalby sie tez remont dylatacji
dominobb no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old September 30th, 2011, 01:11 AM   #1122
dominobb
Registered User

Ekspresówka do remontu ab | 29.09.2011 (1633)

zdjecia na: http://www.super-nowa.pl/art.php?i=21837

Choć droga ekspresowa relacji Bielsko-Biała - Cieszyn ma zaledwie kilka lat, to już nadszedł czas na jej remont. Od kilku dni trwa rewitalizacja nawierzchni na odcinku od Świętoszówki do Pogórza.

Blisko 35-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S-1 budowany był etapami przez 16 lat. Uroczyste otwarcie dwupasmówki z Bielska-Białej w kierunku Cieszyna odbyło się w 2007 roku. Od tego czasu nie raz poprawiano stan nawierzchni, jednak teraz ekspresówkę czeka największa inwestycja od czasów jej otwarcia.

- Na ponad pięciokilometrowym odcinku drogi od Świętoszówki do Pogórza odbywać się będą prace związane z rewitalizacją nawierzchni. W związku z tym oba pasy jedni w kierunku Cieszyna będą zamknięte, a ruch będzie się odbywał wahadłowo. Utrudnienia potrwają do 14 października - zapowiada rzecznik prasowy katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Dorota Marzyńska.

Na szczęście remontu wymagał tylko wyżej wymieniony odcinek.

- To było newralgiczne miejsce, które wymagało poprawek przy zamkniętym ruchu samochodów. Nie zamierzamy prowadzić prac w innych miejscach - wyjaśnia Dorota Marzyńska.
Old September 30th, 2011, 09:35 PM   #1123
error81
Registered User

Likes (Received): 26

Quote:
Originally Posted by dominobb View Post
Ekspresówka do remontu ab | 29.09.2011 (1633)

zdjecia na: http://www.super-nowa.pl/art.php?i=21837

.... oba pasy jedni w kierunku Cieszyna będą zamknięte, a ruch będzie się odbywał wahadłowo. ....
jak to beda swiatla ?? czy tak jak jest zwezka i po jednym pasie w kazda strone ??
error81 no está en línea   Reply With Quote
Old October 22nd, 2011, 01:55 PM   #1124
hipopotamus
Registered User

Likes (Received): 33

W tej chwili idą remonty prawie na całej długości drogi od Bielska do Cieszyna. Jedna ekipa robi asfalt, druga wymienia i robi nowe ekrany akustyczne. Dziwi mnie jednak dlaczego są demontowane i przebudowywane istniejące?? Przecież były całkiem dobre i prawie nowe!!
hipopotamus no está en línea   Reply With Quote
Old October 23rd, 2011, 01:10 PM   #1125
dominobb
Registered User

zamkniety jest tez pas w kierunku Cieszyna tuz za wezlem Komorowice
chyba robia tam ekrany
Old October 24th, 2011, 11:20 PM   #1126
dominobb
Registered User

czy wezel Pastwiska w Cieszynie jest juz skonczony
czy jadac z BB mozna zjechac na Frysztacka i na odwrot, czy jeszcze nie?

prosze o w miare szybka odpowiedz
Old October 25th, 2011, 09:33 AM   #1127
woocasch
Registered User

Likes (Received): 68

Węzeł Pastwiska? To węzły w Cieszynie mają oficjalne nazwy czy to tylko taka potoczna nazwa związana z rejonem Cieszyna?
A odpowiadając na pytanie, to ostatni prawdziwy węzeł przed granicą jest z ulicą Katowicką, a jeżeli chcesz szybko dojechać do Frysztackiej to trzeba między tym węzłem a granicą odbić w prawo w ulicę Kościelną i bocznymi drogami przejedziesz pod mostem granicznym i dojedziesz do Frysztackiej. Faktycznie przebudowywali tam kilka dróg i z tego co wiem to są już gotowe, ale sam nimi po remoncie nie jechałem. Chyba to miałeś na myśli?
woocasch no está en línea   Reply With Quote
Old October 25th, 2011, 05:36 PM   #1128
dominobb
Registered User

Quote:
Originally Posted by woocasch View Post
Węzeł Pastwiska? To węzły w Cieszynie mają oficjalne nazwy czy to tylko taka potoczna nazwa związana z rejonem Cieszyna?
A odpowiadając na pytanie, to ostatni prawdziwy węzeł przed granicą jest z ulicą Katowicką, a jeżeli chcesz szybko dojechać do Frysztackiej to trzeba między tym węzłem a granicą odbić w prawo w ulicę Kościelną i bocznymi drogami przejedziesz pod mostem granicznym i dojedziesz do Frysztackiej. Faktycznie przebudowywali tam kilka dróg i z tego co wiem to są już gotowe, ale sam nimi po remoncie nie jechałem. Chyba to miałeś na myśli?
wezel Pastwiska to nazwa umowna

jeszcze za wezlem z ul. Katowicka jest zjazd (i wjazd) właśnie w stronę ul. Frysztackiej
do tamtego miejsca budowano nową drogę łączącą właśnie ten "węzeł" z ul. Frysztacką (ul. Ładna Boczna)
nie wiedziałem tylko, czy ta nowa droga jest otwarta
znalazłem już informację, że jest otwarta - http://wiadomosci.ox.pl/wiadomosc,17...zejezdna-.html
Old October 26th, 2011, 01:02 PM   #1129
hipopotamus
Registered User

Quote:
Originally Posted by dominobb View Post
wezel Pastwiska to nazwa umowna

jeszcze za wezlem z ul. Katowicka jest zjazd (i wjazd) właśnie w stronę ul. Frysztackiej
do tamtego miejsca budowano nową drogę łączącą właśnie ten "węzeł" z ul. Frysztacką (ul. Ładna Boczna)
nie wiedziałem tylko, czy ta nowa droga jest otwarta
znalazłem już informację, że jest otwarta - http://wiadomosci.ox.pl/wiadomosc,17...zejezdna-.html
Tak, ta droga jest już otwarta, nie trzeba się już tłuc po płytach na Kościelnej.
Old November 2nd, 2011, 03:11 AM   #1130
dominobb
Registered User

znalezione w internecie:

na pierwszym planie polski schron bojowy z 1939 roku; z tylu S1
Old November 4th, 2011, 09:10 AM   #1131
colin503
Andrzej

colin503's Avatar

Likes (Received): 2

Dziś pomiędzy Wapienicą a Auchan zauważyłem nowe tabliczki w pasie rozdziału jezdni. Są to litery "PA 500m" na niebieskim tle.
Dalej w kierunku Bielska, za Makro stoją takie tabliczki, tylko mają żółte tło i brak informacji o odległości.
Co one oznaczają?

S1 Bielsko-Cieszyn, wschodnia obwodnica BB w ciągu S69 oraz dalej do Żywca gotowe!!! :)
Teraz czekam jeszcze, aż zacznie się coś dziać na S1 z Bielska w kierunku Górnego Śląska, BDI i obwodnicy Węgierskiej Górki. Jednak tu przyjdzie mi trochę dłużej poczekać...
colin503 no está en línea   Reply With Quote
Old November 4th, 2011, 10:23 AM   #1132
PLH
Moderator

PLH's Avatar

Likes (Received): 2818

PA = Przejazd Awaryjny (dla służb ratunkowych, nie pługów)
PLH no está en línea   Reply With Quote
Old November 5th, 2011, 12:17 PM   #1133
hipopotamus
Registered User

Są na całej długości drogi aż do Cieszyna.
Old November 7th, 2011, 07:36 AM   #1134
colin503
Andrzej

colin503's Avatar

Dzięki za informację!

Było mi to podejrzane, że akurat żółte tabliczki, które są już bez odległości, ograniczają kawałek pasa rozdziału, który akurat jest wyasfaltowany

Może nie jeżdżę wiele po drogach A/S, ale nie przypominam sobie, żebym widział takie tabliczki na A4 Katowice-Wrocław, czy na A1 Grudziądz-Gdańsk...

S1 Bielsko-Cieszyn, wschodnia obwodnica BB w ciągu S69 oraz dalej do Żywca gotowe!!! :)
Teraz czekam jeszcze, aż zacznie się coś dziać na S1 z Bielska w kierunku Górnego Śląska, BDI i obwodnicy Węgierskiej Górki. Jednak tu przyjdzie mi trochę dłużej poczekać...
Old November 7th, 2011, 04:05 PM   #1135
tubeer
Anonymous

tubeer's Avatar

Likes (Received): 6

na nowej obwodnicy BB też spotkane
Old November 7th, 2011, 04:17 PM   #1136
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 14959

Te tabliczki powinny się pojawić na wszystkich ekspresówkach i autostradach w naszym krajów. Jest to cenna informacja dla służb ratowniczych.
Luki_SL no está en línea   Reply With Quote
Old November 8th, 2011, 08:00 AM   #1137
colin503
Andrzej

colin503's Avatar

Czy ktoś wie, dlaczego demontują wszystkie betonowe ekrany?
Myślałem, że po wybudowaniu S1, na długie lata będzie spokój na tej trasie. A tu ciągle coś dorabiają/poprawiają! Jeszcze nie dawno było to jedno zwężenie na całym odcinku Bielsko-Biała - Cieszyn, a teraz jest masakra. Z Jasienicy do Bielska-Białej jest chyba więcej zwężeń niż odcinków bez utrudnień!

Old November 15th, 2011, 02:47 PM   #1138
michael_siberia
Trzecie pokolenie akowców

michael_siberia's Avatar

Likes (Received): 23383

http://www.dziennikzachodni.pl/aktua...ecia,id,t.html

Quote:
Operator koparki, która pracowała na drodze ekspresowej S1 w pobliżu wiaduktu na ulicy Bielskiej, wyjechał z placu budowy wprost pod nadjeżdżającego tira. Szczęśliwie nikomu nic się nie stało.

- Koparka pracowała na wydzielonym pasie ekspresówki. Z nieustalonych przyczyn jej operator wjechał na pas drogi, którym poruszały się samochody, doprowadzając do zderzenia z tirem - mówi Ireneusz Korzonek, zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie, dodając, że policja potraktowała incydent jako wykroczenie.

Z pomocą dźwigu koparka została usunięta, a ruch samochodów odbywa się normalnie jednym pasem jezdni.
I jedno zdjęcie obrazujące sytuację koparki:

LOL
Old November 18th, 2011, 06:31 PM   #1139
dominobb
Registered User

Old December 5th, 2011, 09:42 AM   #1140
dataflow
Registered User

Likes (Received): 220

Inwestycja za ile ? Za 55mln zł ?

Tempo prac wyglada jakby kosztowała 10x mniej ...

Jedna kopareczka tu, jedna tam, rozkopane tu i tam, gdzieniegdzie pare osob drape sie po głowie ... i 30km drogi ekspresowej wyciete ...

Garb na wiadukcie poprawili tak ze moim zdaniem wybija jeszcze bardziej
dataflow no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
śląskie, bielsko, bielsko-biała, cieszyn, droga ekspresowa, ekspresówka-s1, s-1

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules