search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old March 16th, 2017, 01:31 PM   #2041
Macioslaw16
amator wysokości

Macioslaw16's Avatar

Likes (Received): 133

Akurat w całym Kuj-Pomie bardziej przydałoby się stworzyć wylotówki z Bydgoszczy i Torunia w ciągu DK 10 na wschód omijająca Lubicz i zachód do Nakła.

Dla połączenia metropolii bardziej przydałaby się przebudowa DK80 do drogi klasy bezkolizyjnej GP .

S10 przez Solec z powodzeniem można zrobić teraz w standardzie "gierkówki", bądź 2+1 i puszczać nią ruch stricte tranzytowy, który ogromny nie jest.
Macioslaw16 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old March 16th, 2017, 03:02 PM   #2042
jerry_ku
Registered User

jerry_ku's Avatar

Likes (Received): 702

Quote:
Originally Posted by Macioslaw16 View Post

S10 przez Solec z powodzeniem można zrobić teraz w standardzie "gierkówki", bądź 2+1 i puszczać nią ruch stricte tranzytowy, który ogromny nie jest.
Boże chroń przed takimi protezami.
Old March 16th, 2017, 11:06 PM   #2043
Macioslaw16
amator wysokości

Macioslaw16's Avatar

Quote:
Originally Posted by jerry_ku View Post
Boże chroń przed takimi protezami.
Jasne, w takim razie uważasz, że DK7 między Płońskiem, a Zakroczymiem lepiej żeby była stara, dobra, jednopasmowa krajóweczka? Ja bym tutaj polemizował.
Old March 17th, 2017, 12:18 AM   #2044
jerzu007
Registered User

jerzu007's Avatar

Likes (Received): 162

Quote:
Jasne, w takim razie uważasz, że DK7 między Płońskiem, a Zakroczymiem lepiej żeby była stara, dobra, jednopasmowa krajóweczka? Ja bym tutaj polemizował.
Uważam, że powinna być dobra i w docelowym kształcie.
jerzu007 no está en línea   Reply With Quote
Old March 18th, 2017, 01:32 PM   #2045
Din Sevenn
Stop cymbałom w KP!

Din Sevenn's Avatar

Likes (Received): 1830

Co do odcinka BDG-TRN, nie miałem spiny o szybkie jego powstanie, bo uważałem, że droga jest w dobrym stanie itd., ale wczoraj się przejechałem i zmieniłem zdanie. Ruch ciut za duży jak na wąską krajówkę.
Bydgoszcz to 8. największe miasto w Polsce. Trzeba zrobić wszystko, żeby nasze miasto było 8. nie tylko pod względem ludności, ale również nauki, biznesu i innych, ważnych dziedzin życia. Jeśli pod tym względem będzie na wyższej pozycji niż 8., to też może być! Za 2 piwa, jestem w stanie to zaakceptować!
STOP MARGINALIZACJI BYDGOSZCZY!
Din Sevenn no está en línea   Reply With Quote
Old March 19th, 2017, 08:02 PM   #2046
żyrafa
Registered User

Likes (Received): 88

Jeżdżę regularnie 10 Bydgoszcz-Toruń i znaczny wzrost liczby pojazdów obserwuję już od kilkunastu miesięcy. Składają się na to przede wszystkim dojazd do A1 oraz znacząco już rozwinięte parki przemysłowe tak bydgoski jak i solecki.
Mniemam, że wybudowanie S5 zapewne jeszcze bardziej zwiększy ruch.
Mam nadzieję, że eska na tym odcinku nie pozostanie w sferze marzeń.
żyrafa no está en línea   Reply With Quote
Old March 19th, 2017, 11:52 PM   #2047
michael_siberia
Trzecie pokolenie akowców

michael_siberia's Avatar

Likes (Received): 21734

Quote:
Druga jezdnia była tam dosztukowywana, gdy średnia pensja w kraju wynosiła coś koło 700 PLN.
Old March 22nd, 2017, 08:22 PM   #2048
Macioslaw16
amator wysokości

Macioslaw16's Avatar

Quote:
Originally Posted by michael_siberia View Post
Druga jezdnia była tam dosztukowywana, gdy średnia pensja w kraju wynosiła coś koło 700 PLN.
Teraz wynosi coś koło 3000 zł i na horyzoncie nawet "to" się nie pojawia...

Proszę mnie źle nie rozumieć. Nie jest gorliwym orędownikiem masowej budowy "autostradowych protez". Uważam, że po prostu w niektórych sytuacjach opłaca się wybudować najpierw trasę typu "płońskiego" niż zostawiać status quo na lata, z powodu braku środków na budowę pełnoprawnej "eski".

Uważam, że lepiej było wybudować protezę w na odcinku Płońsk-Zakroczym w czasie średnich pensji w kraju na poziomie 700 zł, niż pozostawić ją taką, jaką była do dnia dzisiejszego z powodu braku środków.
Old March 23rd, 2017, 12:20 AM   #2049
vers85
Registered User

Likes (Received): 63

Ale znasz prawa Murphy'ego, nie? Jedno z nich mowi, ze prowizorka zawsze jest najtrwalsza. I cos w tym jest. Zobacz, ze czesto podnoszony jest argument w przypadku A1 Czestochowa-Lodz, ze nie jest to pilne do realizacji, bo w koncu jest proteza w postaci gierkowki. Jesli jedna z najwazniejszych drog w kraju moze tyle lat czekac na budowe w standardzie A, to co by bylo gdyby chodzilo o s10? Ja bym pewnie nie dozyl...

Osobiscie bardzo nie lubie odcinka Torun-Bydgoszcz. Brak pobocza i ilosc tirow zawsze pcha mnie na DK80 mimo, ze tam wioska na wiosce.

uluru liked this post
vers85 no está en línea   Reply With Quote
Old March 28th, 2017, 03:41 PM   #2050
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 13573

Quote:
Roboty budowlane na drogach krajowych administrowanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Szczecinie:
Remont drogi krajowej nr 10 Kalisz Pom. – Biały Zdrój od km 107+600 do km 112+000 dł. odc. 4,4 km.
ciąg dalszy : http://www.gddkia.gov.pl/pl/2785/zam...ortuj_jak-DESC
Old April 10th, 2017, 12:48 PM   #2051
Tomkisiel
Registered User

Tomkisiel's Avatar

Likes (Received): 2873

RDOŚ Bydgoszcz wydał Postanowienie ustalające zakres raportu ooś dla przedsięwzięcia pn.: „Budowa drogi ekspresowej S-10 na odcinku Bydgoszcz-Toruń”,.

Z lektury tego postanowienia wynika, że węzeł Toruń Południe (wg jednego z wariantów) ma być węzłem zespolonym, tak aby połączyć się z Trasą Wschodnią.

https://wykaz.ekoportal.pl/attachmen...ntId=500506789

Limer liked this post
Tomkisiel no está en línea   Reply With Quote
Old April 12th, 2017, 09:24 AM   #2052
Gelu20
Registered User

Likes (Received): 19

Umowa na STEŚ podpisana 28.10.2016. Czy Wykonawca wywiązał się z przedstawienia analizy przebiegu S10 w okolicach Miasta Torunia zgodnie z poniższym harmonogramem?

[/QUOTE]

SRC_100 liked this post
Gelu20 no está en línea   Reply With Quote
Old April 13th, 2017, 05:09 PM   #2053
Torrr
Registered User

Likes (Received): 87

Quote:
Originally Posted by Tomkisiel View Post
Z lektury tego postanowienia wynika, że węzeł Toruń Południe (wg jednego z wariantów) ma być węzłem zespolonym, tak aby połączyć się z Trasą Wschodnią.
Nic się nie zmieniło. Przepisują to co było poprzednio - trzy warianty łącznika w ramach węzła zespolonego. Teraz nawet uwzględniają tylko dwa bo warianty przebiegu samego łącznika: fioletowy i czarny są takie same. Czyli obecnie mamy wariant niebieski (preferowany przez miasto wariant I) i fioletowy/czarny (wariant IV/V).

Cały czas mam nadzieje że "dobrozmianowe" opóźnienie S10 BiT spowoduje ponowne przemyślenie przebiegu łącznika tzn realizacje pierwotnie planowanego z GDDKiA węzła "Stawki" na wprost nowego mostu - wariant 2B na bazie istniejącego wiaduktu nad S10.

Porównajmy:

Łącznik wg wariantu (I) niebieskiego (wariant 3 wg koncepcji firmy Emdrog) :

1.Łącznik w ramach węzła zespolonego Toruń Płd
2.Budowa od podstaw nowego węzła z S10 i budowa tunelu (lub pół tunelu?) dla łącznika pod torami kolejowymi (granica miasta wzdłuż torów)
3.Natężenie ruchu na łączniku - 6,4 tys poj/dobę
4.Długość łącznika do wybudowania przez GDDKiA od S10 do granic miasta - 1,5 km
5.Długość pokręconej trasy od węzła Toruń Płd do nowego mostu - 5,1 km. Do tego dwa nowe skrzyżowania kolizyjne na ul Łódzkiej (z Solankową/łącznikiem i rondko z Włocławską)
6.Ze względu na pokręcone i peryferyjne położenie za daleko na wschodzie przejmuje tylko ruch wjazdowy z A1 z Łodzi
7.W przyszłości do wybudowania szkodliwy węzeł "KLUCZYKI" na wprost starego mostu co spowoduje przeniesienie części ruchu z nowego mostu na stary i kolejny koszt budowy (węzła z S10) dla GDDKiA.

Łącznik z węzłem "STAWKI" wg wariantu 2B firmy Emdrog na wprost nowego mostu:

1.Dopuszczalna przepisami odległość węzła "Stawki" od węzła Toruń Płd - ok 2,5km.
2.Tania przebudowa na węzeł istniejącego wiaduktu nad S10
3.Natężenie ruchu na łączniku - 9,3 tys poj/dobę (nie uwzględniając opcji tunelu otwartego na odcinku miejskim w osi S10-nowy most pod Włocławską i Łódzką który to natężenie jeszcze by zwiększył).
4.Długość łącznika do wybudowania przez GDDKiA od S10 do granic miasta - 1,7 km
5.Długość czytelnej trasy od węzła Toruń Płd do nowego mostu - 4,7 km.
6.Przejęcie dodatkowego ruchu wjazdowego do miasta z S10 z zachodu (Byd/Poznania) na nowy most - ok 3 tys poj/dobe dodatkowo (9,3 tys poj/dobę minus 6,4 pojazdów na dobę (ruch z Łodzi)
7.Żadnych kolejnych węzłów miasta z S10 w przyszłości

Wybór węzła "Stawki" na wprost nowego mostu powinien być oczywisty.

Tomkisiel, dsmieja liked this post

Last edited by Torrr; April 13th, 2017 at 05:34 PM.
Torrr no está en línea   Reply With Quote
Old April 17th, 2017, 07:38 PM   #2054
djmonteiro
Registered User

djmonteiro's Avatar

Likes (Received): 235

Takie coś znalazłem ostatnio przy okazji przeglądania innych e'S'ek.

Ciekawi mnie przebieg od Torunia do Płońska. Czyżby coś się miało zmieniać odnośnie Płocka ?

Old April 17th, 2017, 08:39 PM   #2055
Kemo
Registered User

Likes (Received): 14157

Zmieniło się blisko dwa late temu.

Planowany przebieg S10
A6 (Szczecin) – Piła – Bydgoszcz – Toruń – Płock – S7 (Nowy Dwór Mazowiecki) – S8 (Wołomin)
Kemo no está en línea   Reply With Quote
Old April 17th, 2017, 09:34 PM   #2056
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 13573

Oczywiście sam przebieg S10 na tym odcinku jest mocno orientacyjny

michael_siberia liked this post
Luki_SL no está en línea   Reply With Quote
Old April 18th, 2017, 12:42 PM   #2057
vers85
Registered User

Likes (Received): 63

Od dluzszego czasu kolo Kikola ruch puszczany jest wahadlowo. Kiedy te utrudnienia maja sie zakonczyc?
vers85 no está en línea   Reply With Quote
Old April 22nd, 2017, 09:19 PM   #2059
zzk140t
Registered User

Likes (Received): 12

Czy można gdzieś znaleźć planowany przebieg S10 w okolicach Kalisza Pomorskiego? Jakieś plany, założenia, wyniki konsultacji społecznych?
zzk140t no está en línea   Reply With Quote
Old April 22nd, 2017, 09:34 PM   #2060
Kemo
Registered User

Likes (Received): 14157

http://www.gddkia.gov.pl/userfiles/a...ientacyjny.jpg
Kemo no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
bydgoszcz, dk10, droga ekspresowa, ekspresówka-s10, kujawsko-pomorskie, piła, stargard, toruń, wałcz, warszawa, zachodniopomorskie

Thread Tools

Posting Rules