search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 1 votes, 5.00 average.
Old June 15th, 2010, 04:23 PM   #61
michael_siberia
Trzecie pokolenie akowców

michael_siberia's Avatar

Likes (Received): 22873

http://img821.imageshack.us/img821/754/20100612334.jpg
Czy ta podwójna ciągła będzie kiedykolwiek starta?
michael_siberia está en línea ahora   Reply With Quote

Sponsored Links
Old June 21st, 2010, 11:44 AM   #62
Jakubek1993
Registered User

Likes (Received): 334

Ja mam pytanie dlaczego obwodnica Piask nie jest oznakowana jako S17/12 przecież spełnia standardy S.
Old June 21st, 2010, 01:22 PM   #63
tzc
Registered User

Likes (Received): 42

Quote:
Originally Posted by Jakubek1993 View Post
Ja mam pytanie dlaczego obwodnica Piask nie jest oznakowana jako S17/12 przecież spełnia standardy S.
Bo wg lubelskiej Gdaki jest za krótka
tzc no está en línea   Reply With Quote
Old June 21st, 2010, 07:16 PM   #64
czarny
Mancunian

czarny's Avatar

Likes (Received): 509

Na zjazdach asfalt popekal na obwodnicy przy wjezdzie na Chelm to chyba cos za wczesnie i wyglada mi to ze tego nie ma zamiaru nikt poprawic.
czarny no está en línea   Reply With Quote
Old June 21st, 2010, 07:58 PM   #65
PLH
Moderator

PLH's Avatar

Likes (Received): 2818

Telefon do ręki i dzwoń do Gdaki, samo się nie zrobi.
PLH no está en línea   Reply With Quote
Old July 21st, 2010, 11:39 PM   #66
mceurytos
Chief Executive Słoik

mceurytos's Avatar

Likes (Received): 628

Quote:
Obwodnica Piask: Nowoczesna tablica poinformuje o korkach na granicy
toma

Nowoczesna tablica świetlna poinformuje kierowców jadących w kierunku granicy z Ukrainą o czasie oczekiwania na przejściach granicznych z Ukrainą w Hrebennem i Dorohusku. Urządzenie stanie na obwodnicy Piask.

Tablica powinna stanąć przy obwodnicy Piast najpóźniej 30 listopada.
(Fot. Dorota Awiorko/Archiwum)
Przetarg na realizację inwestycji ogłosił lubelski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

– Urządzenie znajdzie się przy wjeździe na obwodnicę. Umożliwi kierowcom wybór między trasami w kierunku Chełma (przejście w Dorohusku) i Zamościa (w Hrebennem). Teraz jadący na Ukrainę będą mogli sami zdecydować, z którego przejścia skorzystać – tłumaczy Krzysztof Nalewajko, rzecznik GDDKiA w Lublinie.

– Na tablicy będą wyświetlane czasy oczekiwania dla trzech rodzajów pojazdów, czyli aut osobowych i ciężarowych oraz autobusów. Aktualizacją informacji będą zajmować się pracownicy Izby Celnej w Białej Podlaskiej – dodaje.

Do 3 sierpnia można zgłaszać oferty przetargowe. Tablica powinna stanąć przy obwodnicy najpóźniej 30 listopada.

Takie urządzenia mają się pojawić całej wschodniej granicy Polski. – Podobne były kiedyś ustawione przy drogach prowadzących do granicy z Niemcami, ale po wejściu naszego kraju do strefy Schengen okazały się niepotrzebne – mówi Nalewajko.

W przyszłości jeszcze jedna tego typu tablica pojawi się w okolicach Świdnika. Poczekamy jednak na nią do zakończenia przebudowy trasy między Lublinem i Piaskami, czyli co najmniej dwa lata.
Źródło: http://www.dziennikwschodni.pl/apps/...WS01/731692624
mceurytos no está en línea   Reply With Quote
Old July 22nd, 2010, 05:51 PM   #67
Smirnek2
Registered User

Likes (Received): 12

Bardzo dobry pomysł. Mam tylko nadzieję że będzie to w miarę czytelne dla samochodów jadących z prędkością 110km/h.
Smirnek2 no está en línea   Reply With Quote
Old July 23rd, 2010, 04:31 PM   #68
s17lublin
Registered User

s17lublin's Avatar

Likes (Received): 8

A moje pytanie dotyczy tego czy obwodnica jest zaprojektowana do rozbudowy do 3 pasów bo jadąc nią mam wrażenie że nie do końca??
s17lublin no está en línea   Reply With Quote
Old July 23rd, 2010, 08:04 PM   #69
czarny
Mancunian

czarny's Avatar

Likes (Received): 509

Quote:
Originally Posted by s17lublin View Post
A moje pytanie dotyczy tego czy obwodnica jest zaprojektowana do rozbudowy do 3 pasów bo jadąc nią mam wrażenie że nie do końca??
A dlaczego miala by byc?
czarny no está en línea   Reply With Quote
Old July 24th, 2010, 11:21 AM   #70
s17lublin
Registered User

s17lublin's Avatar

Bo przyszła S12/17 od Kurowa aż do początku obwodnicy Piask ma rezerwę pod 3 pas na obwodnicy Lublina częściowo odrazu będzie budowana jako 3 pasmowa więc obwodnica Piask którą są poprowadzone dwie drogi S12 i S17 też powinna mieć rezerwę na przyszłą rozbudowę. Ale nie jestem pewien czy w 2002 roku a nawet wcześniej ktoś myślał tak przyszłościowo.
Old July 24th, 2010, 11:28 AM   #71
Hajno
Registered User

Hajno's Avatar

Likes (Received): 56

Wzór tablicy; screen z SIWZ przetargu:

Hajno no está en línea   Reply With Quote
Old December 16th, 2010, 06:46 PM   #72
mceurytos
Chief Executive Słoik

mceurytos's Avatar

Likes (Received): 628

No i tablica wisi już nad jezdnią, choć nic jeszcze nie wyświetla
mceurytos no está en línea   Reply With Quote
Old December 16th, 2010, 06:49 PM   #73
erykko
Registered User

erykko's Avatar

Likes (Received): 999

Quote:
Originally Posted by mceurytos View Post
No i tablica wisi już nad jezdnią, choć nic jeszcze nie wyświetla
Jak będziesz miał możliwość to zrób zdjęcie działającej tablicy. Z chęcią zobaczę to cudo w akcji.
erykko no está en línea   Reply With Quote
Old December 21st, 2010, 05:55 PM   #74
s17lublin
Registered User

s17lublin's Avatar

Quote:
Originally Posted by czarny View Post
Na zjazdach asfalt popekal na obwodnicy przy wjezdzie na Chelm to chyba cos za wczesnie i wyglada mi to ze tego nie ma zamiaru nikt poprawic.
Nie tylko ten zjazd jest popękany. Zjazd z ronda w kierunku Lublina też jest w nie najlepszym stanie.

Bardziej martwi mnie jednak że wiele słupków pikietażowych (tych stawianych co 100 metrów) jest powyginana lub całkowicie zniszczona prze pługi które odśnieżają drogi. Jestem ciekawy czy wiosną zostanie to poprawione czy tak zostanie. ( jeśli wiosną tego nie poprawią to chyba tzeba to zgłosić do GDDKiA w Lublinie bo w sumie te słupki są dość przydatne).

Odnośnie tej tablicy która stoi na początku obwodnicy to jeszcze nie wyświetla danych, jest dość czytelna i wygląda identycznie jak w SIWZ-ie przetargu. Jak już będzie działała to zrobię fotkę i tutaj wstawię.
Old February 5th, 2011, 12:16 PM   #75
Hajno
Registered User

Hajno's Avatar

Likes (Received): 56

Quote:
Tablica na obwodnicy Piask stoi na razie bezużytecznie

Tablica z informacja o kolejkach na granicy zaświeci najpóźniej za miesiąc (Fot. Maciej Kaczanowski)

Miało być nowocześnie. Wyszło jak zwykle. Tablica dla kierowców stanęła na obwodnicy Piask 12 grudnia. Urządzenie do tej pory nie działa, bo nie zostało podłączone do sieci.

– Opóźnienie wynika z zamieszania, jakie powstało przy staraniu się o pozwolenie na przyłączenie tablicy do sieci energetycznej – tłumaczył wczoraj Krzysztof Nalewajko, rzecznik GDDKiA w Lublinie.

Nowoczesna tablica świetlna kosztowała ok. 200 tys. zł. Ma być ułatwieniem dla podróżujących na przejścia graniczne w Hrebennem i Dorohusku. Służy do wyświetlania informacji o czasie oczekiwania na odprawę. Dzięki temu jadący na Ukrainę będą mogli sami zdecydować, z którego przejścia skorzystać.

Tablicę zamontowała jedna z firm na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie. Pierwotnie miała być oddana do użytku najpóźniej do 30 listopada. Tak się jednak nie stało, a kolejny podawany przez drogowców termin – grudzień – też nie został dotrzymany.

Urządzenie zostało odebrane przez drogowców od wykonawcy 12 grudnia 2010 r. Tymczasem dokumenty potrzebne do jego odbioru technicznego przez energetyków zostały dotarły do zakładu dopiero 31 stycznia 2011. Co się stało w międzyczasie? – Pierwsze pozwolenie na przyłączenie do sieci zostało cofnięte. Trzeba było czekać na nowe – wyjaśnia Nalewajko.

Teraz wszystko jest już w rękach zakładu energetycznego. – Analizujemy otrzymane dokumenty – mówi Danuta Stawska z działu komunikacji PGE Dystrybucja SA Oddział w Lublinie. – W dalszej kolejności inwestor powinien dokonać rozliczeń finansowych z naszą firmą. Po pozytywnym odbiorze technicznym i podpisaniu z nami stosownej umowy, tablica zostanie podłączona do sieci.

Stawska nie potrafiła nam jednak wczoraj powiedzieć, ile potrwają całe procedury. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że w przypadku poprawności dokumentów termin nie powinien przekroczyć miesiąca.

Na tablicy będą wyświetlane czasy oczekiwania dla trzech rodzajów pojazdów: aut osobowych i ciężarowych oraz autobusów. Aktualizacją informacji będą zajmować się pracownicy Izby Celnej w Białej Podlaskiej. I tu pojawia się kolejny problem, bo drogowcy do tej pory nie podpisali z celnikami umowy.

– Trwa wymiana dokumentów – tłumaczy Nalewajko. – Ale wszystko jest na dobrej drodze.
Docelowo takie urządzenia mają się pojawić przy całej wschodniej granicy Polski. Podobne były kiedyś ustawione przy drogach prowadzących do granicy z Niemcami, ale po wejściu naszego kraju do strefy Schengen okazały się niepotrzebne.

Za co najmniej dwa lata jeszcze jedna tego typu tablica zostanie zamontowana w okolicach Świdnika, po zakończeniu przebudowy odcinka trasy S-17 Lublin – Piaski.
źródło: www.dziennikwschodni.pl
Hajno no está en línea   Reply With Quote
Old February 19th, 2011, 09:45 PM   #76
s17lublin
Registered User

s17lublin's Avatar

Trochę fotek znalezionych w Internecie:

Za chwilę wstawię jeszcze trochę fotek mojego autorstwa i film z obwodnicy z tego tygodnia z widoczną tablicą która działa częściowo.
Więcej szczegółów za parę minut
Old February 19th, 2011, 10:05 PM   #77
s17lublin
Registered User

s17lublin's Avatar

Piaski: Elektroniczna tablica dla kierowców już działa

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/...WS01/219971517

http://www.bialapodlaska.uc.gov.pl/image.php?id=4855
http://www.bialapodlaska.uc.gov.pl/image.php?id=4856

Więcej info na:
http://www.bialapodlaska.uc.gov.pl/?obiekt=3097

I obiecany film:

Łącznica

W oddali widok na aktualnie przebudowywany odcinek Piaski-Lublin.

To wszystko.
Miłego oglądania

Last edited by s17lublin; March 1st, 2011 at 11:09 PM.
Old February 20th, 2011, 05:21 AM   #78
PW1977
In the brig

Likes (Received): 2628

Ta nieruchomosc przy wezle Chelm to chyba do calkowicie do wyburzenia, tam chyba trabka pojdzie?
PW1977 está en línea ahora   Reply With Quote
Old February 28th, 2011, 10:39 PM   #79
s17lublin
Registered User

s17lublin's Avatar

I jeszcze jeden filmik z przejazdu obwodnicą ale w przeciwnym kierunku od Chełma w stronę Lublina.

Jak by ktoś mógł to niech napisze mi na priva jak wstawiać filmy z yt aby było takie okno z możliwością kliknięcia play i odtwarzania w forum.

Last edited by s17lublin; March 1st, 2011 at 11:07 PM.
Old March 1st, 2011, 01:27 AM   #80
michael_siberia
Trzecie pokolenie akowców

michael_siberia's Avatar

Likes (Received): 22873

Quote:
Originally Posted by s17lublin View Post
http://www.youtube.com/watch?v=KPwMajUHOeE

Jak by ktoś mógł to niech napisze mi na priva jak wstawiać filmy z yt aby było takie okno z możliwością kliknięcia play i odtwarzania w forum.
[youtube]KPwMajUHOeE[ /youtube]

Nie wyświetli się, bo dałem spację w jednym miejscu.

Reply

Tags
ekspresówka-s12, ekspresówka-s17, lublin, obwodnica, s12

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules