search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools Rate Thread
Old November 3rd, 2008, 05:46 PM   #3041
A2
Registered User

A2's Avatar

Likes (Received): 37

W sprawie A1/A2 obwodnicy Strykowa - mówiłem prawde termin otwarcia przewidywał date 31.X. 2008 r. że nie dotrzymali tego terminu to juz nie moja wina. A info o tym juz słyszałem od dawno. Zresztą całą sprawe opisałem i wyjaśniłem we własciwym wątku i włąsciwym czasie. A w tym przypadku nie wierze, że oddadzą ten fragment A4 w lipcu w czerwcu czy w maju. Powiem więcej zapewniam Cie i wszystkich tutaj ze nastapi to znacznie szybciej.

Sponsored Links
Old November 3rd, 2008, 05:55 PM   #3042
Matz32Z
Obserwator

Likes (Received): 273

[/QUOTE]
Postęp Robót Kontrakt A (stan na 31.10.08)

Stan zaawansowania robót na Kontrakcie A na dzień 31.10.2008 przedstawia się następująco:
1.Roboty drogowe:
- zakończono układanie podbudowy z chudego betonu na całej długości Kontraktu i Wykonawca przystąpił w m-cu październiku do układania betonu nawierzchniowego B40 na lewej jezdni począwszy od km 0+040 .Do końca miesiąca ułożył beton B40 do km 18+200 z przerwami na obiekty. W chwili obecnej układa beton B40 na prawej jezdni od km 18+200 (rejon obiektu WA 19) w kierunku Zgorzelca.
- na odc. 0+000-2+000 i węźle Zgorzelec trwają prace związane z powierzchniowym utrwaleniem powierzchni po sfrezowaniu istniejących warstw bitumicznych ,
- na odc. od km 2+000-11+000 Wykonawca realizuje roboty przy humusowaniu skarp i rowów oraz praktycznie ukończono roboty ziemne MOP-ach. Przystąpiono do układania podbudów z kruszywa łamanego na placach postojowych i drogach dojazdowych wewnątrz MOP-ów. Na już wykonanych podbudowach ułożono pierwsze metry warstw bitumicznych.
- na odcinku autostrady od km 2+000 - 11+000 zakończono betonowanie głowic oraz montaż słupów ekranów akustycznych oraz przystąpiono do stawiania ogrodzenia autostrady,
- na odc. od km 2+200 do km 22+000 trwają nadal prace przy humusowaniu skarp wykopów i nasypów, obsianie trawą i umacnianiem ich geowłókniną,
- na drugiej połówce drogi wojewódzkiej 296 oraz Ronda ułożono w-wy bitumiczne wraz z nawierzchnią z SMA,
- umacniane są rowy autostradowe i skarpowe oraz kończy się prace przy układaniu drenaży,
- trwają prace o różnych stopniach zaawansowania na budowie dróg poprzecznych pod ob. WA 14, WA 21 oraz nad A4 - WD 6 (dojazdy do obiektu są na ukończeniu) WD 10, WD 11, WD 13,WD 17 (praktycznie zakończony).
- Wykonawca nadal prowadzi prace przy przebudowie skrzyżowania drogi DK 4 z drogą wojewódzką 296 w m.Wykroty,
- budowa dróg wewnętrznych jest w różnej fazie realizacji – począwszy od robót ziemnych, podbudowy z kruszywa po roboty bitumiczne.

2.Roboty mostowe:
- generalnie na większości obiektów mostowych budowanych nad lub w ciągu autostrady prowadzi się prace wykończeniowe w różnych asortymentach robót. [/QUOTE]

ze strony projektu
Old November 3rd, 2008, 09:06 PM   #3043
Borek
Registered User

Borek's Avatar

Likes (Received): 196

Podobno puscili dzis ruch na A4 od Wykrot (tymczasowe rondo) do Krzyzowej (kontrakt B). Osobiscie wiadomosc wydawala mi sie szalona, ale to z pierwszej reki, wiec moze jednak...
Borek no está en línea  
Old November 3rd, 2008, 09:08 PM   #3044
PLH
Moderator

PLH's Avatar

Likes (Received): 2821

Co ?????????? Bez jaj
Old November 3rd, 2008, 09:12 PM   #3045
Brył*W
Registered User

Brył*W's Avatar

Likes (Received): 15

no popatrz! w wiadomościach nie mówili, ministra nie było...
Brył*W no está en línea  
Old November 3rd, 2008, 09:13 PM   #3046
Rusonaldo
Autostrady Polska

Rusonaldo's Avatar

Likes (Received): 12096

Gadałem z kumplem który tam robi to mnie wyśmiał jak się go spytałem czy otworzyli. Na wymienionym odcinku brakuje około 1 km betonu więc Borek masz kolege źle poinformowanego. Nie rób zamętu takimi wiadomościami

Last edited by Rusonaldo; November 3rd, 2008 at 09:21 PM.
Rusonaldo no está en línea  
Old November 3rd, 2008, 09:24 PM   #3047
PLH
Moderator

PLH's Avatar

pffff... Borek, Prosiaczku, coś tam znowu wymyślił?

W prowokację się bawimy?
Old November 3rd, 2008, 09:44 PM   #3048
smar
Infrastrukturnik drogowy

smar's Avatar

Quote:
Originally Posted by A2 View Post
...
A w tym przypadku nie wierze, że oddadzą ten fragment A4 w lipcu w czerwcu czy w maju. Powiem więcej zapewniam Cie i wszystkich tutaj ze nastapi to znacznie szybciej.
podaj jakieś źródło tej informacji (artykuł, osobę, z która rozmawiałes, itp) - inaczej Twoje stwierdzenia to zwykłe trollowanie i dziecinada.
Moje 'DROGOWE MARZENIA': OBWODNICE EKSPRESOWE:S5+S11/obwodnica północno-wschodnia/S11 obwodnica Obornik/III rama
smar no está en línea  
Old November 3rd, 2008, 09:52 PM   #3049
Borek
Registered User

Borek's Avatar

Likes (Received): 196

Quote:
Originally Posted by Rusonaldo View Post
Gadałem z kumplem który tam robi to mnie wyśmiał jak się go spytałem czy otworzyli. Na wymienionym odcinku brakuje około 1 km betonu więc Borek masz kolege źle poinformowanego. Nie rób zamętu takimi wiadomościami
Nie to (zamet) bylo moim celem, informacje dostalem od rodziny. Jak juz wspomnialem wiadomosc wydawala mi sie malo wiarygodna, ale zawsze.
Wytlumaczen w glowie mialem kilka (np. ciezki wypadek kolo Boleslawca, albo ktos po prostu sobie skrocil droge, nie zdajac sobie do konca sprawy z tego).
Za zamieszanie przepraszam, w piatek bede wiedzial na pewno jak jest.

Quote:
Originally Posted by PLH View Post
W prowokację się bawimy?
Zadna prowokacja i wypraszam sobie "znowu", to nie te forum. Na droge czekam jak kazdy i daleko mi do propagandzisty. Zastrzeglem, ze nie widzialem osobiscie, a - biorac pod uwage, ze czesc ludzi juz nowa trasa jezdzi (co prawda nieoficjalnie i nie do konca legalnie) - informacja miala podstawy aby byc prawdziwa. Czekalem na potwierdzenie, ale szybkie dementi Rusonaldo sprawe wyjasnia.
Borek no está en línea  
Old November 3rd, 2008, 10:05 PM   #3050
PLH
Moderator

PLH's Avatar

Quote:
Zadna prowokacja i wypraszam sobie "znowu", to nie te forum.
A widziałeś na końcu? To już pożartować sobie nie można?

Też czekam z niecierpliwością i ta informacja po prostu bardzo mnie zaintrygowała.
Old November 3rd, 2008, 10:17 PM   #3051
mariosz
Kraków, Skarżysko-Kam

mariosz's Avatar

Likes (Received): 33

Quote:
Originally Posted by PLH View Post

W prowokację się bawimy?
Informacyjny sabotaż na naszym forum...
mariosz no está en línea  
Old November 4th, 2008, 12:05 AM   #3052
sli
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
Najprawdopodobniej otwrcie nastąpi jeszcze w tym roku. Połowa grudnia jest jak najbardziej realna.
A2, mam dla Ciebie radę. Przestań gadać co ci ślina na język przyniesie, bo siejesz dezinformacje. Po co to robisz? Byłeś na A4? Widziałeś postęp prac? Słyszałeś opinie z ust osób tam pracujących? Jak mówisz, że otwarcie nastąpi jeszcze w tym roku, to już ukazuje, że twoje przemyślenia są wyciągnięte z kapelusza.
Na odcinku A jest pełno roboty, z betonem może i dojadą do końca, ale czeka na nich jeszcze cała druga nitka. Wspominałem o różnych problemach z gruntem, a jeszcze cała wykończeniówka czeka (a z tym zawsze jest dużo zabawy na parę miesięcy). Z tego co wiem, odcinka B też nie zamierzają otwierać, jeśli A nie będzie skończony, o żadnym rondzie mowy póki co nie ma. Więc proszę A2, odpuść sobie z tego typu uwagami.
sli no está en línea  
Old November 4th, 2008, 12:25 AM   #3053
kolek_blade
Registered User

Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by Borek View Post
Podobno puscili dzis ruch na A4 od Wykrot (tymczasowe rondo) do Krzyzowej (kontrakt B). Osobiscie wiadomosc wydawala mi sie szalona, ale to z pierwszej reki, wiec moze jednak...
W Wykrotach nie ma żadnego tymczasowego ronda i nie będzie. Nic tam takiego nie ma miejsca - owszem jest robione skrzyżowanie DK4 z drogą lokalną do Nowogrodźca ale to nie jest rondo i nie ma żadnych zjazdów na A4.
kolek_blade no está en línea  
Old November 4th, 2008, 01:05 PM   #3054
Maks1979
Registered User

Likes (Received): 15

Nie ma szans aby w tym roku poszedł ruchu na kontrakcie B (za dużo roboty jeszcze zostało). Poza tym nawet GDDKiA nie jest tym zainteresowana, bo musieliby ją utrzymywać w okresie zimy, a to są dodatkowe koszty nie przewidziane w budżecie Generalnej
Maks1979 no está en línea  
Old November 4th, 2008, 02:45 PM   #3055
Tomcraft
Registered User

Tomcraft's Avatar

Quote:
Originally Posted by Maks1979 View Post
Nie ma szans aby w tym roku poszedł ruchu na kontrakcie B (za dużo roboty jeszcze zostało). Poza tym nawet GDDKiA nie jest tym zainteresowana, bo musieliby ją utrzymywać w okresie zimy, a to są dodatkowe koszty nie przewidziane w budżecie Generalnej
Chyba przez rok po oddaniu autostrady betonowej nie można stosować środków typu sól wiec tylko było by samo odśnieżanie.
Tomcraft no está en línea  
Old November 4th, 2008, 02:52 PM   #3056
ursjan
Registered User

ursjan's Avatar

Likes (Received): 77

Quote:
Originally Posted by Tomcraft View Post
Chyba przez rok po oddaniu autostrady betonowej nie można stosować środków typu sól wiec tylko było by samo odśnieżanie.
Nie prawda, na http://www.autogaleria.mojeauto.pl/J...6,p,57239.html pisze że wystarczą tylko kilka miesiecy.
ursjan no está en línea  
Old November 4th, 2008, 05:17 PM   #3057
Mareko
Highway Fan

Quote:
Originally Posted by Tomcraft View Post
Akurat koszt soli jest stosunkowo niewielki w porownaniu z autami, ktore jezdza jako plugi. Najpierw trzeba je kupic, samo juz swoje pali a wyobrazcie sobie co sie dzieje gdy pcha przed soba zwaly sniegu. Spalanie x2 spokojnie wychodzi. Poza tym trzeba zaplacic kierowcom itp. wiec kosztow jest sporo.
Mareko no está en línea  
Old November 4th, 2008, 11:29 PM   #3058
staromorg
Registered User

staromorg's Avatar

Powracając do tematu:
Po oddaniu A4 do użytku gdzie będzie najlepiej zjechać do Bolesławca, jadąc z Wrocławia?
Bo trasa przez węzeł Bolesławiec jest chyba jakieś 5-6 km dłuższa, niż przez Krzywą???

Wcześniej zjeżdżało się w Krzywej lub pod Kraśnikiem (węzeł Chocianów-Bolesławiec, którego już nie ma).
staromorg no está en línea  
Old November 4th, 2008, 11:37 PM   #3059
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Generalnie - przez węzeł o wdzięcznej i jakże zaskakującej nazwie Bolesławiec. Jest najbliżej miasta. 6 km różnicy to są 3 minuty jazdy autostradą; za to na odcinku Krzywa-Bolesławiec jedzie się łącznie dłużej.

Ewentualnie do wschodniego Bolesławca rozważałbym, jazdę przez DK4 (94).

Edit: Różnica jest potężna.
pmaciej7 no está en línea  
Old November 5th, 2008, 03:05 PM   #3060
staromorg
Registered User

staromorg's Avatar

W rzeczywistości ten węzeł jest trochę dalej od Bolesławca. Jadąc samochodem od ronda na obwodnicy - 5 km, na mapie to powinno być mniej więcej w połowie drogi do Golnic. Sam węzeł Krzyżowa w rzeczywistości znajduje się trochę bardziej w lewo na tej mapie, po drugiej stronie tej czarnej kropki, którą zaznaczono skrzyżowanie WD-50d, czyli wyjazd ze wsi Krzyżowa w stronę Bolca.
staromorg no está en línea  

Closed Thread

Tags
autostrada-a4, dolnośląskie

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules