search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools Rate Thread
Old August 26th, 2009, 03:21 PM   #4961
E-Maya
Registered User

E-Maya's Avatar

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by yellowunder View Post
Dodam jeszcze ten artykuł>

http://www.luzyce.info/index.php/bol...wykrotach.html

Sprawa w Godziewszowie nie jest wyjątkiem. DK 296 z Lubania do Godzieszowa jest nie w pełni odnowiona a będzie kiedykolwiek? Przyznam, że sam zjazd w Godzieszowie i rondo to super robota ale dalej to już fars ! Droga dziurawa jak cholera !
Przetarg na DW296 na odnowę tego odcinka DW w liniach rozgraniczających autostrady (wraz z chodnikiem!!!) będzie ogłoszony niedługo, a zakończenie robót planowane jest d końca listopada b.r., o czym poinformowano mieszkańców Godzieszowa na ręce Pani Sołtys.
E-Maya no está en línea  

Sponsored Links
Old August 26th, 2009, 03:25 PM   #4962
E-Maya
Registered User

E-Maya's Avatar

Quote:
Originally Posted by salto_angel View Post
To tutaj przykład pierwszego MOPa po Krzyżowej (Kraśnik) w kierunku na Jędrzychowice (fotki z 17/08/2009):

Dodatkowo spotkałem ochroniarza który pewnie dba też o czystość tego miejsca.
Generalna w Warszawie ogłosi we wrześniu b.r. przetarg na zagospodarowanie MOPów Żarska Wieś i Kraśnik Dolny (3 szt.)
Natomiast MOPy Czerna (2 szt.) zostaną zagospodarowane dopiero przez przyszłego kondesjonariusza.
E-Maya no está en línea  
Old August 26th, 2009, 03:56 PM   #4963
kerad85
Registered User

Dane mi było jechać ostatnio nową autostradą w obie strony.

Nasuwa mi się tylko pytanie, dlaczego każdy zjazd jest tak mocno oświetlony?!
Chyba setki lamp przy każdym.
Będąc w Niemczech nigdzie nie widziałem tak oświetlonych miejsc.
Czy nowe przepisy tego wymagają czy może inne względy?!
Wydaje mi się, że to trochę marnotrawstwo pieniędzy na co nie stać nawet Niemców?!

A tak poza tym to autostrada pierwsza klasa. Trochę mocno czuć przejazdy przez obiekty inżynieryjne ale tak jest chyba wszędzie.
kerad85 no está en línea  
Old August 26th, 2009, 05:42 PM   #4964
epigon
Registered User

epigon's Avatar

Likes (Received): 268

Autostrada super , szczególnie jak wjeżdża się na nią w nocy po długiej jeździe w Niemczech. Jednak nasze nowe, polskie autostrady to jak niebo i ziemia w porównaniu do zachodnioeuropejskich autostrad. Jechałem całą noc kilkaset km przez Niemcy i gdy o 4 rano wjechałem do Polski od razu jechało mi się bardziej komfortowo i bezpiecznie. Różnicę widać od razu - szersze pasy, zielone płotki w pasie rozdziału chroniące przed światłem pojazdów z naprzeciwka i co najważniejsze - odblaskowe punkty przyczepione na pasach. Coś niesamowitego gdy spędzi się całą noc jadąc przez Niemcy, gdzie widać dobrze i wyrażnie tylko kilkanaście metrów przed swoim autem, a po wjeździe do Polski kontur autostrady jest widoczny nawet na kilkaset metrów.

Quote:
Originally Posted by fresco1 View Post
Nie wiem czemu usunięto mój poprzedni "nie wygodny" wpis ??? 22 kilometr prawa jezdnia w kierunku WRO. Nierówności na odcinku kilkuset metrów !!! I nie jest to tylko mój wymysł. Koledzy z pracy( kierowcy) wszyscy potwierdzają że jest tam najwyraźniej ........ (popsute). Jeden z nich stanął bo myślał że kapcia złapał. Jak można było odebrać coś takiego bez zastrzeżenia ???
Niestety potwierdzam to co pisze fresco. Przez kilkaset metrów jezdnia jest trochę nierówna i zaczyna lekko szarpać samochodem.
epigon no está en línea  
Old August 26th, 2009, 08:12 PM   #4965
Gęsior
Nic do oclenia

Gęsior's Avatar

Likes (Received): 646

Quote:
Originally Posted by kerad85 View Post
Dane mi było jechać ostatnio nową autostradą w obie strony.

Nasuwa mi się tylko pytanie, dlaczego każdy zjazd jest tak mocno oświetlony?!
Chyba setki lamp przy każdym.
Będąc w Niemczech nigdzie nie widziałem tak oświetlonych miejsc.
Czy nowe przepisy tego wymagają czy może inne względy?!
Wydaje mi się, że to trochę marnotrawstwo pieniędzy na co nie stać nawet Niemców?!

A tak poza tym to autostrada pierwsza klasa. Trochę mocno czuć przejazdy przez obiekty inżynieryjne ale tak jest chyba wszędzie.
lo jesus, mocno oswietlona-zle, "za malo oszczednie" slabiej by bylo tez zle - "ale dziadostwo". A Belgow stac na oswietlenie wszystkich autostrad ??

Tobie jak babie w ciazy nie mozna widze dogodzic, nie obrazajac kobiet ale tak sie mowi .

Jezeli choc jeden wypadek sie zdarzy mniej przez to oswietlenie to juz sie oplaci. Nie moge normalnie, za mocne oswietlenie.....
Old August 26th, 2009, 11:40 PM   #4966
kerad85
Registered User

Przepraszam bardzo za to pytanie,
Ale po prostu nie sądzę, żeby
- po pierwsze było nas stać na takie oświetlenie, skoro nas nie stać na autostrady oraz
- żeby to oświetlenie poprawiło bezpieczeństwo na nowej już i tak bezpiecznej autostradzie.
Cała nowa autostrada jest wg mnie bezpieczna a to oświetlenie jest zbędne i kosztowne.
A za te pieniądze można by wybudować inne drogi bezkolizyjne, które już by zwiększyły bezpieczeństwo.

Widać, że źle jest tu traktowana jakakolwiek krytyka i lepiej się nie odzywać, jak pokazały już inne przypadki.
kerad85 no está en línea  
Old August 26th, 2009, 11:53 PM   #4967
kooba
Registered User

kooba's Avatar

Likes (Received): 3219

A to nie jest tak, że oświetla się drogi, bo gdzieś musi iść prąd z elektrowni, na który w nocy nie ma tak dużego zapotrzebowania? A elektrowni codziennie wygaszać nie można.

Last edited by kooba; August 26th, 2009 at 11:59 PM.
kooba no está en línea  
Old August 27th, 2009, 09:09 AM   #4968
Bodiniusz
Registered User

Likes (Received): 81

Quote:
(...)
Widać, że źle jest tu traktowana jakakolwiek krytyka i lepiej się nie odzywać, jak pokazały już inne przypadki.
Wielu z nas (jak nie większość) się z Tobą zgadza. Nie przejmuj się więc takimi komentarzami...

Quote:
Originally Posted by kooba View Post
A to nie jest tak, że oświetla się drogi, bo gdzieś musi iść prąd z elektrowni, na który w nocy nie ma tak dużego zapotrzebowania? A elektrowni codziennie wygaszać nie można.
Nie...
Bodiniusz no está en línea  
Old August 27th, 2009, 10:53 AM   #4969
TJ-Cracow
Registered User

TJ-Cracow's Avatar

Likes (Received): 2

Quote:
po pierwsze było nas stać na takie oświetlenie, skoro nas nie stać na autostrady
A kto powiedział że nas nie stać na autostrady? Poza Furgalskim? Nie jesteśmy biednym krajem, zachód przeżywa kryzys a Polska dzielnie sobie radzi. Trochę tylko podatki mamy za wysokie, ale skoro już płacę tak wielkie podatki, to niech te pieniądze idą na komfort podróżowania autostradą, zamiast na dopłaty dla nierobów.

Trochę lansu przy granicy też nie zaszkodzi, bo niejeden niemiecki biznesmen jak zobaczy taką autostradę, to pomyśli że w tak cywilizowanym kraju warto zainwestować.
TJ-Cracow no está en línea  
Old August 27th, 2009, 11:32 AM   #4970
ja_kubek2
User

ja_kubek2's Avatar

Likes (Received): 13

Quote:
A za te pieniądze można by wybudować inne drogi bezkolizyjne, które już by zwiększyły bezpieczeństwo.
wątpię, czy za te lampy starczyłoby chociaż na namalowanie pasów, na kilku kilometrach autostrady, nie mówiąc już o budowie
ja_kubek2 no está en línea  
Old August 27th, 2009, 11:50 AM   #4971
darius.
Registered User

Likes (Received): 5135

nie przesadzajcie z tym oświetleniem, koszt takiego "oświetlenia" nie jest duży, a znacząco zwiększa bezpieczeństwo w nocy na zjazdach.
darius. no está en línea  
Old August 27th, 2009, 12:11 PM   #4972
Mareko
Highway Fan

Quote:
Originally Posted by darius. View Post
nie przesadzajcie z tym oświetleniem, koszt takiego "oświetlenia" nie jest duży, a znacząco zwiększa bezpieczeństwo w nocy na zjazdach.
Te lampy pobierają prąd tylko podczas rozgrzewania, a potem świecą sie kilka godzin bez pobierania prądu. Pewnie tanie nie sa ale to groszowe koszty w skali utrzymania autostrady.

Racje ma TJ-Cracow. Wrażenie jakie sie robi na ludziach wjeżdzających do Polski ma ogromne znaczenie, tym bardziej ze nasz kraj jest ciągle na zachodzie postrzegany jako zaścianek po którym na ulicach biegają białe niedzwiedzie.
Mareko no está en línea  
Old August 27th, 2009, 12:17 PM   #4973
konkus
Registered User

konkus's Avatar

Location: Dębica/ Kraków/ London/ Katowice/ Warszawa/ Frankfurt/ Nürnberg/ Lyon/ Křbenhavn/...
Likes (Received): 86

Quote:
Originally Posted by kooba View Post
Wieczorem jest szczytowe zapotrzebowanie na prąd - i wtedy też włącza się oświetlenie na drogach...

A a nocy, kiedy nie ma zapotrzebowania na prąd, energia z niewygaszanych elektrowni jest magazynowana w elektrowniach szczytowo-pompowych (np. największa w Żarnowcu).

Przepraszam za off-topic - nie wytrzymałem .
konkus no está en línea  
Old August 27th, 2009, 12:43 PM   #4974
yellowunder
Registered User

Quote:
Originally Posted by Mareko View Post
Te lampy pobierają prąd tylko podczas rozgrzewania, a potem świecą sie kilka godzin bez pobierania prądu. Pewnie tanie nie sa ale to groszowe koszty w skali utrzymania autostrady.

Racje ma TJ-Cracow. Wrażenie jakie sie robi na ludziach wjeżdzających do Polski ma ogromne znaczenie, tym bardziej ze nasz kraj jest ciągle na zachodzie postrzegany jako zaścianek po którym na ulicach biegają białe niedzwiedzie.
to ja powiem, że ten kawałek w 2011 roku zrobi wrażenie na ludziach z zachodu jak będą musieli sie zapoznać z cennikiem za przejazd drogą która była, mało tego, przez nich wspólfinansowana.
yellowunder no está en línea  
Old August 27th, 2009, 12:45 PM   #4975
sli
Registered User

Quote:
A kto powiedział że nas nie stać na autostrady?
Choćby ja. Czy wiesz, że trawa przy autostradzie powinna być strzyżona min. 2 razy w roku, a na całej A4 zrobiono to raz (więcej w tym roku nie będzie), bo nie ma pieniędzy? Czy wiesz, że są olbrzymie braki w sprzęcie służącym do zimowego utrzymania nowego odcinka, nie ma (i nie będzie) też zatrudnionych dodatkowych ludzi do tego. Sprzęt został bodajże ściągnięty z okolicznych rejonów i wszystkie okoliczne drogi na tym po prostu ucierpią (o wiele dłuższy czas oczekiwania na odśnieżanie, lanie chemią , itp.).
Co do lamp - to wcale nie jest taki mały koszt, żarówki może są i oszczędne, ale trzeba je tez wymieniać, a to kosztuje. Urząd Wojewódzki płaci.
Niestety - do ludzi w Warszawie decydujących o pieniądzach nie dociera, że jak się wybuduje nową drogę, to trzeba potem na nią płacić, inaczej szlag ją trafi szybciej niż przypuszczamy, o komforcie podróży nie będzie wtedy co wspominać. Tak będzie wszędzie, dopóki ktoś nie przejrzy na oczy. Bo póki, co jest "hurra, budujemy autostradę", a potem niech się dzieje co chce. Przecinanie wstęgi na autostradzie jest bardzo medialne, ale odśnieżanie czy ścinanie trawy już nie.
sli no está en línea  
Old August 27th, 2009, 12:50 PM   #4976
TJ-Cracow
Registered User

TJ-Cracow's Avatar

Likes (Received): 2

Za brak pieniędzy na utrzymanie autostrady ktoś powinien pójść siedzieć, bo ja moje w podatkach zapłaciłem.
TJ-Cracow no está en línea  
Old August 27th, 2009, 01:06 PM   #4977
mmareckiwropl
kierowca bombowca :)

mmareckiwropl's Avatar

Likes (Received): 4

Quote:
Originally Posted by TJ-Cracow View Post
Za brak pieniędzy na utrzymanie autostrady ktoś powinien pójść siedzieć, bo ja moje w podatkach zapłaciłem.
Tak ale ile jeszcze zapłaciłeś w paliwie?? Szlag może człowieka trafić...
mmareckiwropl no está en línea  
Old August 27th, 2009, 01:57 PM   #4978
sli
Registered User

Quote:
Quote:
Tak ale ile jeszcze zapłaciłeś w paliwie?? Szlag może człowieka trafić...
Owszem, w naszym kraju pieniądze w dziwny sposób lubią wyparowywać.
sli no está en línea  
Old August 27th, 2009, 09:37 PM   #4979
Tra(ks)
Registered User

Tra(ks)'s Avatar

Likes (Received): 6

Quote:
Originally Posted by sli View Post
Owszem, w naszym kraju pieniądze w dziwny sposób lubią wyparowywać.
Nie tyle wyparowywać co wpływają na konta (nie)odpowiedzialnych osób które nie znają reali drogi i upłynniają pieniądze publiczne w (nie)właściwy sposób
Tra(ks) no está en línea  
Old August 27th, 2009, 10:37 PM   #4980
Gęsior
Nic do oclenia

Gęsior's Avatar

Likes (Received): 646

Quote:
Ale po prostu nie sądzę, żeby
- po pierwsze było nas stać na takie oświetlenie, skoro nas nie stać na autostrady oraz
- żeby to oświetlenie poprawiło bezpieczeństwo na nowej już i tak bezpiecznej autostradzie.
Cała nowa autostrada jest wg mnie bezpieczna a to oświetlenie jest zbędne i kosztowne.

Nie chodzi o to ze zle jest traktowana krytyka tylko to Twoje subiektywne odczucie, ze jest za mocno oswietlona. Rownie dobrze mozna czepic sie przejsc dla zwierzat po co ich tyle? Niemcy na pewno maja mniej. Stac nas na to? Albo zeby trawa obsiewac. Stac nas na to ? Przeciez nic z tego nie ma. Albo wiadukty malowac na kolor . Po co?? Stac nas na to?? Szary na pewno jest tanszy.

Jakbys wymontowal co 3 lampe to duzo taniej by bylo?? Na pewno nie 33 %. Zreszta wszystkie zawsze i tak nie beda swiecily, niektora sie spala . Jak 40 mln kraj nie stac utrzymac 900 km autostrad to kogo stac??

Zreszta jak ktos wczesniej wspomnial czy wjazd do Polski musi sie kojarzyc z pogorszeniem komfortu jazdy ?? Nie, jak zrobi to pozytywne wrazenie na obcokrajowch to mysle, ze warto.

A o bezpieczenstwo tez chodzi bo jak masz oswietlenie to z paruset metrow widzisz, a sam samochod na ile Ci oswietli jeszcze jak z naprzeciwka Cie oslepi? Na paredziesiat metrow?? Przy setce masz ok 40 m drogi hamowania przy nowym samochodzie i suchej nawierzchni. Reszte sobie sam dokoncz.

Pozdro

Closed Thread

Tags
autostrada-a4, dolnośląskie

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules