search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools Rate Thread
Old September 9th, 2016, 07:02 AM   #11321
one way
Registered User

Likes (Received): 1708

nowe fotki na stronie nadzoru
http://www.a4rzeszowjaroslaw.pl/galeria
one way no está en línea  

Sponsored Links
Old September 9th, 2016, 11:23 AM   #11322
zimek
Registered User

Likes (Received): 220

Quote:
Originally Posted by STYRO View Post
Coś musiało się podziać na granicy bo w zeszłym roku byłem chyba 4 razy we Lwowie i tylko raz stałem dłużej niż godzinę w Korczowej.
Efekt długiego weekendu, plus totalny bajzel i brak organizacji.

A tak naprawdę robienie sobie na złość, bo skoro każdy Ukrainiec musi być z odciskiem palca z wizy sprawdzony przez Polaków i na polskiej granicy jest separacja na obywateli UE i reszty świata, to tak naprawdę wszyscy po stronie ukraińskiej stoją w jednej kolejce.

Po stronie polskiej jedna kolejka (dwie z tax free - nie piszę tu w ogóle o ruchu ciężarowym), która później po przejechaniu przez zielone światło rozdziela się na zylion kolejek, które na końcu łączą się w jedną po ukraińskiej stronie.

Ponoć opieszałość Ukraińców narzucona z góry nie tylko przez brak kasy na ludzi do obsługi większej ilości stanowisk, ale też ze względów politycznych - vide słynna lipcowa uchwała polskiego sejmu (wczoraj odpowiedział na nią ukraiński parlament).

Średniowiecze, które nie przywróci życia umarłym, a uprzykrza życie żyjącym.

EOT
zimek no está en línea  
Old September 9th, 2016, 09:36 PM   #11323
A&G
Registered User

Likes (Received): 387

A propos wycieczek po A4. Mam zamiar pojutrze przegonić samochód pod granicę (chcę dzieciom pokazać jak wygląda "prawdziwe przejście graniczne" z celnikami i tak dalej). Czy jadąc do samego końca A4 będę miał gdzie nawrócić, zaparkować "tuż przed szlabanem", czy muszę zjechać w prawo na 94 przeznaczoną dla TIR'ów?
A&G no está en línea  
Old September 10th, 2016, 12:32 AM   #11324
stachu79
Registered User

Likes (Received): 5

Quote:
Originally Posted by zimek View Post
Efekt długiego weekendu, plus totalny bajzel i brak organizacji.

A tak naprawdę robienie sobie na złość, bo skoro każdy Ukrainiec musi być z odciskiem palca z wizy sprawdzony przez Polaków i na polskiej granicy jest separacja na obywateli UE i reszty świata, to tak naprawdę wszyscy po stronie ukraińskiej stoją w jednej kolejce.

Po stronie polskiej jedna kolejka (dwie z tax free - nie piszę tu w ogóle o ruchu ciężarowym), która później po przejechaniu przez zielone światło rozdziela się na zylion kolejek, które na końcu łączą się w jedną po ukraińskiej stronie.

Ponoć opieszałość Ukraińców narzucona z góry nie tylko przez brak kasy na ludzi do obsługi większej ilości stanowisk, ale też ze względów politycznych - vide słynna lipcowa uchwała polskiego sejmu (wczoraj odpowiedział na nią ukraiński parlament).

Średniowiecze, które nie przywróci życia umarłym, a uprzykrza życie żyjącym.

EOT
Wiem, że nieznajomość tematu tłumaczy wszystko ale:
rozdział pasów na ob. UE i kraje trzecie nie jest wymysłem naszym tylko zostało to narzucone po wstąpieniu do obszaru Schengen. Jest to napisane w Kodeksie Granicznym Schengen i stosowane jest na całym obszarze Schengen. Co do skanowania odcisków palców również jest narzucone, gdyż jest też coś takiego jak Wizowy System Informacyjny, gdzie są zbierane przez wszystkie państwa członkowskie odciski palców osób ubiegających się o wizy wjazdowe do państw Schengen. Niestety jest to granica zewnętrzna Unii Europejskiej i czy nam się to podoba czy nie są pewne przepisy oraz czynności, które trzeba wykonać. A co do kolejek, to tak się składa, że ukraińscy celnicy wprowadzili przepisy, że samochody zarejestrowane poza Ukrainą muszą co pięć dni wyjeżdżać z Ukrainy albo płacić horrendalne stawki "mandatów", a samochodów na polskich blachach kierowanych przez "braci ze wschodu" jest tak dużo, że kolejki na granicy to standard. mam tylko nadzieję, że dożyje takiej chwili, że bez problemu pojadę na kawę do Lwowa, tak jak teraz po oddaniu ostatniego odcinka można jeździć do Krakowa na kawę i z powrotem nie poświęcając całego dnia. EOT

db84, provag liked this post
stachu79 no está en línea  
Old September 10th, 2016, 04:04 AM   #11325
jarfi
Registered User

Likes (Received): 26418

Quote:
Originally Posted by A&G View Post
A propos wycieczek po A4. Mam zamiar pojutrze przegonić samochód pod granicę (chcę dzieciom pokazać jak wygląda "prawdziwe przejście graniczne" z celnikami i tak dalej). Czy jadąc do samego końca A4 będę miał gdzie nawrócić, zaparkować "tuż przed szlabanem", czy muszę zjechać w prawo na 94 przeznaczoną dla TIR'ów?
O ile mnie pamięć nie myli to droga w prawo dla TIR'ów jest jednokierunkowa.

Ale bez problemu można było zawrócić kilka tygodni temu jak tam byłem w lewo i jechać normalnie autostradą.

A z parkowaniem to raczej nie jest tak łatwo, przynajmniej ja tego nie próbowałem.
jarfi no está en línea  
Old September 10th, 2016, 10:13 AM   #11326
swider jw
Registered User

Likes (Received): 28

Quote:
Originally Posted by A&G View Post

ja raz coś podobnego zrobiem, bo chciałem tak pokazać Dziewczynie, nigdy nie była, a miała troche ochotę kiedyś iść do służby granicznej i wtedy - ok rok temu ostatnie miejsce gdzie normalnie można było nakręcić to były światła na końcu A4, potem już nie można było, pytałem pogranicznika, który stał na światłach, ale może coś w tym temacie uległo zmianie, co do pasa dla ciężarówek to tam chyba jest zakaz dla osobówek, ale nie mam 100% pewności, wydaje mi sie, że go widziałem

jakby co mozesz jeszcze na Budomierz skoczyć, ale nie wiem jak tam jest, tyle, że blisko też, albo na Malchowice, tam co prawda nie ma przejścia, ale ciekawy widok, widać normalną drogę i wjazd do wioski na UA, a nie wolno i szlaban i pamiętaj, że na 30m do pasa granicznego nie wolno sie zbliżać!
swider jw no está en línea  
Old September 10th, 2016, 09:41 PM   #11327
A&G
Registered User

Dziękuję.

A jakby ktoś jeszcze miał aktualną informację (z ostatniego tygodnia), to również będę wdzięczny.
A&G no está en línea  
Old September 11th, 2016, 01:06 AM   #11328
jarfi
Registered User

Cała trasa z Rzeszowa do Korczowej. Niestety poprzednia kamera odmówiła współpracy, z nowej niestety nie jestem do końca zadowolony.
Ale można prześledzić całą trasę jak w wątku.

Strada56, Agusia, PzD91, maniekb, Toye and 9 others liked this post
jarfi no está en línea  
Old September 11th, 2016, 10:27 AM   #11329
zimek
Registered User

Quote:
Originally Posted by stachu79 View Post
Wiem, że nieznajomość tematu tłumaczy wszystko ale:
rozdział pasów na ob. UE i kraje trzecie nie jest wymysłem naszym tylko zostało to narzucone po wstąpieniu do obszaru Schengen.
Albo mnie nie zrozumiałeś, albo będąc na granicy nie miałeś okazji porozmawiać z celnikami.

Po pierwsze napisałem, że po naszej stronie jest te zylion kolejek jak trzeba na terenie terminala (zgodnie z traktatem) i co z tego? Skoro Ukraińcy sprowadzają finalnie wszystkich do jednej kolejki po swojej stronie.

Po drugie po polskiej stronie idiotyzmem jest trzymanie przed wjazdem na przejście na 3 pasmowej A4 ludzi w jednej kolejce, dając przywilej wjazdu na terminal autobusom i tax free, którzy swoje na terminalu stoją zamiast przed (bo i tak lądują w jednej kolejce do przejścia ukraińskiego z tymi, którzy taxfree nie są...

Po trzecie zastanawia mnie, czemu nie może być tak, jak na Euro 2012 - osobna kolejka dla turystów i odprawa 3 minuty dla obywateli UE przy wjeździe i wyjeździe. Jak ta Ukraina ma na turystyce zarabiać, skoro zniechęca do siebie turystów?

Reasumując - oddzielmy traktaty od organizacji i zwykłego pomyslunku, którego na granicy teraz nie uświadczysz.

EOT
zimek no está en línea  
Old September 11th, 2016, 12:01 PM   #11330
eland1
BANNED

Likes (Received): 2885

Quote:
Po pierwsze napisałem, że po naszej stronie jest te zylion kolejek jak trzeba na terenie terminala (zgodnie z traktatem) i co z tego? Skoro Ukraińcy sprowadzają finalnie wszystkich do jednej kolejki po swojej stronie.

Po drugie po polskiej stronie idiotyzmem jest trzymanie przed wjazdem na przejście na 3 pasmowej A4 ludzi w jednej kolejce, dając przywilej wjazdu na terminal autobusom i tax free, którzy swoje na terminalu stoją zamiast przed (bo i tak lądują w jednej kolejce do przejścia ukraińskiego z tymi, którzy taxfree nie są...
Mamy więc równać do gorszej organizacji po ukraińskiej stronie?
Polskie przejście działa prawidłowo, jest rozdział na kolejki, ułatwienia dla autobusów i tax free. Ukraińska część przejścia granicznego to całkiem inna sprawa, a organizacja działania nie podlega przepisom polskim, ani też unijnym, więc pretensje skieruj do władz w Kijowie. Pomijam już fakt, że ostatnie nasilenie problemów od strony wschodniej może mieć podtekst polityczny.
eland1 no está en línea  
Old September 11th, 2016, 01:04 PM   #11331
A&G
Registered User

@jarfi wiszę ci zgrzewkę ... .

To jest najlepsza odpowiedź na moje pytanie. Walę jak w dym!!!!

Dzięki.
A&G no está en línea  
Old September 11th, 2016, 06:01 PM   #11332
zimek
Registered User

Quote:
Originally Posted by eland1 View Post
Mamy więc równać do gorszej organizacji po ukraińskiej stronie?
Polskie przejście działa prawidłowo, jest rozdział na kolejki, ułatwienia dla autobusów i tax free. Ukraińska część przejścia granicznego to całkiem inna sprawa, a organizacja działania nie podlega przepisom polskim, ani też unijnym, więc pretensje skieruj do władz w Kijowie. Pomijam już fakt, że ostatnie nasilenie problemów od strony wschodniej może mieć podtekst polityczny.
Nie. Przeczytaj oba moje posty ze zrozumieniem, a później komentuj.
zimek no está en línea  
Old September 11th, 2016, 11:44 PM   #11333
stachu79
Registered User

Likes (Received): 5

Quote:
Albo mnie nie zrozumiałeś, albo będąc na granicy nie miałeś okazji porozmawiać z celnikami.
No cóż na granicy jestem dość często, gdyż tam pracuję. Organizacja ruchu
należy do Straży Granicznej a nie do celników, którzy nie mają bladego pojęcia co mówią. Może się coś zmieni po otwarciu platform odpraw na autostradzie, gdzie ma być odseparowany ruch osobowy (samochody osobowe i autokary) od ruchu towarowego (ciężarówki i tax free). Dla mnie też jest bezsensem, że po polskiej stronie są dzielenia na różne kategorie podróżnych by zaraz po odprawie na wyjazd z RP muszą zjechać się w jedna kolejkę. Niestety taki urok przejścia w Korczowej. I na koniec taka ciekawostka: Korczowa to jedyne na razie przejście, że wjeżdża się na jego teren z boku. Tak zostało to zaprojektowane, tak jak wyjazd po odprawie na Ukrainę.

Sławek, kornik98 liked this post

Last edited by stachu79; September 12th, 2016 at 12:25 AM.
stachu79 no está en línea  
Old September 13th, 2016, 12:03 AM   #11334
michael_siberia
Trzecie pokolenie akowców

michael_siberia's Avatar

Likes (Received): 21748

Widzę, że cofnęli o kilkaset metrów oznakowanie, który pas przed przejściem jest dla jakich pojazdów.
Old September 13th, 2016, 11:44 AM   #11335
one way
Registered User

Likes (Received): 1708

na serwisówkach są dość znaczne braki w masie np. pomiędzy WA 79 a WD1 po prawej stronie aż trzy takie odcinki, dowiedziałem się że to dla żabek i nigdy nie będzie uzupełnione
one way no está en línea  
Old September 13th, 2016, 11:50 AM   #11336
Lancucki
Registered User

Likes (Received): 14

Quote:
Originally Posted by one way View Post
na serwisówkach są dość znaczne braki w masie np. pomiędzy WA 79 a WD1 po prawej stronie aż trzy takie odcinki, dowiedziałem się że to dla żabek i nigdy nie będzie uzupełnione
no też dla mnie to jest niezrozumiałe... może zwykłe drogi też nie powinny być asfaltowane? przecież żabki też tam przechodzą...
Lancucki no está en línea  
Old September 13th, 2016, 11:58 AM   #11337
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Pod zwykłymi drogami za całkiem duże pieniądze robi się przepusty.

Na serwisówkach, którymi przejdzie rower, wóz drabiniasty, ciągnik, a czasami piętnastoletni passat, można chyba zastosować tańsze rozwiązania?

Inna rzecz, że w innych krajach w wielu wypadkach nie buduje się żadnych serwisówek i dobrze jest. Ale u nas musi być asfalt...

Na forum istnieją wątki ogólne:
Dlaczego skasowano mojego posta w dziale drogowym ->
Ogłoszono program budowy dróg ->
Odwołano ministra ->
Nie zaśmiecaj takimi sprawami wątków dotyczących poszczególnych inwestycji.

Naprawdę ważne informacje do zamkniętych wątków można dodać (w dokładnie taki sposób).
pmaciej7 no está en línea  
Old September 13th, 2016, 04:31 PM   #11338
PzD91
Registered User

Likes (Received): 323

Przynajmniej płyty ażurowe tam będą?
PzD91 no está en línea  
Old September 13th, 2016, 04:34 PM   #11339
jarfi
Registered User

Quote:
Originally Posted by one way View Post
Swego czasu przejechałem serwisówkami spory kawałek trasy od Rzeszowa Zachód do Sędziszowa wzdłuż A4.
Nie przypominam sobie, żeby były tam jakiekolwiek przerwy w asfalcie.
jarfi no está en línea  
Old September 13th, 2016, 04:42 PM   #11340
greg73
Registered User

Likes (Received): 4023

Bo tam nie było takich zapisów w decyzji środowiskowej. Ale już na odcinku Mostostalu takie przerwy znajdziesz.
greg73 no está en línea  

Closed Thread

Tags
a-4, autostrada-a4, jarosław, podkarpackie, przemyśl, rzeszów

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules