search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old November 30th, 2016, 10:50 PM   #1981
3,14saR
Registered User

3,14saR's Avatar

Likes (Received): 734

Quote:
Originally Posted by Kazusik View Post
No właśnie, w przetargu jest mowa jedynie o wykonaniu elementów KP, w artykule niby jest uwszczegółowienie: "dokonać analiz geologicznych i hydrologicznych", ale to nie jest wszystko co trzeba wykonać w ramach KP, zwłaszcza że podstawę dla ogłoszenia przetargu na ZiZ jest wykonanie PFU. Jest wzmianka o PFU w tym artykule, ale to wszystko brzmi jak pomieszanie z poplątaniem, a co za tym idzie te terminy są odjechane Poza tym pomija się kwestie odbiorów zarówno STEŚ, jak i tych cząstkowych opracowań KP Jagodziński może "drży" przed zakusami kadrowymi "dobrej zmiany", więc może "musi" takimi terminami rzucac
Może po prostu powiedział to co zawiera umowa która przewiduje wykonanie dokumentacji i uzyskanie DŚU w 17 miesięcy od jej podpisania. Takie "gdaka" narzuciła warunki umowne realizacji zadania, a ktoś się zgodził aby dokumentację w tym terminie i zakresie wykonać. Termin jest bardzo krótki co pozwala domniewmywać, że i "gdaka" w zakresie akceptacji rozwiązań narzuciła sobie rygor ekspresowych odpowiedzi i akceptacji. Poniżej fragment ze SWIZ-u przetargu.

1.
3,14saR no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old December 1st, 2016, 10:12 PM   #1982
żyrafa
Registered User

Likes (Received): 88

Czy może ktoś potwierdzić, że STEŚ S10 Bydgoszcz-Toruń będzie obejmował także rozbudowę (2x2) drogi 25 od węzła Stryszek do Brzozy (z obwodnicą) ?
Taką informację usłyszałem na spotkaniu w sprawie przebudowy drogi 254.
żyrafa no está en línea   Reply With Quote
Old December 1st, 2016, 10:36 PM   #1983
Kazusik
Registered User

Kazusik's Avatar

Likes (Received): 28471

@3,14saR
Nie zarzucam nierealności terminowi wykonania STEŚ wraz pozostałymi elementami, bo to dla mnie oczywiste, że skoro strony się umówiły do zakresu i terminu wykonania (akceptując warunki), to nie ma czego negować w momencie zawarcia umowy Poddaję jedynie w wątpliwość realność harmonogramu realizacyjnego jaki przedstawił dyr. bydgoskiej Gdaki, wybiegający poza termin wykonania STEŚ. W tym zwłaszcza pominięcie wykonania KP, bo jak wynika z przetargu na STEŚ, jak i zawartego kontraktu obejmuje on tylko część dokumentacji składającej się na KP
S5 Poz.-Wroncz.: Obiekty
S5 Radomicko - Kaczkowo
S5 Korzeńsko - W-w

Kazusik no está en línea   Reply With Quote
Old December 1st, 2016, 10:41 PM   #1984
3,14saR
Registered User

3,14saR's Avatar

Quote:
Originally Posted by żyrafa View Post
Czy może ktoś potwierdzić, że STEŚ S10 Bydgoszcz-Toruń będzie obejmował także rozbudowę (2x2) drogi 25 od węzła Stryszek do Brzozy (z obwodnicą) ?
Taką informację usłyszałem na spotkaniu w sprawie przebudowy drogi 254.
Ze specyfikacji przetargu:
"W zakresie STEŚ należy również ująć węzeł Bydgoszcz Południe od wylotu w kierunku Inowrocławia wraz z drogą nr 25 do miejscowości Brzoza (włącznie z istniejącym skrzyżowaniem z drogą wojewódzką nr 254) z analizą rozbudowy drogi do dwóch jezdni lub alternatywnej drogi do skrzyżowania z drogą powiatową nr 1550C do miejscowości Piecki."

W innej części specyfikacji jest zapis o analizie dostosowania węzła pod 2x2 dla DK25.
Old December 1st, 2016, 10:58 PM   #1985
3,14saR
Registered User

3,14saR's Avatar

Quote:
Originally Posted by Kazusik View Post
@3,14saR
Miałem na myśli również wpis dotyczący prognozy dla S10 gdzie DŚU określiłeś na VIII 2019, a z umowy wynika inaczej.
Old December 1st, 2016, 11:08 PM   #1986
PiRato
Registered User

PiRato's Avatar

Likes (Received): 10

a ja mam pytanie... czym się różni opracowanie STES z elementami KP od STES i KP ?
poszykuje info i jakoś nie mogę się dowiedzieć...
PiRato no está en línea   Reply With Quote
Old December 2nd, 2016, 12:20 AM   #1987
Kazusik
Registered User

Kazusik's Avatar

Likes (Received): 28471

Dużo by pisać Podrzucę ogólny zakres KP i porównasz sobie do tego zestawienia, które wyżej wrzucił kolega 3,14saR. Podpowiem tylko, że te elementy KP, które są wymienone wyżej i mają być wykonane w ramach STEŚ na S10 mieszczą się w kilku częściach (głównie ogólnej), poniższych wytycznych:
Quote:
Ramowa zawartosc KP
1. część ogólna,
2. część techniczna drogowa,
3. obiekty inżynierskie,
4. dokumentacja geologiczno – inżynierska,
5. opracowania z zakresu analizy i prognozy ruchu,
6. koncepcja organizacji ruchu,
7. audyt bezpieczenstwa ruchu drogowego KP,
8. opracowania ekonomiczno finansowe,
9. wytyczne techniczno organizacyjne.
źródło: Zarządzenie Nr 17 Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad z dnia 11 maja 2009 r. w sprawie stadiów i składu dokumentacji projektowej dla dróg i mostów w fazie przygotowania zadań

Tekst zarządzenia: https://www.gddkia.gov.pl/userfiles/...s/scan1672.pdf
Załącznik: https://www.gddkia.gov.pl/userfiles/....05.2009r..pdf

W złączniku jest szczegółowy opis co należy wykonać i kiedy dla kazdej procedury przygotowawczej
Quote:
Originally Posted by 3,14saR View Post
Miałem na myśli również wpis dotyczący prognozy dla S10 gdzie DŚU określiłeś na VIII 2019, a z umowy wynika inaczej.
W prognozie założyłem, że wniosek na DŚU pójdzie dopiero po wykonaniu kontraktu i oebraniu STEŚ-a, a przynajmniej przygotowaniu materiałów do wniosku. Tak dotychczas się to odbywało, że dopiero po weryfikacji odbiorczej (ZOPI i KOPI) składane są wnioski o DŚU (patrz np. S11 Piła - Ujście). Tu najwyraźniej jakieś inne rozwiązanie zastosowali, ale i tak mało realne wydaje się uzyskanie DŚU w 0,5 roku
S5 Poz.-Wroncz.: Obiekty
S5 Radomicko - Kaczkowo
S5 Korzeńsko - W-w

Last edited by Kazusik; December 2nd, 2016 at 12:58 AM.
Kazusik no está en línea   Reply With Quote
Old December 2nd, 2016, 01:43 PM   #1988
flisak_bydgoski
Registered User

Likes (Received): 14

[QUOTE=3,14saR;136926538]Ze specyfikacji przetargu:
"W zakresie STEŚ należy również ująć węzeł Bydgoszcz Południe od wylotu w kierunku Inowrocławia wraz z drogą nr 25 do miejscowości Brzoza (włącznie z istniejącym skrzyżowaniem z drogą wojewódzką nr 254) z analizą rozbudowy drogi do dwóch jezdni lub alternatywnej drogi do skrzyżowania z drogą powiatową nr 1550C do miejscowości Piecki."

W innej części specyfikacji jest zapis o analizie dostosowania węzła pod 2x2 dla DK25.[/QU
problem przedluzenia DK 25 do 2x2 z BEZKOLIZYJNYM przejazdem przez linie kolejowa to sprawa dla Zarzadu Drog Woj , GDAKI gminy Nw Wies i...prezydentow Bydg i Inowrocl. Tylko takie dzialanie wspolne rokuje na kompleksowe zalatwienie problemu korkow w od Stryszka do Brzozy Bydgoskiej. naiwny jestem gdy pisze o roli ZIT czy metropolii bydgoskiej I w tej czesci obszaru funkcjonalnego nic nie dzieje sie,
a technicznie nie jest ten problem az tak trudny, zwlaszcza ,ze droga Brzoza Barcin Mogilno ma byc wreszcie przebudowywana rezerwa terenu do tablicy Brzoza. I dalej do Piecek
flisak_bydgoski no está en línea   Reply With Quote
Old December 14th, 2016, 09:39 AM   #1989
Gelu20
Registered User

Likes (Received): 19

http://www.rynekinfrastruktury.pl/mo...og--56604.html

No to można się pożegnać z planami budowy S10 na długie lata...
Gelu20 no está en línea   Reply With Quote
Old December 14th, 2016, 09:58 AM   #1990
PiRato
Registered User

PiRato's Avatar

Likes (Received): 10

[QUOTE=Kazusik;136928091]
Dużo by pisać Podrzucę ogólny zakres KP i porównasz sobie do tego zestawienia, które wyżej wrzucił kolega 3,14saR. Podpowiem tylko, że te elementy KP, które są wymienone wyżej i mają być wykonane w ramach STEŚ na S10 mieszczą się w kilku częściach (głównie ogólnej), poniższych wytycznych:

źródło: Zarządzenie Nr 17 Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad z dnia 11 maja 2009 r. w sprawie stadiów i składu dokumentacji projektowej dla dróg i mostów w fazie przygotowania zadań

Tekst zarządzenia: https://www.gddkia.gov.pl/userfiles/...s/scan1672.pdf
Załącznik: https://www.gddkia.gov.pl/userfiles/....05.2009r..pdf

W złączniku jest szczegółowy opis co należy wykonać i kiedy dla kazdej procedury przygotowawczej

W prognozie założyłem, że wniosek na DŚU pójdzie dopiero po wykonaniu kontraktu i oebraniu STEŚ-a, a przynajmniej przygotowaniu materiałów do wniosku. Tak dotychczas się to odbywało, że dopiero po weryfikacji odbiorczej (ZOPI i KOPI) składane są wnioski o DŚU (patrz np. S11 Piła - Ujście). Tu najwyraźniej jakieś inne rozwiązanie zastosowali, ale i tak mało realne wydaje się uzyskanie DŚU w 0,5 roku [/QUOTE]

Sory bardzo ale ja przeczytałem sobie i stare zarządzenie 17/2009 i jeszcze starsze z 2005 ... oraz to nowe z 2015 i ....
chole..a ale żadnych merytorycznych różnic nie widzę. Taki sam bełkot jak był. Zrobię porównanie, pokaże i podyskutujemy
PiRato no está en línea   Reply With Quote
Old December 15th, 2016, 05:54 PM   #1991
bewu1
Registered User

Likes (Received): 1332

Stanowisko zarządu województwa Kuj-Pomu w sprawie przebiegu S10 http://stooq.com/n/?f=1138559&c=1&p=4+22
bewu1 no está en línea   Reply With Quote
Old December 16th, 2016, 09:32 AM   #1992
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 13585

Quote:
Rusza kolejna próba ustalenia przebiegu S10 w Kujawsko-Pomorskim

| Redakcja ⚫ źródło: Informacja Prasowa

Rusza kolejna próba ustalenia przebiegu drogi ekspresowej S10 przez tereny województwa kujawsko-pomorskiego. Samorząd województwa, który otrzymał zaproszenie do rozmów na ten temat, przystępuje do nich z gotową koncepcją korytarza ekspresówki, uwzględniającą oczekiwania mieszkańców, optymalną i zrównoważoną z technicznego, ekonomicznego i środowiskowego punktu widzenia. Odcinek S10 Bydgoszcz-Toruń może zostać zrealizowany do końca 2023 roku.
ciąg dalszy : http://www.rynekinfrastruktury.pl/wi...kim-56679.html
Old December 16th, 2016, 10:05 AM   #1993
Macioslaw16
amator wysokości

Macioslaw16's Avatar

Likes (Received): 133

Ten wariant przebiegu na wschód od Torunia wydaje się najbardziej sensownym posunięciem.
Macioslaw16 no está en línea   Reply With Quote
Old December 16th, 2016, 10:37 AM   #1994
Bilo0988
Registered User

Likes (Received): 6

Witam.
Mam pewną sprawę. W rejonie najprawdopodobniej planowanego przebiegu S10 między Toruniem a Bydgoszczą znajduje się punkt oporu z czasów drugiej Wojny Światowej- kompleks jedenastu bunkrów żelbetowych. Większość z nich znajduje się w lesie i w żaden sposób nie koliduje z "najprawdopodobniejszym" przebiegiem. Dwa z nich Schron bierny Regelbau 668 i Schron bojowy Ringstand 58c znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie aktualnej DK10. Rozumiem że przy projekcie STEŚu jak najbardziej będzie można uwzględnić to miejsce- nie myślę o jego omijaniu, raczej o ewentualnym przenoszeniu (przykład z S7 http://www.gddkia.gov.pl/pl/a/7854/s...nica-olsztynka pktIV). Zastanawia mnie też czy w ogóle jest o co robić rumor. W sensie czy planowany przebieg w ogóle posiada w swoim zakresie to miejsce. Prosił bym o podsunięcie (najlepiej kontaktu) osoby która mogła by przybliżyć przebieg lub rozpatrzyć moje uwagi.

Edit:
Link do wikimapia z lokalizacją:

http://wikimapia.org/#lang=pl&lat=53...322;owo-Szosa-
Bilo0988 no está en línea   Reply With Quote
Old December 16th, 2016, 12:04 PM   #1995
dominobb
Registered User

Likes (Received): 3501

Koniecznie skontaktuj się z delegaturą Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków oraz z GDDKiA. Z osobistego doświadczenia - w takich sytuacjach konserwator informował projektanta o lokalizacji fortyfikacji oraz o konieczności ich zachowania. W skrajnych przypadkach dochodzi do przenoszenia schronów - było już kilka takich sytuacji w ostatnich latach ok. 10 (S3, S7, A4, S69), a tylko bardzo pojedyncze karygodne przypadki zniszczenia obiektów (m.in. punkt oporu Bobrowniki na Obszarze Warownym Śląsk). Kolejne przenosiny są planowane (S1, S5).

Nie chwaląc się :P, dzięki moim działaniom udało się zorganizować przeniesienie schronu na S69 obw. Bielska-Białej oraz przyszłe przeniesienie schronu w Żninie na S5, a także zabezpieczenie obiektów przy planowanej S1 i zmianę przebiegu dróg serwisowych przy S1, dzięki której uniknie się kolizji z linią fortyfikacji.
Tutaj wybrane skany korespondencji z GDDKiA i Konserwatorem w sprawie S5: http://fortyfikacje.net/forum/viewtopic.php?t=1821
dominobb no está en línea   Reply With Quote
Old December 16th, 2016, 02:08 PM   #1996
vers85
Registered User

Likes (Received): 63

Z czystej ciekawosci. Jak to jest, ze Wojewodzki Konserwartor Zabytkow, nie wie, ze na trasie planowanej inwestycji sa zabytki i szary obywatel musi go o tym fakcie informowac? Przeciez to glosna medialnie inwestycja na poziomie krajowym, a nie jakas samowolka budowlana mietka ze szwagrem.
vers85 no está en línea   Reply With Quote
Old December 16th, 2016, 03:58 PM   #1997
dominobb
Registered User

Likes (Received): 3501

WKZ nie wiedzą o 95% obiektach fortyfikacyjnych w Polsce.
Wynika to z faktu, że badania nad nimi prowadzą głównie hobbyści i miłośnicy sztuki fortyfikacyjnej. Prowadzone są dopiero ok. 15-20 lat. W wielu miejscach nawet podstawowe badania terenowe nie zostały wykonane, więc to bardzo świeży temat.
dominobb no está en línea   Reply With Quote
Old December 25th, 2016, 11:14 PM   #1998
Tomkisiel
Registered User

Tomkisiel's Avatar

Likes (Received): 2934

W uzupełnieniu fotorelacji, którą robiłem pod koniec października. Zjazd z A1 na S-10 na węźle Toruń Południe 1.

1. Nieczynny PPO na południowej Obwodnicy Torunia

2. Zaraz za nim informacja o tym, że kończy się autostrada, a zaczyna droga ekspresowa

3. Jak wiadomo lub nie, Południowa Obwodnica Torunia przebiega przez poligon wojskowy "toruński". Po prawej widoczne wojskowe ogrodzenie z drutem kolczastym. Ciekawostka: Na południe przebiega droga DW250, która na czas działań wojskowych jest czasowo zamykana.

4. Na tym skrzyżowaniu skończyłem ostatnią w tym wątku fotorelację... Teraz jadę dalej, a moim celem Bydgoszcz

5. W prawo kolejny wjazd do Solca Kujawskiego i czynny radar, a ograniczenie do 50

6. Kolejna 50-tka przy zjeździe do Rudy

7. Jeden ze zjazdów do Bydgoszczy do centrum przez Nowotoruńską, ale tędy już nie zjeżdżam, znam nowy skrót

8. W tym miejscu mam nadzieję powstanie węzeł Bydgoszcz Wschód (roboczo nazywany Bydgoszcz Nowotoruńska Makowiska)

9. Stąd do Szczecina tylko 272 km w większości po DK10

10. Wiadukt nad LK201, a za nim...

11. Miejsce na przyszły węzeł BYDGOSZCZ PARK PRZEMYSŁOWY (Emilianowo).

12. Ja skręcam w prawo i przez Park Przemysłowy wjeżdżam do Bydgoszczy od osiedla Glinki

Dziękuję

P.S. Dojazd do Bydgoszczy umieściłem w Infrastrukturze tego miasta Przejazd przez Park Przemysłowy 1 i Przejazd przez Park Przemysłowy 2

Last edited by Tomkisiel; December 26th, 2016 at 10:44 AM.
Tomkisiel no está en línea   Reply With Quote
Old December 26th, 2016, 06:59 PM   #1999
XKF
Registered User

Likes (Received): 4492

Quote:
Originally Posted by Tomkisiel View Post

7. Jeden ze zjazdów do Bydgoszczy do centrum przez Nowotoruńską, ale tędy już nie zjeżdżam, znam nowy skrót
Nie mogę zrozumieć, o co chodzi z tym numerem drogi wojewódzkiej. Nigdzie indziej nie ma oznaczenia tej drogi. Tylko na tym znaku.
XKF no está en línea   Reply With Quote
Old December 26th, 2016, 07:22 PM   #2000
Kemo
Registered User

Likes (Received): 14160

Bo ta droga nie biegnie do Bydgoszczy, tylko skręca zaraz w prawo do Solca Kujawskiego
Kemo no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
bydgoszcz, dk10, droga ekspresowa, ekspresówka-s10, kujawsko-pomorskie, piła, stargard, toruń, wałcz, warszawa, zachodniopomorskie

Thread Tools

Posting Rules